Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


VoBaFo opět pro 4.E, superfinále opět pro profesory

V již třináctém řádném VoBaFa na naší škole 4.E obhájila titul z předchozího roku. Stačily k tomu všehovšudy čtyři výhry z devíti zápasů...

29.06.2013 - Autor: Stanislav Mohorita - Komentáře: 0

A co víc – rozhodnuto bylo již po dvou dnech. Jako vždy přišel na první na řadu volejbal. Ten se stal kořistí právě 4.E. Ta sice prohrála hned první velmi vyrovnaný zápas s 6.B, ovšem poté zdolala velmi silnou 6.A, kdy především druhý set stál za to. V dramatické koncovce zvítězili obhájci 36:34 a díky lepšímu skóre sad získali pro sebe volejbal. Druhé místo pro sebe ukořistila 6.A, jež porazila 6.B v koncovce každého setu. 6.B mohla litovat toho, že nezískala alespoň jeden set s 6.A. Tato bilance ji totiž poslala na třetí příčku, která byla velkou překážkou ve vysněné cestě za titulem. Poslední účastník, 5.A, se nedostal k vyrovnané hře ani v jedné z šesti sad. To znamenalo velký handicap do dalších bojů.

Basketbal ovládla také 4.E, kdy nejdůležitější zápas sehrála hned v osm hodin ráno. Porazila totiž 6.B, ačkoli prohrávala 2:10. Ve druhé půli však přišla smršť, která skončila debaklem ve druhém poločase 12:0. Ani předešlí vítězové si však neodpustili zaváhání. Prohrou 14:16 se třídou 5.A se tak částečně zamotalo pořadí skupiny. 5.A na svůj skalp nedokázali navázat – prohráli s agresivní 6.A a následně o 18 bodů i s 6.B (ta se poučila z prvního zápasu a ve zbylých duelech svým trpělivým basketbalem nedala soupeřům šanci). O všem tak rozhodl poslední zápas mezi 6.A a 4.E. Agresivní, místy až zákeřný styl hry 6.A nepřinesl úspěch. 4.E zaslouženě zvítězila a tím obsadila první místo ve skupině. To znamenalo jediné – i kdyby 6.B, nebo 6.A vyhrála fotbalovou část a 4.E by skončila poslední, stejně by to titul 4.E nesebralo. Rozhodla by tabulka, kde by rozhodoval vyšší počet prvních míst v jednotlivých disciplínách.

Fotbal v úterý tak byl už jen formální záležitostí. I když o fotbalu v pravém slova smyslu se nedalo mluvit. Počasí nepřálo programu finále natolik, že se nemohlo hrát na venkovním hřišti. Tudíž se šlo do tělocvičny a hrál se futsal. V prvním zápase porazila 6.B vítěznou 4.E 5:1, čímž si zajistila lepší vzájemnou bilanci – ta však byla k ničemu. Hladová po úspěchu byla ve futsale i 6.A. Ta nejdříve remizovala ve vyrovnaném zápase s 5.A 0:0, a poté nešťastně přišla o výhru v utkání s 6.B (1:1). Svou sílu potvrdila v alespoň jedné disciplíně 5.A. Ta po úvodní remíze porazila s přehledem 4.E (tímto zápasem si zajistila 5.A také lepší vzájemnou bilanci s celkovým vítězem) a jeden poločas trápila i téměř suverénní 6.B. Remíza 2:2 v posledním utkání mezi 6.A a 4.E zajistila první jmenované třídě třetí místo v poslední části programu VoBaFa, vítězové skončili poslední. První místo 6.B ve futsalu však nic neřešilo – 4.E se stala celkovým vítězem a majitelem největšího melounu (jak bývá zvykem).

Superfinále proti profesorům odstartovala jednoznačná volejbalová záležitost, kdy profesoři dovolili zahrát soupeři v každém setu průměrně 17 bodů. Potvrdila se tak slova klasika, že „se nikdy nesejde pět volejbalistů v jedné třídě.“ Basketbal si profesoři (stejně jako před rokem) pohlídali. Martina Šmída opět nikdo neubránil, a tak se mohl fotbal dohrát v klidu. Ten si pohlídala v pohodové deštivé atmosféře 4.E, když soupeře viditelně šetřila před debaklem. Výsledek 2:0 byl přijatelný.

Skončil tedy třináctý ročník VoBaFa. Jaký bude ten čtrnáctý? Jasné je pouze to, že budou čtyři základní skupiny. Zbytek se vyjasní na konci května... 

Autor: Stanislav Mohorita


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
6 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • KMD
  Vážení divadelníci, kdo nemá objednán lístek na říjen, učiňte tak nejpozději do 24.9. přes intranet. Systém již funguje! Pokud si představení nezvolíte, bude vám přidáno to, které zbyde. N.Brousilová
 • POPRASK volejbal
  Prosím hráče a hráčky volejbalu o schůzku v pondělí 23.9. 2019 v 9.40 hod. u kab.č. 123. Hrací den - kluci ut 24.9. 2019 a dívky st 25.9. 2019 od 8.00 na Meteoru. Prosím domluvení nominace hráček s Alenou Novotnou 6.A a Lindou Kulišovou 6.B. Případně se uvidíme až na schůzce. Kluky povedou do boje zkušení hráči ze 4.E Šimon Odvárko a Sebastián Toplak. Děkuji moc P.E.
 • Holandština
  První hodina holandštiny (nizozemštiny) na škole proběhne ve středu 25. září od osmé hodiny v učebně 102. Prosím ještě ty, kdo se chtějí přidat do Klubu nizozemštiny, aby mi napsali na jun@gvp.cz. Budu se těšit, JJ.
 • Florbalový projekt KB FLORBAL CHALLENGE 2019/2020
  Prosím hráče florbalu narozené od 1.1.2002 do 31.12.2004, kteří chtějí reprezentovat školu, aby mne kontaktovali. Sestavuji team na KB FLORBAL CHALLENGE. GVP je zaregistrována. Zdravím, děkuji a těším se na vás. P.E.
 • Keramika
  Studenti se zájmem o keramiku se sejdou na první schůzce 4.10.2019 ve 14:40 hod. před keramickou dílnou v přízemí školy vedle VV. Na všechny zájemce se těší P.E.
 • KMD
  Přihlášky do KMD budu vybírat již jen 9.9., 11.9. a přidávám poslední den 12.9.2019! Přijďte s vyplněnou přihláškou a s penězi do kab.208. Představení na říjen si vyberete osobně u mne v kab.č.208. Přijďte i vy, kteří jste již zaplatili. N.Brousilová
 • Knihovna bude uzavřená!
  Příští týden je knihovna uzavřena. Knihy lze pouze vracet. Otevřeno bude až 13.9. od rána. Knihovník.
 • Missing Power Plug For Laptop
  I lost a laptop power plug yesterday. Last seen at my desk in room 207. Other possible locations are rooms 105, 203, 214. ---------------------------- Včera jsem ztratil napájecí kabel notebooku. Naposledy viděl u mého stolu v učebně 207. Další možná umístění jsou místnosti 105, 203, 214.
 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.