Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Hledáš modelku, co nikdy nezestárne?

Fotíš ráda či rád? MFF UK po loňském úspěšném filmovém festivalu, ve kterém obrovským úspěchem zabodovalo i naše gymnázium, pořádá letos soutěžní festival fotografií. Získá někdo opět ocenění z řad studentek či studentů našeho gymnázia?

28.09.2013 - Autor: Martin Vlach - Komentáře: 0

Věda a krása se většinou sejdou jen v reklamách na novinky kosmetického průmyslu, či plastické chirurgie. Pořadatelé letošního MFF UK FotoFestu však spoléhají na to, že lidé mají poněkud více fantazie. Témata fantazii nesvazují, a tak jako nápověda mohou sloužit vypsané soutěžní kategorie: 1) Vzdělání a technologická invence se vyplácí aneb aplikovaná matematika, fyzika a informatika. 2) Rozšířené smysly a obraz přírodních jevů aneb matematika, fyzika a informatika neovlivněná člověkem. 3) Fantazii se meze nekladou aneb zvláštní a speciální techniky a postupy 4) Za vším jsou lidé aneb dokument a reportáž. 5) Magická krása skla.
 

V danou chvíli není rozhodující, zda-li jste na ten pravý záběr čekali celé roky, nebo vznikl pouhou náhodou či shodou okolností. Hodnotit se bude jak umělecko-vědecká kvalita, tak zohledňovat i věk soutěžících. Snímky posoudí odborná porota, v jejímž čele stane prof. Miroslav Vojtěchovský, mj. Osobnost české fotografie a držitel titulu Qualified European Photographer, dále v porotě naleznete známou herečku Ljubu Krbovou či fotografy Pavla Brunclíka a Pavla Scheuflera.

Do soutěže se tak může prostřednictvím stránky fotofest.mff.cuni.cz přihlásit opravdu kdokoliv. Je ovšem potřeba zachovat technické parametry zasílaných snímků a také termín uzávěrky, která je už jen do 13. října 2013.

Festival vyvrcholí vyhlášením vítězů ve čtvrtek 28. listopadu 2013 v Národním domě na pražských Vinohradech za hojné účasti médií. Chystá se velká výstava soutěžních fotografií a další doprovodné programy, např. profesionální přednášky a kurzy o fotografování či workshop cestovatele Dana Přibáně (Trabantem napříč Jižní Afrikou). Nejlepší fotografie budou také součástí oficiálního kalendáře Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy pro rok 2014.
K cenám, které budou uděleny vítězům v jednotlivých kategoriích, FotoFest přidá ještě ceny speciální, např. "Cena pro mladého fotografa" (do 16 let). Do hodnocení soutěžních snímků se budou moci zapojit v průběhu podzimu i čtenáři portálu technet.cz hlasováním o nejlepší soutěžní snímek.

Zkuste fotit vědu, má sex-appeal – více ve videoznělce zde.

Autor: Martin Vlach


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
4 + 1 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Sociologie současnosti
  Nezapomeňte! Obě skupiny se sejdou v pondělí/v úterý v 15:00 před domem Revoluční 30.
 • Termín dějepisné olympiády
  Dějepisná olympiáda pro obě kategorie se bude konat ve čtvrtek 21. 11. v 10 hodin, tedy 3.vyučovací hodinu. Studenti prvního a druhého ročníku šestiletého studia budou v místnosti 104, starší studenti v místnosti 105.
 • Španělská olympiáda
  Studenti, kteří se přihlásili na olympiádu ze španělštiny se dostaví zítra 14.11. před 1. vyučovací hodinou do učebny 304. N.R.
 • Náhradní a opravné testy u Matěje Krále
  Náhradní a opravné testy v rámci základů společenských věd, semináře společenských věd a semináře politologie lze psát toto úterý nebo tento čtvrtek o velké přestávce, a to v úterý v místnosti č. 005 a ve čtvrtek v místnosti č. 301. Pokud se vás dopisování týká, přijďte, prosím, do uvedené místnosti hned na začátku velké přestávky. Matěj Král
 • Hledají se klíče
  Ahoj, ztratila jsem dneska 11. Listopadu okolo 12:00 klíčenku s kartou ISIC. Šňůra je tmavě modrá a je na ní i klíčenka Oxford. Pokud ji někdo našel, prosím ozvěte se mi na 730 648 288.
 • KMD - zrušené představení
  Vážení divadelníci, oznamuji vám, že divadlo Rokoko zrušilo představení: 4.12. Idiot - z důvodu onemocnění jednoho z herců. V nabídce je nové představení: 3.12. Iluzionista (Wariot Ideal a Petr Forman) v divadle Alfred ve dvoře. Naďa Brousilová
 • Recitační soutěž 2019
  Recitační soutěž se koná na naší škole dne 13.11. 3.-5. vyučovací hodinu v učebně číslo 105. Přijďte včas. Těšíme se opět na skvělé výkony! N.Brousilová
 • KB Florbal Challenge předběžný termín
  Turnaj by se měl hrát 18.12. 2019. S termínem předběžně počítejte. Změna je možná. Děkuji P.E.
 • Dny geografie
  Ráda bych vás jménem Geografické sekce PřF UK pozvala na Dny geografie, které se letos uskuteční v týdnu od 11. do 15. listopadu 2019 v budově děkanátu Přírodovědecké fakulty UK (Albertov 6, Praha 2). Připraven je bohatý program- můžete navštívit Mapovou sbírku, vyslechnout zajímavé přednášky či se zúčastnit některého z workshopů. Více na https://www.geografienasbavi.cz/program-pro-skoly/dny-geografie-2019 Ivana Suchánková
 • Ztracená sluchátka
  V úterý jsem někde ve škole nechala sluchátka apple EarPods komplet v krabičce. Kdyby je náhodou někdo našel, ozvěte se mi prosím na číslo 605 581 136. Díky.
 • KMD
  Milí divadelníci, nabídka na prosinec je již zveřejněna. Objednávání vstupenek začíná 8.11. ve 20:00 hodin a končí 15.11. ve 20:00 hodin. N.Brousilová
 • Dramatický kroužek
  Milí studenti, stále sháníme další zájemce o divadelní kroužek. Teprve začínáme rozmýšlet, na čem bychom během roku pracovali, ale chtěli bychom nazkoušet představení podle toho, co by Vás zajímalo (divadelní hra, dramatizace, nebo i hudebně-výtvarná performance). Bohužel je nás pořád málo. Budeme tak rádi, pokud se někdo další přidá. Schůzky probíhají každý čtvrtek od 14:30 v učebně 105. V případě zájmu pište na e-mail kohout@gvp.cz. Budeme se na Vás těšit. Ondřej Kohout