Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Ve škole na kole

V úterý 5. dubna několik žáků vyrazilo na projížďku s panem Vratislavem z iniciativy Auto*Mat a hodnotilo problémové a naopak bike friendly úseky v blízkosti naší školy.

14.04.2016 - Autor: Ekoškola - Komentáře: 2

 Na prosluněné projíždce se členové ekotýmu naučili správně jezdit v cyklopruzích, povídali si o udržitelné dopravě ve městech a problematice aut. Mimo jiné dostali mapy cyklisticky příjemných cest v Praze.

Dále pak diskutovali o dopravních stavbách v Praze (Blanka apod.), které možná vypadají, že přivedou auta pod zem, ale ve skutečnosti za spoustu peněz způsobí více škody než užitku. Praha je však chce (i místo např. vylepšení současné sítě vlaků) stavět dál.

Důležité bylo i poukázání na spoustu problémů s parkováním kol ve škole, kdy vlastně chybí způsob, jak si kolo jednoduše uložit, a vedení s tím vůbec nic nedělá. I pro zviditelnění cyklistů ve škole ekotým nyní chystá přihlášení se do projektu Do práce na kole. Pokud budete mít zájem se také zúčastnit, hlašte se nejbližšímu biologikáři.

A pokud si chcete zajezdit jen tak po Praze, doporučujeme také sobotní Velkou jarní cyklojízdu!

 

Autor: Ekoškola


Komentáře

128.04.2016 - 21:24 - Autor: Adam Hübsch

Asi před rokem jsem měl na košili připnutou placku podporující jednu konkrétní politickou stranu (Svobodní, jestli to někoho zajímá, ale to vůbec není podstatné), načež jsem byl upozorněn, že propagace politických hnutí (myšlenek, stran,...? Nevím, jak je to přesně formulováno) není na půdě školy dovolena (což je fakt), omluvil jsem se a od té doby si na to dávám pozor. Každopádně to, na co jsem chtěl upozornit je schyzofrennost, se kterou škola jedná. Na jednu stranu hlídá, co má kdo na sobě, aby to náhodou neporušilo nějakou normu (zase, je to v souladu se zákonem, ok, beru to, je to v pořádku a nevadí mi to) a na druhou stranu neřeší, když se na webu školy objeví článek otevřeně propagující lobbystické hnutí Auto*Mat (kolektivismus, socialismus, neomarxismus, atd., prostě politická ideologie, není podstatné jaká). Proto žádám vedení školy, aby zaujalo jasný postoj a článek buď smazalo, nebo vydalo jasné prohlášení, ve kterém se jasně zaváže, že tuto právní úpravu řešit nebude a že každý si může propagovat, co chce. Děkuji a s přáním hezkého večera, Adam Hübsch.

201.11.2016 - 21:09 - Autor: Tomáš Vojtíšek

Wtf Adama, co to zase pindáš?

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
5 + 6 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • KMD
  Vážení divadelníci, kdo nemá objednán lístek na říjen, učiňte tak nejpozději do 24.9. přes intranet. Systém již funguje! Pokud si představení nezvolíte, bude vám přidáno to, které zbyde. N.Brousilová
 • POPRASK volejbal
  Prosím hráče a hráčky volejbalu o schůzku v pondělí 23.9. 2019 v 9.40 hod. u kab.č. 123. Hrací den - kluci ut 24.9. 2019 a dívky st 25.9. 2019 od 8.00 na Meteoru. Prosím domluvení nominace hráček s Alenou Novotnou 6.A a Lindou Kulišovou 6.B. Případně se uvidíme až na schůzce. Kluky povedou do boje zkušení hráči ze 4.E Šimon Odvárko a Sebastián Toplak. Děkuji moc P.E.
 • Holandština
  První hodina holandštiny (nizozemštiny) na škole proběhne ve středu 25. září od osmé hodiny v učebně 102. Prosím ještě ty, kdo se chtějí přidat do Klubu nizozemštiny, aby mi napsali na jun@gvp.cz. Budu se těšit, JJ.
 • Florbalový projekt KB FLORBAL CHALLENGE 2019/2020
  Prosím hráče florbalu narozené od 1.1.2002 do 31.12.2004, kteří chtějí reprezentovat školu, aby mne kontaktovali. Sestavuji team na KB FLORBAL CHALLENGE. GVP je zaregistrována. Zdravím, děkuji a těším se na vás. P.E.
 • Keramika
  Studenti se zájmem o keramiku se sejdou na první schůzce 4.10.2019 ve 14:40 hod. před keramickou dílnou v přízemí školy vedle VV. Na všechny zájemce se těší P.E.
 • KMD
  Přihlášky do KMD budu vybírat již jen 9.9., 11.9. a přidávám poslední den 12.9.2019! Přijďte s vyplněnou přihláškou a s penězi do kab.208. Představení na říjen si vyberete osobně u mne v kab.č.208. Přijďte i vy, kteří jste již zaplatili. N.Brousilová
 • Knihovna bude uzavřená!
  Příští týden je knihovna uzavřena. Knihy lze pouze vracet. Otevřeno bude až 13.9. od rána. Knihovník.
 • Missing Power Plug For Laptop
  I lost a laptop power plug yesterday. Last seen at my desk in room 207. Other possible locations are rooms 105, 203, 214. ---------------------------- Včera jsem ztratil napájecí kabel notebooku. Naposledy viděl u mého stolu v učebně 207. Další možná umístění jsou místnosti 105, 203, 214.
 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.