Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Přijď si nakoupit zeleninu a Zachraň jidlo!

Pěstitelé z okolních zemí sváží zeleninu původně určenou k exportu do Ruska k nám a prodavají ji za dumpingové ceny, a tím nutí tuzemské farmáře přebytky likvidovat. Pojďme tu zeleninu zachránit!

Hnutí Zachraň jídlo pořadá v sobotu 18.10. na piazzetě Národního divadla (a.k.a. "na scéně") happening nazvaný Tisíc kilo. Od 9 do 12 hodin můžete přijít nasát trhovou atmosféru a naplnit si svůj papírový sáček za 5, 10 nebo 15 korun podle vybrané velikosti. Také budou v prodeji batůžky s logem Zachraň jidlo.

12.10.2014 - Autor: Christina Klisari - Komentáře: 0

Cílem je informovat o plýtvání na úrovni zemědělství, což v roce 2006 činilo až jednu čtvrtinu všeho vyhozeného jídla. Dále především apelovat na farmáře, tuzemské zemědělce, aby své přebytky darovali Potravinové bance (v ČR 6 poboček), která je dale přerozděluje potřebným, dětským domovům, azylovým domům a podobným zařízením. A zárověn upozornit na estetické předpoklady a podmínky, kvůli kterým supermarkety odmílají nebo vyhazují spoustu ovoce a zeleniny, což je problém, kterému se už například ve Velké Británii a Francii věnují a některé řetezce jako Tesco mění svou politiku.

Pokud byste měli zájem zúčastnit se akce jako dobrovolníci, můzete kontaktovat Janu Šauerovou ze Zachraň jídlo na čísle 721 136 956 nebo přes email: dobrovolnici.praha@potravinovabanka.cz

Pomoc bude potřeba:

1) Ve čtvrtek 16.10. večer (čas upřesní, ale cca 18-19. hodina): sešívat letáčky, vyrábět kasičky a razítkovat sáčky

2) V pátek 17.10: odvážet židle z Karoliny Světlé na místo činu, dva silné muže (klidně i ženy, ale snad se pánové nenechají zahanbit :))

3) Den akce, sobota 18.10.:
a) od 6.00 opět dva silné muže, kteří s někým ze ZJ pojedou do Potravinové banky, naloží tam zeleninu a přivezou ji na Piazettu
b) mezi 6.45 - 9.00 na piazzetě s přípravou místa (dekorace, připnutí bannerů, rozmístění cedulí, příprava stánků).
c) od 9.00 do cca 12.00 bude probíhat vlastní akce. "Pozice": 1. prodávající, 2. kasírující, 3. rychlá spojka (logista, který bude případně přinášet další zeleninu apod.) K navození té správné atmosféry by se hodili expresivní asertivní "trhovci".
d) Cca po 12.00 bude potřeba místo uklidit

Autor: Christina Klisari


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
6 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • VoBafo - základní skupiny
  Připomínám termín 1.6. 2019. Jedná se o ukončení hraní zápasů základních skupin turnaje VoBaFo 2019. Výsledky zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Účast na zápasech není omluvenkou z řádné a rozvrhem dané výuky. Kolegové vás mohou, ale nemusí uvolnit. Děkuji a těším se na finalisty. P.E.
 • ATLETICKÝ PŘEBOR ŠKOLY
  Připomínám rychle se blížící termín pro odevzdání přihlášek a startovného: středa 15.5. Za spolupráci děkují tělocvikáři.
 • ORIENTAČNÍ BĚH
  Prosím všechny studenty 5., resp. 3. ročníků, kteří se v září v Borovici nominovali do školního týmu OB (umístili se na prvních třech místech), aby přišli do kabinetu 124 potvrdit nebo vyloučit svůj start na závodech POPRASKU. Prosím, aby přišli i studenti na 4. a 5. místě. Zatím jsou jako náhradníci. Vše se týká samozřejmě i studentek z uvedených ročníků. Děkuji. Z. Nedvědová
 • Tady nám chutná
  Celý kolektiv kuchařek ze školní jídelny GVP děkuje milým studentům za to, že hlasovali v projektu MHMP Tady nám chutná, v němž se soutěžilo o kvalitu školního stravování. ŠJ GVP byla díky vašim hlasům velmi dobře hodnocena. Jsme rády, že vám u nás chutná!!!
 • Zapomenuté učebnice literatury pro 3. ročník
  V kabinetu 118 (němčina) se záhadným způsobem objevily učebnice literatury pro 3. ročník. Dále tu máme penál a desky s poznámkami. Předpokládám, že si dotyčný tyto věci vyzvedne co nejdříve. Marta Urbanová
 • Ztracené pamětní dvacetikoruny
  Jak jsem již na intranetu psala, 4.A si v turnaji tříd finanční gramotnosti vyhrála novou emisi pamětních dvacetikorun. Včera mince až do páté vyučovací hodiny ležely v dárkové krabičce na katedře, potom zmizely. Moc doufám, že jak záhadně zmizely, tak záhadně se opět v učebně 103 objeví. Věřím, že ten, kdo si je zřejmě z pouhopouhé zvědavosti vypůjčil a již si je prohlédl je v pořádku vrátí zpět. Odmítám uvěřit tomu, že je někdo sprostě ukradl!!!!! L. Kozderková