Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Palmy, drtička, obnošené šatstvo

Zdánlivě nesourodé pojmy z názvu článku mají společného jmenovatele - Ekoškolu. Proč se ocitly v jednom článku? Dozvíte se, budete - li číst dál.

29.11.2013 - Autor: Zuzana Lenochová - Komentáře: 0

Téma palmového oleje se na vás už několik dnů snáší ve vestibulu školy - bohužel míněno nejen obrazně, ale i doslova. Avšak nezoufejte, máme už alternativní plán, jak vás s problematikou této komodity seznámit blíže a jak vás upozornit na výrobky, v nichž se s palmovým olejem můžete setkat. Pokud jste nedočkaví, můžete zatím sami zhlédnout film Zelená poušť, který je v nekomerční podobě volně ke stažení na YouTube.

O drtičce na kukuřici jste již četli mnohé, tak jen dodávám, že zřizovatelé sirotčince v Rufunse už peníze obdrželi a drtičku zakoupili. Jejich děkovný mail si můžete přečíst níže.

A obnošené šatstvo? Nejen kukuřicí živ je člověk a i africké děti potřebují něco na sebe. Pokud tedy vaše skříně praskají ve švech a před invazí vánočních dárků si je potřebujete vyprázdnit, můžete zabít dvě mouchy jednou ranou a v rámci adventní dobročinnosti si přebytečné oděvy do pátku 6. prosince odložit v kabinetě biologie. Vítáno bude především oblečení dětské, vhodné je i silnější až zimní, s výjimkou džínsů (zbytečně těžké a nevhodné do období dešťů), avšak neodmítneme nic - co nepošleme do Afriky, předáme pražským bezdomovcům v rámci magistrátem vyhlášené "Veřejné sbírky pro bezdomovce" (http://www.siknese.cz/index.php?page=item&id=1365#.UpSZ1SffkkH).

Budu se těšit, že díky vám neude v našm kabinetě k hnutí ještě víc než jindy :)

A slíbený mail z Rufunsy:

We have just collected the money today and we have managed to purchase a corn hammer,though we have been advised by the company not to collect the the machine today,because we need to make a concrete slab were the machine is going to be place.
Also we had a concern with the bank charges,the are just too high,this has made us to come up with an idea of changing our account with another Bank,but this will be resolved during our next committee meetings.
We are going to write our thank you letter to you soon and all our dear sponsors who have made this exercise to come to pass it has been great for us here in Zambia,Rufunsa to be more precise,may i also on behalf of the committee request you collect the names of all the sponsors who contributed towards this exercise,they suggested that we are suppose to have the list of sponsors in our office,so that the children and us as a committee should be praying for you sons and daughters of God please dont get weary helping this defensless children,you are their fathers and mothers.
We are happy to inform you that we can now access internet services in Rufunsa,thus communicating to you using internet will not be a problem.We are going to send you the photos of the corn hammer via internet.Please continue helping this needy children.Once again God bless you.We shall write to you shortly.Thank a million times.

 

Autor: Zuzana Lenochová


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
3 + 5 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak