Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Akce a dění

 • Maturita z cizích jazyků
  Maturanti! Připomínám rychle se blížící termín odevzdání žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem. Nenechávejte to, prosím, až na pátek. Odevzdáním žádosti dřív velmi ulehčíte administrativní práci pí. asistentce. Děkuji. HZ
 • Nález
  Perleťový flash disk, nalezený 22. 3. v učebně č. 104, hledá majitele. K vyzvednutí je dole v kanceláři. PS
 • Tenkrát poprvé
  Drazí studenti, drazí kantoři
  Možná to nikdo z vás nepřizná, ale určitě jste i vy se zájmem pročítali články s tématem: "Tenkrát poprvé". Tuto rubriku jsme se pro vás rozhodli i my, studenti mediálního semináře, zařadit do příštího čísla vašeho oblíbeného časopisu Ellita. Těšíme se na vaše vzrušující příspěvky, které můžete vhazovat ode dneška do příštího pátku 22. března do černého boxu umístěného v prvním patře u gauče. Záleží jen na vás, jak to celé pojmete. Na konci vašeho dobrodružství nám akorát zanechte informaci o věku a pohlaví. Děkujeme a přejeme vám mnoho inspirace!
 • Další certifikáty FCE/CAE
  Do školy dorazila další várka certifikátů. Přijďte si je osobně s občanským průkazem vyzvednout do kabinetu 124. HZ
 • Do školy na kole
  Milí cyklisté, běžkyně, chodci a koloběžkářky, v pátek 1. března otevíráme registrace do 9. ročníku naší květnové cyklisticko-běžecko-chodecké výzvy. Pokud se do toho chcete opět opřít, přihlaste se do konce dubna. Více info zde. Jen v březnu je nejvýhodnější startovné. Hnutí Automat
 • Certifikáty FCE/CAE
  Studenti, kteří skládali zkoušky v prosinci 2018, si mohou vyzvednout certifikáty v kabinetu 124. Osobně a s občanským průkazem. Druhá porce certifikátů by měla brzy následovat. HZ

Chci přidat Aktualitu »


Články

Volitelné předměty pro šk. rok 2019/20

Vážení studenti,
tímto článkem zahajujeme proces volby volitelných předmětů pro příští školní rok. Informace se týkají studentů, kteří budou v příštím roce v předmaturitním nebo maturitním ročníku.

24.03.2019 - Autor: Martin Horyna

Ohlédnutí za 16. ročníkem Studentské odborné konference

Ve čtvrtek 21. března se na naší škole uskutečnil již 16. ročník tradiční Studentské odborné konference (Gymnázium Na Vítězné pláni a Gymnázium Elišky Krásnohorské). Rád bych jménem organizátorů konference poděkoval všem soutěžícím za aktivní účast a studentům, jejichž práce byly oceněny, co nejsrdečněji pogratuloval! Jako učitelé si velice vážíme Vaší práce, kterou děláte nad rámec svých povinností a která rozhodně není samozřejmostí. Přehled oceněných prací viz dále v článku.

24.03.2019 - Autor: Petr Svoboda

Mistři republiky v šachu jsou z GVP

Včera skončilo Mistrovství ČR v šachu juniorů. Titul juniorského mistra republiky do 20 let obhájil Martin Hollan, druhé místo se ztrátou půl bodu vybojoval jeho bratr Petr, oba jsou studenty naší školy. Kluci, gratulujeme ke skvělému úspěchu.


17.03.2019 - Autor: Martin Horyna

Několik poznámek k organizaci letošního ročníku Studentské odborné konference (2019)

Ve čtvrtek 21. března se již šestnáctým rokem na naší škole uskuteční Studentská odborná konference, v níž budou studenti dvou pražských gymnázií (Gymnázium Na Vítězné pláni a Gymnázium Elišky Krásnohorské-Ohradní) obhajovat výsledky své celoroční badatelské činnosti.

17.03.2019 - Autor: Petr Svoboda

Kam po maturitě?

Vážené maturantky, vážení maturanti,
předávám vám informace z časopisu Kam po maturitě - www.kampomaturite.cz
V průběhu března je možné podat přihlášky na 88 fakult veřejných vysokých škol. Kalendář termínů naleznete na: http://vysokeskoly.com/terminy-podani-prihlasek
Dny otevřených dveří v březnu pořádají mj. FVL a FVT UNOB, FS ČVUT, FP VUTBR, všechny fakulty ČZU (22. 3.) nebo FM VŠE. Kompletní přehled najdete na: http://vysokeskoly.com/terminy-dnu-otevrenych-dveri-1
Problematiku statusu studenta řeší každoročně stovky studentů, kteří neuspějí u maturity či přijímaček, případně volí jinou než prezenční formu studia v dalším studiu, a zajímá je možnost přivýdělku bez ztráty statusu. Odpovědi na nejčastější dotazy a odkazy na příslušnou legislativu naleznete na: https://www.kampomaturite.cz/kampomaturite/status-studenta-2019-do-kdy-jste-studenty-po-ma

16.03.2019 - Autor: Naďa Brousilová

Návštěva z FEL ČVUT

Ve středu 27. 3. navštíví naši školu učitelé z FEL ČVUT a představí platformu BBC micro:bit a Nucleo STM32F303RE. To jsou takové hezké "hračky" pro stavbu elektronických obvodů ovládaných přes počítač. Bude předveden například osciloskop vytvořený na této platformě. Další informace o obsahu ukázky jsou zde. Studenty se zájmem o elektrotechniku srdečně zveme. Akce se uskuteční 27. 3. od 15 hodin v učebně 005.

14.03.2019 - Autor: Martin Horyna

Pozvánka Historického klubu GVP (20.3.2019)

Historický klub GVP si dovoluje pozvat zájemce z řad studentů i pedagogů na další z přednášek historika Petra Kubíka: "Neklidná Evropa. První měsíce roku 1919". Přednáška a následná diskuse proběhne ve středu 20. března od 14:30 v učebně č. 105. Všichni zájemci jsou srdečně zváni!

14.03.2019 - Autor: Petr Svoboda

Sáhněte si na částice

Zajímáte se o fyziku? Chcete si vyzkoušet práci částicového fyzika? Pak se určitě zúčastněte akce pro středoškoláky pořádané ve středu 3. 4. na MFF UK. Podrobné informace zde, případně na facebooku. Na akci je nutné se registrovat emailem na adresu vojtech.pleskot@mff.cuni.cz.

13.03.2019 - Autor: Martin Horyna

Second Hand na GVP

Ve středu 13. 3. se ve škole bude v rámci akce Fridays For Future konat second hand. K jeho realizaci ale potřebujeme všechny z vás!

08.03.2019 - Autor: Ester Arnautova

VÝBĚROVÝ VODÁCKÝ KURZ

Divoká voda, nádherná příroda, nezapomenutelné zážitky... podle účastníků minulých ročníků nejlepší kurz během studia na GVP. Chcete-li se sami přesvědčit, přihlaste se na výběrový vodácký kurz a zdolejte rakouské řeky SALZA a STEYR na samovylévacích nafukovacích kanoích. Nebojte se nudy na voleji - peřej střídá peřej, soutěsku vystřídá výhled na štíty hor a vy vše můžete zažít na vlastní kůži. Podrobnosti čtěte dál v článku...

08.03.2019 - Autor: Zdeňka Nedvědová

Carl Zeiss Oberkochen 5.- 6. 4. 2019

Chcete se něco dozvědět o nejlepších optických přístrojích na světe? Podívejte se nejdříve na:  https://www.youtube.com/watch?v=rYDs79x44Uw  nebo https://www.youtube.com/watch?v=uMPQqa1zEEM  a pak pojeďte s námi  na dvoudenní exkurzi. Součástí bude návštěva Carl Zeiss musea v Obekochen, dále pak muzea Mercedes Benz ve Stuttgartu, kde také jednu noc přespíme ve studentském hotelu. V sobotu skončíme v odpoledních hodinách v Regensburgu v domě Johana Keplera, kde v roce 1630 zemřel. Volného času budete mít na prohlídku měst dostatek.

Přijďte se přihlásit  do kab.208.

07.03.2019 - Autor: RNDr. Helena Vondráčková

Přijďte s námi pozorovat noční oblohu

Sejdeme se zítra 28.2. 2019 ve 20 hodin před stanicí metra Vyšehrad. Přejdeme do parku na Vyšehrad, kde se dá předpokládat menší lokální světelné znečištění. Pak budeme cca po dobu jedné hodiny pozorovat noční oblohu. Pokud máte zájem, rádi vám vysvětlíme, jak se na noční obloze orientovat, kde najít Polárku, jak vyzkoušet kvalitní zrak na hvězdách Alcor a Misar. Kde najít zimní n-úhelník. Doufejme, že zahlédneme i Kuřátka sedící na zádech Býka.

27.02.2019 - Autor: Vondráčková

Studentská odborná konference 2018/2019

Připomínám všem studentům, kteří se přihlásili do letošního ročníku Studentské odborné konference, že nejzazší termín odevzdání práce je pondělí 11. března 2019. Odevzdávají se 2 vytištěné exempláře a jeden exemplář v elektronické podobě (CD).

26.02.2019 - Autor: Petr Svoboda

Opět letní Šumava!

Milí zkušení i potenciální (cyklo)botanici, prázdniny se blíží! (Znáte to, co se nenaučíte do Vánoc...). Vzhledem k tomu, že loňské ubytování vzbudilo mezi účastníky botanické mini-exkurze nadšení, pojedeme letos opět na Švajglova Lada (http://www.sumava.cz/objekt_az/4051-svajglova-lada). Zarezervovaný máme termín 22. - 27. 7. 2019. K dispozici máme předběžně asi 15 míst, co nejdříve bych potřebovala rezervaci potvrdit. Hlaste se prosím na lenoska1@seznam.cz. Těším se na známé firmy i na ty, komu to třeba zatím nevyšlo.

24.02.2019 - Autor: Zuzana Lenochová

CENA MAXE BRODA 2019 - 25. ročník studentské literární soutěže

CENA MAXE BRODA 2019 je určena studentům středních škol. Uzávěrka pro odevzdání prací je 1.4. 2019. Tři témata znějí:

1. Esej k 95. výročí úmrtí Franze Kafky (1924). Kafka a Ottla Davidová: proč je dobré mít sestru?
2. Občanská společnost versus populismus. Krize důvěry ve společenský systém.
3. Může osobní postoj změnit historii? Esej o hrdinství k 50. výročí činů Jana Palacha a Jana Zajíce (1969).

Texty v rozsahu maximálně 5 normostran je potřeba poslat, či odevzdat v pěti kopiích na adresu: Společnost Franze Kafky, Široká 14, Praha 1. Cena Maxe Broda je dotována: 1. místo - 6000,- Kč, 2. místo - 3500,- Kč, 3. místo - 2000,- Kč. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční do poloviny června letošního roku.

Další podrobnosti k podmínkám soutěže jsou na webových stránkách (http://www.franzkafka-soc.cz/cena-maxe-broda).

24.02.2019 - Autor: Naďa Brousilová

Vyhledávání v článcích »
Chci publikovat článek »