Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Ve škole na kole

V úterý 5. dubna několik žáků vyrazilo na projížďku s panem Vratislavem z iniciativy Auto*Mat a hodnotilo problémové a naopak bike friendly úseky v blízkosti naší školy.

14.04.2016 - Autor: Ekoškola - Komentáře: 2

 Na prosluněné projíždce se členové ekotýmu naučili správně jezdit v cyklopruzích, povídali si o udržitelné dopravě ve městech a problematice aut. Mimo jiné dostali mapy cyklisticky příjemných cest v Praze.

Dále pak diskutovali o dopravních stavbách v Praze (Blanka apod.), které možná vypadají, že přivedou auta pod zem, ale ve skutečnosti za spoustu peněz způsobí více škody než užitku. Praha je však chce (i místo např. vylepšení současné sítě vlaků) stavět dál.

Důležité bylo i poukázání na spoustu problémů s parkováním kol ve škole, kdy vlastně chybí způsob, jak si kolo jednoduše uložit, a vedení s tím vůbec nic nedělá. I pro zviditelnění cyklistů ve škole ekotým nyní chystá přihlášení se do projektu Do práce na kole. Pokud budete mít zájem se také zúčastnit, hlašte se nejbližšímu biologikáři.

A pokud si chcete zajezdit jen tak po Praze, doporučujeme také sobotní Velkou jarní cyklojízdu!

 

Autor: Ekoškola


Komentáře

128.04.2016 - 21:24 - Autor: Adam Hübsch

Asi před rokem jsem měl na košili připnutou placku podporující jednu konkrétní politickou stranu (Svobodní, jestli to někoho zajímá, ale to vůbec není podstatné), načež jsem byl upozorněn, že propagace politických hnutí (myšlenek, stran,...? Nevím, jak je to přesně formulováno) není na půdě školy dovolena (což je fakt), omluvil jsem se a od té doby si na to dávám pozor. Každopádně to, na co jsem chtěl upozornit je schyzofrennost, se kterou škola jedná. Na jednu stranu hlídá, co má kdo na sobě, aby to náhodou neporušilo nějakou normu (zase, je to v souladu se zákonem, ok, beru to, je to v pořádku a nevadí mi to) a na druhou stranu neřeší, když se na webu školy objeví článek otevřeně propagující lobbystické hnutí Auto*Mat (kolektivismus, socialismus, neomarxismus, atd., prostě politická ideologie, není podstatné jaká). Proto žádám vedení školy, aby zaujalo jasný postoj a článek buď smazalo, nebo vydalo jasné prohlášení, ve kterém se jasně zaváže, že tuto právní úpravu řešit nebude a že každý si může propagovat, co chce. Děkuji a s přáním hezkého večera, Adam Hübsch.

201.11.2016 - 21:09 - Autor: Tomáš Vojtíšek

Wtf Adama, co to zase pindáš?

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 2 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak