Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


GVP ve Španělsku

Poslední týden v září jsme byli my - studenti třídy 3.F ve Španělsku v Barceloně pod záštitou paní profesorky Birhanzl, kde jsme poznávali nejen krásy tohoto města, ale také španělskou kulturu a v neposlední řadě jsme procvičovali španělštinu.

30.10.2019 - Autor: Tereza Hadžegová - Komentáře: 0

Hned první den jsme vyrazili do města a po vydatném obědě jsme poprvé poznali krásy barcelonského metra. Hlavním rozdílem mezi pražským a barcelonským metrem je to, že zatímco v Praze se při parném dni v metru zchladíte, v Barceloně je tam ještě o dvacet stupňů více. Přes celé město jsme cestovali k fotbalovému stadionu Camp Nou, který je domácím stadionem týmu FC Barcelona. Zbytek odpoledne jsme strávili chozením a večer jsme se neúmyslně stali součásti La Mercé, kdy katalánci vyráží do ulic a oslavují svého patrona Mare de Deu de la Mercé.

Druhý den se nesl ve jméně Antonia Gaudího, který je jedním z nejvýznamnějších katalánských architektů. Dopoledne nás paní průvodkyně provedla ulicí, kde se nachází hned tři domy, které Gaudí navrhl, včetně domu, kde sám žil po většinu svého života. Poté jsme si všichni dali tapas, což je typické španělské občerstvení, složené z několika malých porcích. Po obědě jsme viděli Parc Ciutadella. Tento park byl velmi dlouho jedinou přírodou v Barceloně, a právě proto je jeho součástí i zoo (kterou jsme ovšem nenavštívili). Druhý den jsme se podívali dokonce i k moři.

Třetí den byl muzejní den. Nejdříve jsme byli dopoledne v Katalánském Národním muzeu, poté jsme viděli dvě muzea moderních umění, včetně velmi zajímavé výstavy historie feminismu. V podvečer jsme se konečně dočkali vrcholného díla Antonia Gaudího a šli jsme na prohlídku Sagrada Família. Chrám je stále nedostavený a z venku částečně olešený, ale interiér je již dodělaný a je dechberoucí.

Náš poslední den jsme nejdříve strávili v gotické katedrále Catedral de Barcelona a podvečer v nám všem dobře známém parku Guell, jež nám poskytl krásný výhled na celou Barcelonu.

Dopoledne před odletem šla většina z nás nakupovat a pak už jen s nacpanými kufry hurá na letiště!

Výlet nám všem poskytl možnost procvičit si v praxi španělštinu, poznat jeden z jejich nejrozšířenějších dialektů a samozřejmě alespoň částečně poznat katalánskou kulturu. Tímto bychom chtěli všichni paní profesorce Birhanzl ještě jednou poděkovat, že nám to umožnila.

fotofoto

Autor: Tereza Hadžegová


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
3 + 9 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE
  OCJ se uskuteční v pondělí dne 25.11. od 10 hod. do 11.45 hod. Číslo učebny bude včas oznámeno. Přihlášky je nutno odevzdat nejdéle do pátku 22.11. (kab. č. 124, či 113). Děkuji, JV
 • Sociologie současnosti
  Nezapomeňte! Obě skupiny se sejdou v pondělí/v úterý v 15:00 před domem Revoluční 30.
 • POPRASK florbal
  Nominační sraz florbalové reprezentace je 18.11. 2019 v 9.40 hod. u kab. č. 123. Hrajeme 19.11. 2019 v 7.45 hod na Kotlářce. Děkuji P.E.
 • Termín dějepisné olympiády
  Dějepisná olympiáda pro obě kategorie se bude konat ve čtvrtek 21. 11. v 10 hodin, tedy 3.vyučovací hodinu. Studenti prvního a druhého ročníku šestiletého studia budou v místnosti 104, starší studenti v místnosti 105.
 • Španělská olympiáda
  Studenti, kteří se přihlásili na olympiádu ze španělštiny se dostaví zítra 14.11. před 1. vyučovací hodinou do učebny 304. N.R.
 • Náhradní a opravné testy u Matěje Krále
  Náhradní a opravné testy v rámci základů společenských věd, semináře společenských věd a semináře politologie lze psát toto úterý nebo tento čtvrtek o velké přestávce, a to v úterý v místnosti č. 005 a ve čtvrtek v místnosti č. 301. Pokud se vás dopisování týká, přijďte, prosím, do uvedené místnosti hned na začátku velké přestávky. Matěj Král
 • Hledají se klíče
  Ahoj, ztratila jsem dneska 11. Listopadu okolo 12:00 klíčenku s kartou ISIC. Šňůra je tmavě modrá a je na ní i klíčenka Oxford. Pokud ji někdo našel, prosím ozvěte se mi na 730 648 288.
 • KMD - zrušené představení
  Vážení divadelníci, oznamuji vám, že divadlo Rokoko zrušilo představení: 4.12. Idiot - z důvodu onemocnění jednoho z herců. V nabídce je nové představení: 3.12. Iluzionista (Wariot Ideal a Petr Forman) v divadle Alfred ve dvoře. Naďa Brousilová
 • Recitační soutěž 2019
  Recitační soutěž se koná na naší škole dne 13.11. 3.-5. vyučovací hodinu v učebně číslo 105. Přijďte včas. Těšíme se opět na skvělé výkony! N.Brousilová
 • KB Florbal Challenge předběžný termín
  Turnaj by se měl hrát 18.12. 2019. S termínem předběžně počítejte. Změna je možná. Děkuji P.E.
 • Dny geografie
  Ráda bych vás jménem Geografické sekce PřF UK pozvala na Dny geografie, které se letos uskuteční v týdnu od 11. do 15. listopadu 2019 v budově děkanátu Přírodovědecké fakulty UK (Albertov 6, Praha 2). Připraven je bohatý program- můžete navštívit Mapovou sbírku, vyslechnout zajímavé přednášky či se zúčastnit některého z workshopů. Více na https://www.geografienasbavi.cz/program-pro-skoly/dny-geografie-2019 Ivana Suchánková
 • Ztracená sluchátka
  V úterý jsem někde ve škole nechala sluchátka apple EarPods komplet v krabičce. Kdyby je náhodou někdo našel, ozvěte se mi prosím na číslo 605 581 136. Díky.