Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


O maturitních písemkách

Souhrnná informace pro maturanty před písemkami společné části maturitní zkoušky.

25.04.2015 - Autor: Martin Horyna - Komentáře: 0

 CERMAT vydal pdf soubor, ve kterém opakuje základní důležité informace o písemných maturitních zkouškách. Soubor naleznete zde.

Informaci o tom, v které učebně maturujete, máte v pozvánce, kterou jste dostali emailem. Pokud nemáte pozvánku k dispozici, můžete se (po přihlášení) najít v tomto seznamu. Pro vyhledání konkrétního jména v seznamu, doporučuji použít vyhledávacího nástroje prohlížeče (obvykle Ctrl+F)

Pokud jste tak ještě neučinili, doporučuji registrovat se na výsledkovém portálu státní maturity https://vpz.cermat.cz/ .

Povolené pomůcky k maturitě

Ke zkoušce z matematiky je povolena kalkulačka bez grafického režimu, řešení rovnic a úprav algebraických výrazů. Kalkulačka nesmí vykreslovat grafy, nesmí zjednodušovat algebraické výrazy obsahující proměnnou a nesmí počítat kořeny algebraických nebo jiných rovnic. Prosím, obstarejte si vyhovující kalkulačku. Kalkulačky označené jménem a učebnou, kde budete zkoušku konat, odevzdejte 29.4.2015 do 10:00 do kanceláře asistentky ředitele č. 115. Kalkulačky budou zkontrolovány a dostanete je zpět na začátku zkoušky. Pokud chcete používat vlastní tabulky, odevzdejte je také. Škola však zajistí dostatečný počet tabulek do každé učebny.

Při didaktickém testu z českého jazyka a cizího jazyka nejsou povoleny žádné pomůcky.

Pro písemnou práci z českého jazyka jsou povolena Pravidla českého pravopisu, do kterých není nic dopisováno. I tato pravidla je potřeba odevzdat ke kontrole 29.4.2014 do 10:00 do kanceláře asistentky ředitele č. 115. Pravidla musí být na obalu opatřena štítkem se jménem studenta a číslem učebny, kde bude konat zkoušku.

Pro písemné práce z cizího jazyka je povolen překladový slovník, který neobsahuje gramatickou část, nebo je tato část zalepena tak, že ji nelze použít. Slovníky odevzdávejte ke kontrole 29.4.2014 do 10:00 do kanceláře asistentky ředitele č. 115. Také slovníky musí být na obalu opatřeny štítkem se jménem studenta a číslem učebny, kde bude konat zkoušku.

Škola zajistí, že v každé učebně, kde zkoušky probíhají, bude k dispozici jeden slovník resp. jedna Pravidla českého pravopisu ke krátkodobému zapůjčení.

Autor: Martin Horyna


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
3 + 2 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • VoBafo - základní skupiny
  Připomínám termín 1.6. 2019. Jedná se o ukončení hraní zápasů základních skupin turnaje VoBaFo 2019. Výsledky zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Účast na zápasech není omluvenkou z řádné a rozvrhem dané výuky. Kolegové vás mohou, ale nemusí uvolnit. Děkuji a těším se na finalisty. P.E.
 • ATLETICKÝ PŘEBOR ŠKOLY
  Připomínám rychle se blížící termín pro odevzdání přihlášek a startovného: středa 15.5. Za spolupráci děkují tělocvikáři.
 • ORIENTAČNÍ BĚH
  Prosím všechny studenty 5., resp. 3. ročníků, kteří se v září v Borovici nominovali do školního týmu OB (umístili se na prvních třech místech), aby přišli do kabinetu 124 potvrdit nebo vyloučit svůj start na závodech POPRASKU. Prosím, aby přišli i studenti na 4. a 5. místě. Zatím jsou jako náhradníci. Vše se týká samozřejmě i studentek z uvedených ročníků. Děkuji. Z. Nedvědová
 • Tady nám chutná
  Celý kolektiv kuchařek ze školní jídelny GVP děkuje milým studentům za to, že hlasovali v projektu MHMP Tady nám chutná, v němž se soutěžilo o kvalitu školního stravování. ŠJ GVP byla díky vašim hlasům velmi dobře hodnocena. Jsme rády, že vám u nás chutná!!!
 • Zapomenuté učebnice literatury pro 3. ročník
  V kabinetu 118 (němčina) se záhadným způsobem objevily učebnice literatury pro 3. ročník. Dále tu máme penál a desky s poznámkami. Předpokládám, že si dotyčný tyto věci vyzvedne co nejdříve. Marta Urbanová
 • Ztracené pamětní dvacetikoruny
  Jak jsem již na intranetu psala, 4.A si v turnaji tříd finanční gramotnosti vyhrála novou emisi pamětních dvacetikorun. Včera mince až do páté vyučovací hodiny ležely v dárkové krabičce na katedře, potom zmizely. Moc doufám, že jak záhadně zmizely, tak záhadně se opět v učebně 103 objeví. Věřím, že ten, kdo si je zřejmě z pouhopouhé zvědavosti vypůjčil a již si je prohlédl je v pořádku vrátí zpět. Odmítám uvěřit tomu, že je někdo sprostě ukradl!!!!! L. Kozderková