Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Akce a dění

 • anglické divadlo History of English Literature v úterý 16.dubna
  pro studenty tříd 5.B a 2.F: sejdeme se v 10.45 před Redutou, Národní třída 20. Přiďte určitě včas, I.K.
 • ANETKO, DRŽÍME PALCE !!!
  Naše ANETKA HOLASOVÁ postoupila na ME ve sportovní gymnastice do finále víceboje... Blahopřejeme H.V.
 • Generální zkouška FOK
  Generální zkouška FOK dne 10. dubna 2019 - informace : třídy 3.B a 1.F mají sraz v 9:15 hod. před hlavním vchodem Obecního domu. Před koncertem přednáška, samotný koncert začíná v 10:00 hodin a končí ve 12:30 hodin. Oblečení: společenské odpovídající dennímu programu. Vstupné 100,- Kč/osoba. Vstupenky dostanete od prof. Mandové a Mišíkové před vstupem do Obecního domu.
 • Příspěvek na puštíka
  Prosím studenty i své kolegyně a kolegy o malý příspěvek na našeho puštíka ze ZOO Praha. Studenti mohou poskytnout malý peněžní dar prostřednictvím třídní sbírky (vybírají pokladníci tříd), profesorský sbor může přispět v kanceláři školy nebo u mne v kab. č. 123. Všem dárcům děkuje P.E. i ZOO Praha
 • Dny přijímaček - 12., 15., 16., a 17. 4. školní jídelna
  POZOR!!! Na dny konání přijímacích zkoušek je automaticky vyřazeno objednávání přes terminál, protože docházka bude v některé dny omezena, v některé zrušena. VŠECHNY OBJEDNÁVKY JSOU VYMAZÁNY. Proto si objednávejte osobně v kanceláři školní jídelny podle skutečného zájmu o oběd.
  12. 4. ve škole nejsou: 2.EF, 3.EF, 4.AB, 5.AB
  15. 4. ve škole nejsou: 1.AB, 1.EF, 2.AB, 4.C, 3.AB
  16. a 17. 4. probíhají akce mimo školu P. Im.
 • ISIC karty
  Od 23. 4. 2019 do konce května nebude možné nové karty prostřednictvím školy objednávat. Pokud budete ISIC kartu potřebovat zařídit, požádejte si nejpozději do 18. 4. 2019. Plháková
 • Stuttgart v pátek 5.4.
  Náhle nám onemocnělo několik lidí, potřebujeme doplnit naše řady. nechcete jet ještě někdo s námi? "Má někdo zájem se účastnit dvoudenní akce 5.-6.4.2019 v Německu? V pátek odjíždíme brzy ráno od školy, navštívíme muzeum Carl Zeis v Oberkochen (nejlepší optické přístroje na světě, čočky, čipy), pak se přesuneme do Stuttgartu, volno a nocleh. Ráno exkurze muzea Mercedes Benz, odpoledne rodný dům Johana Keplera a přes Regensburg návrat domů. Cena 2100,-Kč za dopravu, nocleh, snídani, průvodce. Přihlásit se lze do čtvrtka v kabinetě č. 208."
 • Přednáška s prohlídkou Centrum Paraple
  Zdravím studenti a učitelé, jsem absolvent gvp a momentálně dělám na projektu přednášky na téma "prevence paraplegie po skoku do vody". Tato akce se bude konat 18.4. v centru paraple a jako bonus nám centrum nabídlo možnost prohlídky centra. Myslím si, že toto téma je velmi vděčné a mohlo by zajímat valnou většinu studentů ve věku 16-19 let. Prosím popřemýšlejte nad účastí, každého z vás tam rádi uvidíme. V případě zájmu mi napište na mail hosm04@vse.cz
 • SOČ 2019
  Dobrý den, prosím všechny účastníky letošního kola středoškolské soutěže, aby přihlásili své práce na stránkách SOČ. Pak se za mnou stavte, musíme do pátku 29.3. poslat potvrzení školy. (List C v přihlášce!!!) Jinak v dalších kolech nebudete moci letos soutěžit. Vondráčková
 • Maturita z cizích jazyků
  Maturanti! Připomínám rychle se blížící termín odevzdání žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem. Nenechávejte to, prosím, až na pátek. Odevzdáním žádosti dřív velmi ulehčíte administrativní práci pí. asistentce. Děkuji. HZ
 • Nález
  Perleťový flash disk, nalezený 22. 3. v učebně č. 104, hledá majitele. K vyzvednutí je dole v kanceláři. PS
 • Tenkrát poprvé
  Drazí studenti, drazí kantoři
  Možná to nikdo z vás nepřizná, ale určitě jste i vy se zájmem pročítali články s tématem: "Tenkrát poprvé". Tuto rubriku jsme se pro vás rozhodli i my, studenti mediálního semináře, zařadit do příštího čísla vašeho oblíbeného časopisu Ellita. Těšíme se na vaše vzrušující příspěvky, které můžete vhazovat ode dneška do příštího pátku 22. března do černého boxu umístěného v prvním patře u gauče. Záleží jen na vás, jak to celé pojmete. Na konci vašeho dobrodružství nám akorát zanechte informaci o věku a pohlaví. Děkujeme a přejeme vám mnoho inspirace!

Chci přidat Aktualitu »


Články

Váš oblíbený časopis Ellita opět zasahuje!

V druhém, ještě vymakanějším díle zjistíte, jak je to s novými hvězdami instagramu a jak vypadat stylově, aby se za Vámi otočil na chodbě úplně každý. Báječnou novinkou tohoto čísla je velmi poučný a inspirativní fotoromán, na téma: Moje poprvé!

14.04.2019 - Autor: Studenti mediálního semináře

Evaluace - dokončení

Milí studenti, všechny třídy se již vystřídaly v počítačových učebnách za účelem zápisu evaluace. Jestliže však stále máte vstupní kód, můžete své hodnocení ještě doplnit a to až do soboty 20. 4. Pokud někdo v čase, kdy jeho třída zapisovala evaluaci, chyběl, a proto vstupní kód vůbec nedostal, může mě kontaktovat a já mu vygeneruji kód náhradní.

13.04.2019 - Autor: Martin Horyna

Izrael a Jordánsko 2019

Co jsme vlastně dělali těch celých 10 dní na Blízkém východě? Proč byl 1. den neuvěřitelně vyčerpávající? A proč se nám líbilo mnohem více ve stanech na poušti než-li v „luxusním“ hotelu? Na to vše a více se pokusím odpovědět v následujícím článku. Hlavně se vám pokusím přiblížit krásy Izraele a Jordánska a přesvědčit vás, že určitě stojí za navštívení. Velké díky patří pánům profesorům Babierovi (Mr. B.) a Fajfrovi, panu řediteli i průvodcům, bez nich všech by tento výlet nikdy neuskutečnil a neproběhl, tak jak proběhl. A teď se se mnou pojďte vydat na cestu.

12.04.2019 - Autor: Markéta Procházková

24.GVP fest

Už po 24., GVPfest je zpět!
24. GVPfest se bude konat už 10.5.2019, jako obvykle v Rock Café Prague.
Jako minule dvě stage, kde se můžeš těšit na pravidelně účinkující, ale i úplně nové kapely. Takže určitě přijď na "iontový nápoj z Plzně", pokecat s kámošema a poslechnout si cool hudbu!

10.04.2019 - Autor: GVP fest

Provoz školy 12.-17.4.

Milí studenti, jak víte nebo alespoň tušíte, od pátku 12. 4. do středy 17. 4. proběhnou i na naší škole přijímací zkoušky do prvního ročníku. Z tohoto důvodu bude v pátek 12.4. a v pondělí 15. 4. značně omezena výuka v budově školy. Pokud zde výuku máte, chovejte se v budově a zvláště na chodbách tiše. Přijímací zkoušky budou probíhat ve třetím patře, a proto důrazně žádám naše studenty, aby do 3. patra v průběhu přijímacích zkoušek vůbec nechodili, a to ani k nápojovým a občerstvovacím automatům. Počítejte s tím tedy a vezměte si svačinu z domova nebo navštivte bufet paní Dany Jelínkové v přízemí.

V úterý 16. 4. a ve středu 17. 4. pak budou přijímací zkoušky v celé budově. Vy budete mít volno nebo nějakou akci mimo budovu. Řiďte se pokyny, které dostanete od svých učitelů.

Pokud se chcete ve dnech přijímacích zkoušek stravovat ve školní jídelně, nezapomeňte si oběd přihlásit osobně v kanceláři školní jídelny. Elektronické objednávky byly na tyto dny zrušeny.

10.04.2019 - Autor: Martin Horyna

Pozvánka Historického klubu GVP (10.4.2019)

Historický klub GVP si dovoluje pozvat zájemce z řad studentů i pedagogů na další z přednášek historika Petra Kubíka: "Jaro 1939 jako křižovatka evropského vývoje". Přednáška a následná diskuse proběhne ve středu 10. dubna od 14:30 v učebně č. 105. Všichni zájemci jsou srdečně zváni!

05.04.2019 - Autor: Petr Svoboda

Volitelné předměty

Z nabídky maturitních a předmaturitních volitelných předmětů byly odstraněny předměty, o které studenti projevili minimální zájem. Prosím studenty, kteří měli odstraněné přdměty zapsány, aby doplnili svoji volbu. O osudu dalších předmětů s malým zájmem (méně než 12 studentů) se rozhodne v nejbližších dnech.

03.04.2019 - Autor: Martin Horyna

Evaluace 2019

Po loňské přestávce naše škola opět požádá své studenty, aby vyplnili evaluační dotazník, ve kterém anonymně zhodnotí školu jako celek i jednotlivé vyučující. Dotazník je připraven na https://www.gvp.cz/evaluace2019/ a již nyní si ho může kdokoli prohlédnout. Vlastní evaluace pak proběhne od středy 3.4. do čtvrtka 11.4. podle tohoto rozpisu.

31.03.2019 - Autor: Martin Horyna

Projekt: TADY NÁM CHUTNÁ

Je oběd ve školní jídelně GVP světlým okamžikem Vašeho dne? Stojíte před objednávacím terminálem a nevíte, co byste si nejraději objednali?

Prosíme Vás o vyplnění krátkého dotazníku, který připravil odbor školství MHMP- školního stravování - a který zjišťuje kvalitu školních jídelen. Je zároveň přihláškou naší školní jídelny do celopražské soutěže "Tady nám chutná". Pokud chcete naši školu podpořit, vyplňte dotazník (upozorňuji - velice jednoduchý a krátký) do 5. 4. 2019, který najdete na https://goo.gl/forms/G4Uxzs5NRZdpIU5r2

Děkujeme za podporu, kuchařský tým ŠJ GVP

29.03.2019 - Autor: Lucie Bartásková

Mgr. Dalibor Špok, PhD. na GVP

Milé studentky, vážení studenti,

dovolujeme si pozvat Vás, vážné zájemce o psychologii, na setkání s psychologem Mgr. Daliborem Špokem, PhD. Podrobnosti najdete v pokračování tohoto článku.

28.03.2019 - Autor: Jana Věšínová

Den Země s Českou geologickou službou a Přírodovědci.cz

Co všechno obsahuje práce geologa? O posledním dubnovém víkendu, 26.-27. dubna, si v budově České geologické služby na pražském Klárově můžete vyzkoušet, čím se geologové ve své práci zabývají. Objevte, čím se zabývá hydrogeolog a k čemu jsou mu drony, nebo si zkuste práci mapujícího geologa. Zjistěte, co jsou to geohazardy, co je geotermální energie a jak vypadají české sopky. Prohlédněte si dekorační kameny, minerály či zkameněliny! Program můžete sledovat i prostřednictvím facebookové události nebo na www.geology.cz

28.03.2019 - Autor: Ivana Suchánková

Generální ředitel na jeden měsíc

Nevím, zda máte rádi soutěže s minimální šancí na zajímavou výhru, kterou však přeci někdo vyhraje! Pokud ano, tak tady jedna taková šance je:

"Ve společnosti Adecco, která je největší personální společností nabízející ucelená řešení v oblasti lidských zdrojů, se v rámci projektu Way To Work snažíme podat pomocnou ruku mladým lidem a ukázat jim cestu k uplatnění na trhu práce. Hledáme CEO for One Month 2019 - Generální ředitel na jeden měsíc. Jedná se o placenou měsíční stáž pro mladé lidi v naší společnosti, kdy vybraný kandidát stráví měsíc po boku lokálního CEO v dané zemi, tedy v České republice. Následně bude mít šanci stát se globálním CEO na jeden měsíc celé společnosti The Adecco Group. A stráví měsíc po boku generálního ředitele Adecco Group, získá cenné zkušenosti, procestuje celý svět a mzdu 15,000 Euro. Studenti se mohou registrovat na webových stránkách www.ceofor1month.com do 16.dubna 2019. Následně projdou výběrovým řízením, z kterého bude vybrán lokální CEO na jeden měsíc a má šanci bojovat o pozici globálním CEO na jeden měsíc. Další info. Petr Douda Marketing Manager CZ & SK"

27.03.2019 - Autor: Martin Horyna

Girls Day 2019

Girls Day 2019 se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna v Praze, Olomouci, Plzni a Mladé Boleslavi. Jedná se o interaktivní kariérní den pro dívky, který se i letos koná po celé Evropě. Dívky ve věku od 15 do 25 mají příležitost nahlédnout do firem a třeba i načerpat inspiraci pro svoji budoucí studijní či pracovní kariéru. Praze si dívky mohou vybírat z firem Škoda Auto, Vodafone, Průmstav a SMP CZ, MSD IT a Ricardo Prague. Další informace najdete na www.girlsday.cz.

26.03.2019 - Autor: Naďa Brousilová

Vyhledávání v článcích »
Chci publikovat článek »