Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


VoBaFo opět pro 4.E, superfinále opět pro profesory

V již třináctém řádném VoBaFa na naší škole 4.E obhájila titul z předchozího roku. Stačily k tomu všehovšudy čtyři výhry z devíti zápasů...

29.06.2013 - Autor: Stanislav Mohorita - Komentáře: 0

A co víc – rozhodnuto bylo již po dvou dnech. Jako vždy přišel na první na řadu volejbal. Ten se stal kořistí právě 4.E. Ta sice prohrála hned první velmi vyrovnaný zápas s 6.B, ovšem poté zdolala velmi silnou 6.A, kdy především druhý set stál za to. V dramatické koncovce zvítězili obhájci 36:34 a díky lepšímu skóre sad získali pro sebe volejbal. Druhé místo pro sebe ukořistila 6.A, jež porazila 6.B v koncovce každého setu. 6.B mohla litovat toho, že nezískala alespoň jeden set s 6.A. Tato bilance ji totiž poslala na třetí příčku, která byla velkou překážkou ve vysněné cestě za titulem. Poslední účastník, 5.A, se nedostal k vyrovnané hře ani v jedné z šesti sad. To znamenalo velký handicap do dalších bojů.

Basketbal ovládla také 4.E, kdy nejdůležitější zápas sehrála hned v osm hodin ráno. Porazila totiž 6.B, ačkoli prohrávala 2:10. Ve druhé půli však přišla smršť, která skončila debaklem ve druhém poločase 12:0. Ani předešlí vítězové si však neodpustili zaváhání. Prohrou 14:16 se třídou 5.A se tak částečně zamotalo pořadí skupiny. 5.A na svůj skalp nedokázali navázat – prohráli s agresivní 6.A a následně o 18 bodů i s 6.B (ta se poučila z prvního zápasu a ve zbylých duelech svým trpělivým basketbalem nedala soupeřům šanci). O všem tak rozhodl poslední zápas mezi 6.A a 4.E. Agresivní, místy až zákeřný styl hry 6.A nepřinesl úspěch. 4.E zaslouženě zvítězila a tím obsadila první místo ve skupině. To znamenalo jediné – i kdyby 6.B, nebo 6.A vyhrála fotbalovou část a 4.E by skončila poslední, stejně by to titul 4.E nesebralo. Rozhodla by tabulka, kde by rozhodoval vyšší počet prvních míst v jednotlivých disciplínách.

Fotbal v úterý tak byl už jen formální záležitostí. I když o fotbalu v pravém slova smyslu se nedalo mluvit. Počasí nepřálo programu finále natolik, že se nemohlo hrát na venkovním hřišti. Tudíž se šlo do tělocvičny a hrál se futsal. V prvním zápase porazila 6.B vítěznou 4.E 5:1, čímž si zajistila lepší vzájemnou bilanci – ta však byla k ničemu. Hladová po úspěchu byla ve futsale i 6.A. Ta nejdříve remizovala ve vyrovnaném zápase s 5.A 0:0, a poté nešťastně přišla o výhru v utkání s 6.B (1:1). Svou sílu potvrdila v alespoň jedné disciplíně 5.A. Ta po úvodní remíze porazila s přehledem 4.E (tímto zápasem si zajistila 5.A také lepší vzájemnou bilanci s celkovým vítězem) a jeden poločas trápila i téměř suverénní 6.B. Remíza 2:2 v posledním utkání mezi 6.A a 4.E zajistila první jmenované třídě třetí místo v poslední části programu VoBaFa, vítězové skončili poslední. První místo 6.B ve futsalu však nic neřešilo – 4.E se stala celkovým vítězem a majitelem největšího melounu (jak bývá zvykem).

Superfinále proti profesorům odstartovala jednoznačná volejbalová záležitost, kdy profesoři dovolili zahrát soupeři v každém setu průměrně 17 bodů. Potvrdila se tak slova klasika, že „se nikdy nesejde pět volejbalistů v jedné třídě.“ Basketbal si profesoři (stejně jako před rokem) pohlídali. Martina Šmída opět nikdo neubránil, a tak se mohl fotbal dohrát v klidu. Ten si pohlídala v pohodové deštivé atmosféře 4.E, když soupeře viditelně šetřila před debaklem. Výsledek 2:0 byl přijatelný.

Skončil tedy třináctý ročník VoBaFa. Jaký bude ten čtrnáctý? Jasné je pouze to, že budou čtyři základní skupiny. Zbytek se vyjasní na konci května... 

Autor: Stanislav Mohorita


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
5 + 5 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

  • KMD
    Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
  • GVP na MČR SVL
    Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
  • VoBaFo rozlosování
    Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.