Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


GVP ve Španělsku

Poslední týden v září jsme byli my - studenti třídy 3.F ve Španělsku v Barceloně pod záštitou paní profesorky Birhanzl, kde jsme poznávali nejen krásy tohoto města, ale také španělskou kulturu a v neposlední řadě jsme procvičovali španělštinu.

30.10.2019 - Autor: Tereza Hadžegová - Komentáře: 0

Hned první den jsme vyrazili do města a po vydatném obědě jsme poprvé poznali krásy barcelonského metra. Hlavním rozdílem mezi pražským a barcelonským metrem je to, že zatímco v Praze se při parném dni v metru zchladíte, v Barceloně je tam ještě o dvacet stupňů více. Přes celé město jsme cestovali k fotbalovému stadionu Camp Nou, který je domácím stadionem týmu FC Barcelona. Zbytek odpoledne jsme strávili chozením a večer jsme se neúmyslně stali součásti La Mercé, kdy katalánci vyráží do ulic a oslavují svého patrona Mare de Deu de la Mercé.

Druhý den se nesl ve jméně Antonia Gaudího, který je jedním z nejvýznamnějších katalánských architektů. Dopoledne nás paní průvodkyně provedla ulicí, kde se nachází hned tři domy, které Gaudí navrhl, včetně domu, kde sám žil po většinu svého života. Poté jsme si všichni dali tapas, což je typické španělské občerstvení, složené z několika malých porcích. Po obědě jsme viděli Parc Ciutadella. Tento park byl velmi dlouho jedinou přírodou v Barceloně, a právě proto je jeho součástí i zoo (kterou jsme ovšem nenavštívili). Druhý den jsme se podívali dokonce i k moři.

Třetí den byl muzejní den. Nejdříve jsme byli dopoledne v Katalánském Národním muzeu, poté jsme viděli dvě muzea moderních umění, včetně velmi zajímavé výstavy historie feminismu. V podvečer jsme se konečně dočkali vrcholného díla Antonia Gaudího a šli jsme na prohlídku Sagrada Família. Chrám je stále nedostavený a z venku částečně olešený, ale interiér je již dodělaný a je dechberoucí.

Náš poslední den jsme nejdříve strávili v gotické katedrále Catedral de Barcelona a podvečer v nám všem dobře známém parku Guell, jež nám poskytl krásný výhled na celou Barcelonu.

Dopoledne před odletem šla většina z nás nakupovat a pak už jen s nacpanými kufry hurá na letiště!

Výlet nám všem poskytl možnost procvičit si v praxi španělštinu, poznat jeden z jejich nejrozšířenějších dialektů a samozřejmě alespoň částečně poznat katalánskou kulturu. Tímto bychom chtěli všichni paní profesorce Birhanzl ještě jednou poděkovat, že nám to umožnila.

fotofoto

Autor: Tereza Hadžegová


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
8 + 4 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková
 • Ztráta flešky
  Minulý čtvrtek jsem zřejmě nechal v počítači zasunutou flešku s pro mne důležitými daty. Malá, černá. Nenašel někdo? Díky za pomoc.
 • KMD
  Vážení divadelníci, je zveřejněna poslední nabídka divadelních představení v tomto školním roce. Vstupenky si můžete objednávat od 3.3. - 10. 3. 2020. N. Brousilová, kab.č. 208
 • ChO kategorie C
  Školní kolo chemické olympiády,kategorie C proběhne ve čtvrtek 5.3. v laboratoři od 10 hodin. Jestli potřebujete nějaké další informace, přijďte se zeptat. H.Vondráčková
 • KMD
  Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
 • GVP na MČR SVL
  Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
 • VoBaFo rozlosování
  Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.