Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Co to bylo?

Byl průvod, byly bubny, byly položeny otázky, byly i nadávky… Teď píši za Ekoškolu vám všem proti i pro, uraženým i povzneseným, zmateným i tvrdohlavým. 

17.05.2013 - Autor: Kristián J. K. Vitovský - Komentáře: 4

"A on tam stál,
a koukal do polí,
byl jak král, sám v celém okolí,
korunu měl (korunu měl), i když ne ze zlata,
a jeho pokladem byla tráva střapatá."


Považováni jsme byli za zbytečné, zapomenuté a snad i neexistující, ale my tu jsme! Slabá slova z mnoha stran o tom, že vnucujeme, že nutíme, že přikazujeme, slova velkolepá, honosná a odborná - planá bez významu, vrhaná naším směrem jsou zbytečná! Hádat se, abych se hádal, odporovat, abych odporoval, je to jediný způsob přežití, ale ne zde, zde je pravda bez hádky a odporu správná. Jestli na světě je člověk, který chce, aby v ranním probuzení otevřel oči a viděl: Tráva mrtvá! Ježek mrtvý! Nebe černé mrtvé! Král lev mrtvý! Strom v polích mrtvý! Pampeliška mrtvá! Kos i orel mrtví! Pes mrtvý! Lidé mrtví! On sám umírá… jestli je, hnusí se mi. Neboť pak by ani Montag neměl kam utéci…
 

Autor: Kristián J. K. Vitovský


Komentáře

119.05.2013 - 21:38 - Autor: Student

Aneb soutěžím o co nejnechytřejší vysvětlení, protože to stále nikdo nechápe.

220.05.2013 - 17:09 - Autor: Zuzana Lenochová

Tak já to tedy zkusím přeložit, podat polopaticky svými slovy a ze svého pohledu: Lomozící "průvod" hrstky členů Ekotýmu se snažil dát svou velko-přestávkovou akcí najevo, že na naší škole ještě pořád existuje Ekoškola. Že nás není moc, ale tím spíš je zřejmé, že jsme o smyslu toho, co děláme, přesvědčení. Že to děláme proto, že život na planetě, v té podobě, jak ho dnes známe a ještě pořád můžeme mít rádi, není samozřejmost. A že bychom rádi přispěli k tomu, aby to s jeho udržitelností bylo růžovější, než jak to v důsledku našeho (rozuměj lidského) chování vypadá teď. A že obhájení titulu Ekoškola, o nějž budeme usilovat už v úterý 28. května, není tak samoúčelné, jak by se mohlo zdát, protože kromě toho, že v rámci našeho ústavu díky Ekoškole můžeme prosazovat některé drobnosti (např. viz ekoškolí nástěnka), v měřítku mezinárodním (neboť Ekoškol je na světě 25 tisíc z 52 států!) se jedná o sílu v podstatě politickou... A kdyby se nám podařilo probudit zájem některých dalších jedinců z GVP, byla by to pro nás vzpruha, pomoc a zadostiučinění.

320.05.2013 - 21:45 - Autor: Ekovandal

Super příspěvek Kristiáne, aspoň má trochu varlata.
Ekoškola to je fajn, na druhou stranu člověka by skoro zajímalo, jak by vypadaly Páralovy zápletky v praxi...

423.05.2013 - 00:03 - Autor: Kristián J.K. Vitovský

Já jako autor za nikoho jiného, za sebe, jsem chtěl dát na svět můj názor o významu Ekoškoly:
Jsem za to, že jestli máme být nějaká síla, která se snaží sebe i ostatní vychovat k budoucí záchraně naší jediné Matky Přírody a donutit všechny aby na tuto jednu společnou pramatku rozpomněli a jestli jsme už podle názvu forma školy tak nebudu zapírat, že jasným cílem je se vnucovat, přikazovat, nutit.Však vy nemůžete na náš postup ani hvízdnout, protože to je v směru dobrého zájmu a nebýt lenosti a lhostejnosti náš všech, není učitelů ohnutí zad a zvednutí láhve potřeba!

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
6 + 9 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.
 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.