Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Ve škole na kole

V úterý 5. dubna několik žáků vyrazilo na projížďku s panem Vratislavem z iniciativy Auto*Mat a hodnotilo problémové a naopak bike friendly úseky v blízkosti naší školy.

14.04.2016 - Autor: Ekoškola - Komentáře: 2

 Na prosluněné projíždce se členové ekotýmu naučili správně jezdit v cyklopruzích, povídali si o udržitelné dopravě ve městech a problematice aut. Mimo jiné dostali mapy cyklisticky příjemných cest v Praze.

Dále pak diskutovali o dopravních stavbách v Praze (Blanka apod.), které možná vypadají, že přivedou auta pod zem, ale ve skutečnosti za spoustu peněz způsobí více škody než užitku. Praha je však chce (i místo např. vylepšení současné sítě vlaků) stavět dál.

Důležité bylo i poukázání na spoustu problémů s parkováním kol ve škole, kdy vlastně chybí způsob, jak si kolo jednoduše uložit, a vedení s tím vůbec nic nedělá. I pro zviditelnění cyklistů ve škole ekotým nyní chystá přihlášení se do projektu Do práce na kole. Pokud budete mít zájem se také zúčastnit, hlašte se nejbližšímu biologikáři.

A pokud si chcete zajezdit jen tak po Praze, doporučujeme také sobotní Velkou jarní cyklojízdu!

 

Autor: Ekoškola


Komentáře

128.04.2016 - 21:24 - Autor: Adam Hübsch

Asi před rokem jsem měl na košili připnutou placku podporující jednu konkrétní politickou stranu (Svobodní, jestli to někoho zajímá, ale to vůbec není podstatné), načež jsem byl upozorněn, že propagace politických hnutí (myšlenek, stran,...? Nevím, jak je to přesně formulováno) není na půdě školy dovolena (což je fakt), omluvil jsem se a od té doby si na to dávám pozor. Každopádně to, na co jsem chtěl upozornit je schyzofrennost, se kterou škola jedná. Na jednu stranu hlídá, co má kdo na sobě, aby to náhodou neporušilo nějakou normu (zase, je to v souladu se zákonem, ok, beru to, je to v pořádku a nevadí mi to) a na druhou stranu neřeší, když se na webu školy objeví článek otevřeně propagující lobbystické hnutí Auto*Mat (kolektivismus, socialismus, neomarxismus, atd., prostě politická ideologie, není podstatné jaká). Proto žádám vedení školy, aby zaujalo jasný postoj a článek buď smazalo, nebo vydalo jasné prohlášení, ve kterém se jasně zaváže, že tuto právní úpravu řešit nebude a že každý si může propagovat, co chce. Děkuji a s přáním hezkého večera, Adam Hübsch.

201.11.2016 - 21:09 - Autor: Tomáš Vojtíšek

Wtf Adama, co to zase pindáš?

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
10 + 2 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková
 • Ztráta flešky
  Minulý čtvrtek jsem zřejmě nechal v počítači zasunutou flešku s pro mne důležitými daty. Malá, černá. Nenašel někdo? Díky za pomoc.
 • KMD
  Vážení divadelníci, je zveřejněna poslední nabídka divadelních představení v tomto školním roce. Vstupenky si můžete objednávat od 3.3. - 10. 3. 2020. N. Brousilová, kab.č. 208
 • ChO kategorie C
  Školní kolo chemické olympiády,kategorie C proběhne ve čtvrtek 5.3. v laboratoři od 10 hodin. Jestli potřebujete nějaké další informace, přijďte se zeptat. H.Vondráčková
 • KMD
  Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
 • GVP na MČR SVL
  Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
 • VoBaFo rozlosování
  Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.