Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Víte, kdo je „pan“ Filuta? Kdo je pan Robin Kryštůfek?

Sledujte v neděli 17.11. 2013 od 13.25 na ČT2 pořad České hlavičky! Na naší škole studuje vicemistr ČR v oboru chemie a laureát ceny GENUS, která je součástí soutěže České hlavičky. Děkujeme, Robine, jsme na Tebe velmi pyšní.

15.11.2013 - Autor: Helena Vondráčková - Komentáře: 1

V Brně 16.6.2013 byly vyhlášeny výsledky 35. ročníku Středoškolské odborné činnosti. Po dlouhé době máme na škole opět finalistu národního kola této soutěže, v oboru chemie jsme získali druhé místo v celé ČR.

Středoškolská odborná činnost, podobně jako olympiády z různých oborů, je vyhlašována MŠMT a vysokými školami je zohledněna v přijímacím řízení. Robin svým výsledkem udělal nejen čest naší škole, ale mimo věcných a finančních cen, si také zajistil přijetí na libovolný chemický obor na vysoké škole, včetně jeho milované biochemie.

Robin se ve své rozsáhlé práci věnoval tématu Syntéza nových metallakarboranových inhibitorů HIV-1 proteasy. Na Ústavu anorganické chemie AV v Řeži, kde toto téma zpracovával, trávil nejen téměř celé prázdniny, ale také mnoho volného času v průběhu školního roku. Práci vedl p.dr. Václav Šícha, kterému taktéž děkujeme, protože tak činil často ve svém volném čase a zdarma. Robin ve své práci pokračuje dále, tentokrát i na Ústavu organické chemie AV. Na obou pracovištích je již také zaměstnán.

Opět v Brně, ale tentokrát 14.10. 2013 proběhlo slavnostní vyhlášení 7. ročníku soutěže mladých vědců České hlavičky. Celý večer byl natáčen Českou televizí a bude vysílán v neděli dne 17.11. ve 13.25 na programu ČT2. Tuto soutěž pořádá společnost České hlavy, která sdružuje mnoho akademiků a velmi vzdělaných lidí. Robin byl mezi osmi nejlepšími vědecky pracujícími středoškoláky. Převzal cenu v kategorii GENUS – člověk a svět kolem něj, týkající se oborů přírodních věd.

Robin je všestranně nadaný. Jde mu matematika, je nejlepší z ročníku z angličtiny. Pro školu zdarma naprogramoval objednávání vstupenek pro Klub mladého diváka. Ve třídě chápou jeho nasazení, vědí, že pokud mu to čas dovolí, je s nimi rád i mimo školu. Je s ním legrace, bavit se umí skvěle. Je spolehlivý, vtipný a pracovitý. Díky vytíženosti výzkumnými aktivitami má nyní individuální studijní plán. Ve škole nemá vynikající prospěch, jak by se dalo očekávat, ale určité ví, co chce. Jeho vědecké snažení jistě bude pokračovat, v červnu letí reprezentovat ČR do Ameriky.

K výsledku mu blahopřejeme a zároveň doufáme, že jeho úspěch bude příkladem pro naše další studenty. A „pan“ Filuta? Uvidíte v neděli.

Autor: Helena Vondráčková


Komentáře

117.11.2013 - 19:25 - Autor: Mryščuk Vladimír

Gratuluji a přeji hodně úspěchů!

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
4 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

  • KMD
    Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
  • GVP na MČR SVL
    Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
  • VoBaFo rozlosování
    Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.