Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Projekt Hudební akustika - most mezi uměním a vědou za 1,4 milionu schválen

Dne 21.6. schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy poskytnutí podpory na vybrané projekty předložené v rámci 6. výzvy OPPA. Ukončilo tak výběrový proces, který začal 11. ledna 2013.
V něm byl i návrh našeho projektu Hudební akustika – most mezi uměním a vědou. Mohu s velkou hrdostí oznámit, že patříme mezi úspěšné řešitele. Navíc s velmi vysokým expertním bodovým posouzením, ze 102 schválených projektů obsadil ten náš 8. místo.

24.06.2013 - Autor: Ilona Šimánková - Komentáře: 8

Co to pro naše gymnázium znamená? Mnoho novinek. 21 měsíců bude na naší škole probíhat projekt, který si stanovuje za cíl zvýšit zájem našich studentů o technické a přírodovědné obory. A to pomocí umění. Netradiční, ale fungující spojení. Učebna 315, známá jako hudebna, dostane nový kabát i tělo. Dočkáme se počítačů, hudebních softwar a midi nástrojů, plátna, zatemnění oken. V přízemí, kde je nyní zkušebna, vznikne nová, odhlučněná zkušebna a nahrávací studio, kde bude možno nahrávat na profesionální úrovni své demo snímky či celá CD.

Specifická pozornost bude věnována tvorbě a inovaci učebních materiálů, rozšíření používání elektronických výukových pomůcek, metod a forem výuky apod. Tato nová koncepce výuky bude poté začleněna do inovovaného školního vzdělávacího programu. Odborným garantem projektu bude MFF UK. Pro koho je projekt určen? Prioritně pro předmaturitní ročníky, ale přihlásit do projektu se mohou i studenti z nižších ročníků. Již jste předběžně vyplňovali dotazník, zda byste do projektu chtěli vstoupit.

Co vás čeká, přihlásíte – li se?

 • přednášky od renomovaných učitelů z MFF UK, HAMU, ČVUT, PřF UK.
 • praktická cvičení v hudebně i nahrávacím studiu, atraktivní a hravé experimenty,
 • exkurze do zákulisí profi nahrávacího studia a mnoho dalšího.

Harmonogram a podrobný obsah předmětu Hudební akustika naleznete zde.

Kolik se vás může zúčastnit? Kapacita je omezena na 15 studentů. Ale nezoufejte, hudebnu budeme v rámci HV využívat všichni.

Kde se přihlásit? Během tohoto týdne v kabinetu č. 217 (kabinet Šimánková, Pavlová). Budu se těšit s vybranými studenty na naši vzájemnou spolupráci a také na boření mýtu, že umění a věda nejdou ruku v ruce.

Autor: Ilona Šimánková


Komentáře

124.06.2013 - 16:06 - Autor: Richard Klíma

Zpráva roku dorazila na GVP! Super!

224.06.2013 - 21:57 - Autor: Zuzana Lenochová

To vypadá na dobře napsaný projekt :) Moc gratuluju!

324.06.2013 - 23:23 - Autor: Petris

Tohle zní fakt velmi libově!! V této chvíli ale opravdu na**re (a to se nedá říct jinak, pardon), že jdu do maturitního ročníku!! Nicméně doufám, že se mi aspoň povede sem tam nakouknout, protože to vypadá hodně kvalitně!

425.06.2013 - 09:27 - Autor: Ilona Šimánková

Petrisi, můžeš se přihlásit. Je to prioritně pro předmaturitní ročníky, což neznamená, že limitně. Jen počítej s tím, že aktivity jsou i v červnu a květnu.

525.06.2013 - 12:09 - Autor: Petris

Tak napsala jste předmaturitní a nižší! Zítra se tedy stavím. Jestli bude ještě místo, tak beru!! Já zvládnu všechno.

607.07.2013 - 16:24 - Autor: Lochneska

Petris, někteří jsou na tom o poznání hůře než ty.. :)

701.09.2013 - 16:35 - Autor: Říha Karel

Gratuluji k takovému úspěchu! :)

Mám otázku - z harmonogramu předmětu mi přijde, že mé zájmy obsahuje tento projekt jen z části. A když by pro mě jako muzikanta byla užitečná jenom část z 96 vyučovacích hodin, nedá se projekt nijak využít? Zřejmě se to hodně týká fyziky a kromě toho že s množstvím odpoledních aktivit nebudu mít na tolik přednášek čas, i když je akustika zajímavá i z fyzikálního hlediska, důležitější jsou pro mě jiné věci.

Jinými slovy - bude i pro ostatní muzikanty a žáky školy možnost využít školní studio po domluvě s příslušnými profesory, nebo se podívat jen na několik málo z přednášek?

Díky.

802.09.2013 - 14:59 - Autor: Simankova Ilona

Milý Karle,
velmi děkuji za vyjádření podpory z řad studentů. V projektu se iniciativě meze nekladou. Nikomu nebudu bránit, když si bude chtít některou přednášku na našem gymnáziu poslechnout. Horší je to s nahrávacím a zvukovým studiem. Zde je stanovený počet studentů a více jak 14 se mi jich tam nevejde. Po osobní domluvě se můžeme dohodnout na dalších bodech jednání ohledně pobytu ve studiu a jeho využívání. Bude stanoven nový řád zkušebny, který bude mít ale tvrdší pravidla než tomu bývalo zvykem. Stavte se za mnou v kabinetu (ideálně příští týden), probereme to.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
9 + 3 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak