Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Streetballové drama po roční odmlce pro tým Marka Pejatoviće

V úterý 18.června se po roce opět objevila na GVP spousta oranžových míčů. Důvod byl jediný – tradiční streetballový turnaj, i když tentokrát nebylo basketbalových nadšenců tolik jako v letech předchozích. Avšak ani to nezabránilo sestavení devíti týmů, které v jedné velké skupině bojovaly o školní titul.

20.06.2013 - Autor: Stanislav Mohorita - Komentáře: 0

 Ten začal úderem (nebo spíš zvoněním) v 8:45. Ačkoli se hrálo pouze 2x5 minut, nebyla nouze o parádní akce, obětavé výkony a nakonec nikdo nemohl odcházet vyloženě nespokojen, neboť každý vyhrál alespoň jedno střetnutí. Sestavy jednotlivých týmů (nemusela to být nutně jedna třída) napovídaly, že to nebude jednoznačná záležitost jednoho družstva, nýbrž budou rozhodovat maličkosti – a to i na zadních pozicích. To se také potvrdilo.

V zadních částech tabulky se seřadily tři týmy se stejnou bilancí jednoho vítězství a sedmi porážek. Možná trochu paradoxně z toho vyšel nejhůře tým kolem střelkyně z delší vzdálenosti Johany Melzerové (1.A), který překvapivě na místní poměry vysoko prohrál s týmem vedeným Tomášem Kozubkem (2.B) 14:4. Ten si tak zajistil konečné osmé místo, i když mohl pomýšlet i na víc. Cestu za lepším umístěním mu zkřížil výběr Viktora Smetany (5.A). Ten sice prohrál v „náhlé smrti“ s Johanou, nicméně vzápětí si poradil s Tomášem v poměru 12:6. Tým vedený kapitánem Smetanou a objevem turnaje Sebastianem Kostkou (3.A) tak vystoupal na sedmé místo.

Na šestém místě se umístila sestava složená rukou Adama Béma (2.A), jehož vůdčí osobností byl sametovým „stop jumpem“ obdařený Adam Dolejš (1.E). Tento tým, jenž porazil všechny výše zmíněné „mančafty“, měl určitě na víc. V rozhodujících chvílích si však nedokázal poradit v nadmíru tvrdém zápase s jediným týmem bez účasti něžného pohlaví, který byl veden Davidem Červenkou (3.E) 10:0 (!!!) a nezvládl druhou půli proti výběru 1.B s Igorem Böhmem a sestrami Matějčkovými. Tento zápas, který skončil 20:11 tak rozhodl, že z toho lepší umístění než šesté nebude.

Pátý tým, pod velením Davida Červenky se super „blokerem“ Martinem Horejšem (6.B) v sestavě, vyhrál čtyři zápasy z osmi. Nedokázal si poradit jen s trojicí favoritů a s Igorem Böhmem 18:8. I v těchto bitvách však prokázali sympatický výkon, zejména pak v první půli zápasu proti Marku Pejatovićovi, která skončila 12:8 a nadělala favoritovi mírné vrásky. S posledními týmy si však poradili vcelku bez větších problémů a tak po zásluze skončili pátí.

Velkou neznámou byl tým z prvního ročníku, jehož členy byli Igor Böhm, Barbora a Klára Matějčkovy. Své kvality potvrdili už při VoBaFu, teď byl na řadě Streetballový turnaj. A někteří soupeři se nestačili divit. Jejich trpělivá hra s jasným cílem otrávila všechny soupeře a především pak Bára a její dravé průniky. Ta nakonec jen těsně nezískala ocenění pro nejlepší dívku turnaje. Jen první tři týmy si věděly rady, i když i silná sestava Lukáše Svobody (5.A) měla problémy a ke konečný výsledek 24:16 byl zkreslující.

Nesmírně zajímavý byl poté boj o rozdělení stupňů vítězů. Ten zprvu nevypadal nijak dramaticky. Tým kolem Marka Pejatoviće (4.F), s nímž si v podkošovém prostoru nevěděl rady nikdo, porazil družstvo Lukáše Svobody (5.A), které táhl ze Spojených států navrátivší se "Mr. Scoreboard" Jan Böhm (4.B), 20:6, přičemž stav byl v jednu chvíli už 18:0 (!!!). Vypadalo to tak, že o prvních dvou pozicích rozhodne zápas mezi Markem a Profesory, které táhl neubránitelný Martin Šmíd. Ten se i zde zaskvěl dvěma trojkami, zde však kontroval Marko z vymezeného území. Ten si několikrát poradil s tvrdou zónovou obranou soupeře. V poslední minutě však Martin Šmíd a Pavlína Hrdinová otočili na 18:15 a tým Marka Pejatoviće stačil už jen korigovat, tudíž prohrál nejtěsnějším možným rozdílem 18:17.

Streetball je však naprosto nepředvídatelný sport. To potvrdil v posledním zápase celého turnaje tým Lukáše Svobody, který nad oslabenými profesory vedl už 10:0 a začal najednou pomýšlet na celkové vítězství. Ruce Martina Šmída jsou však pozlacené a rozené pro velké střely z dálky. Takto prakticky sám dokázal postupně vyrovnat na 16:16. V tu chvíli zbývala možná půlminuta a Profesoři se nadechovali. Osm vteřin před koncem však vystřelil Lukáš Svoboda za tři body a rozhodl o tom, že nejlepším streetballovým výběrem pro rok 2013 na GVP se stal tým Marka Pejatoviće. Ten tak po ročním půstu, kdy dominoval tým Ondřeje Rumla získal další prvenství.

Ten se stejně jako Kačka Čubová (4.F; zároveň nejlepší dívka turnaje) a „trojkostroj“ Martin Šmíd dostal do All-star týmu celého turnaje. Martin Šmíd navíc pro sebe ukořistil cenu organizátorů pro nejužitečnějšího hráče soutěže.

Nezbývalo než poděkovat všem, kteří dovolili, aby se mohlo hrát, a rozloučit se. S nadějí, že tradice Streetballového turnaje na GVP bude pokračovat i příští rok...

 

 

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. Marko Pejatović, Kateřina Čubová, Gabriela Moslerová, Stanislav Mohorita

2. Martin Šmíd, Jan Ordoš, Pavlína Hrdinová

3. Lukáš Svoboda, Dominik Budlovský, Karolína Chvojková, Jan Böhm

4. Igor Böhm, Barbora Matějčková, Klára Matějčková

5. David Červenka, Adam Těšina, Martin Horejš, Volodymyr Mryshchuk

6. Adam Bém, Adam Dolejš, Petr Brautferger, Jitka Ludvíková

7. Viktor Smetana, Sebastian Kostka, Kateřina Sudová, Tomáš Hrdlička

8. Tomáš Kozubek, Miroslav Jonáš, Jiří Strejcovský, Klára Houšková

9. Johana Melzerová, David Švábek, Alexandr Czerný, Radek Povejšil

 

 

Odkaz na video z turnaje (autor: Viktor Smetana)

http://www.youtube.com/watch?v=biAdd8NrqTE&feature=youtu.be

Autor: Stanislav Mohorita


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
3 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak