Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


VoBaFo opět pro 4.E, superfinále opět pro profesory

V již třináctém řádném VoBaFa na naší škole 4.E obhájila titul z předchozího roku. Stačily k tomu všehovšudy čtyři výhry z devíti zápasů...

29.06.2013 - Autor: Stanislav Mohorita - Komentáře: 0

A co víc – rozhodnuto bylo již po dvou dnech. Jako vždy přišel na první na řadu volejbal. Ten se stal kořistí právě 4.E. Ta sice prohrála hned první velmi vyrovnaný zápas s 6.B, ovšem poté zdolala velmi silnou 6.A, kdy především druhý set stál za to. V dramatické koncovce zvítězili obhájci 36:34 a díky lepšímu skóre sad získali pro sebe volejbal. Druhé místo pro sebe ukořistila 6.A, jež porazila 6.B v koncovce každého setu. 6.B mohla litovat toho, že nezískala alespoň jeden set s 6.A. Tato bilance ji totiž poslala na třetí příčku, která byla velkou překážkou ve vysněné cestě za titulem. Poslední účastník, 5.A, se nedostal k vyrovnané hře ani v jedné z šesti sad. To znamenalo velký handicap do dalších bojů.

Basketbal ovládla také 4.E, kdy nejdůležitější zápas sehrála hned v osm hodin ráno. Porazila totiž 6.B, ačkoli prohrávala 2:10. Ve druhé půli však přišla smršť, která skončila debaklem ve druhém poločase 12:0. Ani předešlí vítězové si však neodpustili zaváhání. Prohrou 14:16 se třídou 5.A se tak částečně zamotalo pořadí skupiny. 5.A na svůj skalp nedokázali navázat – prohráli s agresivní 6.A a následně o 18 bodů i s 6.B (ta se poučila z prvního zápasu a ve zbylých duelech svým trpělivým basketbalem nedala soupeřům šanci). O všem tak rozhodl poslední zápas mezi 6.A a 4.E. Agresivní, místy až zákeřný styl hry 6.A nepřinesl úspěch. 4.E zaslouženě zvítězila a tím obsadila první místo ve skupině. To znamenalo jediné – i kdyby 6.B, nebo 6.A vyhrála fotbalovou část a 4.E by skončila poslední, stejně by to titul 4.E nesebralo. Rozhodla by tabulka, kde by rozhodoval vyšší počet prvních míst v jednotlivých disciplínách.

Fotbal v úterý tak byl už jen formální záležitostí. I když o fotbalu v pravém slova smyslu se nedalo mluvit. Počasí nepřálo programu finále natolik, že se nemohlo hrát na venkovním hřišti. Tudíž se šlo do tělocvičny a hrál se futsal. V prvním zápase porazila 6.B vítěznou 4.E 5:1, čímž si zajistila lepší vzájemnou bilanci – ta však byla k ničemu. Hladová po úspěchu byla ve futsale i 6.A. Ta nejdříve remizovala ve vyrovnaném zápase s 5.A 0:0, a poté nešťastně přišla o výhru v utkání s 6.B (1:1). Svou sílu potvrdila v alespoň jedné disciplíně 5.A. Ta po úvodní remíze porazila s přehledem 4.E (tímto zápasem si zajistila 5.A také lepší vzájemnou bilanci s celkovým vítězem) a jeden poločas trápila i téměř suverénní 6.B. Remíza 2:2 v posledním utkání mezi 6.A a 4.E zajistila první jmenované třídě třetí místo v poslední části programu VoBaFa, vítězové skončili poslední. První místo 6.B ve futsalu však nic neřešilo – 4.E se stala celkovým vítězem a majitelem největšího melounu (jak bývá zvykem).

Superfinále proti profesorům odstartovala jednoznačná volejbalová záležitost, kdy profesoři dovolili zahrát soupeři v každém setu průměrně 17 bodů. Potvrdila se tak slova klasika, že „se nikdy nesejde pět volejbalistů v jedné třídě.“ Basketbal si profesoři (stejně jako před rokem) pohlídali. Martina Šmída opět nikdo neubránil, a tak se mohl fotbal dohrát v klidu. Ten si pohlídala v pohodové deštivé atmosféře 4.E, když soupeře viditelně šetřila před debaklem. Výsledek 2:0 byl přijatelný.

Skončil tedy třináctý ročník VoBaFa. Jaký bude ten čtrnáctý? Jasné je pouze to, že budou čtyři základní skupiny. Zbytek se vyjasní na konci května... 

Autor: Stanislav Mohorita


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
2 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak