Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Absolventi zpět na florbalovém trůnu

Po jednoturnajové odmlce se na florbalový trůn vrací tým Absolventů, tentokrát postavený kolem Gustava Ondrejčíka.

29.06.2014 - Autor: Richard Klíma - Komentáře: 1

 Turnaj se rozběhl s mírným zpožděním krátce po osmé hodině. Ve skupině A potvrdila papírové předpoklady 4. B, která oba své zápasy zvládla s dvěma obdrženými brankami celkem. V souboji o druhé místo ve skupině byla úspěšnější 5. B, která zdolala Profesory 5:2. 

 Ve skupině B byli největšími favority Absolventi, kteří zvládli své první utkání proti mladíkům z 1. ABC, nicméně mírně zaváhali v souboji s 3. E, se kterou pouze remizovali. Výsledek třetího zápasu skupiny však rozhodl o tom, že Absolventi postoupili z prvního místa ve skupině přímo do čtvrtfinále. 

 3. A vykročila ve skupině C za obhajobou titulu velmi jistě výhrou 6:0 nad nováčky turnaje, 1. C. Ani 4. A nekladla obhájcům trofeje přílišný odpor a tým kolem Petra Brautfergera si tak pohlídal postup z prvního místa. 4. A si výhrou 5:0 nad 1. C zajistila druhé místo ve skupině. 

 V poslední skupině D byl nejvýše nasazeným spojený tým 2. AB, který ovšem v přímém souboji o první místo podlehl 2. F, která tak převzala roli favorita skupiny. Poslední tým skupiny - 1. E - prohrál oba své zápasy rozdílem jedné branky a do předkola tak putoval ze třetího místa.

 V prvním vyřazovacím zápase předkola se proti sobě utkaly týmy 1. ABC a 1. E. Po prohře 1:3 se 1. E stala prvním týmem, který opustil turnaj. V dalších utkáních se nekonala žádná velká překvapení, z turnaje byly vyřazeny týmy 1. C, 3. E a Profesorů. Mezi druhým a třetím utkáním předkola byli do Síně slávy florbalu Gymnázia Na Vítězné pláni uvedeni Michal Sládek a Martin Šimůnek.

 Pořadí zápasů čtvrtfinále muselo být z několika organizačních důvodů změněno, a tak se v prvním zápase utkaly 2. AB a 3. A. Obhájci titulu rozhodně neměli v plánu končit už před boji o medaile a i přesto, že tým postavený na Davidu Švábkovi podal skvělý výkon, na 3. A to nestačilo. Ve druhém čtvrtfinále 4. B porazila 1. ABC 6:2, přestože obrázek hry tomuto výsledku příliš neodpovídal - mladíci by si zasloužili smírnější výsledek. Absolventům stála v cestě 4. A, ale zkušený tým neponechal nic náhodě a zvítězil 4:1. Nejdramatičtější podívanou nabídlo čtvrtfinále č. 4, ve kterém se i přes pohodlné vedení 5:1 nakonec 2. F bála o výsledek, když uhájila těsný stav 5:4.

 V repríze lednového semifinále se opět utkaly týmy 3. A a 4. B. Ani tentokrát se 4. B nepodařilo zastavit Petra Brautfergera a spol. a cesta do finále pro tento tým tak stále zůstává zavřená. V druhém semifinále se s Absolventy popasovala 2. F. Ve velmi dramatickém utkání plného krásných akcí na obou stranách se z těsné výhry radoval tým Absolventů.

 V boji poražených o 3. místo šla 2. F rychle do vedení, ale 4. B dokázala zvrátit průběh zápasu na svou stranu, i když pouze dočasně, o vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy. Ty měly jediného úspěšného exekutora, kterým byl Richard Klíma ze 4. B a tento tým se tak počtvrté v řadě objevuje na bronzové příčce.

 Ve finále čekalo na zbylou hrstku diváků opakování souboje z lednového turnaje. Po velmi vyrovnané první polovině zápasu, která skončila 1:1 se Absolventi utrhli ze řetězu a dokázali své vedení postupně navýšit až na 5:1. Na konečných 5:2 korigoval pár sekund před koncem Ondřej Procházka.

Staronovým králem florbalu na GVP se tedy stal tým Absolventů, tentokrát ve složení Stanislav Mohorita - Gustav Ondrejčík, Josef Pavlíček, Jan Nejedlý, Jiří Skřivánek. Nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem turnaje se stal Richard Klíma. Nejlepší dívkou byla zvolena Lucie Čepelková, nejlepším brankářem Jan Böhm.

All-star tým: Jan Böhm - Petr Brautferger, Richard Klíma, David Švábek

Závěrem nezbývá, než poděkovat všem spoluorganizátorům, hráčům i divákům, kteří dodávají turnaji tu správnou atmosféru.

--

Výsledky turnaje zde.

Statistiky turnaje zde.

Autor: Richard Klíma


Komentáře

112.07.2014 - 12:16 - Autor: Gusta Ondrejčík (absolvent)

Opět bych chtěl Ríšovi poděkovat, že pokračuje v tradici a že úroveň organizace stoupá. A děkuji i všem zúčastněným.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
3 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • ztráty a nálezy
  Do "recyklační skříně" byly dány nalezené věci, které si již delší dobu nikdo nevyzvedl v kanceláři školy. Jeden zlatý předmět je tam ještě k vyzvednutí. Plháková
 • VoBafo - základní skupiny
  Připomínám termín 1.6. 2019. Jedná se o ukončení hraní zápasů základních skupin turnaje VoBaFo 2019. Výsledky zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Účast na zápasech není omluvenkou z řádné a rozvrhem dané výuky. Kolegové vás mohou, ale nemusí uvolnit. Děkuji a těším se na finalisty. P.E.
 • ATLETICKÝ PŘEBOR ŠKOLY
  Připomínám rychle se blížící termín pro odevzdání přihlášek a startovného: středa 15.5. Za spolupráci děkují tělocvikáři.
 • ORIENTAČNÍ BĚH
  Prosím všechny studenty 5., resp. 3. ročníků, kteří se v září v Borovici nominovali do školního týmu OB (umístili se na prvních třech místech), aby přišli do kabinetu 124 potvrdit nebo vyloučit svůj start na závodech POPRASKU. Prosím, aby přišli i studenti na 4. a 5. místě. Zatím jsou jako náhradníci. Vše se týká samozřejmě i studentek z uvedených ročníků. Děkuji. Z. Nedvědová
 • Tady nám chutná
  Celý kolektiv kuchařek ze školní jídelny GVP děkuje milým studentům za to, že hlasovali v projektu MHMP Tady nám chutná, v němž se soutěžilo o kvalitu školního stravování. ŠJ GVP byla díky vašim hlasům velmi dobře hodnocena. Jsme rády, že vám u nás chutná!!!
 • Zapomenuté učebnice literatury pro 3. ročník
  V kabinetu 118 (němčina) se záhadným způsobem objevily učebnice literatury pro 3. ročník. Dále tu máme penál a desky s poznámkami. Předpokládám, že si dotyčný tyto věci vyzvedne co nejdříve. Marta Urbanová
 • Ztracené pamětní dvacetikoruny
  Jak jsem již na intranetu psala, 4.A si v turnaji tříd finanční gramotnosti vyhrála novou emisi pamětních dvacetikorun. Včera mince až do páté vyučovací hodiny ležely v dárkové krabičce na katedře, potom zmizely. Moc doufám, že jak záhadně zmizely, tak záhadně se opět v učebně 103 objeví. Věřím, že ten, kdo si je zřejmě z pouhopouhé zvědavosti vypůjčil a již si je prohlédl je v pořádku vrátí zpět. Odmítám uvěřit tomu, že je někdo sprostě ukradl!!!!! L. Kozderková