Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Akce a dění

 • Mezinárodní koference CYTO
  Prosím přihlášené účastníky na konferenci CYTO o nominační schůzku v pátek 27.4. 2018 v 9.40 hod u kab. č. 123. Při vyšším počtu studentů než můžeme vzít - rozhoduje: vyšší ročník a pořadí vámi podané přihlášky. Přijďte všichni - případně i nepřihlášení. Místečko se může uvolnit. Nutná znalost Aj. Děkuji P.E.
 • Souhrnné zkoušky
  Rozpis souhrnných zkoušek pro maturanty
 • Maturitní soustředění M-F-B-CH-Dg
  Sraz všech účastníků je ve čtvrtek 26.4. v 15:30 před budovou školy. Buďte dochvilní! Dále připomínáme, že do učeben je potřeba mít přezutí (domácí obuv). Děkujeme.
 • Ztracené hodinky
  Dne 16.4 v Pondělí se ztratily černé Casio G-Shock hodinky v šatně u malé tělocvičny. Pokud cokoliv víte, dejte mi prosím vědět. Kontaktovat mě můžete na: phamgb@gvp.cz
 • Stávka #VyjdiVen: VIDEO
  Už je to více jak měsíc zpátky, co se asi 480 studentů i kantorů zúčastnilo výstražné stávky #VyjdiVen k obraně ústavních a společenských zvyklostí a hodnot. "Výzva", ke které jsme na GVP připojili 464 podpisů momentálně prochází senátem. Jak to celé vypadalo, si můžete osvěžit ve vzpomínkovém videu: GVP | #VyjdiVen | 2018 #GVPVenku
 • Seminář BiBu
  Připomínám studentům semináře biologie buňky, že v úterý 17.4. je seminář od 13:30 v 211. Laušmanová
 • Opožděná velká gratulace
  patří Lucce Malé a Jakubovi Vondráčkovi, kteří z národní výběrové konference anglické debatní soutěže EYP postoupili na zasedání mezinárodní a zúčastní se některého ze zasedání v Lucemburku, Galicii nebo na Ukrajině! Za reprezentaci školy děkuji i M. Nerandžičovi a L. Lisému. Jsem ráda, že díky výše jmenovaným i několika dalším studentům se Evropský parlament mládeže na půdu GVP vrátil a snad tu i zůstane. H. Šilhánková
 • Panelová diskuze
  Učená společnost ČR ve spolupráci se Švýcarským velvyslanectvím Vás zve na panelovou diskuzi na aktuální téma: Výzvy integrace v nové zemi - tradice a současná situace ve Švýcarsku a v ČR. Rádi Vás uvidíme v úterý 17. dubna 2018 v 16.00 v budově Akademie věd, Národní 3, Praha 1. Barbora Bílková Středisko společných činností AV ČR
 • Ztracený svetr
  Kdo ztratil v pátek 6. dubna v učebně 202 černý svetr, je u mne v kabinetě č. 106. P. Kinclová
 • ŠJ obědy 13. a 17. dubna
  Ve dnech 13. a 17. dubna budou všem hromadně odhlášeny obědy. Přihlásit je lze individuálně v kanceláři jídelny.
 • Exkurze do PSP ČR pro seminář politologie
  Sraz bude v úterý 10. dubna ve 12:55 před Sněmovní 4, nebo už ve 12:30 s panem profesorem Nesvadbou před GVP. Během přestávky na oběd si s poslancem Janem Čižinským prohlédneme kuloáry a prostory sněmovního komplexu, poté se přesuneme na galerii jednacího sálu. Očekávaný konec je okolo třetí hodiny. Bylo by dobré, kdybychom byli slušněji oblečeni. Nenoste s sebou prosím zbraně (nožíky, boxery, ...), jsou s tím zbytečné komplikace. Díky, Tomáš Vojtíšek
 • Exkurze do budovy Zpravodajství ČT24
  Nabízím zájemcům (několika málo), kteří doplní počet studentů mediálního semináře možnost účastnit se exkurze do zpravodajské Č24. Ta se uskuteční v úterý 10. 4. od 13 hodin. Přijďte se ohlásit k P. Imramovské.

Chci přidat Aktualitu »


Články

Volitelné předměty pro šk. rok 2018/19

Vážení studenti,
tímto článkem zahajujeme proces volby volitelných předmětů pro příští školní rok. Informace se týkají studentů, kteří budou v příštím roce v předmaturitním nebo maturitním ročníku.

20.04.2018 - Autor: Martin Horyna

Atletický přebor školy

V úterý 29.5. se v rámci oslav GVP 50 budou konat atletické závody za účasti všech tříd. Více informací v článku.

18.04.2018 - Autor: Hana Znamenáčková

MATURANTI učebnice !!!

Prosím, maturanty, aby zapátrali ve svých skříňkách i domácích skříních a našli školní učebnice. Prosím, buďte tak laskavi a vraťte je co nejdříve. Knihy, které potřebujete k maturitě, si můžete zatím ponechat a vrátit je po skončení maturitní zkoušky. Pokud najdete i jiné knihy, které nechcete např. prodat, přineste je také a darujte je škole - darujte je pro potřeby svých mladších spolužáků. Pokud jste nějakou knihu ztratili, kupte stejnou - novou nebo se přijďte domluvit.

18.04.2018 - Autor: H. Vondráčková

Autoři padesátých stran

zůstanou v utajení ještě do pátku. Jelikož se nikomu nepodařilo odhalit všechny, přijďte i se svými neúplnými pokusy. Každý, kdo odhalil více než paní Petákovou, má šanci na vítězství! Své (třeba i týmové) tipy noste do konce tohoto týdne mně nebo Pavle Imramovské.

18.04.2018 - Autor: Helena Šilhánková

Velký úspěch Lucky Říhové

Lucka Říhová z 2.B nás nedávno skvěle reprezentovala v krajském kole dějepisné olympiády. Obsadila 4. místo, ale zároveň dosáhla takového počtu bodů, že byla vybrána mezi postupující do ústředního kola, které se bude konat ve dnech 21.-25. 5.
Lucce gratulujeme a společně jí budeme držet palce v celostátním kole.

12.04.2018 - Autor: Dagmar Jásková

Pozvánka Historického klubu GVP (11.4.2018)

Historický klub GVP si dovoluje pozvat zájemce z řad studentů i pedagogů na další z přednášek historika Petra Kubíka, věnované událostem před sto lety: „Velká válka pokračuje: zima 1917/18 – léto 1918“. Přednáška a následná diskuse se uskuteční ve středu 11. dubna od 14:30 v učebně č. 105. Všichni zájemci jsou srdečně zváni!

06.04.2018 - Autor: Petr Svoboda

Zeměpisná olympiáda

V únoru jsem tady gratulovala Tomáši Fritzlovi z 2.A k prvnímu místu v obvodním kole zeměpisné olympiády v kategorii C. Vítězství mu umožnilo zúčastnit se krajského kola. To proběhlo v pátek 28.3. a dneska organizátoři zveřejnili výsledky. A jak Tomáš dopadl? Skvěle. Byl druhý! Takže další gratulace a děkujeme za reprezentaci školy.

04.04.2018 - Autor: Ivana Suchánková

Náboj

V pátek 23.3. proběhla celostátní matematická soutěž, která je určena pětičlenným týmům studentů SŠ. Naši školu reprezentovaly dva týmy v kategorii junior (1.+2. ročník) a jeden tým v kategorii senior (3.+4. ročník). Výborného výsledků dosáhli naši senioři, kteří byli osmnáctí ze 139! Zasloužili se o to Johana Melzerová, Dominik Horák, Dominik Majkus, Julie Přerovská a Alina Mojšová. Doufám, že se všem soutěžícím letošní soutěž líbila a že se zapojíte i příští rok. Kde jinde se vám stane, že jste v sedmnácti letech seniorem? Letošní účastníky prosím, aby pokračovali ve čtení až do konce tohoto článku.

26.03.2018 - Autor: Ivana Suchánková

Padesát padesátých stran

Literární kvíz k padesátkám GVP. Soutěž pro literárně (i jinak zdatné) studenty GVP byla zahájena v pátek 23. 3. 2018 v 17 hodin na Noci s povídkou. V prvním patře školy jsou rozvěšeny padesáté stránky z různých knih, které pro vás vybrali vaši učitelé. Každá padesátá strana má své označení v podobě 50/1, 50/2 až 50/50. Prvním třem úspěšným studentům (soutěží jedinci, nikoli skupiny nebo třídy), kteří odevzdají nejpozději do pátku 6. 4. 2018 Pavle Imramovské nebo Heleně Šilhánkové seznam  padesáti  utajených titulů i s jejich autory, předáme "padesátkové" bloky, tužky a knižní poukázky do Neoluxoru v hodnotě 500 korun českých.

Poznáte, ze kterých knih padesáté stránky jsou???

25.03.2018 - Autor: Pavla Imramovska

Ohlédnutí za 15. ročníkem Studentské odborné konference

Ve středu 21. března se na naší škole uskutečnila již tradiční Studentská odborná konference (Gymnázium Na Vítězné pláni a Gymnázium Elišky Krásnohorské-Ohradní). Rád bych jménem organizátorů konference poděkoval všem soutěžícím za aktivní účast a studentům, jejichž práce byly oceněny, co nejsrdečněji pogratuloval! Jako učitelé si velice vážíme Vaší práce, kterou děláte nad rámec svých povinností. Přehled oceněných prací viz dále v článku.

21.03.2018 - Autor: Petr Svoboda

Jaký smysl má petice za změnu fontu v recepci školy?

Petice s odkazem bit.ly/NechciComicSansNaGVP má v prohlášení, že považujeme za nepřijatelné, aby první, co návštěvníci gymnázia spatří, byly nápisy fontem Comic Sans, kterému se designéři i veřejnost směje pro jeho dětinskost a nadměrné používání (celé prohlášení na konci článku). Reakce na ní jsou zatím pozitivní, lidé do vzkazů píší, že jim vadí i obsah vět, nově napsaných nad vstupem do školy, nebo používání stejného fontu i na úřední dokumenty jako je potvrzení o studiu . Problém ale není v nové recepci, není dokonce ani v Comic Sansu samotném. Petici jsem inicioval, protože mi přijde směšné, že na škole, kde máme studentské poradní orgány (Studentský parlament) nakonec studenti stejně nemohou některé věci vůbec ovlivnit.
(vysvětlení v článku)

20.03.2018 - Autor: Tomáš Vojtíšek- Komentáře: 2

Lehčí už to být nemůže

Pro ty z vás, kteří na víceletém gymnáziu stále neví, který barevný koš je na které odpadky, jsme připravili nové značení. Najdete na něm recyklační značky, které jsou na obalech produktů, a základní odpadky, které do koše PATŘÍ a NEPATŘÍ.

S tímto krokem také souvisí sjednocení košů v šatnách. Ze všech košů které najdete v prostorách šaten, se tímto stávají koše na SMĚS. Výjimkou jsou pouze barevné kontejnery u východu a biokoš u bufetu!

Doufáme, že vám tahle elementární činnost (třídění) půjde stejně dobře jako třídění bioodpadu, protože to vám jde opravdu a upřímně dobře! ❤

www.facebook.com/EkoskolaGvp

19.03.2018 - Autor: Ekoškola

#GVPVenku

Ve čtvrtek 15. 3. se Vítězná pláň na Mezinárodní den proti policejnímu násilí zúčastnila výstražné stávky studenstva #VyjdiVen.
Kolik se nás sešlo, jaké to mělo celé smysl a odkazy na fotky a reportáž Seznamu naleznete v článku.

18.03.2018 - Autor: Lucie Malá

Pražské poetické setkání

1.A na Pražském poetickém setkání

16.03.2018 - Autor: Lukáš Borovička

Vyhledávání v článcích »
Chci publikovat článek »