Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni

VoBaFo opět pro 4.E, superfinále opět pro profesory

V již třináctém řádném VoBaFa na naší škole 4.E obhájila titul z předchozího roku. Stačily k tomu všehovšudy čtyři výhry z devíti zápasů...

29.06.2013 - Autor: Stanislav Mohorita - Komentáře: 0

A co víc – rozhodnuto bylo již po dvou dnech. Jako vždy přišel na první na řadu volejbal. Ten se stal kořistí právě 4.E. Ta sice prohrála hned první velmi vyrovnaný zápas s 6.B, ovšem poté zdolala velmi silnou 6.A, kdy především druhý set stál za to. V dramatické koncovce zvítězili obhájci 36:34 a díky lepšímu skóre sad získali pro sebe volejbal. Druhé místo pro sebe ukořistila 6.A, jež porazila 6.B v koncovce každého setu. 6.B mohla litovat toho, že nezískala alespoň jeden set s 6.A. Tato bilance ji totiž poslala na třetí příčku, která byla velkou překážkou ve vysněné cestě za titulem. Poslední účastník, 5.A, se nedostal k vyrovnané hře ani v jedné z šesti sad. To znamenalo velký handicap do dalších bojů.

Basketbal ovládla také 4.E, kdy nejdůležitější zápas sehrála hned v osm hodin ráno. Porazila totiž 6.B, ačkoli prohrávala 2:10. Ve druhé půli však přišla smršť, která skončila debaklem ve druhém poločase 12:0. Ani předešlí vítězové si však neodpustili zaváhání. Prohrou 14:16 se třídou 5.A se tak částečně zamotalo pořadí skupiny. 5.A na svůj skalp nedokázali navázat – prohráli s agresivní 6.A a následně o 18 bodů i s 6.B (ta se poučila z prvního zápasu a ve zbylých duelech svým trpělivým basketbalem nedala soupeřům šanci). O všem tak rozhodl poslední zápas mezi 6.A a 4.E. Agresivní, místy až zákeřný styl hry 6.A nepřinesl úspěch. 4.E zaslouženě zvítězila a tím obsadila první místo ve skupině. To znamenalo jediné – i kdyby 6.B, nebo 6.A vyhrála fotbalovou část a 4.E by skončila poslední, stejně by to titul 4.E nesebralo. Rozhodla by tabulka, kde by rozhodoval vyšší počet prvních míst v jednotlivých disciplínách.

Fotbal v úterý tak byl už jen formální záležitostí. I když o fotbalu v pravém slova smyslu se nedalo mluvit. Počasí nepřálo programu finále natolik, že se nemohlo hrát na venkovním hřišti. Tudíž se šlo do tělocvičny a hrál se futsal. V prvním zápase porazila 6.B vítěznou 4.E 5:1, čímž si zajistila lepší vzájemnou bilanci – ta však byla k ničemu. Hladová po úspěchu byla ve futsale i 6.A. Ta nejdříve remizovala ve vyrovnaném zápase s 5.A 0:0, a poté nešťastně přišla o výhru v utkání s 6.B (1:1). Svou sílu potvrdila v alespoň jedné disciplíně 5.A. Ta po úvodní remíze porazila s přehledem 4.E (tímto zápasem si zajistila 5.A také lepší vzájemnou bilanci s celkovým vítězem) a jeden poločas trápila i téměř suverénní 6.B. Remíza 2:2 v posledním utkání mezi 6.A a 4.E zajistila první jmenované třídě třetí místo v poslední části programu VoBaFa, vítězové skončili poslední. První místo 6.B ve futsalu však nic neřešilo – 4.E se stala celkovým vítězem a majitelem největšího melounu (jak bývá zvykem).

Superfinále proti profesorům odstartovala jednoznačná volejbalová záležitost, kdy profesoři dovolili zahrát soupeři v každém setu průměrně 17 bodů. Potvrdila se tak slova klasika, že „se nikdy nesejde pět volejbalistů v jedné třídě.“ Basketbal si profesoři (stejně jako před rokem) pohlídali. Martina Šmída opět nikdo neubránil, a tak se mohl fotbal dohrát v klidu. Ten si pohlídala v pohodové deštivé atmosféře 4.E, když soupeře viditelně šetřila před debaklem. Výsledek 2:0 byl přijatelný.

Skončil tedy třináctý ročník VoBaFa. Jaký bude ten čtrnáctý? Jasné je pouze to, že budou čtyři základní skupiny. Zbytek se vyjasní na konci května...

Autor: Stanislav Mohorita