Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Horolezecký team GVP má bednu

Nemaje vlastního peří, kterým bych se mohl pochlubit, musím vzít zavděk alespoň peřím cizím. A dělám to rád i přesto, že naši dva kohouti, kteří se tímto peřím honosí, mi k sepsání tohoto oslavného pamfletu nedali požehnání. Přesto si myslím, že si trochu pozornosti za své mimořádné výkony zaslouží a skromnost v tomto ohledu není tak úplně na místě.

06.10.2014 - Autor: Martin Šmíd - Komentáře: 1

Hlavní hvězdou je tentokrát bezesporu JURAJ KOVÁČIK ze 3.F, který šokoval české lezecké luhy a háje tím, že v konkurenci všech špičkových lezců své věkové kategorie dokázal proklouznout sítem kvalifikačních cest a postoupit až do finále (mezi osm nejlepších lezců) na Mistrovství ČR v lezení na obtížnost...

Tento husarský kousek byl však jen předehrou k senzaci, ke které se schylovalo. Ve finálové cestě totiž přelétl přes vytrvalostní nástup po malých lištách až do střední pasáže, kde ve výrazném převisu šikovně cvaknul a udržel klíčové obliny v morfo-boulderu, kde ostatní favorité padali. Výsledkem bylo senzační třetí místo za dvojicí sponzorovaných reprezentantů pro kluka, který leze pouhé dva roky, který nemá se závody téměř žádné zkušenosti a který se na skalách teprve rozkoukává. Nezbývá než gratulovat a těšit se na věci příští, které přijdou - to vám mohu slíbit.

Ve stejném okamžiku, kdy si Jurinátor na MČR přebíral bronzovou medaili, řádil další člen GVP climbing teamu MICHAL BARCHÁNEK v bouldrové oblasti na Sněžníku a v Dubí. Zde pod jeho neskutečně silnými prsty kapitulovaly bouldry astronomické obtížnosti 7A+ a dokonce i 7B, což je výkon, který za zveřejnění rozhodně stojí. Tím spíše, že by na počet skalních výjezdů, které za svůj krátký lezecký život absolvoval, stačily prsty na rukou vysloužilého a dosti neopatrného dřevorubce.

         

Autor: Martin Šmíd


Komentáře

107.10.2014 - 11:24 - Autor: Erlebach Petr

Juro skvělé! Gratuluji ti. P.E.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
2 + 3 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • POPRASK volejbal
  Prosím hráče a hráčky volejbalu o schůzku v pondělí 23.9. 2019 v 9.40 hod. u kab.č. 123. Hrací den - kluci ut 24.9. 2019 a dívky st 25.9. 2019 od 8.00 na Meteoru. Prosím domluvení nominace hráček s Alenou Novotnou 6.A a Lindou Kulišovou 6.B. Případně se uvidíme až na schůzce. Kluky povedou do boje zkušení hráči ze 4.E Šimon Odvárko a Sebastián Toplak. Děkuji moc P.E.
 • Holandština
  První hodina holandštiny (nizozemštiny) na škole proběhne ve středu 25. září od osmé hodiny v učebně 102. Prosím ještě ty, kdo se chtějí přidat do Klubu nizozemštiny, aby mi napsali na jun@gvp.cz. Budu se těšit, JJ.
 • Florbalový projekt KB FLORBAL CHALLENGE 2019/2020
  Prosím hráče florbalu narozené od 1.1.2002 do 31.12.2004, kteří chtějí reprezentovat školu, aby mne kontaktovali. Sestavuji team na KB FLORBAL CHALLENGE. GVP je zaregistrována. Zdravím, děkuji a těším se na vás. P.E.
 • Keramika
  Studenti se zájmem o keramiku se sejdou na první schůzce 4.10.2019 ve 14:40 hod. před keramickou dílnou v přízemí školy vedle VV. Na všechny zájemce se těší P.E.
 • KMD
  Přihlášky do KMD budu vybírat již jen 9.9., 11.9. a přidávám poslední den 12.9.2019! Přijďte s vyplněnou přihláškou a s penězi do kab.208. Představení na říjen si vyberete osobně u mne v kab.č.208. Přijďte i vy, kteří jste již zaplatili. N.Brousilová
 • Knihovna bude uzavřená!
  Příští týden je knihovna uzavřena. Knihy lze pouze vracet. Otevřeno bude až 13.9. od rána. Knihovník.
 • Missing Power Plug For Laptop
  I lost a laptop power plug yesterday. Last seen at my desk in room 207. Other possible locations are rooms 105, 203, 214. ---------------------------- Včera jsem ztratil napájecí kabel notebooku. Naposledy viděl u mého stolu v učebně 207. Další možná umístění jsou místnosti 105, 203, 214.
 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.