Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


O maturitních písemkách

Souhrnná informace pro maturanty před písemkami společné části maturitní zkoušky.

25.04.2015 - Autor: Martin Horyna - Komentáře: 0

 CERMAT vydal pdf soubor, ve kterém opakuje základní důležité informace o písemných maturitních zkouškách. Soubor naleznete zde.

Informaci o tom, v které učebně maturujete, máte v pozvánce, kterou jste dostali emailem. Pokud nemáte pozvánku k dispozici, můžete se (po přihlášení) najít v tomto seznamu. Pro vyhledání konkrétního jména v seznamu, doporučuji použít vyhledávacího nástroje prohlížeče (obvykle Ctrl+F)

Pokud jste tak ještě neučinili, doporučuji registrovat se na výsledkovém portálu státní maturity https://vpz.cermat.cz/ .

Povolené pomůcky k maturitě

Ke zkoušce z matematiky je povolena kalkulačka bez grafického režimu, řešení rovnic a úprav algebraických výrazů. Kalkulačka nesmí vykreslovat grafy, nesmí zjednodušovat algebraické výrazy obsahující proměnnou a nesmí počítat kořeny algebraických nebo jiných rovnic. Prosím, obstarejte si vyhovující kalkulačku. Kalkulačky označené jménem a učebnou, kde budete zkoušku konat, odevzdejte 29.4.2015 do 10:00 do kanceláře asistentky ředitele č. 115. Kalkulačky budou zkontrolovány a dostanete je zpět na začátku zkoušky. Pokud chcete používat vlastní tabulky, odevzdejte je také. Škola však zajistí dostatečný počet tabulek do každé učebny.

Při didaktickém testu z českého jazyka a cizího jazyka nejsou povoleny žádné pomůcky.

Pro písemnou práci z českého jazyka jsou povolena Pravidla českého pravopisu, do kterých není nic dopisováno. I tato pravidla je potřeba odevzdat ke kontrole 29.4.2014 do 10:00 do kanceláře asistentky ředitele č. 115. Pravidla musí být na obalu opatřena štítkem se jménem studenta a číslem učebny, kde bude konat zkoušku.

Pro písemné práce z cizího jazyka je povolen překladový slovník, který neobsahuje gramatickou část, nebo je tato část zalepena tak, že ji nelze použít. Slovníky odevzdávejte ke kontrole 29.4.2014 do 10:00 do kanceláře asistentky ředitele č. 115. Také slovníky musí být na obalu opatřeny štítkem se jménem studenta a číslem učebny, kde bude konat zkoušku.

Škola zajistí, že v každé učebně, kde zkoušky probíhají, bude k dispozici jeden slovník resp. jedna Pravidla českého pravopisu ke krátkodobému zapůjčení.

Autor: Martin Horyna


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
9 + 3 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková
 • Ztráta flešky
  Minulý čtvrtek jsem zřejmě nechal v počítači zasunutou flešku s pro mne důležitými daty. Malá, černá. Nenašel někdo? Díky za pomoc.
 • KMD
  Vážení divadelníci, je zveřejněna poslední nabídka divadelních představení v tomto školním roce. Vstupenky si můžete objednávat od 3.3. - 10. 3. 2020. N. Brousilová, kab.č. 208
 • ChO kategorie C
  Školní kolo chemické olympiády,kategorie C proběhne ve čtvrtek 5.3. v laboratoři od 10 hodin. Jestli potřebujete nějaké další informace, přijďte se zeptat. H.Vondráčková
 • KMD
  Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
 • GVP na MČR SVL
  Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
 • VoBaFo rozlosování
  Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.