Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Absolventi zkompletovali zlatý hattrick!

Den před vysvědčením se na GVP uskutečnil florbalový turnaj, tedy akce, která se stává neochvějnou tradicí posledních let. Ačkoliv letos čítal seznam účastníků pouze devět týmů, nebyla nouze o kvalitní duely plné branek. Na nejvyšší vrchol dosáhli opět Absolventi, kteří se radují ze třetího triumfu v řadě a sestava kolem Martina Vichnara se tak stylově rozloučila s působením na školních turnajích!

30.06.2013 - Autor: Gustav Ondrejčík - Komentáře: 3

Florbalový turnaj měl z různých důvodů letos pouze devět účastníků, kteří se rozdělili do dvou skupin. Ve skupině A byly čtyři týmy, z nichž všechny měly zajištěný postup do play off, a tak mezi sebou hrály jen o výhodnější postavení. Ve skupině B bylo týmů pět a jeden z nich tedy musel obdržet Černého Petra.

Turnaj se rozběhl v osm hodin a odstartovalo ho střetnutí skupiny B mezi mladými puškami ze spojeného týmu 1.AB a jejich soupeři z 2.E. Mužstvo, ve kterém jako brankář působil pan profesor Ordoš, ukázalo hned na úvod své kvality a porazilo 2.E těsně 2:1. O chvíli později šla do boje také 4.E, hned po Absolventech papírově druhý největší favorit turnaje. Na jejích hráčích však byla vidět po náročném „vobafackém“ týdnu velká únava, která se projevila i na výsledcích. „Éčko“ si neporadilo jak s černým koněm turnaje 6.B, tak i k velkému překvapení všech přítomných s 1.AB.

Suverénem skupiny B se tedy nakonec stala již zmíněná 6.B, která se konečně sešla v plné síle a až na remízu s rivalem ze 6.A dokázala všechna zbývající střetnutí vyhrát. Právě „áčko“ skončilo na místě druhém, ačkoliv mělo v základní skupině náročný program a během necelých dvou hodin muselo odehrát všechny čtyři zápasy. Třetí byl tým 1.AB. Velký boj se nakonec strhl o poslední postupovou příčku. Unavená 4.E prohrávala po půli s konkurentem o postup 2.E 0:2 a vypadalo to, že dojde k největšímu překvapení turnaje. „Éčko“ pak ovšem zabralo a třemi góly odvrátilo pohromu.

Ve druhé skupině byli jasným favoritem Absolventi, kteří zvítězili ve všech třech zápasech a do čtvrtfinále šli se skóre 18:3. Druhou příčku si vybojovala ambiciózní 3.B v čele s organizátorem turnaje Ríšou Klímou, který vedl svůj tým za úspěchem. Třetí skončila díky dvěma remízám 2.F a poslední nejnevýhodnější místo zbylo pro 4.F, jež se musela obejít bez některých opor a na její hře to bylo znát.

Čtvrtfinálové boje se rozjely krátce po poledni. 6.A opět nepřekonala své prokletí a počtvrté v řadě se s turnajem rozloučila již ve čtvrtfinále, 2.F ji zdolala 8:4. O chvíli později soutěž opustila také 4.E, která jednoznačně nestačila na rozjetý tým Absolventů. Postup mezi nejlepší čtyři si rovněž vybojovala 6.B a 3.B. V semifinále už byla na některých hráčích znát únava, přeci jen se v play off hrálo 2x10 minut.

Velký debakl inkasovala v semifinále 2.F, jež překvapivě proklouzla až do boje o medaile. Absolventi ji nešetřili a nadělili jí 16 branek. Druhé semifinále bylo znatelně vyrovnanější. 6.B s 3.B spustily velkou přetahovanou o postup, která vyvrcholila samostatnými nájezdy. V nich byli úspěšnější maturanti a poprvé v historii tak třída Honzy Nejedlého postoupila až do finále! Ještě předtím se ovšem sehrál zápas o třetí místo, který díky nájezdové loterii ovládla 3.B a podruhé v řadě si tak připsala medailový úspěch.

Finále nabídlo velkolepou podívanou. Kdo tedy v tělocvičně vydržel až do pozdního odpoledne, měl o zážitek postaráno. Absolventi se sice dostali do trháku, ale pár vteřin před koncem vyrovnal fantom 6.B Honza Nejedlý. I o celkovém vítězi turnaje tak musely rozhodnout až nájezdy. Přesto, že Standa Mohorita měl v brance 6.B životní formu, porážce již zabránit nedokázal, za Absolventy se totiž prosadili všichni tři střelci, za maturanty pouze kapitán Nejedlý. Martin Vichnar a spol. tak dosáhli na zlatý hattrick!

A právě Martin Vichnar společně se svým spoluhráčem Martinem Šimůnkem proklouzli do all stars týmu turnaje. Vichnar rovněž dosáhl na vítězství v kanadském bodování a opanoval i tabulku střelců. Do all stars byli ještě zvoleni Richard Klíma a vycházející hvězdička florbalu na GVP David Švábek z 1.AB.

Na závěr musím za všechny poděkovat Ríšovi Klímovi za skvělou organizaci a za to, že florbalový turnaj na GVP se svými pomocníky posunul opět o úroveň výš!

Výsledky turnaje
Statistiky turnaje
Video
Záznam finále
Fotogalerie

Autor: Gustav Ondrejčík


Komentáře

130.06.2013 - 22:13 - Autor: Martin Šimůnek

Jedním slovem - Paráda! Ríša pozvedl turnaj zase o level výš. Promítání výsledků na chodbě, online video přenos na internetu, to jsou nápady, kterými se může chlubit jen florbalový tunraj. Díky, že jsme se ještě letos mohli naposled zúčastnit turnaje a tohle všechno zažít. Doufám, že tradice 2 turnajů ročně zůstane a účast bude stále vysoká.

230.06.2013 - 22:28 - Autor: Martin Vichnar

Počkal jsem na Šimpyho, aby byl tradičně první :D

Za sebe chci říct, že mi bylo ctí a bude mi to chybět...

301.07.2013 - 00:05 - Autor: Richard Klíma

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za skvělý turnaj, který vyvrcholil jedním z nejdramatičtějších finálových zápasů florbalu na GVP vůbec. Dále bych chtěl poděkovat všem spoluorganizátorům, kteří pomáhali, jmenovitě Týně, Elišce a Péťe, které zvládly svoji roli u statistického stolku na výbornou a Honzovi Brandejsovi, z jehož hlavy pochází např. nápad na live stream turnaje, a který se skvěle postaral o technickou stránku věci.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
1 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • VoBafo - základní skupiny
  Připomínám termín 1.6. 2019. Jedná se o ukončení hraní zápasů základních skupin turnaje VoBaFo 2019. Výsledky zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Účast na zápasech není omluvenkou z řádné a rozvrhem dané výuky. Kolegové vás mohou, ale nemusí uvolnit. Děkuji a těším se na finalisty. P.E.
 • ATLETICKÝ PŘEBOR ŠKOLY
  Připomínám rychle se blížící termín pro odevzdání přihlášek a startovného: středa 15.5. Za spolupráci děkují tělocvikáři.
 • ORIENTAČNÍ BĚH
  Prosím všechny studenty 5., resp. 3. ročníků, kteří se v září v Borovici nominovali do školního týmu OB (umístili se na prvních třech místech), aby přišli do kabinetu 124 potvrdit nebo vyloučit svůj start na závodech POPRASKU. Prosím, aby přišli i studenti na 4. a 5. místě. Zatím jsou jako náhradníci. Vše se týká samozřejmě i studentek z uvedených ročníků. Děkuji. Z. Nedvědová
 • Tady nám chutná
  Celý kolektiv kuchařek ze školní jídelny GVP děkuje milým studentům za to, že hlasovali v projektu MHMP Tady nám chutná, v němž se soutěžilo o kvalitu školního stravování. ŠJ GVP byla díky vašim hlasům velmi dobře hodnocena. Jsme rády, že vám u nás chutná!!!
 • Zapomenuté učebnice literatury pro 3. ročník
  V kabinetu 118 (němčina) se záhadným způsobem objevily učebnice literatury pro 3. ročník. Dále tu máme penál a desky s poznámkami. Předpokládám, že si dotyčný tyto věci vyzvedne co nejdříve. Marta Urbanová
 • Ztracené pamětní dvacetikoruny
  Jak jsem již na intranetu psala, 4.A si v turnaji tříd finanční gramotnosti vyhrála novou emisi pamětních dvacetikorun. Včera mince až do páté vyučovací hodiny ležely v dárkové krabičce na katedře, potom zmizely. Moc doufám, že jak záhadně zmizely, tak záhadně se opět v učebně 103 objeví. Věřím, že ten, kdo si je zřejmě z pouhopouhé zvědavosti vypůjčil a již si je prohlédl je v pořádku vrátí zpět. Odmítám uvěřit tomu, že je někdo sprostě ukradl!!!!! L. Kozderková