Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Akce a dění

 • 29. 5. úterý provoz ŠJ zrušen
  Upozornění pro všechny!!! V den celoškolních atletických závodů na Děkance školní jídelna ruší provoz. Tento den je v systému objednávek vyblokován.
 • Stojan s přístřeškem na KOLO
  Upozorňujeme všechny studenty, kteří přijíždějí do školy na kole, aby nepoužívali přístřešek, všem přístupný stojan na kola umístěný před školou. Kola v něm nejsou nijak zajištěna, a tím chráněna a dochází zde ke krádežím. Svá kole umístěte do školní zahrady k plotu. Toto opatření je dočasné. Přístřešek bude v blízké době zajištěn uzamykatelnou mříží. Pavla Imramovská
 • Zkouška komorního sboru
  Prof. Mandová svolává na úterý ve 13:30 zkoušku komorního pěveckého sboru, který zapěje a zahraje na předávání maturitních vysvědčení na radnici v Táborské, v pondělí 28.5.od 12 do 14 hodin.
 • PREZENTACE PROJEKTU MEZINÁRODNÍ CENY VÉVODY Z EDINBURGHU
  se bude konat v pondělí 21.5. od 9:00 hod. ve velké tělocvičně s ambasadorkou projektu. Že nevíte o co jde? Přečtěte si podrobnosti v článku. Že nevíte, pro koho je projekt určen? Pro každého, kdo má rád výzvy, pro každého, kdo si chce splnit sny nebo jen získat nové přátele z celého světa a silné zážitky. Přečtěte si článek, přijďte v pondělí v 9 do velké tělocvičny a zapojte se do mezinárodního projektu! J. Ordoš
 • ABOUT 2
  Vážení študáci a kantoři, vážení čtenáři. Rád bych vám jménem redakce školního časopisu ABOUT sdělil, že prodej druhého čísla tohoto skvostu bude probíhat v úterý 22.5 před první hodinou ve vestibulu a následně sporadicky o první a druhé přestávce na chodbách. Cena je 30 korun českých. Za redakci, za svobodu, Tomáš Průcha
 • Do školy na kole
  GVP jede! Chcete se potkat přímo s organizátory z hnutí Auto*Mat na kus řeči? Ve čtvrtek 17. května se kdykoli stavte v některé z vybraných pražských kaváren v tričku "Do školy na kole" a dostanete kafe zdarma! Vybírat můžete z 12 kaváren po celé Praze. Seznam kaváren. Pokud přijedete 17. 5. 2018 ráno na Náplavku u Bajkazylu pod Palackého moste mezi 8. – 10. hodinou, tak zde se bude již tradičně rozdávat něco na zub. Kávu pro vás zajistí kavárna Mamacoffee. Já jsem u maturit a tak vás nedoprovodím. Jako náplast nabízím trika pro registrované účastníky v první vlně. Zastavte se v kab. č 123. Těším se na vás P.E.
 • POPRASK beach volejbal
  Zdravím příznivce beach volejbalu a prosím o schůzku. Kdo má zájem reprezentovat GVP, tak se zastavte v kab.č. 123. Hrací den je čt 31.5. 2018. Začátek 8.00 - cca 14.00 hod. Děkuji P.E.
 • Soutěž 100 let českého sportu
  Nabízím možnost účastnit se soutěže 100 let českého sportu a získat finanční dar 25 tisíc korun. Akce se mohou účastnit všechny základní a střední školy. Jejich úkolem je hledat ve svém okolí či kraji zajímavé příběhy sportovců, týmů, sportovních událostí nebo také gest fair play a dalších. Ze školních projektů potom bude formou ankety vybírat veřejnost a odborná porota NEJ českého sportovce století a dalších 7 NEJ českého sportu. Jako inspiraci si můžete prolistovat knihu Oty Pavla "Plná bedna šampaňského" a zvláště pozorně čtěte povídku "Sedm deka zlata". Muž o kterém se píše bydlel v ulici Krokova... Tedy pár kroků od GVP:-) Registrace a přihlášky k soutěži u mne v kab. č. 123. Hezké dny přeje Petr Erlebach
 • Jeden svět na geografii
  V rámci projektu Jeden svět na geografii proběhne ve čtvrtek 10.5.2018 od 18:30 v budově Přírodovědecké fakulty UK (Albertov 6) projekce filmu Putinovy "Děti 404" s odborným výkladem geografa Michala Pitoňáka. Vstup zdarma. Ivana Suchánková
 • Do školy na kole
  Zdravím účastníky akce. Slíbená trička budou u mne k vyzvednutí příští týden... Zastavte se prosím. Automat vás zve na malé občerstvení. Info na stránkách akce "Do školy na kole". Děkuji za přízeň. P.E.
 • 50. stránky
  K padesátým stránkám jsme doplnili jména autorů a děl. Podívejte se, jestli jste tipovali správně. H. Šilhánková

Chci přidat Aktualitu »


Články

DOBROVOLNICTVÍ, ANEB JAK POMÁHAT DRUHÝM

Vážené paní profesorky, vážení profesoři, milý spolužáci, ráda bych vám představila svůj projekt, který právě rozjíždím. Dva roky se věnuji dobrovolnictví v domově pro seniory. Tato práce, i když je bez finanční odměny, mi ale dává obrovskou odměnu duševní, kdy mám dobrý pocit a realizuji se v tom, co mě baví - pomáhat lidem, a tak přicházím s projektem DOBROVOLNICTVÍ, ANEB JAK POMÁHAT DRUHÝM.

25.05.2018 - Autor: Markéta Kosová

Výstava #GVP50

Už delší dobu se proslýchá, že škola chystá velkou výstavu, která bude mapovat jejích pět prošlých desetiletí. Právě teď probíhají přípravy výstavy a vzhledem k tomu, že současní studenti jsou také už součástí toho kolosu, realizační tým potřebuje spolupráci právě od těch, co na drahé GVP stále denně dochází...

21.05.2018 - Autor: Studentský parlament

KMD

Vážené studentky, vážení studenti, zahajuji zápis do KMD na školní rok 2018/2019! V průběhu školního roku můžete navštívit 6 divadelních představení za členský poplatek ve výši 640 Kč! Cílem KMD je seznámit studenty s různými pražskými divadly napříč divadelními žánry. Členství v KMD je nejen finančně výhodné, ale umožní vám návštěvu i méně dostupných představení, včetně zajištění vstupenek do vlastních rukou. Od 21.5. do 1.6. 2016 si můžete vyzvednout přihlášky, jsou umístěné ve druhém patře vedle kabinetu č. 208. Vyplněné přihlášky a peníze budu vybírat ve dnech 29.5., 30. 5., 5.6. a 6.6.2018 vždy v dopoledních hodinách. Peníze a přihlášky nechť vybere zástupce třídy a přinese je do kab. č. 208. Děkuji

20.05.2018 - Autor: Naďa Brousilová

MEZINÁRODNÍ CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) je příležitostí, jak získat nové přátele, silné zážitky a užitečné dovednosti. Od jeho založení se do programu zapojilo více než osm milionů mladých lidí z celého světa a nyní se k nim můžeš přidat i Ty. Program DofE je tu od toho, aby Ti pomohl zdolat výzvy, které bys chtěl/a překonat a splnit si sny, které máš. V programu DofE se budeš dlouhodobě a pravidelně věnovat aktivitám ve čtyřech oblastech: rozvoj talentu, dobrovolnictví, sport a dobrodružná expedice.Ve vyšší úrovni pak vyrazíš i na akci s pobytem. Vstup do programu je dobrovolný a jeho účastníci mezi sebou nesoutěží. Na základě svých zájmů, schopností a ambicí si sám (sama) stanovíš cíle v jednotlivých oblastech programu. K dosažení těchto cílů Tě dovede Tvá vytrvalost a odhodlání. Nakonec Tě čeká skvělý pocit z dosaženého úspěchu, posunutí hranic toho, co dokážeš, získání nových zkušeností, zážitků a kontaktů. Za vložené úsilí navíc získáš prestižní certifikát - MEZINÁRODNÍ CENU VÉVODY Z EDINBURGHU - který Ti předají významné osobnosti z České republiky či Velké Británie. Certifikát Ti může pomoci k přijetí na vysokou školu nebo do zaměstnání. 

Připadá Ti uvedený program zajímavý? Máš chuť to vyzkoušet? Nebo Tě informace v článku zaujaly, ale máš ještě plno dotazů? V pondělí 21.5. během 2. nebo 3. vyučovací hodiny se ve velké tělocvičně dozvíš víc na prezentaci přímo od ambasadorky projektu.

18.05.2018 - Autor: Jan Ordoš

Návštěva Dětského centra

Dne 24.4. jsme s paní profesorkou Kozderkovou navštívily Dětské centrum při Thomayerově nemocnici. Studenti a kantoři Gymnázia Na Vítězné pláni dali dohromady úctyhodnou částku 19 642 Kč, za kterou se koupilo pro děti několik párů bot, ponožky, nočníky, dětský bazének a v první řadě zahradní trampolína. Do „kojeňáčku“ jsme dary přijely předat v úterý okolo třetí hodiny. Děti se probouzely k neobvyklé odpolední svačině v podobě džusů a ovoce, které se zakoupily za zbytek peněz a hlavně k nádhernému dortu, který dětem upekla paní Padevětová. Jsme moc rády, že se táto sbírka letos opět uskutečnila a že se ji většina z Vás opět zúčastnila. Silný zážitek zůstal dětem a ještě dlouho zůstane i nám.

15.05.2018 - Autor: Kamila Lhotáková

Volitelné předměty (2)

Z nabídky volitelných předmětů byly odstraněny volitelné předměty, o které projevili studenti jen malý zájem.

maturitním ročníku to je předmět Československé a české dějiny po roce 1945 (D45). Malý počet studentů je také přihlášen na dějepisný seminář, ale doufáme, že někteří studenti se ze zrušeného D45 přesunou právě sem.

předmaturitním ročníku byly vyřazeny: Konverzace v Aj se zaměřením na CAE, Dějiny umění, Vybrané kapitoly z biologie a chemie a Kapitoly z fyziky. Zrušením jsou ohroženy ještě předměty: Základy matematiky a Psychologie, ale tady ještě počkáme, co si zvolí studenti přihlášení na předměty, které byly nyní vyřazeny.

Žádám studenty, aby do konce týdne (20.5.) doplnili svoji volbu tak, aby měli přihlášen požadovaný počet volitelných předmětů. Děkuji. 

14.05.2018 - Autor: Martin Horyna

PARNÍK MORAVIA 2018

K pomaturitní plavbě parníkem MORAVIA zveme všechny čerstvé absolventy, pedagogy GVP i nepedagogické zaměstnance (především ze školní jídelny) a samozřejmě všechny naše současné studenty. Parník Moravia vypluje v úterý 29. 5. 2018 z nábřeží u Čechova mostu, stanoviště "u hodin" v 18 hodin a připluje tamtéž ve 20 hodin. Naloďovat se můžete již od 17:30. Letošní společné téma je "červená" - dresscode: Red. Kdo dorazí v červeném, dostane 3 lístky do tomboly zdarma. Pokud zvolíš výrazný červený doplněk, dáme ti alespoň jeden lístek do tomboly zdarma. Na palubě tě čeká dobré občerstvení, zmíněná tombola, hudba The Firebolts s Kubou Vinařickým a skvělé výhledy na Prahu z vltavské vody. Vstupenky za 130,- Kč lze zakoupit ve škole od pondělí 14. 5., nyní již on line na www.gvp.cz/vstupenky (dostaneš vygenerovaný specifický symbol, který u vstupu na loď nahlásíš). Na místě, před plavbou pak vstupenku zakoupíš za 150,- Kč.

09.05.2018 - Autor: Pavla Imramovská

Rozvrh maturitních zkoušek

Zveřejňujeme rozvrh konání maturitních zkoušek. Pro vyhledání určitého jména doporučuji použít funkci vyhledávání (Ctrl+F) prohlížeče. Rozvrh po třídách a jménech studentů, rozvrh po třídách a časech. Poslední aktualizace 8. 5.

08.05.2018 - Autor: Jaroslav Mervínský

22. GVPfest "50"

Zítra 26. dubna 2018 od 18:30 se koná v Rock café na Národní třídě mnohokrát avizovaný výroční GVPfest, v pořadí je již 22., ale svou dramaturgií zcela výjimečný. Pokud jste si vstupenky již zakoupili v předprodeji ve škole nebo bezhotovostně přes účet NF GVP, jste natěšeni na zítřejší večer a my víme, že tam nebudete chybět. Pokud jste tak ještě neučinili, máte poslední možnost zítra do 12 hodin, po poledni oba předprodeje za cenu 130,- Kč za vstupenku uzavřeme. Na místě v Rock café pak bude cena vstupenky 150,- Kč. 

Tento fest patří k řadě setkání, kterými si GVP připomíná 50 let své existence. Protože budeme rádi, když přijdou i současní studenti GVP a protože ukončení akce bude v pozdních nočních hodinách, posunul pan ředitel začátek výuky v pátek 27. 4. na 10:00. Věnujte proto pozornost rozvrhu.

25.04.2018 - Autor: Pavla Imramovská

Výměnný pobyt v Dippoldiswalde - Austausch in Dipps

Na konci března uskutečnila část třídy 1.A výměnný pobyt do německého města Dippoldiswalde. O tom, jaké to bylo a co všechno jsme prožili se dozvíte dále.Třídu doprovázeli učitelé Koller a Jun.

Ende März hat ein Teil der Klasse 1.A einen Austausch in der deutschen Stadt Dippoldiswalde absolviert. Wie es gelaufen ist, und was wir alles erlebt haben, erfährt ihr weiter hier. Die Klasse wurde von den Lehrern Koller und Jun begleitet.

25.04.2018 - Autor: Studentky 1.A

Výstava "GVP v Izraeli a Jordánsku 2018"

V prvním patře naší budovy byla právě dnes instalována a zpřístupněna výstava "GVP v Izraeli a Jordánsku 2018" dokumentující letošní školní výlet předmaturantů. Součástí výstavy jsou kromě fotografií také vzácné artefakty ilustrující vzdělávací rozměr naší výpravy. Všichni jste srdečně zváni k tomuto spektakulárnímu estetickému zážitku.

24.04.2018 - Autor: Marek Fajfr

Maturita z cizích jazyků (společná část)

Studenti, maturující z nějakého cizího jazyka ve společné části maturitní zkoušky, odevzdají slovníky do pátku 27.4. paní asistentce Plhákové. Slovníky musí být opatřeny nálepkou se jménem, třídou a číslem učebny. (Číslo učebny jste dostali s pozvánkou k maturitní zkoušce.) Slovníky nesmějí obsahovat  část věnovanou vzorovým písemným útvarům (např. jak psát dopis apod.), pokud ji mají musí být přelepená papírovou "košilkou" :-), instrukce event. poskytne pí. Plháková. Při didaktickém testu nelze slovníky používat.

24.04.2018 - Autor: Hana Znamenáčková

22.GVPFest

Vážení studenti, vážení profesoři,
Již tento čtvrtek 26.4. se v klubu Rock café koná 22. GVPFest jako součást oslav 50. výročí školy. Předprodej zlevněného vstupného (130Kč) pokračuje každou hlavní přestávku, v 2. patře u automatů. Lístky budou k zakoupení i na místě, a to v ceně 150Kč. Vstup je od 18:20.

24.04.2018 - Autor: Tomáš Dudáček

Změna adresy webu Bakalářů (známky)

Oznamuji změnu adresy webu Bakalářů naší školy. Myslím tím web se známkami, rozvrhem, třídní knihou, osobními údaji atd. Nová adresa je https://www.gvp.cz:4444/info a tato adresa je již v tuto chvíli funkční. Stará adresa https://gvp.bakalari.cz/info bude použitelná ještě do konce dubna. Pokud na zmíněný web přistupujete z webu školy, nemusíte nic měnit, odkazy jsme již aktualizovali. Pokud máte odkaz někde uložen, typicky to bude v aplikaci Bakaláři v mobilním telefonu, pak prosím proveďte změnu této adresy. Technické podrobnosti a vysvětlení, proč ke změně dochází, najdete dále v článku.

23.04.2018 - Autor: Martin Horyna

Vyhledávání v článcích »
Chci publikovat článek »