Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Absolventi zpět na florbalovém trůnu

Po jednoturnajové odmlce se na florbalový trůn vrací tým Absolventů, tentokrát postavený kolem Gustava Ondrejčíka.

29.06.2014 - Autor: Richard Klíma - Komentáře: 1

 Turnaj se rozběhl s mírným zpožděním krátce po osmé hodině. Ve skupině A potvrdila papírové předpoklady 4. B, která oba své zápasy zvládla s dvěma obdrženými brankami celkem. V souboji o druhé místo ve skupině byla úspěšnější 5. B, která zdolala Profesory 5:2. 

 Ve skupině B byli největšími favority Absolventi, kteří zvládli své první utkání proti mladíkům z 1. ABC, nicméně mírně zaváhali v souboji s 3. E, se kterou pouze remizovali. Výsledek třetího zápasu skupiny však rozhodl o tom, že Absolventi postoupili z prvního místa ve skupině přímo do čtvrtfinále. 

 3. A vykročila ve skupině C za obhajobou titulu velmi jistě výhrou 6:0 nad nováčky turnaje, 1. C. Ani 4. A nekladla obhájcům trofeje přílišný odpor a tým kolem Petra Brautfergera si tak pohlídal postup z prvního místa. 4. A si výhrou 5:0 nad 1. C zajistila druhé místo ve skupině. 

 V poslední skupině D byl nejvýše nasazeným spojený tým 2. AB, který ovšem v přímém souboji o první místo podlehl 2. F, která tak převzala roli favorita skupiny. Poslední tým skupiny - 1. E - prohrál oba své zápasy rozdílem jedné branky a do předkola tak putoval ze třetího místa.

 V prvním vyřazovacím zápase předkola se proti sobě utkaly týmy 1. ABC a 1. E. Po prohře 1:3 se 1. E stala prvním týmem, který opustil turnaj. V dalších utkáních se nekonala žádná velká překvapení, z turnaje byly vyřazeny týmy 1. C, 3. E a Profesorů. Mezi druhým a třetím utkáním předkola byli do Síně slávy florbalu Gymnázia Na Vítězné pláni uvedeni Michal Sládek a Martin Šimůnek.

 Pořadí zápasů čtvrtfinále muselo být z několika organizačních důvodů změněno, a tak se v prvním zápase utkaly 2. AB a 3. A. Obhájci titulu rozhodně neměli v plánu končit už před boji o medaile a i přesto, že tým postavený na Davidu Švábkovi podal skvělý výkon, na 3. A to nestačilo. Ve druhém čtvrtfinále 4. B porazila 1. ABC 6:2, přestože obrázek hry tomuto výsledku příliš neodpovídal - mladíci by si zasloužili smírnější výsledek. Absolventům stála v cestě 4. A, ale zkušený tým neponechal nic náhodě a zvítězil 4:1. Nejdramatičtější podívanou nabídlo čtvrtfinále č. 4, ve kterém se i přes pohodlné vedení 5:1 nakonec 2. F bála o výsledek, když uhájila těsný stav 5:4.

 V repríze lednového semifinále se opět utkaly týmy 3. A a 4. B. Ani tentokrát se 4. B nepodařilo zastavit Petra Brautfergera a spol. a cesta do finále pro tento tým tak stále zůstává zavřená. V druhém semifinále se s Absolventy popasovala 2. F. Ve velmi dramatickém utkání plného krásných akcí na obou stranách se z těsné výhry radoval tým Absolventů.

 V boji poražených o 3. místo šla 2. F rychle do vedení, ale 4. B dokázala zvrátit průběh zápasu na svou stranu, i když pouze dočasně, o vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy. Ty měly jediného úspěšného exekutora, kterým byl Richard Klíma ze 4. B a tento tým se tak počtvrté v řadě objevuje na bronzové příčce.

 Ve finále čekalo na zbylou hrstku diváků opakování souboje z lednového turnaje. Po velmi vyrovnané první polovině zápasu, která skončila 1:1 se Absolventi utrhli ze řetězu a dokázali své vedení postupně navýšit až na 5:1. Na konečných 5:2 korigoval pár sekund před koncem Ondřej Procházka.

Staronovým králem florbalu na GVP se tedy stal tým Absolventů, tentokrát ve složení Stanislav Mohorita - Gustav Ondrejčík, Josef Pavlíček, Jan Nejedlý, Jiří Skřivánek. Nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem turnaje se stal Richard Klíma. Nejlepší dívkou byla zvolena Lucie Čepelková, nejlepším brankářem Jan Böhm.

All-star tým: Jan Böhm - Petr Brautferger, Richard Klíma, David Švábek

Závěrem nezbývá, než poděkovat všem spoluorganizátorům, hráčům i divákům, kteří dodávají turnaji tu správnou atmosféru.

--

Výsledky turnaje zde.

Statistiky turnaje zde.

Autor: Richard Klíma


Komentáře

112.07.2014 - 12:16 - Autor: Gusta Ondrejčík (absolvent)

Opět bych chtěl Ríšovi poděkovat, že pokračuje v tradici a že úroveň organizace stoupá. A děkuji i všem zúčastněným.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 2 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Nález
  Poctivý nálezce odevzdal v kanceláři školy (přízemí) finanční hotovost.
 • SVL - video
  Video z úspěšného vystoupení naší volejbalové reprezentace: zde P.E.
 • SVL Chodov podruhé
  Nabízím fotogalerii z prvního turnaje Středoškolské volejbalové ligy:zde. Kompletní výsledkový servis naleznete: zdeP.E.
 • POPRASK florbal
  Letošní turnaj POPRASK florbal se začíná hrát 4. 11. 2019. Rozlosování budeme znát po 25.10. 2019. Sledujte, prosím, intranet. Děkuji P.E.
 • Mock testy FCE/CAE
  Pro studenty, kteří se zúčastnili cvičných testů z angličtiny 4.10.: podrobné hodnocení ústní části máte u mne (kabinet 124), přijďte si je vyzvednout. Výsledky ostatních částí dostanete mailem. Připomínám, že přihlašování k reálným zkouškám není NIJAK organizováno školou. HZ
 • Dny geografie na PřF UK
  Jste srdečně zváni na tradiční listopadové Dny geografie na Albertově, které letos proběhnou ve dnech 11.-15.11.2019 v budově děkanátu Přírodovědecké fakulty UK. Více informací a program přednášek a aktivit naleznete na adrese: https://bit.ly/2IAwwG4
 • Volejbalový reparát na výbornou
  Náš volejbalový výběr vykročil pravou nohou ve Středoškolské volejbalové lize. V ranní rozcvičce jsme porazili přesvědčivě G Kralupy. S nejlepším výběrem naší skupiny - Libercem jsme hráli vyrovnaně a výsledek 0:2 je až příliš krutý. Další soupeři již počítali jen ztráty. GVP - Hořovice 2:0 a sebevědomý PORG porážíme též 2:0. Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci školy. Držte se P.E.
 • prodloužení ISIC karty
  Již je možné prodloužit platnost stávajících ISIC karet do 31. 12. 2020. Prosím pokladníky tříd, přijďte si do kanceláře č. 115 pro seznamy ISIC karet žáků, kteří si mohou platnost prodloužit známkou za 180 Kč. Plháková
 • Středoškolská volejbalová liga
  Příznivci šestkového smíšeného volejbalu se radují. SVL je tu. Náš výběr vedený Sebastiánem Toplakem a doplněný mistrní ČR v beachvolejbalu Lindou Kulišovou se pokusí o volejbalový reparát. První ze tří turnajů hrajeme v pondělí 7.10. 2019 na Chodově. Tak držte palečky. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Mock testy FCE/CAE
  Sraz studentů, kteří se přihlásili k mock testům, je v pátek 4.10. v 9:45 v učebně 307. Platba 500,- v hotovosti na místě. Přijďte včas, je nutné dodržet plánovaný harmonogram zkoušky. HZ
 • KMD
  Vážení členové KMD, nabídka představení na listopad je již zveřejněna. Objednávání vstupenek - již přes intranet - začíná 4.10. a končí 10.10. 2019. N.Brousilová
 • KMD
  Vstupenky na říjen jsou pro vás připraveny od pondělí 30.9. 2019. Přijďte si je vyzvednout. První představení se koná již 3.10.2019!