Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Projekt Hudební akustika - most mezi uměním a vědou za 1,4 milionu schválen

Dne 21.6. schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy poskytnutí podpory na vybrané projekty předložené v rámci 6. výzvy OPPA. Ukončilo tak výběrový proces, který začal 11. ledna 2013.
V něm byl i návrh našeho projektu Hudební akustika – most mezi uměním a vědou. Mohu s velkou hrdostí oznámit, že patříme mezi úspěšné řešitele. Navíc s velmi vysokým expertním bodovým posouzením, ze 102 schválených projektů obsadil ten náš 8. místo.

24.06.2013 - Autor: Ilona Šimánková - Komentáře: 8

Co to pro naše gymnázium znamená? Mnoho novinek. 21 měsíců bude na naší škole probíhat projekt, který si stanovuje za cíl zvýšit zájem našich studentů o technické a přírodovědné obory. A to pomocí umění. Netradiční, ale fungující spojení. Učebna 315, známá jako hudebna, dostane nový kabát i tělo. Dočkáme se počítačů, hudebních softwar a midi nástrojů, plátna, zatemnění oken. V přízemí, kde je nyní zkušebna, vznikne nová, odhlučněná zkušebna a nahrávací studio, kde bude možno nahrávat na profesionální úrovni své demo snímky či celá CD.

Specifická pozornost bude věnována tvorbě a inovaci učebních materiálů, rozšíření používání elektronických výukových pomůcek, metod a forem výuky apod. Tato nová koncepce výuky bude poté začleněna do inovovaného školního vzdělávacího programu. Odborným garantem projektu bude MFF UK. Pro koho je projekt určen? Prioritně pro předmaturitní ročníky, ale přihlásit do projektu se mohou i studenti z nižších ročníků. Již jste předběžně vyplňovali dotazník, zda byste do projektu chtěli vstoupit.

Co vás čeká, přihlásíte – li se?

 • přednášky od renomovaných učitelů z MFF UK, HAMU, ČVUT, PřF UK.
 • praktická cvičení v hudebně i nahrávacím studiu, atraktivní a hravé experimenty,
 • exkurze do zákulisí profi nahrávacího studia a mnoho dalšího.

Harmonogram a podrobný obsah předmětu Hudební akustika naleznete zde.

Kolik se vás může zúčastnit? Kapacita je omezena na 15 studentů. Ale nezoufejte, hudebnu budeme v rámci HV využívat všichni.

Kde se přihlásit? Během tohoto týdne v kabinetu č. 217 (kabinet Šimánková, Pavlová). Budu se těšit s vybranými studenty na naši vzájemnou spolupráci a také na boření mýtu, že umění a věda nejdou ruku v ruce.

Autor: Ilona Šimánková


Komentáře

124.06.2013 - 16:06 - Autor: Richard Klíma

Zpráva roku dorazila na GVP! Super!

224.06.2013 - 21:57 - Autor: Zuzana Lenochová

To vypadá na dobře napsaný projekt :) Moc gratuluju!

324.06.2013 - 23:23 - Autor: Petris

Tohle zní fakt velmi libově!! V této chvíli ale opravdu na**re (a to se nedá říct jinak, pardon), že jdu do maturitního ročníku!! Nicméně doufám, že se mi aspoň povede sem tam nakouknout, protože to vypadá hodně kvalitně!

425.06.2013 - 09:27 - Autor: Ilona Šimánková

Petrisi, můžeš se přihlásit. Je to prioritně pro předmaturitní ročníky, což neznamená, že limitně. Jen počítej s tím, že aktivity jsou i v červnu a květnu.

525.06.2013 - 12:09 - Autor: Petris

Tak napsala jste předmaturitní a nižší! Zítra se tedy stavím. Jestli bude ještě místo, tak beru!! Já zvládnu všechno.

607.07.2013 - 16:24 - Autor: Lochneska

Petris, někteří jsou na tom o poznání hůře než ty.. :)

701.09.2013 - 16:35 - Autor: Říha Karel

Gratuluji k takovému úspěchu! :)

Mám otázku - z harmonogramu předmětu mi přijde, že mé zájmy obsahuje tento projekt jen z části. A když by pro mě jako muzikanta byla užitečná jenom část z 96 vyučovacích hodin, nedá se projekt nijak využít? Zřejmě se to hodně týká fyziky a kromě toho že s množstvím odpoledních aktivit nebudu mít na tolik přednášek čas, i když je akustika zajímavá i z fyzikálního hlediska, důležitější jsou pro mě jiné věci.

Jinými slovy - bude i pro ostatní muzikanty a žáky školy možnost využít školní studio po domluvě s příslušnými profesory, nebo se podívat jen na několik málo z přednášek?

Díky.

802.09.2013 - 14:59 - Autor: Simankova Ilona

Milý Karle,
velmi děkuji za vyjádření podpory z řad studentů. V projektu se iniciativě meze nekladou. Nikomu nebudu bránit, když si bude chtít některou přednášku na našem gymnáziu poslechnout. Horší je to s nahrávacím a zvukovým studiem. Zde je stanovený počet studentů a více jak 14 se mi jich tam nevejde. Po osobní domluvě se můžeme dohodnout na dalších bodech jednání ohledně pobytu ve studiu a jeho využívání. Bude stanoven nový řád zkušebny, který bude mít ale tvrdší pravidla než tomu bývalo zvykem. Stavte se za mnou v kabinetu (ideálně příští týden), probereme to.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
2 + 5 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • ztráty a nálezy
  Do "recyklační skříně" byly dány nalezené věci, které si již delší dobu nikdo nevyzvedl v kanceláři školy. Jeden zlatý předmět je tam ještě k vyzvednutí. Plháková
 • VoBafo - základní skupiny
  Připomínám termín 1.6. 2019. Jedná se o ukončení hraní zápasů základních skupin turnaje VoBaFo 2019. Výsledky zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Účast na zápasech není omluvenkou z řádné a rozvrhem dané výuky. Kolegové vás mohou, ale nemusí uvolnit. Děkuji a těším se na finalisty. P.E.
 • ATLETICKÝ PŘEBOR ŠKOLY
  Připomínám rychle se blížící termín pro odevzdání přihlášek a startovného: středa 15.5. Za spolupráci děkují tělocvikáři.
 • ORIENTAČNÍ BĚH
  Prosím všechny studenty 5., resp. 3. ročníků, kteří se v září v Borovici nominovali do školního týmu OB (umístili se na prvních třech místech), aby přišli do kabinetu 124 potvrdit nebo vyloučit svůj start na závodech POPRASKU. Prosím, aby přišli i studenti na 4. a 5. místě. Zatím jsou jako náhradníci. Vše se týká samozřejmě i studentek z uvedených ročníků. Děkuji. Z. Nedvědová
 • Tady nám chutná
  Celý kolektiv kuchařek ze školní jídelny GVP děkuje milým studentům za to, že hlasovali v projektu MHMP Tady nám chutná, v němž se soutěžilo o kvalitu školního stravování. ŠJ GVP byla díky vašim hlasům velmi dobře hodnocena. Jsme rády, že vám u nás chutná!!!
 • Zapomenuté učebnice literatury pro 3. ročník
  V kabinetu 118 (němčina) se záhadným způsobem objevily učebnice literatury pro 3. ročník. Dále tu máme penál a desky s poznámkami. Předpokládám, že si dotyčný tyto věci vyzvedne co nejdříve. Marta Urbanová
 • Ztracené pamětní dvacetikoruny
  Jak jsem již na intranetu psala, 4.A si v turnaji tříd finanční gramotnosti vyhrála novou emisi pamětních dvacetikorun. Včera mince až do páté vyučovací hodiny ležely v dárkové krabičce na katedře, potom zmizely. Moc doufám, že jak záhadně zmizely, tak záhadně se opět v učebně 103 objeví. Věřím, že ten, kdo si je zřejmě z pouhopouhé zvědavosti vypůjčil a již si je prohlédl je v pořádku vrátí zpět. Odmítám uvěřit tomu, že je někdo sprostě ukradl!!!!! L. Kozderková