Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Streetballové drama po roční odmlce pro tým Marka Pejatoviće

V úterý 18.června se po roce opět objevila na GVP spousta oranžových míčů. Důvod byl jediný – tradiční streetballový turnaj, i když tentokrát nebylo basketbalových nadšenců tolik jako v letech předchozích. Avšak ani to nezabránilo sestavení devíti týmů, které v jedné velké skupině bojovaly o školní titul.

20.06.2013 - Autor: Stanislav Mohorita - Komentáře: 0

 Ten začal úderem (nebo spíš zvoněním) v 8:45. Ačkoli se hrálo pouze 2x5 minut, nebyla nouze o parádní akce, obětavé výkony a nakonec nikdo nemohl odcházet vyloženě nespokojen, neboť každý vyhrál alespoň jedno střetnutí. Sestavy jednotlivých týmů (nemusela to být nutně jedna třída) napovídaly, že to nebude jednoznačná záležitost jednoho družstva, nýbrž budou rozhodovat maličkosti – a to i na zadních pozicích. To se také potvrdilo.

V zadních částech tabulky se seřadily tři týmy se stejnou bilancí jednoho vítězství a sedmi porážek. Možná trochu paradoxně z toho vyšel nejhůře tým kolem střelkyně z delší vzdálenosti Johany Melzerové (1.A), který překvapivě na místní poměry vysoko prohrál s týmem vedeným Tomášem Kozubkem (2.B) 14:4. Ten si tak zajistil konečné osmé místo, i když mohl pomýšlet i na víc. Cestu za lepším umístěním mu zkřížil výběr Viktora Smetany (5.A). Ten sice prohrál v „náhlé smrti“ s Johanou, nicméně vzápětí si poradil s Tomášem v poměru 12:6. Tým vedený kapitánem Smetanou a objevem turnaje Sebastianem Kostkou (3.A) tak vystoupal na sedmé místo.

Na šestém místě se umístila sestava složená rukou Adama Béma (2.A), jehož vůdčí osobností byl sametovým „stop jumpem“ obdařený Adam Dolejš (1.E). Tento tým, jenž porazil všechny výše zmíněné „mančafty“, měl určitě na víc. V rozhodujících chvílích si však nedokázal poradit v nadmíru tvrdém zápase s jediným týmem bez účasti něžného pohlaví, který byl veden Davidem Červenkou (3.E) 10:0 (!!!) a nezvládl druhou půli proti výběru 1.B s Igorem Böhmem a sestrami Matějčkovými. Tento zápas, který skončil 20:11 tak rozhodl, že z toho lepší umístění než šesté nebude.

Pátý tým, pod velením Davida Červenky se super „blokerem“ Martinem Horejšem (6.B) v sestavě, vyhrál čtyři zápasy z osmi. Nedokázal si poradit jen s trojicí favoritů a s Igorem Böhmem 18:8. I v těchto bitvách však prokázali sympatický výkon, zejména pak v první půli zápasu proti Marku Pejatovićovi, která skončila 12:8 a nadělala favoritovi mírné vrásky. S posledními týmy si však poradili vcelku bez větších problémů a tak po zásluze skončili pátí.

Velkou neznámou byl tým z prvního ročníku, jehož členy byli Igor Böhm, Barbora a Klára Matějčkovy. Své kvality potvrdili už při VoBaFu, teď byl na řadě Streetballový turnaj. A někteří soupeři se nestačili divit. Jejich trpělivá hra s jasným cílem otrávila všechny soupeře a především pak Bára a její dravé průniky. Ta nakonec jen těsně nezískala ocenění pro nejlepší dívku turnaje. Jen první tři týmy si věděly rady, i když i silná sestava Lukáše Svobody (5.A) měla problémy a ke konečný výsledek 24:16 byl zkreslující.

Nesmírně zajímavý byl poté boj o rozdělení stupňů vítězů. Ten zprvu nevypadal nijak dramaticky. Tým kolem Marka Pejatoviće (4.F), s nímž si v podkošovém prostoru nevěděl rady nikdo, porazil družstvo Lukáše Svobody (5.A), které táhl ze Spojených států navrátivší se "Mr. Scoreboard" Jan Böhm (4.B), 20:6, přičemž stav byl v jednu chvíli už 18:0 (!!!). Vypadalo to tak, že o prvních dvou pozicích rozhodne zápas mezi Markem a Profesory, které táhl neubránitelný Martin Šmíd. Ten se i zde zaskvěl dvěma trojkami, zde však kontroval Marko z vymezeného území. Ten si několikrát poradil s tvrdou zónovou obranou soupeře. V poslední minutě však Martin Šmíd a Pavlína Hrdinová otočili na 18:15 a tým Marka Pejatoviće stačil už jen korigovat, tudíž prohrál nejtěsnějším možným rozdílem 18:17.

Streetball je však naprosto nepředvídatelný sport. To potvrdil v posledním zápase celého turnaje tým Lukáše Svobody, který nad oslabenými profesory vedl už 10:0 a začal najednou pomýšlet na celkové vítězství. Ruce Martina Šmída jsou však pozlacené a rozené pro velké střely z dálky. Takto prakticky sám dokázal postupně vyrovnat na 16:16. V tu chvíli zbývala možná půlminuta a Profesoři se nadechovali. Osm vteřin před koncem však vystřelil Lukáš Svoboda za tři body a rozhodl o tom, že nejlepším streetballovým výběrem pro rok 2013 na GVP se stal tým Marka Pejatoviće. Ten tak po ročním půstu, kdy dominoval tým Ondřeje Rumla získal další prvenství.

Ten se stejně jako Kačka Čubová (4.F; zároveň nejlepší dívka turnaje) a „trojkostroj“ Martin Šmíd dostal do All-star týmu celého turnaje. Martin Šmíd navíc pro sebe ukořistil cenu organizátorů pro nejužitečnějšího hráče soutěže.

Nezbývalo než poděkovat všem, kteří dovolili, aby se mohlo hrát, a rozloučit se. S nadějí, že tradice Streetballového turnaje na GVP bude pokračovat i příští rok...

 

 

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. Marko Pejatović, Kateřina Čubová, Gabriela Moslerová, Stanislav Mohorita

2. Martin Šmíd, Jan Ordoš, Pavlína Hrdinová

3. Lukáš Svoboda, Dominik Budlovský, Karolína Chvojková, Jan Böhm

4. Igor Böhm, Barbora Matějčková, Klára Matějčková

5. David Červenka, Adam Těšina, Martin Horejš, Volodymyr Mryshchuk

6. Adam Bém, Adam Dolejš, Petr Brautferger, Jitka Ludvíková

7. Viktor Smetana, Sebastian Kostka, Kateřina Sudová, Tomáš Hrdlička

8. Tomáš Kozubek, Miroslav Jonáš, Jiří Strejcovský, Klára Houšková

9. Johana Melzerová, David Švábek, Alexandr Czerný, Radek Povejšil

 

 

Odkaz na video z turnaje (autor: Viktor Smetana)

http://www.youtube.com/watch?v=biAdd8NrqTE&feature=youtu.be

Autor: Stanislav Mohorita


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
4 + 10 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Sociologie současnosti
  Nezapomeňte! Obě skupiny se sejdou v pondělí/v úterý v 15:00 před domem Revoluční 30.
 • Termín dějepisné olympiády
  Dějepisná olympiáda pro obě kategorie se bude konat ve čtvrtek 21. 11. v 10 hodin, tedy 3.vyučovací hodinu. Studenti prvního a druhého ročníku šestiletého studia budou v místnosti 104, starší studenti v místnosti 105.
 • Španělská olympiáda
  Studenti, kteří se přihlásili na olympiádu ze španělštiny se dostaví zítra 14.11. před 1. vyučovací hodinou do učebny 304. N.R.
 • Náhradní a opravné testy u Matěje Krále
  Náhradní a opravné testy v rámci základů společenských věd, semináře společenských věd a semináře politologie lze psát toto úterý nebo tento čtvrtek o velké přestávce, a to v úterý v místnosti č. 005 a ve čtvrtek v místnosti č. 301. Pokud se vás dopisování týká, přijďte, prosím, do uvedené místnosti hned na začátku velké přestávky. Matěj Král
 • Hledají se klíče
  Ahoj, ztratila jsem dneska 11. Listopadu okolo 12:00 klíčenku s kartou ISIC. Šňůra je tmavě modrá a je na ní i klíčenka Oxford. Pokud ji někdo našel, prosím ozvěte se mi na 730 648 288.
 • KMD - zrušené představení
  Vážení divadelníci, oznamuji vám, že divadlo Rokoko zrušilo představení: 4.12. Idiot - z důvodu onemocnění jednoho z herců. V nabídce je nové představení: 3.12. Iluzionista (Wariot Ideal a Petr Forman) v divadle Alfred ve dvoře. Naďa Brousilová
 • Recitační soutěž 2019
  Recitační soutěž se koná na naší škole dne 13.11. 3.-5. vyučovací hodinu v učebně číslo 105. Přijďte včas. Těšíme se opět na skvělé výkony! N.Brousilová
 • KB Florbal Challenge předběžný termín
  Turnaj by se měl hrát 18.12. 2019. S termínem předběžně počítejte. Změna je možná. Děkuji P.E.
 • Dny geografie
  Ráda bych vás jménem Geografické sekce PřF UK pozvala na Dny geografie, které se letos uskuteční v týdnu od 11. do 15. listopadu 2019 v budově děkanátu Přírodovědecké fakulty UK (Albertov 6, Praha 2). Připraven je bohatý program- můžete navštívit Mapovou sbírku, vyslechnout zajímavé přednášky či se zúčastnit některého z workshopů. Více na https://www.geografienasbavi.cz/program-pro-skoly/dny-geografie-2019 Ivana Suchánková
 • Ztracená sluchátka
  V úterý jsem někde ve škole nechala sluchátka apple EarPods komplet v krabičce. Kdyby je náhodou někdo našel, ozvěte se mi prosím na číslo 605 581 136. Díky.
 • KMD
  Milí divadelníci, nabídka na prosinec je již zveřejněna. Objednávání vstupenek začíná 8.11. ve 20:00 hodin a končí 15.11. ve 20:00 hodin. N.Brousilová
 • Dramatický kroužek
  Milí studenti, stále sháníme další zájemce o divadelní kroužek. Teprve začínáme rozmýšlet, na čem bychom během roku pracovali, ale chtěli bychom nazkoušet představení podle toho, co by Vás zajímalo (divadelní hra, dramatizace, nebo i hudebně-výtvarná performance). Bohužel je nás pořád málo. Budeme tak rádi, pokud se někdo další přidá. Schůzky probíhají každý čtvrtek od 14:30 v učebně 105. V případě zájmu pište na e-mail kohout@gvp.cz. Budeme se na Vás těšit. Ondřej Kohout