Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Víte, kdo je „pan“ Filuta? Kdo je pan Robin Kryštůfek?

Sledujte v neděli 17.11. 2013 od 13.25 na ČT2 pořad České hlavičky! Na naší škole studuje vicemistr ČR v oboru chemie a laureát ceny GENUS, která je součástí soutěže České hlavičky. Děkujeme, Robine, jsme na Tebe velmi pyšní.

15.11.2013 - Autor: Helena Vondráčková - Komentáře: 1

V Brně 16.6.2013 byly vyhlášeny výsledky 35. ročníku Středoškolské odborné činnosti. Po dlouhé době máme na škole opět finalistu národního kola této soutěže, v oboru chemie jsme získali druhé místo v celé ČR.

Středoškolská odborná činnost, podobně jako olympiády z různých oborů, je vyhlašována MŠMT a vysokými školami je zohledněna v přijímacím řízení. Robin svým výsledkem udělal nejen čest naší škole, ale mimo věcných a finančních cen, si také zajistil přijetí na libovolný chemický obor na vysoké škole, včetně jeho milované biochemie.

Robin se ve své rozsáhlé práci věnoval tématu Syntéza nových metallakarboranových inhibitorů HIV-1 proteasy. Na Ústavu anorganické chemie AV v Řeži, kde toto téma zpracovával, trávil nejen téměř celé prázdniny, ale také mnoho volného času v průběhu školního roku. Práci vedl p.dr. Václav Šícha, kterému taktéž děkujeme, protože tak činil často ve svém volném čase a zdarma. Robin ve své práci pokračuje dále, tentokrát i na Ústavu organické chemie AV. Na obou pracovištích je již také zaměstnán.

Opět v Brně, ale tentokrát 14.10. 2013 proběhlo slavnostní vyhlášení 7. ročníku soutěže mladých vědců České hlavičky. Celý večer byl natáčen Českou televizí a bude vysílán v neděli dne 17.11. ve 13.25 na programu ČT2. Tuto soutěž pořádá společnost České hlavy, která sdružuje mnoho akademiků a velmi vzdělaných lidí. Robin byl mezi osmi nejlepšími vědecky pracujícími středoškoláky. Převzal cenu v kategorii GENUS – člověk a svět kolem něj, týkající se oborů přírodních věd.

Robin je všestranně nadaný. Jde mu matematika, je nejlepší z ročníku z angličtiny. Pro školu zdarma naprogramoval objednávání vstupenek pro Klub mladého diváka. Ve třídě chápou jeho nasazení, vědí, že pokud mu to čas dovolí, je s nimi rád i mimo školu. Je s ním legrace, bavit se umí skvěle. Je spolehlivý, vtipný a pracovitý. Díky vytíženosti výzkumnými aktivitami má nyní individuální studijní plán. Ve škole nemá vynikající prospěch, jak by se dalo očekávat, ale určité ví, co chce. Jeho vědecké snažení jistě bude pokračovat, v červnu letí reprezentovat ČR do Ameriky.

K výsledku mu blahopřejeme a zároveň doufáme, že jeho úspěch bude příkladem pro naše další studenty. A „pan“ Filuta? Uvidíte v neděli.

Autor: Helena Vondráčková


Komentáře

117.11.2013 - 19:25 - Autor: Mryščuk Vladimír

Gratuluji a přeji hodně úspěchů!

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
1 + 9 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak