Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Přijď si nakoupit zeleninu a Zachraň jidlo!

Pěstitelé z okolních zemí sváží zeleninu původně určenou k exportu do Ruska k nám a prodavají ji za dumpingové ceny, a tím nutí tuzemské farmáře přebytky likvidovat. Pojďme tu zeleninu zachránit!

Hnutí Zachraň jídlo pořadá v sobotu 18.10. na piazzetě Národního divadla (a.k.a. "na scéně") happening nazvaný Tisíc kilo. Od 9 do 12 hodin můžete přijít nasát trhovou atmosféru a naplnit si svůj papírový sáček za 5, 10 nebo 15 korun podle vybrané velikosti. Také budou v prodeji batůžky s logem Zachraň jidlo.

12.10.2014 - Autor: Christina Klisari - Komentáře: 0

Cílem je informovat o plýtvání na úrovni zemědělství, což v roce 2006 činilo až jednu čtvrtinu všeho vyhozeného jídla. Dále především apelovat na farmáře, tuzemské zemědělce, aby své přebytky darovali Potravinové bance (v ČR 6 poboček), která je dale přerozděluje potřebným, dětským domovům, azylovým domům a podobným zařízením. A zárověn upozornit na estetické předpoklady a podmínky, kvůli kterým supermarkety odmílají nebo vyhazují spoustu ovoce a zeleniny, což je problém, kterému se už například ve Velké Británii a Francii věnují a některé řetezce jako Tesco mění svou politiku.

Pokud byste měli zájem zúčastnit se akce jako dobrovolníci, můzete kontaktovat Janu Šauerovou ze Zachraň jídlo na čísle 721 136 956 nebo přes email: dobrovolnici.praha@potravinovabanka.cz

Pomoc bude potřeba:

1) Ve čtvrtek 16.10. večer (čas upřesní, ale cca 18-19. hodina): sešívat letáčky, vyrábět kasičky a razítkovat sáčky

2) V pátek 17.10: odvážet židle z Karoliny Světlé na místo činu, dva silné muže (klidně i ženy, ale snad se pánové nenechají zahanbit :))

3) Den akce, sobota 18.10.:
a) od 6.00 opět dva silné muže, kteří s někým ze ZJ pojedou do Potravinové banky, naloží tam zeleninu a přivezou ji na Piazettu
b) mezi 6.45 - 9.00 na piazzetě s přípravou místa (dekorace, připnutí bannerů, rozmístění cedulí, příprava stánků).
c) od 9.00 do cca 12.00 bude probíhat vlastní akce. "Pozice": 1. prodávající, 2. kasírující, 3. rychlá spojka (logista, který bude případně přinášet další zeleninu apod.) K navození té správné atmosféry by se hodili expresivní asertivní "trhovci".
d) Cca po 12.00 bude potřeba místo uklidit

Autor: Christina Klisari


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
5 + 1 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

  • KMD
    Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
  • GVP na MČR SVL
    Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
  • VoBaFo rozlosování
    Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.