Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Informace z MFF UK

18.11.2013 - Autor: Mgr. Martin Mareš, Ph.D. - Komentáře: 0

Vážení příznivci matematiky a fyziky!

Jako každoročně jsme pro vás připravili informace o akcích MFF UK pořádaných pro žáky základních a středních škol a jejich pedagogy.

Především bychom vás rádi pozvali na Den otevřených dveří, který se bude konat ve čtvrtek 28. 11. 2013. Připravili jsme pro vás desítky přednášek a exkurzí. Především si ale můžete osobně pohovořit s učiteli, výzkumníky i studenty -- ať už o studiu, nebo o nejnovějších poznatcích matematiky, fyziky i informatiky.

Podrobný program Dne otevřených dveří najdete na adrese:
http://www.mff.cuni.cz/verejnost/dod/

Mimo to bychom vás rádi upozornili na následující akce:

* Fyziklání online -- týmová fyzikální soutěž primárně určená týmům 1-5 středoškoláků, ale otevřená komukoliv. Probíhá večer ve volném čase přes internet, mimo výuku. Účast je
zdarma. Další ročník proběhne ve čtvrtek 5. prosince 2013.
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/201311/Fyziklani_Online.pdf
http://online.fyziklani.cz/

* Přípravný kurz pro středoškoláky k maturitě a studiu na vysoké škole bude probíhat od 15. ledna do 23. dubna 2014, vždy ve středu od 16.00 do 17.30. Je určen i pro studenty, kteří potřebují zlepšit své vědomosti v matematice a neplánují studovat na MFF.
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/201311/kurzy_kaspar.pdf

* Robotický den -- soutěž propagující robotiku, dálkově ovládané
i autonomní roboty. Studenti mohou soutěžit v několika kategoriích. Mezi nejoblíbenější patří kategorie Sumo a Zachraň medvídka.
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/201311/Roboticky_den.pdf
http://www.robotickyden.cz/

* Zimní škola matematiky a fyziky -- zážitková akce v přírodě pro studenty se zájmem o matematiku, fyziku a informatiku. Tentokrát se bude konat v Domašově nad Bystřicí blízko Olomouce.
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/201311/ZSMF.pdf
http://smf.mff.cuni.cz/

* Putovní přednášky -- studenti MFF objíždějí školy a pořádají
přednášky, kterými se snaží přiblížit svět vysokoškolské informatiky.
http://ksp.mff.cuni.cz/akce/putovni-prednasky/

* Mimo to si můžete přečíst aktuální informace o studiu na MFF UK:
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/
 

Autor: Mgr. Martin Mareš, Ph.D.


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
8 + 8 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.
 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.