Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Informace z MFF UK

18.11.2013 - Autor: Mgr. Martin Mareš, Ph.D. - Komentáře: 0

Vážení příznivci matematiky a fyziky!

Jako každoročně jsme pro vás připravili informace o akcích MFF UK pořádaných pro žáky základních a středních škol a jejich pedagogy.

Především bychom vás rádi pozvali na Den otevřených dveří, který se bude konat ve čtvrtek 28. 11. 2013. Připravili jsme pro vás desítky přednášek a exkurzí. Především si ale můžete osobně pohovořit s učiteli, výzkumníky i studenty -- ať už o studiu, nebo o nejnovějších poznatcích matematiky, fyziky i informatiky.

Podrobný program Dne otevřených dveří najdete na adrese:
http://www.mff.cuni.cz/verejnost/dod/

Mimo to bychom vás rádi upozornili na následující akce:

* Fyziklání online -- týmová fyzikální soutěž primárně určená týmům 1-5 středoškoláků, ale otevřená komukoliv. Probíhá večer ve volném čase přes internet, mimo výuku. Účast je
zdarma. Další ročník proběhne ve čtvrtek 5. prosince 2013.
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/201311/Fyziklani_Online.pdf
http://online.fyziklani.cz/

* Přípravný kurz pro středoškoláky k maturitě a studiu na vysoké škole bude probíhat od 15. ledna do 23. dubna 2014, vždy ve středu od 16.00 do 17.30. Je určen i pro studenty, kteří potřebují zlepšit své vědomosti v matematice a neplánují studovat na MFF.
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/201311/kurzy_kaspar.pdf

* Robotický den -- soutěž propagující robotiku, dálkově ovládané
i autonomní roboty. Studenti mohou soutěžit v několika kategoriích. Mezi nejoblíbenější patří kategorie Sumo a Zachraň medvídka.
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/201311/Roboticky_den.pdf
http://www.robotickyden.cz/

* Zimní škola matematiky a fyziky -- zážitková akce v přírodě pro studenty se zájmem o matematiku, fyziku a informatiku. Tentokrát se bude konat v Domašově nad Bystřicí blízko Olomouce.
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/201311/ZSMF.pdf
http://smf.mff.cuni.cz/

* Putovní přednášky -- studenti MFF objíždějí školy a pořádají
přednášky, kterými se snaží přiblížit svět vysokoškolské informatiky.
http://ksp.mff.cuni.cz/akce/putovni-prednasky/

* Mimo to si můžete přečíst aktuální informace o studiu na MFF UK:
http://ovvp.mff.cuni.cz/hrom/
 

Autor: Mgr. Martin Mareš, Ph.D.


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
9 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Knihovna jde do finále!!!
  Knihovna bude otevřena od 22.-25.6. od 7.30 do 14.00. Pokud nebude knihovník přítomen, nechte knihy u třídního nebo na vrátnici. Děkuji
 • KMD - vrácení peněz
  Milí divadelníci, v kanceláři školy si každý předplatitel KMD vyzvedne peníze za neuskutečněná představení, odvolaná kvůli koronavirové krizi. U paní hospodářky Šimkové se zastavte kdykoli do konce školního roku, denně od 8 do 13 hodin. Děkuji Pavla Imramovská
 • Doplatek zájezdu na Korsiku
  Jak jsme již avizovali, zájezd na Korsiku byl přeložen na termín 5.-13.9. Pokud bude situace stále příznivá, je pravděpodobné, že se v daném termínu uskuteční. Prosíme tedy o doplatek na nadační účet do konce června. Pod svým VS, který vám byl již přidělen, posílejte doplatek 9 600 Kč. Pokud máte dotazy, kontaktujte mě nebo prof. Bártovou.
 • VoBaFo 2020
  Letošní turnaj VoBaFo je zrušen. Vaše přihlášky zůstávají v platnosti. Skupiny též platí. Doplníme je o další zájemce. Zejména z řad prvních ročníků. Bohužel přijdeme o "Souboj Titánů" turnaje 6.A a 4.E, do kterého v minulém ročníku promluvila 3.E. Těším se na vás a maturantům hodně zdaru u maturity i u přijímací zkoušky na VŠ přeje P.E.
 • KMD
  Vážení divadelníci, jak jsem Vás již informovala, letošní sezona skončila, a proto Vám budu vracet peníze za představení, která jste nezhlédli. Maturantům budu vracet peníze během maturitního týdne (11.6.-17.6.) , ostatním studentům pravděpodobně na začátku nového školního roku. Novou sezonu začneme také až v září. Těšme se na nová divadelní představení. N. Brousilová
 • Morava pro 5.ABC
  Naše výprava "Za Lovci mamutů" byla v termínu 27.5. - 31.5. 2020 zrušena. Když bude zájem, můžeme jet na podzim. Více po návratu do školy. V případě zrušení akce budou peníze vráceny. Případně pište, volejte:-) Držte se P.E.
 • 11.5. knihovna otevřena
  Dne 11.5. bude knihovna otevřena ráno mezi 9.00 a 11.00. Pokud máte zájem o výpůjčky, napište mi předem, knihy vám připravím. Knihovník.
 • Online exkurze na Jaderce
  Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) nabízí možnost online navštívit termojaderný fúzní reaktor - tokamak Golem, který provozuje. Průvodcem bude Vojtěch Svoboda z katedry fyziky FJFI, který je hlavním vedoucím tohoto zařízení. Online návštěva s přednáškou se uskuteční už tento čtvrtek 23. dubna 2020 od 10.00 hodin na Facebooku Jaderky. FJFI chystá také další videopřenosy - z těch nejbližších to bude představení štěpného jaderného reaktoru VR-1 Vrabec a laboratoří katedry jaderné chemie.
 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková