Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Akce a dění

 • Florbalisté splnili povinnost
  Náš florbalový výběr hrál 14.12. 2017 na Kotlářce a postoupil do dalších bojů. Po prvním ztraceném zápase to na postup rozhodně nevypadalo. Následovala "bouřka v šatně", padlo pár mužných slov a pak jsme již jen vítězili a kontrolovali postup. Skutečně jsme si oddechli až po úspěšných dobře ukrytých a dalekonosných střelách Davida Švábka. Úplně poslední "slovo" měl Štěpán Čuda. Ten v poslední sekundě nabídl soupeři vyrovnání. Štěstíčko bylo na našich holích a tak postupujeme. Reprezentantům děkuji a přeji hodně zdaru v dalších bojích. P.E.
 • Florbal - POPRASK
  Zdravím florbalisty a prosím o krátkou schůzku v po 18.12. 2017 v 9.40 u kab. č. 123. Hrací den je 19.12. 2017. Sraz je na místě - DDM Kotlářka nejpozději 8.45 hod. Děkuji P.E.
 • Zrušené představení
  Dnešní divadelní představení Protest Rest se ve Švandově divadle nekoná! Vstupenky přineste zpět prof. Brousilové.
 • Anglické divadlo 15.12.
  Třídy 1.E a 1.F, které jdou tento pátek od 11 hod. na představení Christmas Carol, se sejdou před divadlem Reduta na Národní třídě č.20 v 10.45 h. Třída 1.F se po skončení vrací do školy na výuku. Dozor: prof. Balonová a p.asistentka Bayraktarová. Buďte prosím dochvilní. I.K.
 • POPRASK florbal hoši
  Zdravím náš reprezentační výběr a prosím o nominační schůzku ve st 13.12. 2017 v 9.40 hod. u kab. č. 123. Hrací den je čt 14.12. 2017 od 8.00 hod. na Kotlářce. Pozor - dle rozpisu hrajeme již první zápas. Mohu potvrdit účast naší hvězdy Davida Švábka. Jedná se o první turnaj v době po Petru B. Věřím svému výběru a těším se. Držte nám pěsti! P.E.
 • KB FLORBAL CHALLENGE
  Naši mladí florbalisté bojovali 8.12. 2017 ve Stodola aréně ve Střešovicích. Ztratili jsme jen první utkání s G. Opatov. Po dalších třech vyhraných zápasech to znamenalo třetí místo pro náš chlapecký výběr. Výkony Jakuba Segera, Matyáše Halasze, Marka Zelinky a brankáře Vojty Poláka jsou jistě výborným příslibem pro turnaj POPRASK, který hrajeme již ve čt 14.12. 2017 na Kotlářce. Kluci díky. Byli jste báječní! P.E.
 • Gratulace
  Gratuluji L. Malé, M. Nerandžičovi, L. Lisému a J. Vondráčkovi k postupu do celorepublikového kola debatní soutěže v angličtině s názvem Evropský parlament mládeže. Za účast i pomoc děkuji i všem ostatním. H.Š.
 • KMD
  Vážení členové KMD, nabídka na leden je již zveřejněna! Objednávat vstupenky si můžete od 4.12. - 9.12. 2017. V únoru do divadla nepůjdeme, jsou jarní prázdniny a měsíc je krátký. Další nabídky budou tedy na březen a duben. Přeji vám klidný předvánoční čas! Naďa Brousilová, kab.č.208
 • Školní jídelna - závěr roku
  V souvislosti s plánovaným divadlem 21. 12. bude ve škole obědvat tento den málo studentů. Maturanti tu ale mají nácvik, tak jim přijde oběd vhod. 21.12. se bude vařit jen jedno jídlo a objednávat se nebude přes objednávkový systém, ale OSOBNĚ v kanceláři hospodářky ŠJ. Vedoucí ŠJ všechny strávníky upozorňuje, že poslední ODHLAŠOVÁNÍ obědů před odchodem na vánoční prázdniny je možné 18. 12. Pak do systému nelze zasahovat.
 • HC Sparta - Kometa Brno
  Zdravím fanoušky hokeje a nabízím velmi atraktivní zápas. Někteří zájemci mne již kontaktovali a tak prosím: v případě skutečného zájmu se stavte složit 20 Kč / lístek a já vstupenky objednám a zařídím jejich doručení do školy. Termín je 22.12. 2017. Stále je v platnosti nabídka na všechny domácí zápasy. P.E.
 • HAPPY nabídka 2017/18
  Vážení kolegové a studenti, dovoluji si vám nabídnout slevovou kartičku na nákup vybavení na hory (lyže, snowboardy...). Kartička platí v obchodech HAPPY SPORT a je na nákup zboží, krátkodobé půjčovné a servis lyží. Kartička je připravena k vyzvednutí v kab. č.123. HAPPY lyžování přeje Petr Erlebach

Chci přidat Aktualitu »


Články

Beseda s Danem Horynou

Srdečně zveme zájemce z řad studentů i pedagogů na besedu s Danem Horynou. Beseda je určena zejména pro studenty maturitních a předmaturitních ročníků, nicméně mladší studenti jsou též zváni.

Dan Horyna byl rockovou legendou osmdesátých let minulého století, zpíval v kapelách Vitacit, Pumpa a Merlin. Rovněž byl i nadějným mladým atletem. Ovšem problémy s minulým režimem a hlavně pak i několikrát se opakující závislost na pervitinu, se kterou bojoval mnoho let, jeho život zkomplikovaly, dokonce jej o něj málem i připravily. Pomoc našel až během pobytu v léčebně Červený Dvůr. Dnes působí jako vyhledávaný existenciální terapeut, vyznává buddhismus a sám aktivně pomáhá drogově i alkoholově závislým lidem.

Přednáška a následná beseda se uskuteční dne 20.12. ve studovně 2. a 3. vyučovací hodinu.

14.12.2017 - Autor: J. Věšínová a studenti sem. ψ

Vánoční debly na GVP

I přesto, že Svatý Martin nechal bílého koně hluboko ve stájích a ten začíná svou lehce poprášenou hlavu vystrkovat až teď, Vánoce se stejně nezadržitelně blíží. A ty, kromě spěchu, stresu a hektiky, přináší i jednu báječnou společensko-sportovní událost - Vánoční debly na GVP.

11.12.2017 - Autor: Martin Šmíd

Zkušebna opět v provozu

Několikaměsíční ticho ve zkušebně je minulostí. Od pondělí 11.12. do pátku 15.12. se zájemci o zkoušení ve zkušebně mohou chodit přihlašovat do harmonogramu (kabinet č. 217)  k Iloně Vlachové. Nastavena jsou nová pravidla užívání zkušebny. Pouze ti, kteří stvrdí svým podpisem Provozní řád, budou moci do zkušebny ve vymezený čas chodit. Pravidla užívání zkušebny se netýkají pouze studentů, ale i pedagogů.

10.12.2017 - Autor: Ilona Vlachová

Zvídavá nadílka - studium v zahraničí

Milé studentky, milí studenti, zvažujete studovat v zahraničí? V tom případě můžete navštívit tzv. Zvídavou nadílku, kterou pořádá nadace Bakala Foundation pro studenty středních škol. Nadace Bakala Foundation se zaměřuje na podporu vzdělávání, její hlavní náplní je podpora českých studentů na zahraničních vysokých školách. Registrace je možná do čtvrtka 14. 12. 2017 do 17:00 na adrese: turisova@bakalafoundation.org. Setkání se bude konat ve čtvrtek 21. 12. 2017 od 8:30 do 13:15 ve Vile Grébovka (Havlíčkovy sady 58, Praha 2). Ace je určena studentům od 13 do 19 let. Vstup je zdarma. Podrobný program s tématy přednášek a profily přednášejících naleznete na www.bakalafoundation.org/zvidava-nadilka/

09.12.2017 - Autor: Naďa Brousilová

Výsledky školního kola Olympiády v českém jazyce

Ve středu dne 29. listopadu se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Účast byla letos o poznání slabší, než tomu bývalo v ročnících předcházejících, nicméně kvalita snížena nebyla.
Níže jsou uvedena jména účastníků, kteří se umístili na prvním až třetím místě. Postup do okresního kola se týká prvních dvou studentů, studenti umístění na místě třetím jsou náhradníky.

07.12.2017 - Autor: Jana Věšínová

Filmový festival se blíží!

Již brzy, v pátek 8. 12. od 16.00 do 24.00, proběhne na našem gymnáziu tradiční festival dokumentárních filmů. Všechny studenty, absolventy a pedagogy na něj srdečně zveme! Poukázky na občerstvení (zároveň sloužící jako vstupenka na celou akci) jsou v prodeji za 50 Kč, a to vždy o velké přestávce na chodbě ve druhém patře u automatů nebo kdykoliv u Matěje Krále nebo Petry Kinclové. Účastníky čekají filmy o zajímavých tématech, např. o dospívání v době, kdy děti tráví většinu času online, o kyberšikaně, o chudobě v současném rozvinutém světě, o lidsko-právních důsledcích výroby mobilů nebo počítačů či o módní návrhářce tvořící z šatů, které by jinak skončili na skládce. V neposlední řadě pak po projekcích můžete diskutovat se zajímavými a vzácnými hosty: expertkou na kybernetickou bezpečnost, znalcem šikany a kyberšikany, novinářkou a humanitární pracovnicí se zkušeností z Konga, expertem na recyklaci elektroniky nebo designéry ze sdružení Trash Made, kteří navrhují šperky a doplňky z recyklovaných materiálů. Kompletní program najdete v článku. Neváhejte a přijďte!

05.12.2017 - Autor: Matěj Král

Olympiáda v anglickém jazyce

Prosinec je za dveřmi a s ním i naše školní kolo olympiády v jazyce povinném, leč milovaném. Kdy? Ve čtvrtek 14. prosince od 10 hod. ve studovně. Těšíme se na tváře známé i neznámé, talentované a alespoň trochu soutěživé, na všechny, kdo se nebojí projevit před porotou. Přihlásit se můžete do pátku 8.12. v kabinetě č.207 u prof.Kortli. Čím dříve, tím lépe pro vás.

28.11.2017 - Autor: Inna Kortli

Již zítra. Jídlo a film ve studovně!

Ekoškola vás srdečně zve na středeční vaření, povídání a promítání filmu ve studovně od 14:30. Vařit budeme slané a sladké placky, povídat si budeme o roli Ekoškoly na GVP a poté si pustíme film Leonarda Di Capria - Before the flood.

Trailer a více informací najdete na facebookové události

Těšíme se na vás!

28.11.2017 - Autor: Ekoškola

Den otevřených dveří na Pedagogické fakultě UK

Vážené studentky, vážení studenti, dne 6.12. 2017 se od 8.00 hodin do 14.00 hodin koná Den otevřených dveří na Pedagogické fakultě UK v Praze (Magdalény Rettigové 4, Praha 1, stanice metra B Národní). Více informací naleznete na https://www.facebook.com/events/333567010445616/ nebo na webu fakulty https://www.pedf.cuni.cz/PEDF-61.html?event=15691&lang=cz

26.11.2017 - Autor: Naďa Brousilová

Pozvánka Historického klubu GVP (29.11.2017)

Historický klub GVP si dovoluje pozvat zájemce z řad studentů i pedagogů na přednášku PhDr. Květoslavy Hnízdové, CSc.: „Trojí zastavení s T. G. Masarykem – člověk, filosof, politik“. Přednáška u příležitosti 80. výročí úmrtí jedné z nejvýznamnějších osobností novodobých českých dějin se uskuteční ve středu 29. listopadu od 14:30 v učebně č. 105. Všichni zájemci jsou srdečně zváni!

23.11.2017 - Autor: Petr Svoboda

Filmový festival - Jeden svět v noci

V pátek 8. 12. od 16.00 do 24.00 proběhne na našem gymnáziu tradiční festival dokumentárních filmů. Zváni jsou jako obvykle všichni studenti, absolventi a pedagogové gymnázia. Účastníky čekají projekce ve dvou místnostech, diskuse s hosty a pestré občerstvení. Poukázky na občerstvení (zároveň sloužící jako vstupenka na celou akci) budou v prodeji od 27. 11. za 50 Kč vždy o velké přestávce ve druhém patře před místností č. 202. Závazné rezervace na vstupenky (zejména pro absolventy nebo jiné osoby, které se osobně na GVP nedostanou) jsou také možné na emailu matejkral@email.cz. Na matejkral@email.cz nebo na chodbách si také budete moci rezervovat místa na jednotlivé projekce. Bližší informace vám rádi sdělí organizující pedagogové, Petra Kinclová a Matěj Král, nebo studenti třídy 1.E, kteří pro letošní ročník vybrali jednotlivé filmy z databáze společnosti Člověk v tísni a podílí se na organizaci akce. Program najdete v článku a na Facebooku.

22.11.2017 - Autor: Matěj Král- Komentáře: 2

Vzkazy, poděkování, přiznání

Do připravovaného vydání studentského časopisu sbíráme vzkazy, poděkování, pozdravy, upozornění nebo taky rady ze života GVP

Váš příspěvěk můžete poslat skrz tento formulář: https://goo.gl/forms/nizTn6kG7AuAqgRc2

Redakce Mediálního semináře vám tímto srdečně děkuje.

22.11.2017 - Autor: redkace mediálního semináře

PIŠQWORKY

Ve středu 15.11. se čtyři pětičlenné týmy studentů naší školy zúčastnily oblastního kola Mistrovství ČR SŠ v piškvorkách. V bratrovražedném boji o třetí místo byl úspěšnější tým XOXO ve složení Veronika Balejová, Alina Mojšová, Hana Nguyenová, Natálie Pekárková a Jiří Vaněk. Tento tým nás bude reprezentovat v krajském kole. Tak držte palce 1.12.! No a ostatní si to, jak doufám, aspoň užili.

20.11.2017 - Autor: Ivana Suchánková

GVP v EYP

European youth parliament (u nás Evropský parlament mládeže) je jedinečná organizace a vzdělávací program probíhající ve většině členských státu EU, který sdružuje mladé lidi a podněcuje jejich přemýšlení o současných evropských i světových problémech. V článku se dočtete, jak konkrétně program vypadá a jak jsme se do něj zapojili my.

20.11.2017 - Autor: Lucie Malá- Komentáře: 2

Výsledky školního kola dějepisné olympiády

Letošní ročník dějepisné olympiády se zaměřil na téma, které se dalo očekávat, vzhledem ke stému výročí vzniku samostatného Československa. Téma dějin tzv. První republiky mnoha studentům příliš nesedlo, a tak máme pouze tři úspěšné řešitele, kteří postupují do obvodního kola.

První místo obsadil Tomáš Fritzl z 2.A, který dosáhl téměř plného počtu bodů (63,5 z 65). S  odstupem za ním byla pak Lucie Říhová z 2.B a Martin Král z 2.A, kteří také postupují.

Úspěšným řešitelům gratulujeme, ostatním děkuji za účast.

20.11.2017 - Autor: Dagmar Jásková

Vyhledávání v článcích »
Chci publikovat článek »