Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Akce a dění

 • VoBaFo 2020
  Letošní turnaj VoBaFo je zrušen. Vaše přihlášky zůstávají v platnosti. Skupiny též platí. Doplníme je o další zájemce. Zejména z řad prvních ročníků. Bohužel přijdeme o "Souboj Titánů" turnaje 6.A a 4.E, do kterého v minulém ročníku promluvila 3.E. Těším se na vás a maturantům hodně zdaru u maturity i u přijímací zkoušky na VŠ přeje P.E.
 • KMD
  Vážení divadelníci, jak jsem Vás již informovala, letošní sezona skončila, a proto Vám budu vracet peníze za představení, která jste nezhlédli. Maturantům budu vracet peníze během maturitního týdne (11.6.-17.6.) , ostatním studentům pravděpodobně na začátku nového školního roku. Novou sezonu začneme také až v září. Těšme se na nová divadelní představení. N. Brousilová
 • Morava pro 5.ABC
  Naše výprava "Za Lovci mamutů" byla v termínu 27.5. - 31.5. 2020 zrušena. Když bude zájem, můžeme jet na podzim. Více po návratu do školy. V případě zrušení akce budou peníze vráceny. Případně pište, volejte:-) Držte se P.E.
 • 11.5. knihovna otevřena
  Dne 11.5. bude knihovna otevřena ráno mezi 9.00 a 11.00. Pokud máte zájem o výpůjčky, napište mi předem, knihy vám připravím. Knihovník.
 • Online exkurze na Jaderce
  Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) nabízí možnost online navštívit termojaderný fúzní reaktor - tokamak Golem, který provozuje. Průvodcem bude Vojtěch Svoboda z katedry fyziky FJFI, který je hlavním vedoucím tohoto zařízení. Online návštěva s přednáškou se uskuteční už tento čtvrtek 23. dubna 2020 od 10.00 hodin na Facebooku Jaderky. FJFI chystá také další videopřenosy - z těch nejbližších to bude představení štěpného jaderného reaktoru VR-1 Vrabec a laboratoří katedry jaderné chemie.
 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková
 • Ztráta flešky
  Minulý čtvrtek jsem zřejmě nechal v počítači zasunutou flešku s pro mne důležitými daty. Malá, černá. Nenašel někdo? Díky za pomoc.
 • KMD
  Vážení divadelníci, je zveřejněna poslední nabídka divadelních představení v tomto školním roce. Vstupenky si můžete objednávat od 3.3. - 10. 3. 2020. N. Brousilová, kab.č. 208
 • ChO kategorie C
  Školní kolo chemické olympiády,kategorie C proběhne ve čtvrtek 5.3. v laboratoři od 10 hodin. Jestli potřebujete nějaké další informace, přijďte se zeptat. H.Vondráčková

Chci přidat Aktualitu »


Články

Rozvrh ústních maturit 2020

Po přihlášení si můžete zobrazit rozvrh ústních maturit. Vyhledání konkrétního jména: Ctrl+F

28.05.2020 - Autor: Martin Horyna

Budova školy

Asi to většina z vás neví, protože do školy nechodíte, ale budova naší školy vypadá nyní takto:
budova GVP
Po kliknutí se obrázek zobrazí ve větší velikosti.

22.05.2020 - Autor: Martin Horyna

Neohrožené dívky v "Době rouškové" - Středoškolská odborná činnost

V čase, kdy ještě o koronavirové hrozbě nikdo netušil, začaly studentky předmaturitních ročníků pracovat na tématech SOČ. Jejich práce byla o dost komplikovanější než v dobách běžných. Patří jim proto poděkování a pochvala za to, že své práce zdárně dotáhly do konce, odprezentovaly a obhájily. Obvyklá přehlídka soutěžních prací, která se měla konat v dubnu karlínském Spektru, se konat nemohla, a proto prezentace svých vědeckých prací musela děvčata natáčet doma on-line a následně i on-line odpovídat na dotazy odborníků. Všechna děvčata se umístila ve svých oborech na 3. místě v krajském kole soutěže. Blahopřejeme: 

Natálce Klemencové  z 5.B - práce: Dilatační kardiomyopatie - objesnění příčiny u vybrané rodiny pomocí moderních molekulárně-biologických metod v oboru č. 6 Zdravotnictví.  
Klárce Kopřivové z 5.C - práce: Odstraňování niklu z vody na granulovaných filtračních materiálech hydratovaných oxidů železa v oboru č. 8 Ochrana a tvorba životního prostředí. 
Katce Fantové z 5.A - práce: Katastrofa vzducholodi Italia v komunistické propagandě v oboru č. 16 Historie.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

12.05.2020 - Autor: RNDr. Helena Vondráčková

Vracejte knihy

Dobrý den,
prosila bych všechny maturanty, aby v týdnu od 11. - 14. 5. vraceli učebnice, které nebudou potřebovat k maturitě. Budu v kabinetě č. 208 v úterý od 10 hodin, dále pak do konce týdne vždy od 12:15 hodin. H.Vondráčková

11.05.2020 - Autor: RNDr. Helena Vondráčková

Maturitní programy

I letos studenti maturitního semináře programování vytvořili své maturitní práce. Neměli však příležitost je prezentovat. Přesto máte možnost si jejich práci prohlédnout na stránce s maturitními programy.

09.05.2020 - Autor: Lucie Šiková

Letní škola astronomie

Letos v létě se uskuteční již 62. ročník letní školy astronomie - Astronomické expedice, kterou pořádá Česká astronomická společnost. Akce určena především pro středoškolské studenty. Potřebné informace najdete v letáčku a na webu  https://astronomickaexpedice.cz/.

07.05.2020 - Autor: Martin Horyna

Nová Fasáda

Nová Fasáda přichází podruhé a naposledy.
A tentokrát se dostane na všechny.
https://www.yumpu.com/cs/document/read/63328539/nova-fasada
Čtěte, šiřte a sdílejte s námi své dojmy.
A kdo není líný, tak po rozkliknutí tohohle příspěvku najde překvápko.

05.05.2020 - Autor: redakce

KAM PO MATURITĚ

Vážené maturantky, vážení maturanti, 

přeposílám vám informace z časopisu KamPoMaturite: Vzhledem k situaci ohledně COVID-19 je odložen  tisk a distribuce dubnového časopisu KamPoMaturitě.CZ. Číslo je ke stažení zdarma na www.casopis.kampomaturite.cz.

Informace o  konání přijímacích zkoušek naleznete na http://www.vysokeskoly.com/kalendar-akci-1/

V současné době se můžete online připravovat na přijímací zkoušky či maturitu .Studentům pro samostudium jsou doporučeny  e-booky (jak udělat maturitu, dostat se na psychologii, medicínu atd.), jsou ke stažení zdarma, případně odkazy na testy vysokých škol z minulých let. Didaktické testy z minulých let mohou studenti procházet a stahovat i na našem webu.  www.casopis.kampomaturite.cz.

29.04.2020 - Autor: Naďa Brousilová

Ukončení sezony KMD

Milí divadelníci, oznamuji vám, že z důvodu opatření, souvisejících s pandemií virové choroby COVID-19, byla letošní sezona KMD byla ukončena. Předávám informaci z KMD: Vzhledem k  tomu, jak se situace vyvíjí, je pravděpodobné, že divadla v  dohledné době nezačnou hrát. I kdyby byl v červnu obnoven provoz divadel, nebyli bychom schopni vám poskytnout dostatek vstupenek. Z tohoto důvodů se bude vracet odpovídající část členských příspěvků (1 představení=108,-Kč). Březnové vstupenky se budou vybírat současně s vyplácením peněz za nezhlédnutá představení.

27.04.2020 - Autor: Naďa Brousilová

POZVÁNKA NA VIRTUÁLNÍ DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Milé maturantky, milí maturanti, přeposílám vám informace, které se týkají dne otevřených dveří na VŠ. Zveme vás na první virtuální den otevřených dveří, který se bude konat v úterý 28. 4. 2020 ve 14.00 hod. Na této unikátní online akci se můžete setkat s vysokými školami a fakultami, dozvědět se podrobnosti o možnostech studia, prohlédnout si prostory škol a komunikovat se zástupci vysokých škol. Webová stránka, na níž bude akce probíhat: www.virtualnidenotevrenychdveri.cz

27.04.2020 - Autor: Naďa Brousilová

Geologická olympiáda

Ve středu 15.4. proběhlo elektronickou formou krajské kolo geologické olympiády. Za naši školu se ho zúčastnili čtyři soutěžící v kategorii B (SŠ) a jeden v kategorii A (ZŠ). Už to byl ohromný úspěch, protože z obvodního kola postupují vždy tři nejlepší. A jak to dopadlo? Tři se opět probojovali na stupně vítězů! Krajské kolo v kategorii A vyhrál Tomáš Král ze 2.A. Kategorii B vyhrál Marek Pavlica a Martin Král byl třetí (oba ze 4.A) Gratuluji. Všem účastníkům děkuji za reprezentaci školy a doufám, že podobně úspěšní budou i nadále.

16.04.2020 - Autor: Ivana Suchánková

Volitelné předměty ve šk. roce 2020/21

Vážení studenti,

dnes zahajujeme proces volby volitelných předmětů pro příští školní rok. Studenti, kteří budou příští rok v předmaturitním ročníku, si zvolí 2 volitelné předměty na stránce gvp.cz/vpp. Ti, kteří budou v maturitním ročníku, si zvolí 5 nových volitelných předmětů na gvp.cz/vp a ve dvou předmětech, které mají letos, budou pokračovat.

Podrobnější informace o volitelných předmětech najdete na adrese https://www.gvp.cz/studium/volitelne_predmety/. U každého nabízeného předmětu je uvedeno jméno učitele, garanta předmětu, který je připraven emailem zodpovědět vaše případné otázky o daném předmětu. O tom, kdo bude předmět učit, se teprve rozhodne. Není to tedy tak, že garant bude předmět vždy i vyučovat. U většiny předmětů však tomu tak bude.

Svoji volbu prosím proveďte do 19. 4. Na to, kdy svoji volbu do tohoto termínu provedete, nezáleží. Ten, kdo volbu provede dříve, nezískává žádnou výhodu před tím, kdo volbu provede později. Žádné kapacity předmětů nejsou v tuto chvíli stanoveny. Naopak, zjišťujeme, jaký zájem o jednotlivé volitelné předměty máte, a zda bude potřeba u některých předmětů otevřít více skupin.

Od 20. 4. budeme postupně vyřazovat z nabídky předměty s minimálním zájmem studentů a současně vyzveme studenty, jejichž předmět nebude otevřen, aby provedli novou volbu. Volitelný předmět bude otevřen tehdy, pokud do něj bude zapsáno alespoň 12 studentů. Nakonec bude provedeno rozdělení volitelných předmětů do termínů. Pokud se stane, že volba některého studenta bude z termínových důvodů neproveditelná, bude muset svoji volbu upravit.

01.04.2020 - Autor: Martin Horyna

Vyhledávání v článcích »
Chci publikovat článek »