Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Akce a dění

 • MATEMATICKÝ KLOKAN - oraganizační pokyny
  Soutěž proběhne už zítra, tj. v pátek 16.3. od 8:00 v učebnách 204, 305 a 306. Zúčastnit se mohou jen přihlášení jedinci. Rozpis umístění studentů do jednotlivých učeben najdete na suplovací nástěnce v 1. patře. Děkuji, Barbora Krejčí
 • Promítání dokumentárního filmu
  Ve středu 21.3.2018 od 18:00 hodin v budově Přírodovědecké fakulty UK (Albertov 6) bude v rámci projektu Jeden svět na geografii promítán film Vyrob si svůj stát. Promítání doplní odborný výklad politického geografa Libora Jelena. Projekce je zdarma, není třeba se registrovat. Ivana Suchánková
 • Puštík - dar ZOO Praha
  Letos se nám při sbírce na puštíka podařilo vybrat 5 200 Kč. Jestliže máte ještě penízky u sebe, tak je prosím, přineste do kab. č. 123 nebo k paní hospodářce. Díky vám. S úctou P.E.
 • Do školy na kole
  Podívejte se, prosím, na pozvánku na akci Do školy na kole. Akci pořádá hnutí Automat a GVP má již 2 týmy. Odkaz je zde. Na zájemce se těší P.E.
 • KMD - změna představení!!!
  V Divadle V Dlouhé dochází z provozních důvodů dnes 13.3. ke změně programu. Místo původního představení S úsměvy Idiotů se bude hrát Tajný deník A. Molea. Je to velmi kvalitní náhrada. Pokud jste toto představení ale již viděli, přineste nejpozději do 14.3. vstupenku a budete si vybírat představení nové. N.Brousilová, kab.č.208
 • Automat - ukončení přihlašování
  Poslední možnost přihlášení na akci "Do školy na kole" je do čt 15.3. 2018. Registrovaným děkuji a posílám odkaz na FB. Ten naleznete:zde Za váš zájem děkuji a těším se na vaši aktivitu. P.E.
 • Ztracené učebnice
  Ahooj, prosím, minulý týden jsem ve čtvrtek někde nechala učebnici na angličtinu (Close Up) a takový velký sešit na všechno. Kdybyste to někdo našel, dejte mi prosím vědět! Díky moc, Anička Šulcová, 4.F
 • Visitor registrace na konferenci CYTO
  Zájemcům o Bi a medicínu nabízím jednodenní Visitor registrace na konferenci CYTO. Akce je v Aj a měla by být pochopitelná pro studenty naší školy. Více info: zde
 • Do školy pěšky nebo na kole
  Zdravím všechny kolegyně, kolegy a studenty GVP, nadšence a ekology. Zaregistroval jsem naši školu do akce hnutí Auto*mat "Do školy pěšky nebo na kole". Všechny informace naleznete:zde Registrace u mne v kab. č. 123. Poskytnete mi svůj email a já vám pošlu pozvánku na akci. Soutěžíme v měsíci květnu. Jdete do toho? Uzávěrka přihlášek je v pátek 30. 4. 2018. Na zájemce se těší Petr Erlebach

Chci přidat Aktualitu »


Články

Pražské poetické setkání

1.A na Pražském poetickém setkání

16.03.2018 - Autor: Lukáš Borovička

Prosíme o vyplnění dotazníku!

Znáte seriál Vyšehrad? Ano? Výborně! Podělte se o to s námi v následujícím dotazníku! :-) Ne? Vůbec nevadí, i vaše odpovědi jsou velmi důležité!

http://www.anketovnik.cz/144cd1e2469b6821

Právě pracujeme na seminární práci z Českého jazyka a děláme výzkum týkající se sledovanosti seriálu Vyšehrad. Dotazník by nám měl hodně pomoci při vyhodnocování celé seminární práce a proto potřebujeme získat dostatek odpovědí, aby byl výsledek výzkumu co nejméně zkreslený. Vyplňte prosím náš dotazník - zabere to chvilku, ale moc nám to pomůže. :-)

Děkujeme, studentky 4.A

15.03.2018 - Autor: studentky 4.A

GVP in Israel & Jordan 2018

For the third time the students of GVP travelled to the exotic land of Israel, but this time with a small twist. Not only did we visit the Holy Land but we also ventured into the remarkable country of Jordan. We saw many spectacular places and holy sites alike. It is impossible to summarize it in a few words, so lets dive together into a detailed tale of our adventure.

15.03.2018 - Autor: Erika Musílková

Několik poznámek k organizaci letošního ročníku Studentské odborné konference (2018)

Ve středu 21. března se již patnáctým rokem na naší škole uskuteční Studentská odborná konference, v níž budou studenti dvou pražských gymnázií (Gymnázium Na Vítězné pláni a Gymnázium Elišky Krásnohorské-Ohradní) obhajovat výsledky své celoroční badatelské činnosti.

14.03.2018 - Autor: Petr Svoboda

Krajské kolo olympiády v německém jazyce

Dne 7.3.2018 se uskutečnilo krajské kolo konverzační soutěže v německém jazyce. V kategorii II.B obsadil náš "multifunkční" Tomáš Fritzel ze 2.A krásné 5. místo (vyhrál i obvodní kolo zeměpisné olympiády). Sendi Murk, rovněž ze 2.A  bojoval ve své kategorii II.C jako lev a získal báječné 4.místo. Na konci února proběhlo i kolo starších studentů. Naším zástupcem byla Dagmar Lagodičová z 5.A,která se umístila v kategorii III.A, na pěkném 6. místě. Blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci!

12.03.2018 - Autor: Irena Koller

Israel & Jordánsko 2018

Chcete se dozvědět více o zájezdu do Izraele a Jordánska? Pak si určitě přečtěte tento článek, dozvíte se spoustu zajímavých informací a pár cestovatelských tipů. Zároveň ať je článek oslavou všech, co udělali něco pro plynulý chod zájezdu. Hlavní dík patří panu profesorovi Babierovi, Fajfrovi a našim průvodcům.

11.03.2018 - Autor: Josef Zelinka

Příběhy fotek

Ve dnech 26. 5. - 17. 6. 2018 se v Brně uskuteční festival s názvem Re:publika 1918-2018, který připomene výročí vzniku samostatného Československa. V rámci tohoto festivalu budou zveřejněna a oceněna videa, která můžete natočit i vy. Cílem projektu Příběhy fotek je najít staré fotografie svých předků a příbuzných ve svých rodinných archivech a dodat k fotografiím jejich příběhy. Nastavte váš mobil, kameru nebo foťák, nastartujte nahrávání a nechte si vyprávět příběhy, o kterých jste možná ani netušili, že se přihodily. Následně nahrané video zpracujte do maximální stopáže 3 minuty. Počet videí na jednoho autora/skupinu není omezen. Uzávěrka je 31. 3. 2018. bližší informace na S/ZEMĚPIS/RePublika 1918-2018 nebo na stránkách festivalu..

27.02.2018 - Autor: Ivana Suchánková

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

V rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou je vyhlášena soutěž na téma: STALO SE VE 20. STOLETÍ aneb Událost 20. století, kterou považuji za převratnou. Podrobné informace zde.

27.02.2018 - Autor: Naďa Brousilová

Noc s povídkou 2018

Na Gymnáziu Na Vítězné pláni připravujeme 11. ročník literární NOCI S POVÍDKOU. Vstupujeme do druhé desítky nočních literárních setkání a věříme, že se přijdete bavit. Že jste o Noci s povídkou slyšeli, ale nikdy ji nenavštívili, přijďte jako „předčítači“, nebo jen jako posluchači a uvidíte. Najděte příběh, který vás oslovil, dojal, pobavil vás, nebo jste ho dokonce sami napsali - a přečtěte ho všem. Milovníci příběhů všech ladění jste srdečně zváni!
Ve svých diářích zaškrtněte pátek 23. 3. od 17 hodin a neplánujte si nic jiného na tuto noc. 
U svých vyučujících češtiny si vyzvednete přihlášku „pro předčítače“, nebo ji najdete v tomto článku. Vyplněnou ji pak odevzdáte Pavle Imramovské, nebo zašlete na imramovska@gvp.cz, nebo ji odevzdáte svému češtináři. Na základě přihlášek připravíme SCÉNÁŘ Noci s povídkou 2018. Přihlášku vyplňujete pečlivě a uvádějte skutečnou délku čteného textu, doporučená délka maximálně 15 až 20 minut – především v nočních a ranních blocích jsou dlouhé texty posluchačsky náročné.
Do půlnoci bude otevřeno ročníky prověřené a všemi oblíbené občerstvení „U Heleny“, které bude nabízet vždy o čtenářských pauzách jídlo a pití. Předčítači mají občerstvení zdarma, všichni ostatní na stravenku v hodnotě 50 Kč obdrží Heleninu noční polévku a párky (obojí s pečivem), nealkoholické nápoje (bez omezení – samoobsluha, do vyčerpání zásob), dále cokoli, co napečou a dodají členové občerstvovacího týmu nebo kdokoli z kulinářsky nadaných čtenářů.
za přípravný tým Noci s povídkou 2018 Pavla Imramovská

27.02.2018 - Autor: Pavla Imramovska

Audiozáznamy, fotky a poděkování

Ráda bych vás informovala, že audiozáznamy většiny přednášek z přednáškového dne najdete na disku S (S:/Konference2018). Jsou zde uloženy i fotografie z fluorescenčního mikroskopu. Fotografie z průběhu celé akce a z procházky po prázdných domech jsou pak zájemcům k dispozici u mne. Zároveň bych chtěla využít této příležitosti ke gratulaci a poděkování Anně Kapustové a Kláře Vaňkátové za úspěšnou koordinaci studentské sekce a všem moderátorům z řad maturantů za pozvání zajímavých hostů!

26.02.2018 - Autor: Helena Šilhánková

22. GVPFest

Milí studenti, absolventi, kolegové,
ve čtvrtek 26.4. od 18.30 proběhne 22. ročník tradičního studentského hudebního festivalu Gymnázia Na Vítězné pláni GVPFest v pražském Rock Café.
Letošní Fest bude součástí oslav padesátého výročí založení našeho gymnázia, a proto jsme pro vás připravili bohatší program než obvykle. Kromě kapel studentských a učitelských zahrají i některé kapely našich absolventů, a to na obou stageích Rock Café. Na spodní stage očekávejte tradiční program, na horní (divadelní) stage spíše komornější hudební uskupení.
A na co se můžete konkrétně těšit? To si přečtěte dále v článku.

25.02.2018 - Autor: Tomáš Dudáček- Komentáře: 1

Certifikáty FCE/CAE dorazily do školy!

Studenti, kteří skládali na naší škole mezinárodní zkoušky z angličtiny si mohou vyzvednout své certifikáty v kabinetu 124. Přijďte s občanským průkazem.  Poté certifikát okopírujte, nechte si úředně ověřit kopii a spolu se žádostí o nahrazení maturitní zkoušky, která je na Intranetu, odevzdejte do 31.3. pí. Plhákové. (Zprávu o výsledcích k vyzvednutí  mají u mne i neúspěšní kandidáti.)

22.02.2018 - Autor: Hana Znamenáčková

Okresní kolo olympiády v německém jazyce

Dne 13.2. se konalo  okresní kolo olympiády v německém jazyce. V kategorii III.A se zúčastnili Dagmar Lagodičová a Josef Zelinka. Oba reprezentovali naší školu se ctí a výsledek 2.místo Josefa a třetí místo Dagmar mluví za vše. Studentům gratulujeme a přejeme mnoho dalších, nejen studijních, úspěchů.

22.02.2018 - Autor: Irena Koller

Přímá demokracie ve Švýcarsku a jeho vztah k EU

Dne 15.2. se na gymnáziu Na Vítězné pláni uskutečnil každoroční přednáškový den. Na výběr bylo nesčetně zajímavých přednášek a mezi nimi i jedna, která byla věnována principům přímé demokracie ve Švýcarsku a o jeho vztahu k EU. Přednášejícím byl velvyslanec Švýcarské konfederace v České republice pan Dominik Furgler.

21.02.2018 - Autor: Matyáš Mattanelli- Komentáře: 1

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

Obvodní kolo ZO proběhlo 20.2. Za naši školu se ho zúčastnili Tomáš Fritzl ze 2.A v kategorii C, Jan Hofštetr ze 6.A a Jana Demjančuková ze 4.A v kategorii D. Největší radost nám udělal Tomáš Fritzl, který ve své kategorii vyhrál a postupuje do krajského kola. Ani ostatní studenti se v konkurenci z jiných škol neztratili a určitě získali cenné zkušenosti. Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy. Výsledkové listiny najdete na S:zeměpis.

21.02.2018 - Autor: Ivana Suchánková

Vyhledávání v článcích »
Chci publikovat článek »