Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Akce a dění

 • Zeměpisná olympiáda
  Připomínám, že tento čtvrtek 3. a 4. vyučovací hodinu bude školní kolo ZO. Prosím všechny účastníky, aby se během přestávky rozdělili do jednotlivých učeben 103, 104, 105 podle seznamů, které budou viset na dveřích. S sebou si vezměte psací potřeby a, pokud máte, Školní atlas světa - modrý se svislým červeným pruhem. Ivana Suchánková
 • KMD
  Vážení divadelníci, již je zveřejněna poslední nabídka KMD v tomto školní roce. Objednávání začne ve středu 23. 1. 2019.
 • Souhrnné zkoušky
  Podrobnější informace naleznete na souhrnné zkoušky.
 • Ztrata pnezenky
  Ztratila se mi černá peněženka s doklady. Jestli jste ji někdo našel, tak ji prosím vraťte do třídy 6.B díky :) Jan Babák
 • Zeměpisná olympiáda
  Ve čtvrtek 24.1.2019 3. a 4. vyučovací hodinu se uskuteční školní kolo ZO. Prosím všechny zájemce, aby se přihlásili u svých zeměpisářů nebo u mě v kabinetu č. 021, a to nejpozději 18.1. Ivana Suchánková
 • Talnet
  otevřel registrace do druhých bloků online kurzů z oborů biologie, fyziky, chemie, historie a dalších. Přihlašování je otevřeno do konce ledna 2019. Speciální kurz robotiky ASURO prodloužil registraci POUZE do 9.1.2019. Další informace na www.talnet.cz. Ivana Suchánková
 • Ztracený Notes
  Mezi 3. a 4. Lednem se ztratil velký notes A4 s pevným černým vázáním a znakem kohouta na čele. Pokud se nalezne, prosím donést do třídy 1.E nebo za prof. Halíkem. Odměna 200,- Kč
 • KMD
  Vstupenky na leden jsou pro vás připraveny, přijďte si pro ně.
 • Termoska
  Před koncem kalendářního roku si nějaký návštěvník nechal v knihovně termosku, moc pěknou. Tak ať mi tady nezůstane moc dlouho!
 • Lístky na hokej
  Zdravím hokejové fanoušky, nabízím lístky (á 20 Kč) na zápas 11. 1. 2019 HC Sparta - Berani Zlín. Objednávky u mne v kab. č. 123 do 8. 1. 2019. Hezké dny přeje P.E.
 • Ztráta milovaného hrníčku

  Dobrý den drazí studenti,

  dne 20.12. jsem zapomněla svůj milovaný hrníček ve velké tělocvičně. Dnes jsem se ho vydala hledat a bohužel tam již nebyl. Prosím proto nálezce, aby ho navrátil mně do třídy 314., bude odměněn.

  Mockrát děkuji a věřím v navrácení mého hrníčku, Eliška Kotková, 4.F
 • Obědy v pátek 21. 12.
  Školní jídelna bude v pátek 21. 12. vydávat obědy od 11:30 do 13:00 hodin.

Chci přidat Aktualitu »


Články

Kapitoly z dějin filmu

Rádi bychom Vás opět pozvali do kina Ponrepo, kde od února pokračuje přednáškový cyklus Kapitoly z dějin (filmu). Přednášky probíhají jedenkrát za 14 dní v pondělí od 18:00 a jsou určeny všem zájemcům o film. Obzvláště je doporučujeme jako odbornou přípravu žákům ucházejícím se o studium filmových oborů na VŠ. Inspiraci mohou poskytnout také pedagogům, kteří ve výuce pracují (či chtějí pracovat) s filmy a filmovým médiem. Více informací naleznete na adrese nfa.cz/cz/vzdelavani/kapitoly/.

20.01.2019 - Autor: Matěj Forejt

Na týden vysokoškolákem!

Maturanti či studenti třetích ročníků, kteří přemýšlejí o studiu práva, ekonomie, politologie, mezinárodních vztahů nebo veřejné správy mohou zažít týden vysokoškolského života. Letos takový týden na CEVRO Institutu proběhne od 25. 2. do 1. 3. 2019. Účast v projektu je zdarma a pro uchazeče nijak závazná. Podmínky účasti: - zaslání vyplněné přihlášky nejpozději do 18. 2. 2019! - zodpovědný přístup a zájem o studium - souhlas střední školy účastníka s jeho zapojením do projektu (pokud nejsou jarní prázdniny) - kapacita projektu je omezena, účast je bezplatná Další informace naleznete na: www.cevroinstitut.cz.

20.01.2019 - Autor: N.Brousilová

Výsledky olympiády z německého jazyka

Dne 18. prosince proběhlo na našem gymnáziu školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Kdo a jak se umístil se nyní dozvíte. Tento rok se soutěžilo ve čtyřech kategoriích a jejich vítězové nás budou reprezentovat v okresním kole.

11.01.2019 - Autor: Irena Koller

I ty jsi filmařem

Dobrý den,
jménem Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest bychom Vás rádi oslovili v rámci naší soutěže I ty jsi filmařem. Jedná se o soutěž krátkých amatérských filmů, která je zaměřena zejména na studenty a mladší generace. Nově se letos mohou přihlásit i školní týmy základních a středních škol.

Tématem sedmého ročníku soutěže je šíření falešných a poplašných zpráv na internetu - FAKE NEWS, HOAX. Toto téma je velmi aktuální a jeho správné pochopení je důležité zejména pro děti a dospívající mládež. Více informací a podmínky soutěže najdete na stránkách www.febiofest.cz, v sekci I ty jsi filmařem!

Mnohokrát děkujeme a přejeme mnoho zdaru v roce 2019!

08.01.2019 - Autor: Tým Febiofest

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2019

Gaudeamus Praha 2019 se koná ve dnech 22. ? 24. ledna 2019 v Letňanech.  Prioritou veletrhu je poskytnout studentům co nejvíce informací pro jejich životní rozhodnutí o volbě vysoké školy.  Na veletrhu můžete navštívit:

Přednášky o možnostech studia
Poradenský servis
Testovací centrum
Věda pro život
Kariérové poradenství
Poradenství pro zájemce o studiu v zahraničí

Další informace, včetně možnosti získat levnější vstupné, naleznete na: www.gaudeamus.cz.

07.01.2019 - Autor: Naďa Brousilová

Den otevřených dveří Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze

V pátek 11. ledna 2019 v 10.00 hodin v Likešově aule Vysoké školy ekonomické v Praze se koná Den otevřených dveří NF VŠE. Zájemci o NF VŠE se dozvědí vše o: studiu, studijních oborech i dalších možnostech studentů NF VŠE;  podmínkách přijetí; přihláškách ke studiu, jak je vyplnit, jak je podat i o dalších důležitých skutečnostech souvisejících s přijetím na NF VŠE. Předpokládané ukončení programu je v 11:30 hodin. Více o Dni otevřených dveří NF VŠE naleznete na http://nf.vse.cz/uchazeci/dny-otevrenych-dveri/

07.01.2019 - Autor: Naďa Brousilová

Přednáška o elektromagnetických vlnách a anténách

Ve středu 9. 1. od 10:00 do 11:30 se na naší škole v učebně 112 uskuteční přednáška prof. Ing. Miloše Mazánka, CSc. z FEL ČVUT o přenosu elektromagnetických vln se zaměřením na konstrukci vysílacích a přijímacích antén. Přednáška je určena především pro studenty z 5.A a 5.B. Vážní zájemci z jiných tříd, by se však mohli také zúčastnit. Máte-li zájem, přijďte se předem domluvit s Martinem Horynou.

06.01.2019 - Autor: Martin Horyna

Nové definice fyzikálních jednotek

20. května 2019 vstoupí v platnost nové definice základních fyzikálních jednotek. Praktický život to asi nijak neovlivní, ale některé fyzikální obory ano. Pro kilogram to bude dokonce revoluční změna :-) Pokud chcete znát podrobnosti, přečtěte si o tom hezký článek na webu MFF UK.

05.01.2019 - Autor: Martin Horyna

Den otevřených dveří na naší škole

Ve středu 9. 1. 2019 pořádáme na naší škole den otevřených dveří a to mezi 16. a 18. hodinou. Hlavní informační bloky o škole, studiu a přijímacím řízení začnou krátce po 16. hodině ve velké tělocvičně (o čtyřletém studiu) a v malé tělocvičně (o šestiletém studiu). Tyto informační bloky trvají zhruba 45 minut a budou opakovány znovu v 17 hodin. Mimo to si budou moci zájemci o studium prohlédnout budovu školy a většinu učeben.

02.01.2019 - Autor: Martin Horyna

Informace ze 3. LF UK

Informace o dni otevřených dveří, akci Dvojčata a o přijímacím řízení na 3. LF UK.

02.01.2019 - Autor: Martin Horyna

Výsledky ČLO

Letos poprvé se GVP zapojilo do soutěže Česká lingvistická olympiáda. Ve školním kole obsadili první tři místa následující studenti a studentka. Všichni postupují do regionálního pražského kola. Nejen jim, ale i všem ostatním účastníkům školního kola děkuji za odvahu, kterou projevili svou účastí v této náročné soutěži kombinující poznatky logiky či obecné jazykovědy.

20.12.2018 - Autor: Lukáš Borovička

Geologická olympiáda 2018/19

Školního kola geologické olympiády se letos zúčastnili čtyři studenti 3.A. Nejlépe se test povedl Marku Pavlicovi, který se v celostátním žebříčku v kategorii SŠ probojoval do první desítky. Do dalšího kola ale postupují všichni účastníci školního kola. Takže v úterý 29. 1. držte palce.

18.12.2018 - Autor: Ivana Suchánková

Juniorská univerzita na 3.LF

ráda bych Vás informovala, že 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy nabízí studentům posledních dvou ročníků gymnázií v letním semestru akademického roku 2018-2019 přednášky v rámci projektu Juniorská univerzita. Účast v projektu je bezplatná. Přihlášení bude probíhat pouze elektronicky na adrese http://juniorskauniverzita.lf3.cuni.cz, bude spuštěno dne 18. 12. 2018 ve 14:00 hodin, přijato bude prvních 28 zájemců.

18.12.2018 - Autor: Ilona Kubištová

NOC S EINSTEINEM

Ve středu 19. prosince od 12 hodin 13 minut a 14 sekund proběhne ve studovně zásadní fyzikální akce - NOC S EINSTEINEM. Po dobu celého odpoledne a večera budeme promítat desetidílný životopisný dokument  o Albertu Einsteinovi. Ten bude doprovázen odborným fyzikálním výkladem popisovaných přírodovědných objevů a historických událostí z doby Einsteinova života. 

Ve spolupráci s naší skvělou školní jídelnou bude zdarma zajištěno ve večerních hodinách občerstvení. Káva a čaj budou také k dispozici.

Akce je určena všem zájemcům o fyziku, případně lidem, kteří chtějí odpočinout od předvánočního shonu a šílenství. Kdo se chcete přijít  i např. na část dokumentu podívat, přijďte se nahlásit do kabinetu č. 208. Seznam účastníků bude uzavřen v úterý v odpoledních hodinách, kapacita je  omezena.

17.12.2018 - Autor: H.Vondráčková

Vyhledávání v článcích »
Chci publikovat článek »