Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Palmy, drtička, obnošené šatstvo

Zdánlivě nesourodé pojmy z názvu článku mají společného jmenovatele - Ekoškolu. Proč se ocitly v jednom článku? Dozvíte se, budete - li číst dál.

29.11.2013 - Autor: Zuzana Lenochová - Komentáře: 0

Téma palmového oleje se na vás už několik dnů snáší ve vestibulu školy - bohužel míněno nejen obrazně, ale i doslova. Avšak nezoufejte, máme už alternativní plán, jak vás s problematikou této komodity seznámit blíže a jak vás upozornit na výrobky, v nichž se s palmovým olejem můžete setkat. Pokud jste nedočkaví, můžete zatím sami zhlédnout film Zelená poušť, který je v nekomerční podobě volně ke stažení na YouTube.

O drtičce na kukuřici jste již četli mnohé, tak jen dodávám, že zřizovatelé sirotčince v Rufunse už peníze obdrželi a drtičku zakoupili. Jejich děkovný mail si můžete přečíst níže.

A obnošené šatstvo? Nejen kukuřicí živ je člověk a i africké děti potřebují něco na sebe. Pokud tedy vaše skříně praskají ve švech a před invazí vánočních dárků si je potřebujete vyprázdnit, můžete zabít dvě mouchy jednou ranou a v rámci adventní dobročinnosti si přebytečné oděvy do pátku 6. prosince odložit v kabinetě biologie. Vítáno bude především oblečení dětské, vhodné je i silnější až zimní, s výjimkou džínsů (zbytečně těžké a nevhodné do období dešťů), avšak neodmítneme nic - co nepošleme do Afriky, předáme pražským bezdomovcům v rámci magistrátem vyhlášené "Veřejné sbírky pro bezdomovce" (http://www.siknese.cz/index.php?page=item&id=1365#.UpSZ1SffkkH).

Budu se těšit, že díky vám neude v našm kabinetě k hnutí ještě víc než jindy :)

A slíbený mail z Rufunsy:

We have just collected the money today and we have managed to purchase a corn hammer,though we have been advised by the company not to collect the the machine today,because we need to make a concrete slab were the machine is going to be place.
Also we had a concern with the bank charges,the are just too high,this has made us to come up with an idea of changing our account with another Bank,but this will be resolved during our next committee meetings.
We are going to write our thank you letter to you soon and all our dear sponsors who have made this exercise to come to pass it has been great for us here in Zambia,Rufunsa to be more precise,may i also on behalf of the committee request you collect the names of all the sponsors who contributed towards this exercise,they suggested that we are suppose to have the list of sponsors in our office,so that the children and us as a committee should be praying for you sons and daughters of God please dont get weary helping this defensless children,you are their fathers and mothers.
We are happy to inform you that we can now access internet services in Rufunsa,thus communicating to you using internet will not be a problem.We are going to send you the photos of the corn hammer via internet.Please continue helping this needy children.Once again God bless you.We shall write to you shortly.Thank a million times.

 

Autor: Zuzana Lenochová


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
5 + 3 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • KMD
  Vážení divadelníci, kdo nemá objednán lístek na říjen, učiňte tak nejpozději do 24.9. přes intranet. Systém již funguje! Pokud si představení nezvolíte, bude vám přidáno to, které zbyde. N.Brousilová
 • POPRASK volejbal
  Prosím hráče a hráčky volejbalu o schůzku v pondělí 23.9. 2019 v 9.40 hod. u kab.č. 123. Hrací den - kluci ut 24.9. 2019 a dívky st 25.9. 2019 od 8.00 na Meteoru. Prosím domluvení nominace hráček s Alenou Novotnou 6.A a Lindou Kulišovou 6.B. Případně se uvidíme až na schůzce. Kluky povedou do boje zkušení hráči ze 4.E Šimon Odvárko a Sebastián Toplak. Děkuji moc P.E.
 • Holandština
  První hodina holandštiny (nizozemštiny) na škole proběhne ve středu 25. září od osmé hodiny v učebně 102. Prosím ještě ty, kdo se chtějí přidat do Klubu nizozemštiny, aby mi napsali na jun@gvp.cz. Budu se těšit, JJ.
 • Florbalový projekt KB FLORBAL CHALLENGE 2019/2020
  Prosím hráče florbalu narozené od 1.1.2002 do 31.12.2004, kteří chtějí reprezentovat školu, aby mne kontaktovali. Sestavuji team na KB FLORBAL CHALLENGE. GVP je zaregistrována. Zdravím, děkuji a těším se na vás. P.E.
 • Keramika
  Studenti se zájmem o keramiku se sejdou na první schůzce 4.10.2019 ve 14:40 hod. před keramickou dílnou v přízemí školy vedle VV. Na všechny zájemce se těší P.E.
 • KMD
  Přihlášky do KMD budu vybírat již jen 9.9., 11.9. a přidávám poslední den 12.9.2019! Přijďte s vyplněnou přihláškou a s penězi do kab.208. Představení na říjen si vyberete osobně u mne v kab.č.208. Přijďte i vy, kteří jste již zaplatili. N.Brousilová
 • Knihovna bude uzavřená!
  Příští týden je knihovna uzavřena. Knihy lze pouze vracet. Otevřeno bude až 13.9. od rána. Knihovník.
 • Missing Power Plug For Laptop
  I lost a laptop power plug yesterday. Last seen at my desk in room 207. Other possible locations are rooms 105, 203, 214. ---------------------------- Včera jsem ztratil napájecí kabel notebooku. Naposledy viděl u mého stolu v učebně 207. Další možná umístění jsou místnosti 105, 203, 214.
 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.