Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Hledáš modelku, co nikdy nezestárne?

Fotíš ráda či rád? MFF UK po loňském úspěšném filmovém festivalu, ve kterém obrovským úspěchem zabodovalo i naše gymnázium, pořádá letos soutěžní festival fotografií. Získá někdo opět ocenění z řad studentek či studentů našeho gymnázia?

28.09.2013 - Autor: Martin Vlach - Komentáře: 0

Věda a krása se většinou sejdou jen v reklamách na novinky kosmetického průmyslu, či plastické chirurgie. Pořadatelé letošního MFF UK FotoFestu však spoléhají na to, že lidé mají poněkud více fantazie. Témata fantazii nesvazují, a tak jako nápověda mohou sloužit vypsané soutěžní kategorie: 1) Vzdělání a technologická invence se vyplácí aneb aplikovaná matematika, fyzika a informatika. 2) Rozšířené smysly a obraz přírodních jevů aneb matematika, fyzika a informatika neovlivněná člověkem. 3) Fantazii se meze nekladou aneb zvláštní a speciální techniky a postupy 4) Za vším jsou lidé aneb dokument a reportáž. 5) Magická krása skla.
 

V danou chvíli není rozhodující, zda-li jste na ten pravý záběr čekali celé roky, nebo vznikl pouhou náhodou či shodou okolností. Hodnotit se bude jak umělecko-vědecká kvalita, tak zohledňovat i věk soutěžících. Snímky posoudí odborná porota, v jejímž čele stane prof. Miroslav Vojtěchovský, mj. Osobnost české fotografie a držitel titulu Qualified European Photographer, dále v porotě naleznete známou herečku Ljubu Krbovou či fotografy Pavla Brunclíka a Pavla Scheuflera.

Do soutěže se tak může prostřednictvím stránky fotofest.mff.cuni.cz přihlásit opravdu kdokoliv. Je ovšem potřeba zachovat technické parametry zasílaných snímků a také termín uzávěrky, která je už jen do 13. října 2013.

Festival vyvrcholí vyhlášením vítězů ve čtvrtek 28. listopadu 2013 v Národním domě na pražských Vinohradech za hojné účasti médií. Chystá se velká výstava soutěžních fotografií a další doprovodné programy, např. profesionální přednášky a kurzy o fotografování či workshop cestovatele Dana Přibáně (Trabantem napříč Jižní Afrikou). Nejlepší fotografie budou také součástí oficiálního kalendáře Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy pro rok 2014.
K cenám, které budou uděleny vítězům v jednotlivých kategoriích, FotoFest přidá ještě ceny speciální, např. "Cena pro mladého fotografa" (do 16 let). Do hodnocení soutěžních snímků se budou moci zapojit v průběhu podzimu i čtenáři portálu technet.cz hlasováním o nejlepší soutěžní snímek.

Zkuste fotit vědu, má sex-appeal – více ve videoznělce zde.

Autor: Martin Vlach


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
1 + 2 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.
 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.