Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Ozvěny Noci

V pátek 20. 12. v rámci předvánočního programu na GVP proběhnou "Ozvěny (Jednoho světa v) noci", vrátíme se tedy k vybraným filmům z nedávného festivalu - od 10.00 se v místnosti č. 105 nejprve bude konat projekce animovaných filmů z FAMU, pak (asi od 10.30) filmu Hormonální akvárium a nakonec (asi od 10.50) dokumentu Jozef Gabčík: Zlikvidovali jsme Heydricha. Všichni zájemci jsou vítáni! Více o jednotlivých projekcích v článku.

13.12.2013 - Autor: Organizátoři filmové noci - Komentáře: 0

Animované filmy z FAMU - Kateřina Karhánková - Nový druh (Krátký animovaný příběh vypráví o třech dětech a jedné záhadné kosti.), Alexandra Hetmerová - Mythopolis (Bájné bytosti z řecké mythologie žijí své životy a řeší své problémy v současném světě.) a nakonec Martin Máj - Punch a Judy (Pozor! I loutky mají své vlastní city.)

Hormonální akvárium
Film velmi podstatný jak pro ženy, tak pro muže.
Sto milionů žen na celém světě spolkne každý den pilulku hormonální antikoncepce, symbol sexuální svobody dnešního světa. Mezitím se pomalu, ale jistě rybí samci přeměňují v samičky.
Výzkumy hovoří o tom, že i muži se v jistém ohledu podobají rybím samcům a ztrácejí svou plodnost.
Jakou roli v tom prapodivném koloběhu hraje antikoncepční pilulka?
Neplaveme náhodou v hormonálním akváriu úplně všichni, bezstarostně, jako plavci na koupališti za horkého letního dne?

Jozef Gabčík: "Zlikvidovali jsme Heydricha!"
Atentát na Reinharda Heydricha byl ukázkou toho, že i nacističtí pohlaváři jsou stejně smrtelní jako všichni ostatní a dodal lidem odhodlání.
Dokumentární film ve dvou částech mapuje život Jozefa Gabčíka od jeho narození 8.4.1912 v Poluvsí, jeho přihlášení se do armády, útěk do Polska v roce 1939 až po vykonání atentátu.
Ve školních učebnicích je Jozefu Gabčíkovi věnováno jen pár vět. Tento rok uplyne od jeho narození 101 let a od atentátu let 71. Je nejvyšší čas vědět o tomto výjimečném muži víc.
Přijďte se podívat na projekci měsíc starého dokumentu slovenské dokumentaristky Veroniky Tóthové z Televize JOJ.

Autor: Organizátoři filmové noci


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.
 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.