Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Běh pro Afriku se blíží!

Ve středu 4. 9. 2013 proběhne od 10.00 na Vyšehradě Běh pro Afriku. Zájemce o tuto akci (běžce i spoluorganizázotory) prosím, aby hned první den školy (v pondělí 2. 9.) přišli v 8.45 do studovny na krátkou organizační schůzku – běžci obdrží startovní čísla, všichni pak dostanou potřebné informace týkající se samotného běhu.Stále platí, že účastnit se mohou nejen dosud přihlášení studenti, ale i další žáci či učitelé gymnázia nebo jejich přátelé či známí! Více najdete níže v článku.

30.08.2013 - Autor: Organizátoři Běhu pro Afriku - Komentáře: 0

Běžcům se v pondělí 2. 9. na informační schůzce rozdají tzv. sponzorské listy. Na běžcích je, aby si sehnali své sponzory, s nimiž se domluví, jakou částku za uběhnuté (nebo ušlé – o sport jde až ve druhé řadě) jednokilometrové kolo jim sponzor či sponzoři dají. Sponzorovat běžce může kdokoliv (příbuzný, kamarád, pedagog, firma, on sám). Částky také mohou být jakkoliv vysoké (běžci jsou sponzorováni částkami od několika desítek až po několik set korun za kolo – žádná minimální suma není stanovena). Od organizace Člověk v tísni pak před během účastníci obdrží vytisknutá startovní čísla, na která se budou kola zaznamenávat (maximální počet absolvovaných kol je deset). Po skončení běhu se sečte, kolik běžec zvládl kol. Je pak na něm, aby podle svého sponzorského listu vybral výsledný počet peněz od sponzorů. Peníze pak předá ve škole organizátorům a škola je zašle organizaci Člověk v tísni, která všechny peníze zprostředkuje pro školy v Etiopii. Pokud sponzoři budou žádat, organizace Člověk v tísni jim zašle potvrzení o jejich daru.

Účastnit běhu se může v zásadě kdokoliv – zváni jsou zejména studenti, absolventi a pedagogové gymnázia. Přihlásit se můžete na emailové adrese matejkral@email.cz nebo osobně u Matěje Krále v kabinetu č. 106.

Běh nás čeká 4. 9. v 10.00 na Vyšehradě – sraz účastníků bude v 9.30 před GVP nebo v 9.45 na místě startu (viz obrázek níže); osoby podílící se na organizaci prosím, aby přišly ve středu už v 8.00 před kabinet č. 106 (budeme nakupovat občerstvení a zařizovat jiné potřebné věci). Všichni účastníci by měli být omluveni z výuky.

Místo startu:

Trasa běhu bude následující:


Pro samotný běh jsme stanovili tyto pokyny:

 • Cílem není vrcholný sportovní výkon, ale rozvojová pomoc a dobrý pocit z dobré práce – nepřetěžujte se, běhejte pohodově a v případě potřeby přejděte do chůze:-)
 • V případě jakýchkoliv zdravotních potíží neběhejte vůbec (i kdyby vás třeba neúčast mrzela, zdraví je přednější – a běžet můžete příště)!

Dodržujte také následující pravidla, která zohledňují odlišné schopnosti předpokládané u studentů různého věku a trénovanosti:

 • Jednotlivci i skupinky mohou uběhnout či ujít maximálně 10 jednokilometrových koleček.
 • Studenti z 1. a 2. ročníku čtyřletého studia a studenti z 1. – 4. ročníku šestiletého studia vytvoří minimálně tříčlenné skupinky. V rámci jednotlivých skupinek se studenti budou střídat po každém uběhnutém nebo ušlém kilometru.
 • Studenti z předmaturitního nebo maturitního ročníku, kteří neběhají závodně, vytvoří minimálně dvoučlenné skupinky. V rámci jednotlivých skupinek se studenti budou střídat po každém uběhnutém nebo ušlém kilometru.
 • Studenti z předmaturitního nebo maturitního ročníku, kteří běhají závodně, mohou běžet v rámci skupinky nebo samostatně.

Více o projektu na adrese http://www.skolavafrice.cz/vybehej-skolu.

Můžete se také podívat na video z největšího běhu z roku 2011: http://www.youtube.com/watch?v=0-k-e9P9BaM&feature=player_embedded.

Autor: Organizátoři Běhu pro Afriku


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
2 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Sociologie současnosti
  Nezapomeňte! Obě skupiny se sejdou v pondělí/v úterý v 15:00 před domem Revoluční 30.
 • Termín dějepisné olympiády
  Dějepisná olympiáda pro obě kategorie se bude konat ve čtvrtek 21. 11. v 10 hodin, tedy 3.vyučovací hodinu. Studenti prvního a druhého ročníku šestiletého studia budou v místnosti 104, starší studenti v místnosti 105.
 • Španělská olympiáda
  Studenti, kteří se přihlásili na olympiádu ze španělštiny se dostaví zítra 14.11. před 1. vyučovací hodinou do učebny 304. N.R.
 • Náhradní a opravné testy u Matěje Krále
  Náhradní a opravné testy v rámci základů společenských věd, semináře společenských věd a semináře politologie lze psát toto úterý nebo tento čtvrtek o velké přestávce, a to v úterý v místnosti č. 005 a ve čtvrtek v místnosti č. 301. Pokud se vás dopisování týká, přijďte, prosím, do uvedené místnosti hned na začátku velké přestávky. Matěj Král
 • Hledají se klíče
  Ahoj, ztratila jsem dneska 11. Listopadu okolo 12:00 klíčenku s kartou ISIC. Šňůra je tmavě modrá a je na ní i klíčenka Oxford. Pokud ji někdo našel, prosím ozvěte se mi na 730 648 288.
 • KMD - zrušené představení
  Vážení divadelníci, oznamuji vám, že divadlo Rokoko zrušilo představení: 4.12. Idiot - z důvodu onemocnění jednoho z herců. V nabídce je nové představení: 3.12. Iluzionista (Wariot Ideal a Petr Forman) v divadle Alfred ve dvoře. Naďa Brousilová
 • Recitační soutěž 2019
  Recitační soutěž se koná na naší škole dne 13.11. 3.-5. vyučovací hodinu v učebně číslo 105. Přijďte včas. Těšíme se opět na skvělé výkony! N.Brousilová
 • KB Florbal Challenge předběžný termín
  Turnaj by se měl hrát 18.12. 2019. S termínem předběžně počítejte. Změna je možná. Děkuji P.E.
 • Dny geografie
  Ráda bych vás jménem Geografické sekce PřF UK pozvala na Dny geografie, které se letos uskuteční v týdnu od 11. do 15. listopadu 2019 v budově děkanátu Přírodovědecké fakulty UK (Albertov 6, Praha 2). Připraven je bohatý program- můžete navštívit Mapovou sbírku, vyslechnout zajímavé přednášky či se zúčastnit některého z workshopů. Více na https://www.geografienasbavi.cz/program-pro-skoly/dny-geografie-2019 Ivana Suchánková
 • Ztracená sluchátka
  V úterý jsem někde ve škole nechala sluchátka apple EarPods komplet v krabičce. Kdyby je náhodou někdo našel, ozvěte se mi prosím na číslo 605 581 136. Díky.
 • KMD
  Milí divadelníci, nabídka na prosinec je již zveřejněna. Objednávání vstupenek začíná 8.11. ve 20:00 hodin a končí 15.11. ve 20:00 hodin. N.Brousilová
 • Dramatický kroužek
  Milí studenti, stále sháníme další zájemce o divadelní kroužek. Teprve začínáme rozmýšlet, na čem bychom během roku pracovali, ale chtěli bychom nazkoušet představení podle toho, co by Vás zajímalo (divadelní hra, dramatizace, nebo i hudebně-výtvarná performance). Bohužel je nás pořád málo. Budeme tak rádi, pokud se někdo další přidá. Schůzky probíhají každý čtvrtek od 14:30 v učebně 105. V případě zájmu pište na e-mail kohout@gvp.cz. Budeme se na Vás těšit. Ondřej Kohout