Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Informace z MFF UK

18.11.2013 - Autor: Mgr. Martin Mareš, Ph.D. - Komentáře: 0

Vážení příznivci matematiky a fyziky!

Jako každoročně jsme pro vás připravili informace o akcích MFF UK pořádaných pro žáky základních a středních škol a jejich pedagogy.

Především bychom vás rádi pozvali na Den otevřených dveří, který se bude konat ve čtvrtek 28. 11. 2013. Připravili jsme pro vás desítky přednášek a exkurzí. Především si ale můžete osobně pohovořit s učiteli, výzkumníky i studenty -- ať už o studiu, nebo o nejnovějších poznatcích matematiky, fyziky i informatiky.

Podrobný program Dne otevřených dveří najdete na adrese:
http://www.mff.cuni.cz/verejnost/dod/

Mimo to bychom vás rádi upozornili na následující akce:

* Fyziklání online -- týmová fyzikální soutěž primárně určená týmům 1-5 středoškoláků, ale otevřená komukoliv. Probíhá večer ve volném čase přes internet, mimo výuku. Účast je
zdarma. Další ročník proběhne ve čtvrtek 5. prosince 2013.
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/201311/Fyziklani_Online.pdf
http://online.fyziklani.cz/

* Přípravný kurz pro středoškoláky k maturitě a studiu na vysoké škole bude probíhat od 15. ledna do 23. dubna 2014, vždy ve středu od 16.00 do 17.30. Je určen i pro studenty, kteří potřebují zlepšit své vědomosti v matematice a neplánují studovat na MFF.
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/201311/kurzy_kaspar.pdf

* Robotický den -- soutěž propagující robotiku, dálkově ovládané
i autonomní roboty. Studenti mohou soutěžit v několika kategoriích. Mezi nejoblíbenější patří kategorie Sumo a Zachraň medvídka.
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/201311/Roboticky_den.pdf
http://www.robotickyden.cz/

* Zimní škola matematiky a fyziky -- zážitková akce v přírodě pro studenty se zájmem o matematiku, fyziku a informatiku. Tentokrát se bude konat v Domašově nad Bystřicí blízko Olomouce.
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/201311/ZSMF.pdf
http://smf.mff.cuni.cz/

* Putovní přednášky -- studenti MFF objíždějí školy a pořádají
přednášky, kterými se snaží přiblížit svět vysokoškolské informatiky.
http://ksp.mff.cuni.cz/akce/putovni-prednasky/

* Mimo to si můžete přečíst aktuální informace o studiu na MFF UK:
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/
 

Autor: Mgr. Martin Mareš, Ph.D.


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 9 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Nález
  Poctivý nálezce odevzdal v kanceláři školy (přízemí) finanční hotovost.
 • SVL - video
  Video z úspěšného vystoupení naší volejbalové reprezentace: zde P.E.
 • SVL Chodov podruhé
  Nabízím fotogalerii z prvního turnaje Středoškolské volejbalové ligy:zde. Kompletní výsledkový servis naleznete: zdeP.E.
 • POPRASK florbal
  Letošní turnaj POPRASK florbal se začíná hrát 4. 11. 2019. Rozlosování budeme znát po 25.10. 2019. Sledujte, prosím, intranet. Děkuji P.E.
 • Mock testy FCE/CAE
  Pro studenty, kteří se zúčastnili cvičných testů z angličtiny 4.10.: podrobné hodnocení ústní části máte u mne (kabinet 124), přijďte si je vyzvednout. Výsledky ostatních částí dostanete mailem. Připomínám, že přihlašování k reálným zkouškám není NIJAK organizováno školou. HZ
 • Dny geografie na PřF UK
  Jste srdečně zváni na tradiční listopadové Dny geografie na Albertově, které letos proběhnou ve dnech 11.-15.11.2019 v budově děkanátu Přírodovědecké fakulty UK. Více informací a program přednášek a aktivit naleznete na adrese: https://bit.ly/2IAwwG4
 • Volejbalový reparát na výbornou
  Náš volejbalový výběr vykročil pravou nohou ve Středoškolské volejbalové lize. V ranní rozcvičce jsme porazili přesvědčivě G Kralupy. S nejlepším výběrem naší skupiny - Libercem jsme hráli vyrovnaně a výsledek 0:2 je až příliš krutý. Další soupeři již počítali jen ztráty. GVP - Hořovice 2:0 a sebevědomý PORG porážíme též 2:0. Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci školy. Držte se P.E.
 • prodloužení ISIC karty
  Již je možné prodloužit platnost stávajících ISIC karet do 31. 12. 2020. Prosím pokladníky tříd, přijďte si do kanceláře č. 115 pro seznamy ISIC karet žáků, kteří si mohou platnost prodloužit známkou za 180 Kč. Plháková
 • Středoškolská volejbalová liga
  Příznivci šestkového smíšeného volejbalu se radují. SVL je tu. Náš výběr vedený Sebastiánem Toplakem a doplněný mistrní ČR v beachvolejbalu Lindou Kulišovou se pokusí o volejbalový reparát. První ze tří turnajů hrajeme v pondělí 7.10. 2019 na Chodově. Tak držte palečky. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Mock testy FCE/CAE
  Sraz studentů, kteří se přihlásili k mock testům, je v pátek 4.10. v 9:45 v učebně 307. Platba 500,- v hotovosti na místě. Přijďte včas, je nutné dodržet plánovaný harmonogram zkoušky. HZ
 • KMD
  Vážení členové KMD, nabídka představení na listopad je již zveřejněna. Objednávání vstupenek - již přes intranet - začíná 4.10. a končí 10.10. 2019. N.Brousilová
 • KMD
  Vstupenky na říjen jsou pro vás připraveny od pondělí 30.9. 2019. Přijďte si je vyzvednout. První představení se koná již 3.10.2019!