Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Víte, kdo je „pan“ Filuta? Kdo je pan Robin Kryštůfek?

Sledujte v neděli 17.11. 2013 od 13.25 na ČT2 pořad České hlavičky! Na naší škole studuje vicemistr ČR v oboru chemie a laureát ceny GENUS, která je součástí soutěže České hlavičky. Děkujeme, Robine, jsme na Tebe velmi pyšní.

15.11.2013 - Autor: Helena Vondráčková - Komentáře: 1

V Brně 16.6.2013 byly vyhlášeny výsledky 35. ročníku Středoškolské odborné činnosti. Po dlouhé době máme na škole opět finalistu národního kola této soutěže, v oboru chemie jsme získali druhé místo v celé ČR.

Středoškolská odborná činnost, podobně jako olympiády z různých oborů, je vyhlašována MŠMT a vysokými školami je zohledněna v přijímacím řízení. Robin svým výsledkem udělal nejen čest naší škole, ale mimo věcných a finančních cen, si také zajistil přijetí na libovolný chemický obor na vysoké škole, včetně jeho milované biochemie.

Robin se ve své rozsáhlé práci věnoval tématu Syntéza nových metallakarboranových inhibitorů HIV-1 proteasy. Na Ústavu anorganické chemie AV v Řeži, kde toto téma zpracovával, trávil nejen téměř celé prázdniny, ale také mnoho volného času v průběhu školního roku. Práci vedl p.dr. Václav Šícha, kterému taktéž děkujeme, protože tak činil často ve svém volném čase a zdarma. Robin ve své práci pokračuje dále, tentokrát i na Ústavu organické chemie AV. Na obou pracovištích je již také zaměstnán.

Opět v Brně, ale tentokrát 14.10. 2013 proběhlo slavnostní vyhlášení 7. ročníku soutěže mladých vědců České hlavičky. Celý večer byl natáčen Českou televizí a bude vysílán v neděli dne 17.11. ve 13.25 na programu ČT2. Tuto soutěž pořádá společnost České hlavy, která sdružuje mnoho akademiků a velmi vzdělaných lidí. Robin byl mezi osmi nejlepšími vědecky pracujícími středoškoláky. Převzal cenu v kategorii GENUS – člověk a svět kolem něj, týkající se oborů přírodních věd.

Robin je všestranně nadaný. Jde mu matematika, je nejlepší z ročníku z angličtiny. Pro školu zdarma naprogramoval objednávání vstupenek pro Klub mladého diváka. Ve třídě chápou jeho nasazení, vědí, že pokud mu to čas dovolí, je s nimi rád i mimo školu. Je s ním legrace, bavit se umí skvěle. Je spolehlivý, vtipný a pracovitý. Díky vytíženosti výzkumnými aktivitami má nyní individuální studijní plán. Ve škole nemá vynikající prospěch, jak by se dalo očekávat, ale určité ví, co chce. Jeho vědecké snažení jistě bude pokračovat, v červnu letí reprezentovat ČR do Ameriky.

K výsledku mu blahopřejeme a zároveň doufáme, že jeho úspěch bude příkladem pro naše další studenty. A „pan“ Filuta? Uvidíte v neděli.

Autor: Helena Vondráčková


Komentáře

117.11.2013 - 19:25 - Autor: Mryščuk Vladimír

Gratuluji a přeji hodně úspěchů!

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
3 + 4 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • ztráty a nálezy
  Do "recyklační skříně" byly dány nalezené věci, které si již delší dobu nikdo nevyzvedl v kanceláři školy. Jeden zlatý předmět je tam ještě k vyzvednutí. Plháková
 • VoBafo - základní skupiny
  Připomínám termín 1.6. 2019. Jedná se o ukončení hraní zápasů základních skupin turnaje VoBaFo 2019. Výsledky zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Účast na zápasech není omluvenkou z řádné a rozvrhem dané výuky. Kolegové vás mohou, ale nemusí uvolnit. Děkuji a těším se na finalisty. P.E.
 • ATLETICKÝ PŘEBOR ŠKOLY
  Připomínám rychle se blížící termín pro odevzdání přihlášek a startovného: středa 15.5. Za spolupráci děkují tělocvikáři.
 • ORIENTAČNÍ BĚH
  Prosím všechny studenty 5., resp. 3. ročníků, kteří se v září v Borovici nominovali do školního týmu OB (umístili se na prvních třech místech), aby přišli do kabinetu 124 potvrdit nebo vyloučit svůj start na závodech POPRASKU. Prosím, aby přišli i studenti na 4. a 5. místě. Zatím jsou jako náhradníci. Vše se týká samozřejmě i studentek z uvedených ročníků. Děkuji. Z. Nedvědová
 • Tady nám chutná
  Celý kolektiv kuchařek ze školní jídelny GVP děkuje milým studentům za to, že hlasovali v projektu MHMP Tady nám chutná, v němž se soutěžilo o kvalitu školního stravování. ŠJ GVP byla díky vašim hlasům velmi dobře hodnocena. Jsme rády, že vám u nás chutná!!!
 • Zapomenuté učebnice literatury pro 3. ročník
  V kabinetu 118 (němčina) se záhadným způsobem objevily učebnice literatury pro 3. ročník. Dále tu máme penál a desky s poznámkami. Předpokládám, že si dotyčný tyto věci vyzvedne co nejdříve. Marta Urbanová
 • Ztracené pamětní dvacetikoruny
  Jak jsem již na intranetu psala, 4.A si v turnaji tříd finanční gramotnosti vyhrála novou emisi pamětních dvacetikorun. Včera mince až do páté vyučovací hodiny ležely v dárkové krabičce na katedře, potom zmizely. Moc doufám, že jak záhadně zmizely, tak záhadně se opět v učebně 103 objeví. Věřím, že ten, kdo si je zřejmě z pouhopouhé zvědavosti vypůjčil a již si je prohlédl je v pořádku vrátí zpět. Odmítám uvěřit tomu, že je někdo sprostě ukradl!!!!! L. Kozderková