Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Absolventi zpět na florbalovém trůnu

Po jednoturnajové odmlce se na florbalový trůn vrací tým Absolventů, tentokrát postavený kolem Gustava Ondrejčíka.

29.06.2014 - Autor: Richard Klíma - Komentáře: 1

 Turnaj se rozběhl s mírným zpožděním krátce po osmé hodině. Ve skupině A potvrdila papírové předpoklady 4. B, která oba své zápasy zvládla s dvěma obdrženými brankami celkem. V souboji o druhé místo ve skupině byla úspěšnější 5. B, která zdolala Profesory 5:2. 

 Ve skupině B byli největšími favority Absolventi, kteří zvládli své první utkání proti mladíkům z 1. ABC, nicméně mírně zaváhali v souboji s 3. E, se kterou pouze remizovali. Výsledek třetího zápasu skupiny však rozhodl o tom, že Absolventi postoupili z prvního místa ve skupině přímo do čtvrtfinále. 

 3. A vykročila ve skupině C za obhajobou titulu velmi jistě výhrou 6:0 nad nováčky turnaje, 1. C. Ani 4. A nekladla obhájcům trofeje přílišný odpor a tým kolem Petra Brautfergera si tak pohlídal postup z prvního místa. 4. A si výhrou 5:0 nad 1. C zajistila druhé místo ve skupině. 

 V poslední skupině D byl nejvýše nasazeným spojený tým 2. AB, který ovšem v přímém souboji o první místo podlehl 2. F, která tak převzala roli favorita skupiny. Poslední tým skupiny - 1. E - prohrál oba své zápasy rozdílem jedné branky a do předkola tak putoval ze třetího místa.

 V prvním vyřazovacím zápase předkola se proti sobě utkaly týmy 1. ABC a 1. E. Po prohře 1:3 se 1. E stala prvním týmem, který opustil turnaj. V dalších utkáních se nekonala žádná velká překvapení, z turnaje byly vyřazeny týmy 1. C, 3. E a Profesorů. Mezi druhým a třetím utkáním předkola byli do Síně slávy florbalu Gymnázia Na Vítězné pláni uvedeni Michal Sládek a Martin Šimůnek.

 Pořadí zápasů čtvrtfinále muselo být z několika organizačních důvodů změněno, a tak se v prvním zápase utkaly 2. AB a 3. A. Obhájci titulu rozhodně neměli v plánu končit už před boji o medaile a i přesto, že tým postavený na Davidu Švábkovi podal skvělý výkon, na 3. A to nestačilo. Ve druhém čtvrtfinále 4. B porazila 1. ABC 6:2, přestože obrázek hry tomuto výsledku příliš neodpovídal - mladíci by si zasloužili smírnější výsledek. Absolventům stála v cestě 4. A, ale zkušený tým neponechal nic náhodě a zvítězil 4:1. Nejdramatičtější podívanou nabídlo čtvrtfinále č. 4, ve kterém se i přes pohodlné vedení 5:1 nakonec 2. F bála o výsledek, když uhájila těsný stav 5:4.

 V repríze lednového semifinále se opět utkaly týmy 3. A a 4. B. Ani tentokrát se 4. B nepodařilo zastavit Petra Brautfergera a spol. a cesta do finále pro tento tým tak stále zůstává zavřená. V druhém semifinále se s Absolventy popasovala 2. F. Ve velmi dramatickém utkání plného krásných akcí na obou stranách se z těsné výhry radoval tým Absolventů.

 V boji poražených o 3. místo šla 2. F rychle do vedení, ale 4. B dokázala zvrátit průběh zápasu na svou stranu, i když pouze dočasně, o vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy. Ty měly jediného úspěšného exekutora, kterým byl Richard Klíma ze 4. B a tento tým se tak počtvrté v řadě objevuje na bronzové příčce.

 Ve finále čekalo na zbylou hrstku diváků opakování souboje z lednového turnaje. Po velmi vyrovnané první polovině zápasu, která skončila 1:1 se Absolventi utrhli ze řetězu a dokázali své vedení postupně navýšit až na 5:1. Na konečných 5:2 korigoval pár sekund před koncem Ondřej Procházka.

Staronovým králem florbalu na GVP se tedy stal tým Absolventů, tentokrát ve složení Stanislav Mohorita - Gustav Ondrejčík, Josef Pavlíček, Jan Nejedlý, Jiří Skřivánek. Nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem turnaje se stal Richard Klíma. Nejlepší dívkou byla zvolena Lucie Čepelková, nejlepším brankářem Jan Böhm.

All-star tým: Jan Böhm - Petr Brautferger, Richard Klíma, David Švábek

Závěrem nezbývá, než poděkovat všem spoluorganizátorům, hráčům i divákům, kteří dodávají turnaji tu správnou atmosféru.

--

Výsledky turnaje zde.

Statistiky turnaje zde.

Autor: Richard Klíma


Komentáře

112.07.2014 - 12:16 - Autor: Gusta Ondrejčík (absolvent)

Opět bych chtěl Ríšovi poděkovat, že pokračuje v tradici a že úroveň organizace stoupá. A děkuji i všem zúčastněným.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
5 + 8 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak