Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Palmy, drtička, obnošené šatstvo

Zdánlivě nesourodé pojmy z názvu článku mají společného jmenovatele - Ekoškolu. Proč se ocitly v jednom článku? Dozvíte se, budete - li číst dál.

29.11.2013 - Autor: Zuzana Lenochová - Komentáře: 0

Téma palmového oleje se na vás už několik dnů snáší ve vestibulu školy - bohužel míněno nejen obrazně, ale i doslova. Avšak nezoufejte, máme už alternativní plán, jak vás s problematikou této komodity seznámit blíže a jak vás upozornit na výrobky, v nichž se s palmovým olejem můžete setkat. Pokud jste nedočkaví, můžete zatím sami zhlédnout film Zelená poušť, který je v nekomerční podobě volně ke stažení na YouTube.

O drtičce na kukuřici jste již četli mnohé, tak jen dodávám, že zřizovatelé sirotčince v Rufunse už peníze obdrželi a drtičku zakoupili. Jejich děkovný mail si můžete přečíst níže.

A obnošené šatstvo? Nejen kukuřicí živ je člověk a i africké děti potřebují něco na sebe. Pokud tedy vaše skříně praskají ve švech a před invazí vánočních dárků si je potřebujete vyprázdnit, můžete zabít dvě mouchy jednou ranou a v rámci adventní dobročinnosti si přebytečné oděvy do pátku 6. prosince odložit v kabinetě biologie. Vítáno bude především oblečení dětské, vhodné je i silnější až zimní, s výjimkou džínsů (zbytečně těžké a nevhodné do období dešťů), avšak neodmítneme nic - co nepošleme do Afriky, předáme pražským bezdomovcům v rámci magistrátem vyhlášené "Veřejné sbírky pro bezdomovce" (http://www.siknese.cz/index.php?page=item&id=1365#.UpSZ1SffkkH).

Budu se těšit, že díky vám neude v našm kabinetě k hnutí ještě víc než jindy :)

A slíbený mail z Rufunsy:

We have just collected the money today and we have managed to purchase a corn hammer,though we have been advised by the company not to collect the the machine today,because we need to make a concrete slab were the machine is going to be place.
Also we had a concern with the bank charges,the are just too high,this has made us to come up with an idea of changing our account with another Bank,but this will be resolved during our next committee meetings.
We are going to write our thank you letter to you soon and all our dear sponsors who have made this exercise to come to pass it has been great for us here in Zambia,Rufunsa to be more precise,may i also on behalf of the committee request you collect the names of all the sponsors who contributed towards this exercise,they suggested that we are suppose to have the list of sponsors in our office,so that the children and us as a committee should be praying for you sons and daughters of God please dont get weary helping this defensless children,you are their fathers and mothers.
We are happy to inform you that we can now access internet services in Rufunsa,thus communicating to you using internet will not be a problem.We are going to send you the photos of the corn hammer via internet.Please continue helping this needy children.Once again God bless you.We shall write to you shortly.Thank a million times.

 

Autor: Zuzana Lenochová


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
4 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • HC Sparta - Plzeň
  Lístky na zápas 18.12. v 18.30 v O2 aréně objednávejte v kab.č.123. Hezký advent přeje P.E.
 • HC Sparta válí a zve nás
  Přináším tip na výlet do Drážďan, kde se pod širým nebem v sobotu 4. 1. 2020 utká HC Sparta s Litvínovem. Více info:zde P.E.
 • Fotky z atletického dne
  Album všech fotek z atletického dne najdete zde, či na facebookové stránce školy. Fotky se z alba dají stáhnout. @mipruch a @es.ter.ka
 • KMD-ZRUŠENÉ PŘEDSTAVENÍ
  VÁŽENÍ DIVADELNÍCI, DNES 2.12. SE RUŠÍ PŘEDSTAVENÍ V DIVADLE YPSILON. VSTUPENKY SI USCHOVEJTE. MOŽNÁ BUDE NÁHRADNÍ PŘEDSTAVENÍ V LEDNU.
 • Volejbalovému výběru se daří
  2.12. 2019 hrál náš reprezentační volejbalový výběr druhé kolo Středoškolské volejbalové ligy. A opět jsme byli úspěšní. Nejprve porážíme Školueupraha a Canadian school 2:0. Poté jsme hráli dvě těžká utkání. S G Svitavy remizujeme a získáváme alespoň bod za jeden set. V utkání s G Nad Alejí jsme po prvním vyhraném setu předvedli v setu druhém malý volejbalový zázrak. Prohrávali jsme 8:1, 18:7, 23:20. Výsledek byl 23:25 pro GVP. Finále v Jindřichově Hradci se bude hrát 4.5. 20120 a je opět blíž. Držte pěsti. Díky všem P.E.
 • Knihovna je do konce týdne zavřená
  Vzhledem k nemoci je knihovna do konce týdne zavřená!. Knihy lze pouze vracet. Díky za pochopení. Knihovník
 • KMD
  Vážení divadelníci, nabídka na leden je zveřejněna. Objednávat vstupenky můžete od 3.12. od 20:00 hodin do 8.12. do 20:00 hodin. Další vstupenky si budete vybírat až na březen. Měsíc únor je krátký, také máme prázdniny, tudíž ho nyní vynecháme. N. Brousilová, kab. č. 208
 • BESÍDKA PRO DĚTI ZAMĚSTNANCŮ ŠKOLY
  Sejdeme se ve středu v 17 HODIN v jídelně. Nejprve bude divadlo, pak čertovsky skvělé vystoupení a pak přijde Mikuláš. Následovat bude vyrábění dárků a dobrot. Těšíme se na Vás P+H
 • Proč studujeme genomy
  V pondělí 2.12. je otevřený seminář Buňka s přednáškou Mgr.Aleše Horáka Ph.D. Začátek v 14:35 v učebně biologie 211. Zvu tímto všechny nadšence. Marie L.
 • Středoškolská volejbalová liga
  Prosím reprezentanty GVP o sraz v pondělí 2.12. 2019 již v 7.30 hod. v hale na Chodově. První utkání G. Vítězná pláň – Školaeupraha se hraje již v 8.00 hod. Děkuji pěkně P.E.
 • Mikulášská vystoupení
  Mikulášská vystoupení se uskuteční 4.12. v GVP a 7.12. v Muzeu hl. m. Prahy. Bližší informace: ve středu 4.12. zkouška + líčení v 16:00 hod., sraz u kabinetu Luciferové č. 217; vystoupení po 17:00 hodině v jídelně GVP, předpokládaný konec v 17:30 hod. Sobota 7.12.: generální zkouška proběhne dne 6.12.v GVP - bude upřesněn čas a místo; sraz před samotným vystoupením v sobotu 7.12.: 12:30 hod. před Muzeem hl. m. Prahy (Florenc), vystoupení: 13: 00 - 13:30 hod. a 16:00 až 13:30 hod. Koledy na 4.12.: Veselé vánoční hody, Zelená se louka, Chtíc, aby spal, Dej Bůh štěstí, Pásli ovce Valaši, Veselé vánoční hody, dolní mlynář nemá vody, Nesem vám noviny, Jak jsi krásné, Štědrej večer nastal, Den přeslavný, Vánoce , vánoce přicházejí, Štěstí zdraví, Tichá noc, Narodil se Kristus Pán.
 • Nabíječka
  Kdo jste zapomněl dnes nabíječku ve 104, je v kabinetě 106. P. Kinclová