Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Projekt Hudební akustika - most mezi uměním a vědou za 1,4 milionu schválen

Dne 21.6. schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy poskytnutí podpory na vybrané projekty předložené v rámci 6. výzvy OPPA. Ukončilo tak výběrový proces, který začal 11. ledna 2013.
V něm byl i návrh našeho projektu Hudební akustika – most mezi uměním a vědou. Mohu s velkou hrdostí oznámit, že patříme mezi úspěšné řešitele. Navíc s velmi vysokým expertním bodovým posouzením, ze 102 schválených projektů obsadil ten náš 8. místo.

24.06.2013 - Autor: Ilona Šimánková - Komentáře: 8

Co to pro naše gymnázium znamená? Mnoho novinek. 21 měsíců bude na naší škole probíhat projekt, který si stanovuje za cíl zvýšit zájem našich studentů o technické a přírodovědné obory. A to pomocí umění. Netradiční, ale fungující spojení. Učebna 315, známá jako hudebna, dostane nový kabát i tělo. Dočkáme se počítačů, hudebních softwar a midi nástrojů, plátna, zatemnění oken. V přízemí, kde je nyní zkušebna, vznikne nová, odhlučněná zkušebna a nahrávací studio, kde bude možno nahrávat na profesionální úrovni své demo snímky či celá CD.

Specifická pozornost bude věnována tvorbě a inovaci učebních materiálů, rozšíření používání elektronických výukových pomůcek, metod a forem výuky apod. Tato nová koncepce výuky bude poté začleněna do inovovaného školního vzdělávacího programu. Odborným garantem projektu bude MFF UK. Pro koho je projekt určen? Prioritně pro předmaturitní ročníky, ale přihlásit do projektu se mohou i studenti z nižších ročníků. Již jste předběžně vyplňovali dotazník, zda byste do projektu chtěli vstoupit.

Co vás čeká, přihlásíte – li se?

 • přednášky od renomovaných učitelů z MFF UK, HAMU, ČVUT, PřF UK.
 • praktická cvičení v hudebně i nahrávacím studiu, atraktivní a hravé experimenty,
 • exkurze do zákulisí profi nahrávacího studia a mnoho dalšího.

Harmonogram a podrobný obsah předmětu Hudební akustika naleznete zde.

Kolik se vás může zúčastnit? Kapacita je omezena na 15 studentů. Ale nezoufejte, hudebnu budeme v rámci HV využívat všichni.

Kde se přihlásit? Během tohoto týdne v kabinetu č. 217 (kabinet Šimánková, Pavlová). Budu se těšit s vybranými studenty na naši vzájemnou spolupráci a také na boření mýtu, že umění a věda nejdou ruku v ruce.

Autor: Ilona Šimánková


Komentáře

124.06.2013 - 16:06 - Autor: Richard Klíma

Zpráva roku dorazila na GVP! Super!

224.06.2013 - 21:57 - Autor: Zuzana Lenochová

To vypadá na dobře napsaný projekt :) Moc gratuluju!

324.06.2013 - 23:23 - Autor: Petris

Tohle zní fakt velmi libově!! V této chvíli ale opravdu na**re (a to se nedá říct jinak, pardon), že jdu do maturitního ročníku!! Nicméně doufám, že se mi aspoň povede sem tam nakouknout, protože to vypadá hodně kvalitně!

425.06.2013 - 09:27 - Autor: Ilona Šimánková

Petrisi, můžeš se přihlásit. Je to prioritně pro předmaturitní ročníky, což neznamená, že limitně. Jen počítej s tím, že aktivity jsou i v červnu a květnu.

525.06.2013 - 12:09 - Autor: Petris

Tak napsala jste předmaturitní a nižší! Zítra se tedy stavím. Jestli bude ještě místo, tak beru!! Já zvládnu všechno.

607.07.2013 - 16:24 - Autor: Lochneska

Petris, někteří jsou na tom o poznání hůře než ty.. :)

701.09.2013 - 16:35 - Autor: Říha Karel

Gratuluji k takovému úspěchu! :)

Mám otázku - z harmonogramu předmětu mi přijde, že mé zájmy obsahuje tento projekt jen z části. A když by pro mě jako muzikanta byla užitečná jenom část z 96 vyučovacích hodin, nedá se projekt nijak využít? Zřejmě se to hodně týká fyziky a kromě toho že s množstvím odpoledních aktivit nebudu mít na tolik přednášek čas, i když je akustika zajímavá i z fyzikálního hlediska, důležitější jsou pro mě jiné věci.

Jinými slovy - bude i pro ostatní muzikanty a žáky školy možnost využít školní studio po domluvě s příslušnými profesory, nebo se podívat jen na několik málo z přednášek?

Díky.

802.09.2013 - 14:59 - Autor: Simankova Ilona

Milý Karle,
velmi děkuji za vyjádření podpory z řad studentů. V projektu se iniciativě meze nekladou. Nikomu nebudu bránit, když si bude chtít některou přednášku na našem gymnáziu poslechnout. Horší je to s nahrávacím a zvukovým studiem. Zde je stanovený počet studentů a více jak 14 se mi jich tam nevejde. Po osobní domluvě se můžeme dohodnout na dalších bodech jednání ohledně pobytu ve studiu a jeho využívání. Bude stanoven nový řád zkušebny, který bude mít ale tvrdší pravidla než tomu bývalo zvykem. Stavte se za mnou v kabinetu (ideálně příští týden), probereme to.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
8 + 3 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • KMD
  Vážení divadelníci, jak jsem Vás již informovala, letošní sezona skončila, a proto Vám budu vracet peníze za představení, která jste nezhlédli. Maturantům budu vracet peníze během maturitního týdne (11.6.-17.6.) , ostatním studentům pravděpodobně na začátku nového školního roku. Novou sezonu začneme také až v září. Těšme se na nová divadelní představení. N. Brousilová
 • Morava pro 5.ABC
  Naše výprava "Za Lovci mamutů" byla v termínu 27.5. - 31.5. 2020 zrušena. Když bude zájem, můžeme jet na podzim. Více po návratu do školy. V případě zrušení akce budou peníze vráceny. Případně pište, volejte:-) Držte se P.E.
 • 11.5. knihovna otevřena
  Dne 11.5. bude knihovna otevřena ráno mezi 9.00 a 11.00. Pokud máte zájem o výpůjčky, napište mi předem, knihy vám připravím. Knihovník.
 • Online exkurze na Jaderce
  Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) nabízí možnost online navštívit termojaderný fúzní reaktor - tokamak Golem, který provozuje. Průvodcem bude Vojtěch Svoboda z katedry fyziky FJFI, který je hlavním vedoucím tohoto zařízení. Online návštěva s přednáškou se uskuteční už tento čtvrtek 23. dubna 2020 od 10.00 hodin na Facebooku Jaderky. FJFI chystá také další videopřenosy - z těch nejbližších to bude představení štěpného jaderného reaktoru VR-1 Vrabec a laboratoří katedry jaderné chemie.
 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková
 • Ztráta flešky
  Minulý čtvrtek jsem zřejmě nechal v počítači zasunutou flešku s pro mne důležitými daty. Malá, černá. Nenašel někdo? Díky za pomoc.
 • KMD
  Vážení divadelníci, je zveřejněna poslední nabídka divadelních představení v tomto školním roce. Vstupenky si můžete objednávat od 3.3. - 10. 3. 2020. N. Brousilová, kab.č. 208
 • ChO kategorie C
  Školní kolo chemické olympiády,kategorie C proběhne ve čtvrtek 5.3. v laboratoři od 10 hodin. Jestli potřebujete nějaké další informace, přijďte se zeptat. H.Vondráčková
 • KMD
  Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208