Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Projekt Hudební akustika - most mezi uměním a vědou za 1,4 milionu schválen

Dne 21.6. schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy poskytnutí podpory na vybrané projekty předložené v rámci 6. výzvy OPPA. Ukončilo tak výběrový proces, který začal 11. ledna 2013.
V něm byl i návrh našeho projektu Hudební akustika – most mezi uměním a vědou. Mohu s velkou hrdostí oznámit, že patříme mezi úspěšné řešitele. Navíc s velmi vysokým expertním bodovým posouzením, ze 102 schválených projektů obsadil ten náš 8. místo.

24.06.2013 - Autor: Ilona Šimánková - Komentáře: 8

Co to pro naše gymnázium znamená? Mnoho novinek. 21 měsíců bude na naší škole probíhat projekt, který si stanovuje za cíl zvýšit zájem našich studentů o technické a přírodovědné obory. A to pomocí umění. Netradiční, ale fungující spojení. Učebna 315, známá jako hudebna, dostane nový kabát i tělo. Dočkáme se počítačů, hudebních softwar a midi nástrojů, plátna, zatemnění oken. V přízemí, kde je nyní zkušebna, vznikne nová, odhlučněná zkušebna a nahrávací studio, kde bude možno nahrávat na profesionální úrovni své demo snímky či celá CD.

Specifická pozornost bude věnována tvorbě a inovaci učebních materiálů, rozšíření používání elektronických výukových pomůcek, metod a forem výuky apod. Tato nová koncepce výuky bude poté začleněna do inovovaného školního vzdělávacího programu. Odborným garantem projektu bude MFF UK. Pro koho je projekt určen? Prioritně pro předmaturitní ročníky, ale přihlásit do projektu se mohou i studenti z nižších ročníků. Již jste předběžně vyplňovali dotazník, zda byste do projektu chtěli vstoupit.

Co vás čeká, přihlásíte – li se?

 • přednášky od renomovaných učitelů z MFF UK, HAMU, ČVUT, PřF UK.
 • praktická cvičení v hudebně i nahrávacím studiu, atraktivní a hravé experimenty,
 • exkurze do zákulisí profi nahrávacího studia a mnoho dalšího.

Harmonogram a podrobný obsah předmětu Hudební akustika naleznete zde.

Kolik se vás může zúčastnit? Kapacita je omezena na 15 studentů. Ale nezoufejte, hudebnu budeme v rámci HV využívat všichni.

Kde se přihlásit? Během tohoto týdne v kabinetu č. 217 (kabinet Šimánková, Pavlová). Budu se těšit s vybranými studenty na naši vzájemnou spolupráci a také na boření mýtu, že umění a věda nejdou ruku v ruce.

Autor: Ilona Šimánková


Komentáře

124.06.2013 - 16:06 - Autor: Richard Klíma

Zpráva roku dorazila na GVP! Super!

224.06.2013 - 21:57 - Autor: Zuzana Lenochová

To vypadá na dobře napsaný projekt :) Moc gratuluju!

324.06.2013 - 23:23 - Autor: Petris

Tohle zní fakt velmi libově!! V této chvíli ale opravdu na**re (a to se nedá říct jinak, pardon), že jdu do maturitního ročníku!! Nicméně doufám, že se mi aspoň povede sem tam nakouknout, protože to vypadá hodně kvalitně!

425.06.2013 - 09:27 - Autor: Ilona Šimánková

Petrisi, můžeš se přihlásit. Je to prioritně pro předmaturitní ročníky, což neznamená, že limitně. Jen počítej s tím, že aktivity jsou i v červnu a květnu.

525.06.2013 - 12:09 - Autor: Petris

Tak napsala jste předmaturitní a nižší! Zítra se tedy stavím. Jestli bude ještě místo, tak beru!! Já zvládnu všechno.

607.07.2013 - 16:24 - Autor: Lochneska

Petris, někteří jsou na tom o poznání hůře než ty.. :)

701.09.2013 - 16:35 - Autor: Říha Karel

Gratuluji k takovému úspěchu! :)

Mám otázku - z harmonogramu předmětu mi přijde, že mé zájmy obsahuje tento projekt jen z části. A když by pro mě jako muzikanta byla užitečná jenom část z 96 vyučovacích hodin, nedá se projekt nijak využít? Zřejmě se to hodně týká fyziky a kromě toho že s množstvím odpoledních aktivit nebudu mít na tolik přednášek čas, i když je akustika zajímavá i z fyzikálního hlediska, důležitější jsou pro mě jiné věci.

Jinými slovy - bude i pro ostatní muzikanty a žáky školy možnost využít školní studio po domluvě s příslušnými profesory, nebo se podívat jen na několik málo z přednášek?

Díky.

802.09.2013 - 14:59 - Autor: Simankova Ilona

Milý Karle,
velmi děkuji za vyjádření podpory z řad studentů. V projektu se iniciativě meze nekladou. Nikomu nebudu bránit, když si bude chtít některou přednášku na našem gymnáziu poslechnout. Horší je to s nahrávacím a zvukovým studiem. Zde je stanovený počet studentů a více jak 14 se mi jich tam nevejde. Po osobní domluvě se můžeme dohodnout na dalších bodech jednání ohledně pobytu ve studiu a jeho využívání. Bude stanoven nový řád zkušebny, který bude mít ale tvrdší pravidla než tomu bývalo zvykem. Stavte se za mnou v kabinetu (ideálně příští týden), probereme to.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
10 + 9 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • KMD
  Vážení divadelníci, kdo nemá objednán lístek na říjen, učiňte tak nejpozději do 24.9. přes intranet. Systém již funguje! Pokud si představení nezvolíte, bude vám přidáno to, které zbyde. N.Brousilová
 • POPRASK volejbal
  Prosím hráče a hráčky volejbalu o schůzku v pondělí 23.9. 2019 v 9.40 hod. u kab.č. 123. Hrací den - kluci ut 24.9. 2019 a dívky st 25.9. 2019 od 8.00 na Meteoru. Prosím domluvení nominace hráček s Alenou Novotnou 6.A a Lindou Kulišovou 6.B. Případně se uvidíme až na schůzce. Kluky povedou do boje zkušení hráči ze 4.E Šimon Odvárko a Sebastián Toplak. Děkuji moc P.E.
 • Holandština
  První hodina holandštiny (nizozemštiny) na škole proběhne ve středu 25. září od osmé hodiny v učebně 102. Prosím ještě ty, kdo se chtějí přidat do Klubu nizozemštiny, aby mi napsali na jun@gvp.cz. Budu se těšit, JJ.
 • Florbalový projekt KB FLORBAL CHALLENGE 2019/2020
  Prosím hráče florbalu narozené od 1.1.2002 do 31.12.2004, kteří chtějí reprezentovat školu, aby mne kontaktovali. Sestavuji team na KB FLORBAL CHALLENGE. GVP je zaregistrována. Zdravím, děkuji a těším se na vás. P.E.
 • Keramika
  Studenti se zájmem o keramiku se sejdou na první schůzce 4.10.2019 ve 14:40 hod. před keramickou dílnou v přízemí školy vedle VV. Na všechny zájemce se těší P.E.
 • KMD
  Přihlášky do KMD budu vybírat již jen 9.9., 11.9. a přidávám poslední den 12.9.2019! Přijďte s vyplněnou přihláškou a s penězi do kab.208. Představení na říjen si vyberete osobně u mne v kab.č.208. Přijďte i vy, kteří jste již zaplatili. N.Brousilová
 • Knihovna bude uzavřená!
  Příští týden je knihovna uzavřena. Knihy lze pouze vracet. Otevřeno bude až 13.9. od rána. Knihovník.
 • Missing Power Plug For Laptop
  I lost a laptop power plug yesterday. Last seen at my desk in room 207. Other possible locations are rooms 105, 203, 214. ---------------------------- Včera jsem ztratil napájecí kabel notebooku. Naposledy viděl u mého stolu v učebně 207. Další možná umístění jsou místnosti 105, 203, 214.
 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.