Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Poděkování

Dnešní den byl tím, po kterém cítím potřebu poděkovat veřejnou cestou jako málo kdy jindy.

14.11.2014 - Autor: Richard Klíma - Komentáře: 0

Poděkování si zaslouží studenti a zaměstnanci gymnázia před 25 lety, kteří 20. listopadu 1989 podpořili výzvu vysokých škol a přidali se ke stávce, kteří na náměstí zvonili klíči, mávali vlajkami, ukazovali plakáty, provolávali hesla revoluce, kteří se společně s většinou národa zasloužili o pád komunistického režimu v tehdejším Československu.

Poděkování si zaslouží studenti, zaměstnanci a absolventi gymnázia, kteří se podíleli na zorganizování projektu Studenti studentům o roce 1989, kteří do velmi pozdních nočních hodin aranžovali místnosti a polepovali zdi, kteří celou záležitost dokázali udržet v tajnosti do poslední chvíle, kteří připravili svým spolužákům z gymnázia nezapomenutelný zážitek a zároveň přispěli k jejich vzdělání ohledně událostí listopadu 1989.

Poděkování si zaslouží studenti našeho gymnázia, kteří nad akcí neohrnovali nos, kteří pochopili, že tyto události byly důležité, kteří se snažili využít krásného dne v co největší rozšíření svých obzorů a znalostí, kteří si dnešní den užili a odcházeli ze školy s pocitem vděku ke starší generaci.

Poděkování si zaslouží hosté Jan Vodňanský a Michal Pavlíček, kteří debatovali v tělocvičně se studenty, a kteří mají oba zkušenosti s těžkostmi komunistického režimu, konkrétně Michal Pavlíček jako člen skupiny Pražský výběr, které byla zakázána činnost v 80. letech, Jan Vodňanský jako signatář Charty 77, díky čemuž byla jeho činnost víc a víc omezována.

Těmto výše zmíněným děkuji a vyjadřuji jim svůj nejhlubší a nejupřímnější obdiv.

Jediným světle šedým stínem na dnešním úžasném, inspirativním a nezapomenutelném dnu je paradoxně jeho vzácná utajenost. S politováním říkám, že výběr florbalistů gymnázia byl připraven o nevšední zážitek projektového dopoledne. Tento fakt ale nijak neovlivňuje celkovou eleganci dnešního programu. Kdo si chtěl do školy cestu najít, ten si ji našel i po turnaji.

Závěrem ještě jednou hluboké díky všem, kteří se podíleli na listopadových událostech dnes i před 25 lety.

 

Autor: Richard Klíma


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
4 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • VoBafo - základní skupiny
  Připomínám termín 1.6. 2019. Jedná se o ukončení hraní zápasů základních skupin turnaje VoBaFo 2019. Výsledky zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Účast na zápasech není omluvenkou z řádné a rozvrhem dané výuky. Kolegové vás mohou, ale nemusí uvolnit. Děkuji a těším se na finalisty. P.E.
 • ATLETICKÝ PŘEBOR ŠKOLY
  Připomínám rychle se blížící termín pro odevzdání přihlášek a startovného: středa 15.5. Za spolupráci děkují tělocvikáři.
 • ORIENTAČNÍ BĚH
  Prosím všechny studenty 5., resp. 3. ročníků, kteří se v září v Borovici nominovali do školního týmu OB (umístili se na prvních třech místech), aby přišli do kabinetu 124 potvrdit nebo vyloučit svůj start na závodech POPRASKU. Prosím, aby přišli i studenti na 4. a 5. místě. Zatím jsou jako náhradníci. Vše se týká samozřejmě i studentek z uvedených ročníků. Děkuji. Z. Nedvědová
 • Tady nám chutná
  Celý kolektiv kuchařek ze školní jídelny GVP děkuje milým studentům za to, že hlasovali v projektu MHMP Tady nám chutná, v němž se soutěžilo o kvalitu školního stravování. ŠJ GVP byla díky vašim hlasům velmi dobře hodnocena. Jsme rády, že vám u nás chutná!!!
 • Zapomenuté učebnice literatury pro 3. ročník
  V kabinetu 118 (němčina) se záhadným způsobem objevily učebnice literatury pro 3. ročník. Dále tu máme penál a desky s poznámkami. Předpokládám, že si dotyčný tyto věci vyzvedne co nejdříve. Marta Urbanová
 • Ztracené pamětní dvacetikoruny
  Jak jsem již na intranetu psala, 4.A si v turnaji tříd finanční gramotnosti vyhrála novou emisi pamětních dvacetikorun. Včera mince až do páté vyučovací hodiny ležely v dárkové krabičce na katedře, potom zmizely. Moc doufám, že jak záhadně zmizely, tak záhadně se opět v učebně 103 objeví. Věřím, že ten, kdo si je zřejmě z pouhopouhé zvědavosti vypůjčil a již si je prohlédl je v pořádku vrátí zpět. Odmítám uvěřit tomu, že je někdo sprostě ukradl!!!!! L. Kozderková