Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Běh pro Afriku se blíží!

Ve středu 4. 9. 2013 proběhne od 10.00 na Vyšehradě Běh pro Afriku. Zájemce o tuto akci (běžce i spoluorganizázotory) prosím, aby hned první den školy (v pondělí 2. 9.) přišli v 8.45 do studovny na krátkou organizační schůzku – běžci obdrží startovní čísla, všichni pak dostanou potřebné informace týkající se samotného běhu.Stále platí, že účastnit se mohou nejen dosud přihlášení studenti, ale i další žáci či učitelé gymnázia nebo jejich přátelé či známí! Více najdete níže v článku.

30.08.2013 - Autor: Organizátoři Běhu pro Afriku - Komentáře: 0

Běžcům se v pondělí 2. 9. na informační schůzce rozdají tzv. sponzorské listy. Na běžcích je, aby si sehnali své sponzory, s nimiž se domluví, jakou částku za uběhnuté (nebo ušlé – o sport jde až ve druhé řadě) jednokilometrové kolo jim sponzor či sponzoři dají. Sponzorovat běžce může kdokoliv (příbuzný, kamarád, pedagog, firma, on sám). Částky také mohou být jakkoliv vysoké (běžci jsou sponzorováni částkami od několika desítek až po několik set korun za kolo – žádná minimální suma není stanovena). Od organizace Člověk v tísni pak před během účastníci obdrží vytisknutá startovní čísla, na která se budou kola zaznamenávat (maximální počet absolvovaných kol je deset). Po skončení běhu se sečte, kolik běžec zvládl kol. Je pak na něm, aby podle svého sponzorského listu vybral výsledný počet peněz od sponzorů. Peníze pak předá ve škole organizátorům a škola je zašle organizaci Člověk v tísni, která všechny peníze zprostředkuje pro školy v Etiopii. Pokud sponzoři budou žádat, organizace Člověk v tísni jim zašle potvrzení o jejich daru.

Účastnit běhu se může v zásadě kdokoliv – zváni jsou zejména studenti, absolventi a pedagogové gymnázia. Přihlásit se můžete na emailové adrese matejkral@email.cz nebo osobně u Matěje Krále v kabinetu č. 106.

Běh nás čeká 4. 9. v 10.00 na Vyšehradě – sraz účastníků bude v 9.30 před GVP nebo v 9.45 na místě startu (viz obrázek níže); osoby podílící se na organizaci prosím, aby přišly ve středu už v 8.00 před kabinet č. 106 (budeme nakupovat občerstvení a zařizovat jiné potřebné věci). Všichni účastníci by měli být omluveni z výuky.

Místo startu:

Trasa běhu bude následující:


Pro samotný běh jsme stanovili tyto pokyny:

 • Cílem není vrcholný sportovní výkon, ale rozvojová pomoc a dobrý pocit z dobré práce – nepřetěžujte se, běhejte pohodově a v případě potřeby přejděte do chůze:-)
 • V případě jakýchkoliv zdravotních potíží neběhejte vůbec (i kdyby vás třeba neúčast mrzela, zdraví je přednější – a běžet můžete příště)!

Dodržujte také následující pravidla, která zohledňují odlišné schopnosti předpokládané u studentů různého věku a trénovanosti:

 • Jednotlivci i skupinky mohou uběhnout či ujít maximálně 10 jednokilometrových koleček.
 • Studenti z 1. a 2. ročníku čtyřletého studia a studenti z 1. – 4. ročníku šestiletého studia vytvoří minimálně tříčlenné skupinky. V rámci jednotlivých skupinek se studenti budou střídat po každém uběhnutém nebo ušlém kilometru.
 • Studenti z předmaturitního nebo maturitního ročníku, kteří neběhají závodně, vytvoří minimálně dvoučlenné skupinky. V rámci jednotlivých skupinek se studenti budou střídat po každém uběhnutém nebo ušlém kilometru.
 • Studenti z předmaturitního nebo maturitního ročníku, kteří běhají závodně, mohou běžet v rámci skupinky nebo samostatně.

Více o projektu na adrese http://www.skolavafrice.cz/vybehej-skolu.

Můžete se také podívat na video z největšího běhu z roku 2011: http://www.youtube.com/watch?v=0-k-e9P9BaM&feature=player_embedded.

Autor: Organizátoři Běhu pro Afriku


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
6 + 1 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.
 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.