Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Akce a dění

  • VoBaFo přihlášky
    Připomínám, že přihlašování do turnaje končí 31.1. 2019. Nedílnou součástí přihlášky je platba startovného 100 Kč. Za tyto peníze nakupuji hlavní cenu pro vítěze turnaje. Na vaše přihlášky se těší P.E.
  • ŠKOLNÍ JÍDELNA
    Pozor!!!poslední odhlášky obědů lze v tomto kalednářním roce udělat nejpozději do 17. 12. Ve čtvrtek 20. 12. - den divadelního představení - zde přítomni maturanti (nácvik plesu) budou vymazány všechny elektronické objednávky oběda na tento den. Pokud chcete obědvat, je třeba osobně navštívit kancelář školní jídelny a tam si oběd objednat. Vařit se bude určitě, ale jen jedno menu.
  • HAPPY nabídka
    Slevové kartičky do prodejny HAPPY sport určené na nákup vybavení na hory jsou k vyzvednutí v kab. č. 123. Nabídka platí pro všechny zájemce z řad studentů i pedagogů. Kartičku můžete využívat i opakovaně. HAPPY lyžování přeje Petr Erlebach

Chci přidat Aktualitu »


Články

Nové číslo školního časopisu již brzy ve vašich rukou

Také Vás vždycky zajímalo, který učitel je Vaše spřízněná duše? Jak by vypadal Ordy tancující u tyče? Jaká tajemství skrývají maturanti a Derkovy recepty? To vše a ještě spoustu dalšího se dozvíte v jedinečném časopise Ellita!

14.12.2018 - Autor: Studenti mediálního semináře

Vánoční dveře

Ozdobte si dveře své třídy. Vyhlašujeme předvánoční soutěž. Můžete si jakkoliv ve vánočním duchu ozdobit dveře svých tříd nebo i kabinetů. Nepoužívejte však žádné ostré předměty, jen to, co dveře nikterak nepoškodí.

Můžete začít s výzdobou již na začátku příštího týdne. V pátek 21. 12. obejde komise, ve složení pan ředitel, pan profesor Babiera, paní profesorka Jásková a zástupce vás studentů, školu o velké přestávce, vybere vítěze a ten se pak může těšit ze studené mísy, kterou připraví naše geniální paní kuchařky.

12.12.2018 - Autor: Dagmar Jásková

Školní kolo anglické olympiády 2018 - výsledky

Letošní ročník svedl dohromady kolem 40 soutěžících. Odhalil také talenty, kteří doposud zůstali v utajení! Zřejmě si šetřili síly na pozdější chvíle svého studia:-) Nejsilněji byla zastoupena třída 5.A, která má už na kontě pěknou řádku vítězství v nejrůznějších soutěžích. Porota ve složení Hanka Znamenáčková, Inna Kortli, José Babiera, Daniela Kalinová, Zuzana Hlavičková (za učitele), Lenka Kottová, Tereza Kravčíková a Jakub Krechler rozhodla následovně:

12.12.2018 - Autor: Inna Kortli

Benefiční akce ProDobrotu

Vážení studenti, vážení učitelé,

Poslední týden před Vánoci, tedy od 17.12., si budete moct, v jednotlivých patrech naší školy, koupit různé druhy, nejen, vánočního cukroví, ale i koláčů a bábovek. Veškerý výtěžek z této akce poputuje na potřeby klientů Jedličkova ústavu. Tak přijďte si ochutnat vánoční cukroví druhých a třeba si i koupit svačinu pro dobrou věc.

12.12.2018 - Autor: Natálie Klemencová

Karel Čapek v rádiu

Rádio Retro uvádí Život podle Karla Čapka

11.12.2018 - Autor: Vítězslav Derka

Smutné oznámení

S lítostí sděluji všem žákům, zaměstnancům a přátelům GVP, že v pátek 7. prosince nás v nedožitých osmdesátých narozeninách náhle opustil emeritní ředitel GVP pan PaedDr. Jindřich Vocelka.Ředitelem tohoto gymnázia byl v letech 1990 - 2000 a provedl školu složitým obdobím přechodu od „sametové revoluce“ do 21. století. Jeho žáci si jistě připomenou osobitý a nezapomenutelný styl výuky matematiky, kolegové učitelé a zaměstnanci pak neformální, trpělivý a chápavý přístup ředitele k našim problémům a slabinám.

Pohřeb se uskuteční v úzkém kruhu rodiny.

Čest jeho památce.

11.12.2018 - Autor: PhDr. Jaroslav Mervínský

Na pláni uplynulého století

Ve středu 19. 12. proběhne na GVP akce s názvem Na pláni uplynulého století. Co přesně tato menší verze přednáškového dne obnáší, jaké významné osobnosti k nám přijedou a kdy se přihlásit? Vše v tomto článku.

10.12.2018 - Autor: Studentský parlament GVP

Prodej vstupenek na maturitní ples

V úterý 11.12. bude zahájen prodej vstupenek na maturitní ples. Ples se koná v pondělí 28. ledna 2019 od 19 hodin ve Velkém sále pražské Lucerny. Vstupenky se budou prodávat v kanceláři zástupců ředitele, č. 114 v době 9:45-10:00. Studenti z maturitních tříd a z prvních ročníků by již vstupenky pro sebe a své hosty měli mít, tento prodej je tedy určen především pro studenty z ostatních tříd, kteří se chtějí plesu zúčastnit. K dispozici jsou lístky k zábradlí s výhledem na parket za 300 Kč (posledních 12 kusů!) a lísky za 200 Kč ke stolům zadní řady a k stání. Lístků za 200 Kč je zatím dostatek, ale podle loňské zkušenosti a s ohledem na to, že letos máme pět maturitních tříd, je velmi pravděpodobné, že již několik dní před plesem bude vyprodáno a lístky neseženete. Proto neváhejte a obstarejte si je včas.

10.12.2018 - Autor: Martin Horyna

Pozvánka Historického klubu GVP (11.12.2018)

Historický klub GVP si dovoluje pozvat zájemce z řad studentů i pedagogů na další z přednášek historika Petra Kubíka: "Konec Velké války. Podzim 1918 a cesta k ukončení 1. světové války". Přednáška a následná diskuse proběhne v úterý 11. prosince od 14:30 v učebně č. 306. Všichni zájemci jsou srdečně zváni!

09.12.2018 - Autor: Petr Svoboda

Vánoční debly

I přesto, že Svatý Martin nechal bílého koně hluboko ve stájích a ten začíná svou lehce poprášenou hlavu vystrkovat až teď, Vánoce se stejně nezadržitelně blíží. A ty, kromě spěchu, stresu a hektiky, přináší i jednu báječnou společensko-sportovní událost - Vánoční debly na GVP.

06.12.2018 - Autor: Martin Šmíd

Prosíme o vyplnění dotazníku!

V rámci mediální výchovy děláme projekt o stavbě Vestecké spojky.
Moc prosíme všechny o vyplnění krátkého anonymního dotazníku. Zabere to jen chvilku, ale moc nám to pomůže. :-)
https://www.survio.com/survey/d/D6I2L9J4W4A9K8E1J
Děkujeme, studentky 5.A

29.11.2018 - Autor: Studentky 5.A

Stipendia na střední školy v zahraničí

Nadace OSF letos otevřela 26. ročník stipendijního programu pro středoškoláky, kteří by chtěli příští rok strávit na střední škole v USA nebo ve Velké Británii. Pro studenty je to příležitost, jak se podívat na střední školu v zahraničí a získat zkušenosti a zážitky na celý život. Informace o přihláškách najdete na Facebooku a na webu.

29.11.2018 - Autor: Martin Horyna

Pozvánka Historického klubu GVP (5.12.2018)

Historický klub GVP si dovoluje pozvat zájemce z řad studentů i pedagogů na přednášku PhDr. Květoslavy Hnízdové, CSc.: "F. L. Rieger (1818-1903) v boji za českou státnost". Přednáška u příležitosti 200. výročí narození jedné z nejvýznamnějších osobností českých dějin 19. století se uskuteční ve středu 5. prosince od 14:30 v učebně č. 105. Všichni zájemci jsou srdečně zváni!

29.11.2018 - Autor: Petr Svoboda

Magické osmičky

Vyhlášení školní literární soutěže.

28.11.2018 - Autor: Vítězslav Derka

Časopis NATURE pro vás v naší knihovně

Díky vstřícnosti jedné maminky našeho studenta, které i touto cestou děkuji, je ve školní knihovně k dispozici časopis Nature. Je to docela hodnotný populárně vědecký týdeník  vycházející v USA. Cena ročního předplatného do České republiky je 11 657 Kč. Pokud máte hlubší zájem o přírodní vědy nebo chcete trénovat a rozvíjet svoji angličtinu, tak navštivte školní knihovnu a časopis si půjčte.

27.11.2018 - Autor: Martin Horyna

Vyhledávání v článcích »
Chci publikovat článek »