Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Poděkování

Dnešní den byl tím, po kterém cítím potřebu poděkovat veřejnou cestou jako málo kdy jindy.

14.11.2014 - Autor: Richard Klíma - Komentáře: 0

Poděkování si zaslouží studenti a zaměstnanci gymnázia před 25 lety, kteří 20. listopadu 1989 podpořili výzvu vysokých škol a přidali se ke stávce, kteří na náměstí zvonili klíči, mávali vlajkami, ukazovali plakáty, provolávali hesla revoluce, kteří se společně s většinou národa zasloužili o pád komunistického režimu v tehdejším Československu.

Poděkování si zaslouží studenti, zaměstnanci a absolventi gymnázia, kteří se podíleli na zorganizování projektu Studenti studentům o roce 1989, kteří do velmi pozdních nočních hodin aranžovali místnosti a polepovali zdi, kteří celou záležitost dokázali udržet v tajnosti do poslední chvíle, kteří připravili svým spolužákům z gymnázia nezapomenutelný zážitek a zároveň přispěli k jejich vzdělání ohledně událostí listopadu 1989.

Poděkování si zaslouží studenti našeho gymnázia, kteří nad akcí neohrnovali nos, kteří pochopili, že tyto události byly důležité, kteří se snažili využít krásného dne v co největší rozšíření svých obzorů a znalostí, kteří si dnešní den užili a odcházeli ze školy s pocitem vděku ke starší generaci.

Poděkování si zaslouží hosté Jan Vodňanský a Michal Pavlíček, kteří debatovali v tělocvičně se studenty, a kteří mají oba zkušenosti s těžkostmi komunistického režimu, konkrétně Michal Pavlíček jako člen skupiny Pražský výběr, které byla zakázána činnost v 80. letech, Jan Vodňanský jako signatář Charty 77, díky čemuž byla jeho činnost víc a víc omezována.

Těmto výše zmíněným děkuji a vyjadřuji jim svůj nejhlubší a nejupřímnější obdiv.

Jediným světle šedým stínem na dnešním úžasném, inspirativním a nezapomenutelném dnu je paradoxně jeho vzácná utajenost. S politováním říkám, že výběr florbalistů gymnázia byl připraven o nevšední zážitek projektového dopoledne. Tento fakt ale nijak neovlivňuje celkovou eleganci dnešního programu. Kdo si chtěl do školy cestu najít, ten si ji našel i po turnaji.

Závěrem ještě jednou hluboké díky všem, kteří se podíleli na listopadových událostech dnes i před 25 lety.

 

Autor: Richard Klíma


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
10 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Biologická olympiáda kategorie A,B
  V pátek 14.2. se koná školní kolo Bio pro čtyřleté ročníky a 3. až 6. ročník šestiletého studia. Začátek v 10 hod v 205, konec cca v 13 hod. Zapište se na biologickou nástěnku nebo se přímo nahlašte v kabinetu biologie. Těším se M. Laušmanová
 • GVP na MČR SVL
  Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
 • Školní kolo Biologické olympiády kategorie C
  Zítra- v pátek 7.2. se koná školní kolo bio pro 1.a 2. ročník šestiletého studia. Začátek v 10 hod v učebně 205. Dotazy v kab bi M.Laušmanová
 • VoBaFo rozlosování
  Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.
 • Knihovna je do konce týdne zavřená
  Tento týden je knihovna z důvodu nemoci knihovníka uzavřená. Lze pouze knihy vracet. Díky za pochopení.
 • Studentská volejbalová liga třetí turnaj
  Prosím reprezentanty GVP ve volejbalu o schůzku v pátek 7. 2. 2020 v 9.40 hod. v kab. č. 123. Hrajeme v pondělí 10. 2. 2020 na Chodově. Rozpis utkání bychom měli dostat během následujícího týdne. Děkuji pěkně P.E.
 • VoBaFo losování skupin
  Dne 31. 1. 2020 bylo ukončeno přihlašování do turnaje VoBaFo. Losování turnaje proběhne ve čt 6. 2. 2020 v 9.40 hod. v malé tělocvičně. Třída 4.E bude obhajovat prvenství a představí se nám až po jistě úspěšné maturitě v červnovém finále. Do čela skupin jsou nasazeny podle předchozích výsledků třídy: 3.E, 6.A, 5.C a 4.A. Letos se poprvé v celé historii můžete těšit na nové medaile pro vítěze. Hodně štěstí při losování přeje P.E.
 • ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA - ŠKOLNÍ KOLO
  Školní kolo zeměpisné olympiády proběhne ve čtvrtek 30.1.2020 4. a 5. vyučovací hodinu v učebnách č. 104 a 105. Seznamy přihlášených budou na dveřích učeben. Všichni účastníci si přinesou: školní atlas světa, atlas ČR, psací potřeby a kategorie C (1.a 2.roč./šestileté st.) také pravítko. Ivana Suchánková
 • HC Sparta Praha pro SŠ
  Nabízím vstupenky na poslední letošní utkání HC Sparta v základní skupině ligové soutěže. Termín je úterý 18.2. v 18:30 hod. a Sparta hraje v O2 aréně proti Mladé Boleslavi. Objednávky vstupenek u mne v kab.č.123 do 7.2. 2020. Cena á 20 Kč. Sportu zdar a hokeji zvláště! P.E.
 • KMD
  Vážení divadelníci, nabídka KMD na březen je již zveřejněna. Objednávání vstupenek začíná 23. 1. ve 20:00 hodin a končí 30.1. 2020 ve 20:00 hodin. N.Brousilová
 • Souhrnné zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek za 1. pololetí školního roku 2019/2020 je v následujícím odkazu
 • Dny otevřených dveří
  Dny otevřených dveří Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se uskuteční 24. a 25. ledna 2020. Podrobný program najdete na stránkách fakulty. Fakulta je na druhé straně Nuselského údolí a studovat tam můžete biologii, ekologii, geografii, geologii nebo chemii. Otevírají i učitelské obory v kombinaci s matematikou, fyzikou, dějepisem a TV. Ivana Suchánková