Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Absolventi zkompletovali zlatý hattrick!

Den před vysvědčením se na GVP uskutečnil florbalový turnaj, tedy akce, která se stává neochvějnou tradicí posledních let. Ačkoliv letos čítal seznam účastníků pouze devět týmů, nebyla nouze o kvalitní duely plné branek. Na nejvyšší vrchol dosáhli opět Absolventi, kteří se radují ze třetího triumfu v řadě a sestava kolem Martina Vichnara se tak stylově rozloučila s působením na školních turnajích!

30.06.2013 - Autor: Gustav Ondrejčík - Komentáře: 3

Florbalový turnaj měl z různých důvodů letos pouze devět účastníků, kteří se rozdělili do dvou skupin. Ve skupině A byly čtyři týmy, z nichž všechny měly zajištěný postup do play off, a tak mezi sebou hrály jen o výhodnější postavení. Ve skupině B bylo týmů pět a jeden z nich tedy musel obdržet Černého Petra.

Turnaj se rozběhl v osm hodin a odstartovalo ho střetnutí skupiny B mezi mladými puškami ze spojeného týmu 1.AB a jejich soupeři z 2.E. Mužstvo, ve kterém jako brankář působil pan profesor Ordoš, ukázalo hned na úvod své kvality a porazilo 2.E těsně 2:1. O chvíli později šla do boje také 4.E, hned po Absolventech papírově druhý největší favorit turnaje. Na jejích hráčích však byla vidět po náročném „vobafackém“ týdnu velká únava, která se projevila i na výsledcích. „Éčko“ si neporadilo jak s černým koněm turnaje 6.B, tak i k velkému překvapení všech přítomných s 1.AB.

Suverénem skupiny B se tedy nakonec stala již zmíněná 6.B, která se konečně sešla v plné síle a až na remízu s rivalem ze 6.A dokázala všechna zbývající střetnutí vyhrát. Právě „áčko“ skončilo na místě druhém, ačkoliv mělo v základní skupině náročný program a během necelých dvou hodin muselo odehrát všechny čtyři zápasy. Třetí byl tým 1.AB. Velký boj se nakonec strhl o poslední postupovou příčku. Unavená 4.E prohrávala po půli s konkurentem o postup 2.E 0:2 a vypadalo to, že dojde k největšímu překvapení turnaje. „Éčko“ pak ovšem zabralo a třemi góly odvrátilo pohromu.

Ve druhé skupině byli jasným favoritem Absolventi, kteří zvítězili ve všech třech zápasech a do čtvrtfinále šli se skóre 18:3. Druhou příčku si vybojovala ambiciózní 3.B v čele s organizátorem turnaje Ríšou Klímou, který vedl svůj tým za úspěchem. Třetí skončila díky dvěma remízám 2.F a poslední nejnevýhodnější místo zbylo pro 4.F, jež se musela obejít bez některých opor a na její hře to bylo znát.

Čtvrtfinálové boje se rozjely krátce po poledni. 6.A opět nepřekonala své prokletí a počtvrté v řadě se s turnajem rozloučila již ve čtvrtfinále, 2.F ji zdolala 8:4. O chvíli později soutěž opustila také 4.E, která jednoznačně nestačila na rozjetý tým Absolventů. Postup mezi nejlepší čtyři si rovněž vybojovala 6.B a 3.B. V semifinále už byla na některých hráčích znát únava, přeci jen se v play off hrálo 2x10 minut.

Velký debakl inkasovala v semifinále 2.F, jež překvapivě proklouzla až do boje o medaile. Absolventi ji nešetřili a nadělili jí 16 branek. Druhé semifinále bylo znatelně vyrovnanější. 6.B s 3.B spustily velkou přetahovanou o postup, která vyvrcholila samostatnými nájezdy. V nich byli úspěšnější maturanti a poprvé v historii tak třída Honzy Nejedlého postoupila až do finále! Ještě předtím se ovšem sehrál zápas o třetí místo, který díky nájezdové loterii ovládla 3.B a podruhé v řadě si tak připsala medailový úspěch.

Finále nabídlo velkolepou podívanou. Kdo tedy v tělocvičně vydržel až do pozdního odpoledne, měl o zážitek postaráno. Absolventi se sice dostali do trháku, ale pár vteřin před koncem vyrovnal fantom 6.B Honza Nejedlý. I o celkovém vítězi turnaje tak musely rozhodnout až nájezdy. Přesto, že Standa Mohorita měl v brance 6.B životní formu, porážce již zabránit nedokázal, za Absolventy se totiž prosadili všichni tři střelci, za maturanty pouze kapitán Nejedlý. Martin Vichnar a spol. tak dosáhli na zlatý hattrick!

A právě Martin Vichnar společně se svým spoluhráčem Martinem Šimůnkem proklouzli do all stars týmu turnaje. Vichnar rovněž dosáhl na vítězství v kanadském bodování a opanoval i tabulku střelců. Do all stars byli ještě zvoleni Richard Klíma a vycházející hvězdička florbalu na GVP David Švábek z 1.AB.

Na závěr musím za všechny poděkovat Ríšovi Klímovi za skvělou organizaci a za to, že florbalový turnaj na GVP se svými pomocníky posunul opět o úroveň výš!

Výsledky turnaje
Statistiky turnaje
Video
Záznam finále
Fotogalerie

Autor: Gustav Ondrejčík


Komentáře

130.06.2013 - 22:13 - Autor: Martin Šimůnek

Jedním slovem - Paráda! Ríša pozvedl turnaj zase o level výš. Promítání výsledků na chodbě, online video přenos na internetu, to jsou nápady, kterými se může chlubit jen florbalový tunraj. Díky, že jsme se ještě letos mohli naposled zúčastnit turnaje a tohle všechno zažít. Doufám, že tradice 2 turnajů ročně zůstane a účast bude stále vysoká.

230.06.2013 - 22:28 - Autor: Martin Vichnar

Počkal jsem na Šimpyho, aby byl tradičně první :D

Za sebe chci říct, že mi bylo ctí a bude mi to chybět...

301.07.2013 - 00:05 - Autor: Richard Klíma

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za skvělý turnaj, který vyvrcholil jedním z nejdramatičtějších finálových zápasů florbalu na GVP vůbec. Dále bych chtěl poděkovat všem spoluorganizátorům, kteří pomáhali, jmenovitě Týně, Elišce a Péťe, které zvládly svoji roli u statistického stolku na výbornou a Honzovi Brandejsovi, z jehož hlavy pochází např. nápad na live stream turnaje, a který se skvěle postaral o technickou stránku věci.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
8 + 5 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • KMD
  Vážení divadelníci, kdo nemá objednán lístek na říjen, učiňte tak nejpozději do 24.9. přes intranet. Systém již funguje! Pokud si představení nezvolíte, bude vám přidáno to, které zbyde. N.Brousilová
 • POPRASK volejbal
  Prosím hráče a hráčky volejbalu o schůzku v pondělí 23.9. 2019 v 9.40 hod. u kab.č. 123. Hrací den - kluci ut 24.9. 2019 a dívky st 25.9. 2019 od 8.00 na Meteoru. Prosím domluvení nominace hráček s Alenou Novotnou 6.A a Lindou Kulišovou 6.B. Případně se uvidíme až na schůzce. Kluky povedou do boje zkušení hráči ze 4.E Šimon Odvárko a Sebastián Toplak. Děkuji moc P.E.
 • Holandština
  První hodina holandštiny (nizozemštiny) na škole proběhne ve středu 25. září od osmé hodiny v učebně 102. Prosím ještě ty, kdo se chtějí přidat do Klubu nizozemštiny, aby mi napsali na jun@gvp.cz. Budu se těšit, JJ.
 • Florbalový projekt KB FLORBAL CHALLENGE 2019/2020
  Prosím hráče florbalu narozené od 1.1.2002 do 31.12.2004, kteří chtějí reprezentovat školu, aby mne kontaktovali. Sestavuji team na KB FLORBAL CHALLENGE. GVP je zaregistrována. Zdravím, děkuji a těším se na vás. P.E.
 • Keramika
  Studenti se zájmem o keramiku se sejdou na první schůzce 4.10.2019 ve 14:40 hod. před keramickou dílnou v přízemí školy vedle VV. Na všechny zájemce se těší P.E.
 • KMD
  Přihlášky do KMD budu vybírat již jen 9.9., 11.9. a přidávám poslední den 12.9.2019! Přijďte s vyplněnou přihláškou a s penězi do kab.208. Představení na říjen si vyberete osobně u mne v kab.č.208. Přijďte i vy, kteří jste již zaplatili. N.Brousilová
 • Knihovna bude uzavřená!
  Příští týden je knihovna uzavřena. Knihy lze pouze vracet. Otevřeno bude až 13.9. od rána. Knihovník.
 • Missing Power Plug For Laptop
  I lost a laptop power plug yesterday. Last seen at my desk in room 207. Other possible locations are rooms 105, 203, 214. ---------------------------- Včera jsem ztratil napájecí kabel notebooku. Naposledy viděl u mého stolu v učebně 207. Další možná umístění jsou místnosti 105, 203, 214.
 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.