Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Poděkování

Dnešní den byl tím, po kterém cítím potřebu poděkovat veřejnou cestou jako málo kdy jindy.

14.11.2014 - Autor: Richard Klíma - Komentáře: 0

Poděkování si zaslouží studenti a zaměstnanci gymnázia před 25 lety, kteří 20. listopadu 1989 podpořili výzvu vysokých škol a přidali se ke stávce, kteří na náměstí zvonili klíči, mávali vlajkami, ukazovali plakáty, provolávali hesla revoluce, kteří se společně s většinou národa zasloužili o pád komunistického režimu v tehdejším Československu.

Poděkování si zaslouží studenti, zaměstnanci a absolventi gymnázia, kteří se podíleli na zorganizování projektu Studenti studentům o roce 1989, kteří do velmi pozdních nočních hodin aranžovali místnosti a polepovali zdi, kteří celou záležitost dokázali udržet v tajnosti do poslední chvíle, kteří připravili svým spolužákům z gymnázia nezapomenutelný zážitek a zároveň přispěli k jejich vzdělání ohledně událostí listopadu 1989.

Poděkování si zaslouží studenti našeho gymnázia, kteří nad akcí neohrnovali nos, kteří pochopili, že tyto události byly důležité, kteří se snažili využít krásného dne v co největší rozšíření svých obzorů a znalostí, kteří si dnešní den užili a odcházeli ze školy s pocitem vděku ke starší generaci.

Poděkování si zaslouží hosté Jan Vodňanský a Michal Pavlíček, kteří debatovali v tělocvičně se studenty, a kteří mají oba zkušenosti s těžkostmi komunistického režimu, konkrétně Michal Pavlíček jako člen skupiny Pražský výběr, které byla zakázána činnost v 80. letech, Jan Vodňanský jako signatář Charty 77, díky čemuž byla jeho činnost víc a víc omezována.

Těmto výše zmíněným děkuji a vyjadřuji jim svůj nejhlubší a nejupřímnější obdiv.

Jediným světle šedým stínem na dnešním úžasném, inspirativním a nezapomenutelném dnu je paradoxně jeho vzácná utajenost. S politováním říkám, že výběr florbalistů gymnázia byl připraven o nevšední zážitek projektového dopoledne. Tento fakt ale nijak neovlivňuje celkovou eleganci dnešního programu. Kdo si chtěl do školy cestu najít, ten si ji našel i po turnaji.

Závěrem ještě jednou hluboké díky všem, kteří se podíleli na listopadových událostech dnes i před 25 lety.

 

Autor: Richard Klíma


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 2 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak