Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Palmy, drtička, obnošené šatstvo

Zdánlivě nesourodé pojmy z názvu článku mají společného jmenovatele - Ekoškolu. Proč se ocitly v jednom článku? Dozvíte se, budete - li číst dál.

29.11.2013 - Autor: Zuzana Lenochová - Komentáře: 0

Téma palmového oleje se na vás už několik dnů snáší ve vestibulu školy - bohužel míněno nejen obrazně, ale i doslova. Avšak nezoufejte, máme už alternativní plán, jak vás s problematikou této komodity seznámit blíže a jak vás upozornit na výrobky, v nichž se s palmovým olejem můžete setkat. Pokud jste nedočkaví, můžete zatím sami zhlédnout film Zelená poušť, který je v nekomerční podobě volně ke stažení na YouTube.

O drtičce na kukuřici jste již četli mnohé, tak jen dodávám, že zřizovatelé sirotčince v Rufunse už peníze obdrželi a drtičku zakoupili. Jejich děkovný mail si můžete přečíst níže.

A obnošené šatstvo? Nejen kukuřicí živ je člověk a i africké děti potřebují něco na sebe. Pokud tedy vaše skříně praskají ve švech a před invazí vánočních dárků si je potřebujete vyprázdnit, můžete zabít dvě mouchy jednou ranou a v rámci adventní dobročinnosti si přebytečné oděvy do pátku 6. prosince odložit v kabinetě biologie. Vítáno bude především oblečení dětské, vhodné je i silnější až zimní, s výjimkou džínsů (zbytečně těžké a nevhodné do období dešťů), avšak neodmítneme nic - co nepošleme do Afriky, předáme pražským bezdomovcům v rámci magistrátem vyhlášené "Veřejné sbírky pro bezdomovce" (http://www.siknese.cz/index.php?page=item&id=1365#.UpSZ1SffkkH).

Budu se těšit, že díky vám neude v našm kabinetě k hnutí ještě víc než jindy :)

A slíbený mail z Rufunsy:

We have just collected the money today and we have managed to purchase a corn hammer,though we have been advised by the company not to collect the the machine today,because we need to make a concrete slab were the machine is going to be place.
Also we had a concern with the bank charges,the are just too high,this has made us to come up with an idea of changing our account with another Bank,but this will be resolved during our next committee meetings.
We are going to write our thank you letter to you soon and all our dear sponsors who have made this exercise to come to pass it has been great for us here in Zambia,Rufunsa to be more precise,may i also on behalf of the committee request you collect the names of all the sponsors who contributed towards this exercise,they suggested that we are suppose to have the list of sponsors in our office,so that the children and us as a committee should be praying for you sons and daughters of God please dont get weary helping this defensless children,you are their fathers and mothers.
We are happy to inform you that we can now access internet services in Rufunsa,thus communicating to you using internet will not be a problem.We are going to send you the photos of the corn hammer via internet.Please continue helping this needy children.Once again God bless you.We shall write to you shortly.Thank a million times.

 

Autor: Zuzana Lenochová


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
2 + 8 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Knihovna jde do finále!!!
  Knihovna bude otevřena od 22.-25.6. od 7.30 do 14.00. Pokud nebude knihovník přítomen, nechte knihy u třídního nebo na vrátnici. Děkuji
 • KMD - vrácení peněz
  Milí divadelníci, v kanceláři školy si každý předplatitel KMD vyzvedne peníze za neuskutečněná představení, odvolaná kvůli koronavirové krizi. U paní hospodářky Šimkové se zastavte kdykoli do konce školního roku, denně od 8 do 13 hodin. Děkuji Pavla Imramovská
 • Doplatek zájezdu na Korsiku
  Jak jsme již avizovali, zájezd na Korsiku byl přeložen na termín 5.-13.9. Pokud bude situace stále příznivá, je pravděpodobné, že se v daném termínu uskuteční. Prosíme tedy o doplatek na nadační účet do konce června. Pod svým VS, který vám byl již přidělen, posílejte doplatek 9 600 Kč. Pokud máte dotazy, kontaktujte mě nebo prof. Bártovou.
 • VoBaFo 2020
  Letošní turnaj VoBaFo je zrušen. Vaše přihlášky zůstávají v platnosti. Skupiny též platí. Doplníme je o další zájemce. Zejména z řad prvních ročníků. Bohužel přijdeme o "Souboj Titánů" turnaje 6.A a 4.E, do kterého v minulém ročníku promluvila 3.E. Těším se na vás a maturantům hodně zdaru u maturity i u přijímací zkoušky na VŠ přeje P.E.
 • KMD
  Vážení divadelníci, jak jsem Vás již informovala, letošní sezona skončila, a proto Vám budu vracet peníze za představení, která jste nezhlédli. Maturantům budu vracet peníze během maturitního týdne (11.6.-17.6.) , ostatním studentům pravděpodobně na začátku nového školního roku. Novou sezonu začneme také až v září. Těšme se na nová divadelní představení. N. Brousilová
 • Morava pro 5.ABC
  Naše výprava "Za Lovci mamutů" byla v termínu 27.5. - 31.5. 2020 zrušena. Když bude zájem, můžeme jet na podzim. Více po návratu do školy. V případě zrušení akce budou peníze vráceny. Případně pište, volejte:-) Držte se P.E.
 • 11.5. knihovna otevřena
  Dne 11.5. bude knihovna otevřena ráno mezi 9.00 a 11.00. Pokud máte zájem o výpůjčky, napište mi předem, knihy vám připravím. Knihovník.
 • Online exkurze na Jaderce
  Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) nabízí možnost online navštívit termojaderný fúzní reaktor - tokamak Golem, který provozuje. Průvodcem bude Vojtěch Svoboda z katedry fyziky FJFI, který je hlavním vedoucím tohoto zařízení. Online návštěva s přednáškou se uskuteční už tento čtvrtek 23. dubna 2020 od 10.00 hodin na Facebooku Jaderky. FJFI chystá také další videopřenosy - z těch nejbližších to bude představení štěpného jaderného reaktoru VR-1 Vrabec a laboratoří katedry jaderné chemie.
 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková