Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Poděkování

Dnešní den byl tím, po kterém cítím potřebu poděkovat veřejnou cestou jako málo kdy jindy.

14.11.2014 - Autor: Richard Klíma - Komentáře: 0

Poděkování si zaslouží studenti a zaměstnanci gymnázia před 25 lety, kteří 20. listopadu 1989 podpořili výzvu vysokých škol a přidali se ke stávce, kteří na náměstí zvonili klíči, mávali vlajkami, ukazovali plakáty, provolávali hesla revoluce, kteří se společně s většinou národa zasloužili o pád komunistického režimu v tehdejším Československu.

Poděkování si zaslouží studenti, zaměstnanci a absolventi gymnázia, kteří se podíleli na zorganizování projektu Studenti studentům o roce 1989, kteří do velmi pozdních nočních hodin aranžovali místnosti a polepovali zdi, kteří celou záležitost dokázali udržet v tajnosti do poslední chvíle, kteří připravili svým spolužákům z gymnázia nezapomenutelný zážitek a zároveň přispěli k jejich vzdělání ohledně událostí listopadu 1989.

Poděkování si zaslouží studenti našeho gymnázia, kteří nad akcí neohrnovali nos, kteří pochopili, že tyto události byly důležité, kteří se snažili využít krásného dne v co největší rozšíření svých obzorů a znalostí, kteří si dnešní den užili a odcházeli ze školy s pocitem vděku ke starší generaci.

Poděkování si zaslouží hosté Jan Vodňanský a Michal Pavlíček, kteří debatovali v tělocvičně se studenty, a kteří mají oba zkušenosti s těžkostmi komunistického režimu, konkrétně Michal Pavlíček jako člen skupiny Pražský výběr, které byla zakázána činnost v 80. letech, Jan Vodňanský jako signatář Charty 77, díky čemuž byla jeho činnost víc a víc omezována.

Těmto výše zmíněným děkuji a vyjadřuji jim svůj nejhlubší a nejupřímnější obdiv.

Jediným světle šedým stínem na dnešním úžasném, inspirativním a nezapomenutelném dnu je paradoxně jeho vzácná utajenost. S politováním říkám, že výběr florbalistů gymnázia byl připraven o nevšední zážitek projektového dopoledne. Tento fakt ale nijak neovlivňuje celkovou eleganci dnešního programu. Kdo si chtěl do školy cestu najít, ten si ji našel i po turnaji.

Závěrem ještě jednou hluboké díky všem, kteří se podíleli na listopadových událostech dnes i před 25 lety.

 

Autor: Richard Klíma


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
9 + 2 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • KMD
  Vážení divadelníci, kdo nemá objednán lístek na říjen, učiňte tak nejpozději do 24.9. přes intranet. Systém již funguje! Pokud si představení nezvolíte, bude vám přidáno to, které zbyde. N.Brousilová
 • POPRASK volejbal
  Prosím hráče a hráčky volejbalu o schůzku v pondělí 23.9. 2019 v 9.40 hod. u kab.č. 123. Hrací den - kluci ut 24.9. 2019 a dívky st 25.9. 2019 od 8.00 na Meteoru. Prosím domluvení nominace hráček s Alenou Novotnou 6.A a Lindou Kulišovou 6.B. Případně se uvidíme až na schůzce. Kluky povedou do boje zkušení hráči ze 4.E Šimon Odvárko a Sebastián Toplak. Děkuji moc P.E.
 • Holandština
  První hodina holandštiny (nizozemštiny) na škole proběhne ve středu 25. září od osmé hodiny v učebně 102. Prosím ještě ty, kdo se chtějí přidat do Klubu nizozemštiny, aby mi napsali na jun@gvp.cz. Budu se těšit, JJ.
 • Florbalový projekt KB FLORBAL CHALLENGE 2019/2020
  Prosím hráče florbalu narozené od 1.1.2002 do 31.12.2004, kteří chtějí reprezentovat školu, aby mne kontaktovali. Sestavuji team na KB FLORBAL CHALLENGE. GVP je zaregistrována. Zdravím, děkuji a těším se na vás. P.E.
 • Keramika
  Studenti se zájmem o keramiku se sejdou na první schůzce 4.10.2019 ve 14:40 hod. před keramickou dílnou v přízemí školy vedle VV. Na všechny zájemce se těší P.E.
 • KMD
  Přihlášky do KMD budu vybírat již jen 9.9., 11.9. a přidávám poslední den 12.9.2019! Přijďte s vyplněnou přihláškou a s penězi do kab.208. Představení na říjen si vyberete osobně u mne v kab.č.208. Přijďte i vy, kteří jste již zaplatili. N.Brousilová
 • Knihovna bude uzavřená!
  Příští týden je knihovna uzavřena. Knihy lze pouze vracet. Otevřeno bude až 13.9. od rána. Knihovník.
 • Missing Power Plug For Laptop
  I lost a laptop power plug yesterday. Last seen at my desk in room 207. Other possible locations are rooms 105, 203, 214. ---------------------------- Včera jsem ztratil napájecí kabel notebooku. Naposledy viděl u mého stolu v učebně 207. Další možná umístění jsou místnosti 105, 203, 214.
 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.