Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Akce a dění

 • ztráty a nálezy
  Do "recyklační skříně" byly dány nalezené věci, které si již delší dobu nikdo nevyzvedl v kanceláři školy. Jeden zlatý předmět je tam ještě k vyzvednutí. Plháková
 • VoBafo - základní skupiny
  Připomínám termín 1.6. 2019. Jedná se o ukončení hraní zápasů základních skupin turnaje VoBaFo 2019. Výsledky zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Účast na zápasech není omluvenkou z řádné a rozvrhem dané výuky. Kolegové vás mohou, ale nemusí uvolnit. Děkuji a těším se na finalisty. P.E.
 • ATLETICKÝ PŘEBOR ŠKOLY
  Připomínám rychle se blížící termín pro odevzdání přihlášek a startovného: středa 15.5. Za spolupráci děkují tělocvikáři.
 • ORIENTAČNÍ BĚH
  Prosím všechny studenty 5., resp. 3. ročníků, kteří se v září v Borovici nominovali do školního týmu OB (umístili se na prvních třech místech), aby přišli do kabinetu 124 potvrdit nebo vyloučit svůj start na závodech POPRASKU. Prosím, aby přišli i studenti na 4. a 5. místě. Zatím jsou jako náhradníci. Vše se týká samozřejmě i studentek z uvedených ročníků. Děkuji. Z. Nedvědová
 • Tady nám chutná
  Celý kolektiv kuchařek ze školní jídelny GVP děkuje milým studentům za to, že hlasovali v projektu MHMP Tady nám chutná, v němž se soutěžilo o kvalitu školního stravování. ŠJ GVP byla díky vašim hlasům velmi dobře hodnocena. Jsme rády, že vám u nás chutná!!!
 • Zapomenuté učebnice literatury pro 3. ročník
  V kabinetu 118 (němčina) se záhadným způsobem objevily učebnice literatury pro 3. ročník. Dále tu máme penál a desky s poznámkami. Předpokládám, že si dotyčný tyto věci vyzvedne co nejdříve. Marta Urbanová
 • Ztracené pamětní dvacetikoruny
  Jak jsem již na intranetu psala, 4.A si v turnaji tříd finanční gramotnosti vyhrála novou emisi pamětních dvacetikorun. Včera mince až do páté vyučovací hodiny ležely v dárkové krabičce na katedře, potom zmizely. Moc doufám, že jak záhadně zmizely, tak záhadně se opět v učebně 103 objeví. Věřím, že ten, kdo si je zřejmě z pouhopouhé zvědavosti vypůjčil a již si je prohlédl je v pořádku vrátí zpět. Odmítám uvěřit tomu, že je někdo sprostě ukradl!!!!! L. Kozderková

Chci přidat Aktualitu »


Články

Týden vědy na jederce

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT zahájila přihlašování na akci Týden vědy na jaderce. Akce je vhodná hlavně pro studenty z předmaturitního ročníku, kteří uvažují o studiu nějakého technického oboru, a podle vyjádření loňských účastníků z GVP je prostě skvělá! Na webu najdete další informace a přihlášku.

24.05.2019 - Autor: Martin Horyna

Testování WiFi sítě

V současnosti připravujeme rekonstrukci WiFi sítě ve škole. Chceme dosáhnout stavu, kdy pokrytí signálem a kapacita přístupových bodů bude odpovídat našim potřebám. Proto budeme v nejbližších dnech testovat některé technologie. V prvním patře budovy jsou ode dneška zkušebně instalovány tři nové přístupové body značky TP-Link EAP245, které vytvářejí síť GVPTP. V příštích dnech budeme tuto síť měřit a také testovat v běžném provozu. Budu rád, pokud tuto síť co nejvíce využijete a případně mi sdělíte své postřehy o její funkčnosti. Původní přístupové body sítě GVPwifi jsou v prvním patře odpojené, v ostatních patrech jsou v provozu. Klíč (heslo) k síti GVPTP je stejný jako klíč k síti GVPwifi.

21.05.2019 - Autor: Martin Horyna

Nejlepší geolog v Česku

Víte, kdo je nejlepší geolog v Česku? Marek Pavlica z 3.A! Minulý týden přišly oficiální výsledky celostátního kola geologické olympiády a Marek v kategorii SŠ vyhrál. Díky tomu bude reprezentovat Česko v Mezinárodní olympiádě o vědách o Zemi v Korejské republice. Blahopřejeme a na konci srpna budeme držet palce. Marek ale není jediný skvělý geolog na naší škole. Do školního kola se letos přihlásili čtyři zájemci, všichni postoupili do okresního a tři do krajského kola. Marek toto kolo vyhrál, Martin Král byl šestý a Pavel Říkovský sedmý. Myslím, že v žádné jiné soutěži se nic podobného nepovedlo. Všem děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se na příští ročník GO.

20.05.2019 - Autor: Ivana Suchánková

Změna rozpisu ústních maturitních zkoušek

POZOR. Došlo ke změnám v rozpisu ústních maturitních zkoušek. Důvodem je pokračující nemoc Mgr. Nadi Brousilové, která proto nemůže zkoušet český jazyk a literaturu v 6.B. Zkoušejícím tohoto předmětu v 6.B bude Mgr. Pavla Imramovská. Nejvíce změn je proto u třídy 6.B, ale drobnější změny v rozvrhu jsou i u ostatních tříd. Překontrolujte proto, kdy maturujete. Platí pouze přehledy, na kterých je vpravo dole zapsáno, že byly vytištěny 13.5.!
Časová osa:  4.E, 4.F, 6.A, 6.B, 6.C.
Podle abecedy:  4.E, 4.F, 6.A, 6.B, 6.C.

13.05.2019 - Autor: Martin Horyna

VERNISÁŽ MATTONI

Víte, že Mattoni vyváží výrobky do 30 zemí světa? Že Mattoni podporuje ceny jako Český slavík či Český lev? Že výstavba stáčírny Löschnerova pramene trvala půl roku? Že Mattoni má více než 500 druhů? Že v dětském domově v Kyselce našli v květnu 1945 dvě děti K. H. Franka? Že Mattoni nově vlastní i Pepsi? Že Mattoni o prázdninách zpřístupňuje soukromou vlečku veřejnosti a vozí návštěvníky historickým Mattoni expresem? Že Karlovy Vary nabízí až 52 léčebných procedur? Že to byl jelen, kdo objevil pramen v Karlových Varech? Že aquaholismus je příliš velký příjem vody?
My z 5.B tohle a spoustu dalšího víme díky naší exkurzi do Karlových Varů a chceme se tedy o naše znalosti podělit s vámi všemi!
Zveme vás proto ve středu 15.5. o velké přestávce na vernisáž naší Mattoni výstavy ve 2. patře. Současně budou celý den po škole probíhat soutěže o hodnotné ceny! Doražte!

10.05.2019 - Autor: Linda Kulišová

SBÍRKA PSACÍCH POTŘEB PRO KUBÁNSKÉ STUDENTY

S podporou Studentského parlamentu GVP a třídy 2.A konáme Sbírku psacích potřeb pro kubánské studenty.

07.05.2019 - Autor: H.Vondráčková

Letní astronomická expedice

Zájemci o astronomii z řad středoškolských studentů se mohou zúčastnit Letní školy - astronomické expedice na hvězdárně v Úpici. Bližší informace najdete na webu expediceupice.cz, v letáku a videu.

03.05.2019 - Autor: Martin Horyna

Proběhlo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti

V pondělí 29.4. 2019 proběhlo krajské kolo SOČ. Soutěžili jsme tentokrát v různých kategoriích. Největšího úspěchu dosáhl Ján Pavel Dudra ze třídy 4.C, který v kategorii 16-historie obsadil 1. místo s prací Komparace Hilsnerovy a Dreyfusovy aféry a postupuje do celostátního kola v  Olomouci. V kategorii 03-chemie 3. místo získala Alina Mojšová. Výše jmenovaným i ostatním účastníkům Johaně Šukové, Jakubu Vackovi i Ondřeji Čížovi děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

02.05.2019 - Autor: RNDr. Helena Vondráčková

Ohlédnutí za zeměpisnou olympiádou 2018/19

Minulý týden proběhlo celostátní kolo zeměpisné olympiády a to je podle mne ten správný čas ohlédnout se za letošním ročníkem. Letos se školního kola zúčastnilo 30 studentů v kategorii C a 43 studentů v kategorii D (SŠ). Takže konkurence obrovská. Do okresního kola postoupil vítěz kategorie C - Adam Boldiš (1.B) a první dva z kategorie D - Tomáš Fritzl (3.A) a Julie Polanecká (4.B). Adam obsadil krásné 6. místo. Julie byla devátá. Tomáš z druhého místa postoupil nejprve do krajského a pak i do celostátního kola. Ačkoliv patřil k nejmladším účastníkům, byl patnáctý z 26. Všem, kteří reprezentovali naši školu, děkujeme a už teď se na vás těšíme v ročníku 20019/20.

30.04.2019 - Autor: Ivana Suchánková

CTM online kurzy v angličtině

CTM - Centrum pro talentovanou mládež, z.s., zahájí 13. května registrace do podzimních kurzů školního roku 2019/20. Jedná se o online kurzy určené pro nadané studenty pořádané ve spolupráci se zahraničními školami v anglickém jazyce. Kurzy jsou placené, ceny kurzů se pohybují mezi 9000 Kč - 26 000 Kč. Pro prvních 250 studentů jsou přislíbena stipendia ve výši 4000 Kč. Podrobnější informace najdou zájemci na webových stránkách centra.

27.04.2019 - Autor: Martin Horyna

Projekty v aplikované ekonomii

Centrum pro ekonomický výzkum a doktorské studium (CERGE-EI), společné pracoviště Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR, v. v. i., spouští čtvrtý ročník úspěšného programu Projekty v aplikované ekonomii pro studenty středních škol. Tento 12-týdenní kurz je určen středoškolákům, kteří chtějí do hloubky porozumět ekonomii a naučit se používat výzkumnou metodologii v praxi. S pomocí výzkumníků CERGE-EI se studenti zapojí do konkrétního výzkumného projektu, naučí se používat výzkumnou metodologii a získají zpětnou vazbu a podněty pro budoucí studium. Absolvují talké workshop anglického odborného projevu, který jim pomůže s prezentací výsledků jejich projektů.

Program je podporován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. V minulém roce se jej zúčastnili studenti ze 15 pražských i mimopražských škol. Shrnutí závěrečných prezentací loňského ročníku (včetně krátkého videa) jsou dostupné zde.

Podrobnosti k letošnímu ročníku, včetně jednoduché online přihlášky, najdete na webových stránkách programu. Uzávěrka přihlášek je 23. června 2019, kapacita programu je přibližně 30 studentů. Program probíhá od konce září do poloviny prosince v prostorách CERGE-EI (1x týdně ve večerních hodinách) a pracovním jazykem je angličtina.

27.04.2019 - Autor: Martin Horyna- Komentáře: 1

Atletický přebor školy - druhý ročník!

Ve středu 29. května se na stadionu Děkanka uskuteční 2. ročník Atletického přeboru školy. Tato sportovní akce proběhne za účasti všech studentů. Více informací v článku.

25.04.2019 - Autor: Hana Znamenáčková

4.A získala úžasné druhé místo v celorepublikové soutěži Finanční gramotnost


Třída 4.A získala krásné druhé místo ve hře Finanční gramotnost. Do hry se zapojilo více než osmdesát tříd z celé České republiky. Do školy jim přišly poblahopřát zástupkyně společnosti ABC finančního vzdělávání, která hru organizuje, a zástupkyně společnosti Conseq, která hru sponzoruje.

24.04.2019 - Autor: Lucie Kozderková

Mobilní aplikace GVP Intranet pro Android

Chceš používat hlavní funkce intranetu pohodlně ve svém telefonu s Androidem? Máš možnout stáhnout si aplikaci GVP Intranet z Obchodu Google Play! Více info v článku.

23.04.2019 - Autor: František Hlinka

Váš oblíbený časopis Ellita opět zasahuje!

V druhém, ještě vymakanějším díle zjistíte, jak je to s novými hvězdami instagramu a jak vypadat stylově, aby se za Vámi otočil na chodbě úplně každý. Báječnou novinkou tohoto čísla je velmi poučný a inspirativní fotoromán, na téma: Moje poprvé!

14.04.2019 - Autor: Studenti mediálního semináře

Vyhledávání v článcích »
Chci publikovat článek »