Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Absolventi zkompletovali zlatý hattrick!

Den před vysvědčením se na GVP uskutečnil florbalový turnaj, tedy akce, která se stává neochvějnou tradicí posledních let. Ačkoliv letos čítal seznam účastníků pouze devět týmů, nebyla nouze o kvalitní duely plné branek. Na nejvyšší vrchol dosáhli opět Absolventi, kteří se radují ze třetího triumfu v řadě a sestava kolem Martina Vichnara se tak stylově rozloučila s působením na školních turnajích!

30.06.2013 - Autor: Gustav Ondrejčík - Komentáře: 3

Florbalový turnaj měl z různých důvodů letos pouze devět účastníků, kteří se rozdělili do dvou skupin. Ve skupině A byly čtyři týmy, z nichž všechny měly zajištěný postup do play off, a tak mezi sebou hrály jen o výhodnější postavení. Ve skupině B bylo týmů pět a jeden z nich tedy musel obdržet Černého Petra.

Turnaj se rozběhl v osm hodin a odstartovalo ho střetnutí skupiny B mezi mladými puškami ze spojeného týmu 1.AB a jejich soupeři z 2.E. Mužstvo, ve kterém jako brankář působil pan profesor Ordoš, ukázalo hned na úvod své kvality a porazilo 2.E těsně 2:1. O chvíli později šla do boje také 4.E, hned po Absolventech papírově druhý největší favorit turnaje. Na jejích hráčích však byla vidět po náročném „vobafackém“ týdnu velká únava, která se projevila i na výsledcích. „Éčko“ si neporadilo jak s černým koněm turnaje 6.B, tak i k velkému překvapení všech přítomných s 1.AB.

Suverénem skupiny B se tedy nakonec stala již zmíněná 6.B, která se konečně sešla v plné síle a až na remízu s rivalem ze 6.A dokázala všechna zbývající střetnutí vyhrát. Právě „áčko“ skončilo na místě druhém, ačkoliv mělo v základní skupině náročný program a během necelých dvou hodin muselo odehrát všechny čtyři zápasy. Třetí byl tým 1.AB. Velký boj se nakonec strhl o poslední postupovou příčku. Unavená 4.E prohrávala po půli s konkurentem o postup 2.E 0:2 a vypadalo to, že dojde k největšímu překvapení turnaje. „Éčko“ pak ovšem zabralo a třemi góly odvrátilo pohromu.

Ve druhé skupině byli jasným favoritem Absolventi, kteří zvítězili ve všech třech zápasech a do čtvrtfinále šli se skóre 18:3. Druhou příčku si vybojovala ambiciózní 3.B v čele s organizátorem turnaje Ríšou Klímou, který vedl svůj tým za úspěchem. Třetí skončila díky dvěma remízám 2.F a poslední nejnevýhodnější místo zbylo pro 4.F, jež se musela obejít bez některých opor a na její hře to bylo znát.

Čtvrtfinálové boje se rozjely krátce po poledni. 6.A opět nepřekonala své prokletí a počtvrté v řadě se s turnajem rozloučila již ve čtvrtfinále, 2.F ji zdolala 8:4. O chvíli později soutěž opustila také 4.E, která jednoznačně nestačila na rozjetý tým Absolventů. Postup mezi nejlepší čtyři si rovněž vybojovala 6.B a 3.B. V semifinále už byla na některých hráčích znát únava, přeci jen se v play off hrálo 2x10 minut.

Velký debakl inkasovala v semifinále 2.F, jež překvapivě proklouzla až do boje o medaile. Absolventi ji nešetřili a nadělili jí 16 branek. Druhé semifinále bylo znatelně vyrovnanější. 6.B s 3.B spustily velkou přetahovanou o postup, která vyvrcholila samostatnými nájezdy. V nich byli úspěšnější maturanti a poprvé v historii tak třída Honzy Nejedlého postoupila až do finále! Ještě předtím se ovšem sehrál zápas o třetí místo, který díky nájezdové loterii ovládla 3.B a podruhé v řadě si tak připsala medailový úspěch.

Finále nabídlo velkolepou podívanou. Kdo tedy v tělocvičně vydržel až do pozdního odpoledne, měl o zážitek postaráno. Absolventi se sice dostali do trháku, ale pár vteřin před koncem vyrovnal fantom 6.B Honza Nejedlý. I o celkovém vítězi turnaje tak musely rozhodnout až nájezdy. Přesto, že Standa Mohorita měl v brance 6.B životní formu, porážce již zabránit nedokázal, za Absolventy se totiž prosadili všichni tři střelci, za maturanty pouze kapitán Nejedlý. Martin Vichnar a spol. tak dosáhli na zlatý hattrick!

A právě Martin Vichnar společně se svým spoluhráčem Martinem Šimůnkem proklouzli do all stars týmu turnaje. Vichnar rovněž dosáhl na vítězství v kanadském bodování a opanoval i tabulku střelců. Do all stars byli ještě zvoleni Richard Klíma a vycházející hvězdička florbalu na GVP David Švábek z 1.AB.

Na závěr musím za všechny poděkovat Ríšovi Klímovi za skvělou organizaci a za to, že florbalový turnaj na GVP se svými pomocníky posunul opět o úroveň výš!

Výsledky turnaje
Statistiky turnaje
Video
Záznam finále
Fotogalerie

Autor: Gustav Ondrejčík


Komentáře

130.06.2013 - 22:13 - Autor: Martin Šimůnek

Jedním slovem - Paráda! Ríša pozvedl turnaj zase o level výš. Promítání výsledků na chodbě, online video přenos na internetu, to jsou nápady, kterými se může chlubit jen florbalový tunraj. Díky, že jsme se ještě letos mohli naposled zúčastnit turnaje a tohle všechno zažít. Doufám, že tradice 2 turnajů ročně zůstane a účast bude stále vysoká.

230.06.2013 - 22:28 - Autor: Martin Vichnar

Počkal jsem na Šimpyho, aby byl tradičně první :D

Za sebe chci říct, že mi bylo ctí a bude mi to chybět...

301.07.2013 - 00:05 - Autor: Richard Klíma

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za skvělý turnaj, který vyvrcholil jedním z nejdramatičtějších finálových zápasů florbalu na GVP vůbec. Dále bych chtěl poděkovat všem spoluorganizátorům, kteří pomáhali, jmenovitě Týně, Elišce a Péťe, které zvládly svoji roli u statistického stolku na výbornou a Honzovi Brandejsovi, z jehož hlavy pochází např. nápad na live stream turnaje, a který se skvěle postaral o technickou stránku věci.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
2 + 2 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak