Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Horolezecký team GVP má bednu

Nemaje vlastního peří, kterým bych se mohl pochlubit, musím vzít zavděk alespoň peřím cizím. A dělám to rád i přesto, že naši dva kohouti, kteří se tímto peřím honosí, mi k sepsání tohoto oslavného pamfletu nedali požehnání. Přesto si myslím, že si trochu pozornosti za své mimořádné výkony zaslouží a skromnost v tomto ohledu není tak úplně na místě.

06.10.2014 - Autor: Martin Šmíd - Komentáře: 1

Hlavní hvězdou je tentokrát bezesporu JURAJ KOVÁČIK ze 3.F, který šokoval české lezecké luhy a háje tím, že v konkurenci všech špičkových lezců své věkové kategorie dokázal proklouznout sítem kvalifikačních cest a postoupit až do finále (mezi osm nejlepších lezců) na Mistrovství ČR v lezení na obtížnost...

Tento husarský kousek byl však jen předehrou k senzaci, ke které se schylovalo. Ve finálové cestě totiž přelétl přes vytrvalostní nástup po malých lištách až do střední pasáže, kde ve výrazném převisu šikovně cvaknul a udržel klíčové obliny v morfo-boulderu, kde ostatní favorité padali. Výsledkem bylo senzační třetí místo za dvojicí sponzorovaných reprezentantů pro kluka, který leze pouhé dva roky, který nemá se závody téměř žádné zkušenosti a který se na skalách teprve rozkoukává. Nezbývá než gratulovat a těšit se na věci příští, které přijdou - to vám mohu slíbit.

Ve stejném okamžiku, kdy si Jurinátor na MČR přebíral bronzovou medaili, řádil další člen GVP climbing teamu MICHAL BARCHÁNEK v bouldrové oblasti na Sněžníku a v Dubí. Zde pod jeho neskutečně silnými prsty kapitulovaly bouldry astronomické obtížnosti 7A+ a dokonce i 7B, což je výkon, který za zveřejnění rozhodně stojí. Tím spíše, že by na počet skalních výjezdů, které za svůj krátký lezecký život absolvoval, stačily prsty na rukou vysloužilého a dosti neopatrného dřevorubce.

         

Autor: Martin Šmíd


Komentáře

107.10.2014 - 11:24 - Autor: Erlebach Petr

Juro skvělé! Gratuluji ti. P.E.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
8 + 4 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

  • KMD
    Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
  • GVP na MČR SVL
    Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
  • VoBaFo rozlosování
    Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.