Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Víte, kdo je „pan“ Filuta? Kdo je pan Robin Kryštůfek?

Sledujte v neděli 17.11. 2013 od 13.25 na ČT2 pořad České hlavičky! Na naší škole studuje vicemistr ČR v oboru chemie a laureát ceny GENUS, která je součástí soutěže České hlavičky. Děkujeme, Robine, jsme na Tebe velmi pyšní.

15.11.2013 - Autor: Helena Vondráčková - Komentáře: 1

V Brně 16.6.2013 byly vyhlášeny výsledky 35. ročníku Středoškolské odborné činnosti. Po dlouhé době máme na škole opět finalistu národního kola této soutěže, v oboru chemie jsme získali druhé místo v celé ČR.

Středoškolská odborná činnost, podobně jako olympiády z různých oborů, je vyhlašována MŠMT a vysokými školami je zohledněna v přijímacím řízení. Robin svým výsledkem udělal nejen čest naší škole, ale mimo věcných a finančních cen, si také zajistil přijetí na libovolný chemický obor na vysoké škole, včetně jeho milované biochemie.

Robin se ve své rozsáhlé práci věnoval tématu Syntéza nových metallakarboranových inhibitorů HIV-1 proteasy. Na Ústavu anorganické chemie AV v Řeži, kde toto téma zpracovával, trávil nejen téměř celé prázdniny, ale také mnoho volného času v průběhu školního roku. Práci vedl p.dr. Václav Šícha, kterému taktéž děkujeme, protože tak činil často ve svém volném čase a zdarma. Robin ve své práci pokračuje dále, tentokrát i na Ústavu organické chemie AV. Na obou pracovištích je již také zaměstnán.

Opět v Brně, ale tentokrát 14.10. 2013 proběhlo slavnostní vyhlášení 7. ročníku soutěže mladých vědců České hlavičky. Celý večer byl natáčen Českou televizí a bude vysílán v neděli dne 17.11. ve 13.25 na programu ČT2. Tuto soutěž pořádá společnost České hlavy, která sdružuje mnoho akademiků a velmi vzdělaných lidí. Robin byl mezi osmi nejlepšími vědecky pracujícími středoškoláky. Převzal cenu v kategorii GENUS – člověk a svět kolem něj, týkající se oborů přírodních věd.

Robin je všestranně nadaný. Jde mu matematika, je nejlepší z ročníku z angličtiny. Pro školu zdarma naprogramoval objednávání vstupenek pro Klub mladého diváka. Ve třídě chápou jeho nasazení, vědí, že pokud mu to čas dovolí, je s nimi rád i mimo školu. Je s ním legrace, bavit se umí skvěle. Je spolehlivý, vtipný a pracovitý. Díky vytíženosti výzkumnými aktivitami má nyní individuální studijní plán. Ve škole nemá vynikající prospěch, jak by se dalo očekávat, ale určité ví, co chce. Jeho vědecké snažení jistě bude pokračovat, v červnu letí reprezentovat ČR do Ameriky.

K výsledku mu blahopřejeme a zároveň doufáme, že jeho úspěch bude příkladem pro naše další studenty. A „pan“ Filuta? Uvidíte v neděli.

Autor: Helena Vondráčková


Komentáře

117.11.2013 - 19:25 - Autor: Mryščuk Vladimír

Gratuluji a přeji hodně úspěchů!

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
9 + 10 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • POPRASK volejbal
  Prosím hráče a hráčky volejbalu o schůzku v pondělí 23.9. 2019 v 9.40 hod. u kab.č. 123. Hrací den - kluci ut 24.9. 2019 a dívky st 25.9. 2019 od 8.00 na Meteoru. Prosím domluvení nominace hráček s Alenou Novotnou 6.A a Lindou Kulišovou 6.B. Případně se uvidíme až na schůzce. Kluky povedou do boje zkušení hráči ze 4.E Šimon Odvárko a Sebastián Toplak. Děkuji moc P.E.
 • Holandština
  První hodina holandštiny (nizozemštiny) na škole proběhne ve středu 25. září od osmé hodiny v učebně 102. Prosím ještě ty, kdo se chtějí přidat do Klubu nizozemštiny, aby mi napsali na jun@gvp.cz. Budu se těšit, JJ.
 • Florbalový projekt KB FLORBAL CHALLENGE 2019/2020
  Prosím hráče florbalu narozené od 1.1.2002 do 31.12.2004, kteří chtějí reprezentovat školu, aby mne kontaktovali. Sestavuji team na KB FLORBAL CHALLENGE. GVP je zaregistrována. Zdravím, děkuji a těším se na vás. P.E.
 • Keramika
  Studenti se zájmem o keramiku se sejdou na první schůzce 4.10.2019 ve 14:40 hod. před keramickou dílnou v přízemí školy vedle VV. Na všechny zájemce se těší P.E.
 • KMD
  Přihlášky do KMD budu vybírat již jen 9.9., 11.9. a přidávám poslední den 12.9.2019! Přijďte s vyplněnou přihláškou a s penězi do kab.208. Představení na říjen si vyberete osobně u mne v kab.č.208. Přijďte i vy, kteří jste již zaplatili. N.Brousilová
 • Knihovna bude uzavřená!
  Příští týden je knihovna uzavřena. Knihy lze pouze vracet. Otevřeno bude až 13.9. od rána. Knihovník.
 • Missing Power Plug For Laptop
  I lost a laptop power plug yesterday. Last seen at my desk in room 207. Other possible locations are rooms 105, 203, 214. ---------------------------- Včera jsem ztratil napájecí kabel notebooku. Naposledy viděl u mého stolu v učebně 207. Další možná umístění jsou místnosti 105, 203, 214.
 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.