Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)

Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

POPRASK - volejbal dívky

Našim studentkám patří poděkovaní a velká jednička. Gratulujeme k postupu do semifinále z prvního místa. Hrálo se 4.5. 2007 na kurtech Meteoru Praha.

Stalo se dobrou tradicí, že se naše děvčata starají o medaili z turnaje POPRASK. Jaká byla letošní cesta do semifinále? Našimi soupeři byly v tomto pořadí: Euroškola Tupolevova, OA Krupského náměstí, gymnázium Pražačka, gymnázium Českolipská.

První soupeř byl opravdu na rozehrání. Naše soupeřky měly problém sami se sebou a naše taktika byla jednoduchá. Dopravíme míč na polovinu soupeře a počkáme až rozehru pokazí. Tedy 2:0 ve prospěch GVP.

Nejtěžší zápas byl ten druhý - proti OA Krupského náměstí. První set byl hodně snadný a vysoké vítězství asi neodpovídalo našemu výkonu ani výkonu našich soupeřek. Vše se pro nás zkomplikovalo v druhém setu. Prakticky celý set jsme prohrávali. Nemohli jsme se prosadit v útoku a ani tradiční zbraň – podání – nebyla účinná. Na dohled jsme se soupeřkám dostali až v samém závěru setu. A do vedení jsme šli teprve za stavu 24:24. Ale pak jsme naše soupeřky přes sebe nepustili. Tedy 2:0 opět ve prospěch GVP.

Gymnázium Pražačka nenastupovalo s přehnanými ambicemi. Náš výkon v tomto zápase kulminoval. A bohužel to odnesla Pražačka. Tedy 2:0 ve prospěch lepšícího se GVP.

Finis coronat opus. Tedy tečka na závěr. No spíš černý puntík. Kaňka. Náš výkon byl… No jak to jen napsat. Asi lajdácký a nesoustředěný. Děvčata se bavila se soupeřkami i diváky. Soupeřky byly nejslabší z celé skupinky a první set byl do stavu 10 : 10 spíše v náš neprospěch. V time – outu jsme si řekli, že je nedůstojné pokračovat v tomto výkonu. Odměnou za soustředěnější hru bylo utěšeně narůstající bodové konto GVP. Výkon se opíral o razantnější podání. Tedy 2:0 ve prospěch výrazně lepšího a již unaveného GVP.

No a komu je třeba děkovat?

Především tvůrcům hry nahrávačkám – Hance Valešové 5.B (číslo 4) a Vlaďce Bartošové 3.B (3), hráčkám na bloku: Janě Setínkové 5.B (11) a Lindě Mošovské 3.C (8). Zapomenout nesmíme ani na smečařky: Nguyen Phuong Thanh – tedy na Táňu z 5.A (2) a Adélu Hlavatou 5.B (6). Na střídačce byla připravená po nedoléčeném zranění Lenka Svobodová 3.C (5) a technicky zajistila kamarádky zraněná Markéta Rohelová 2.E. Do výběru GVP patří také Petra Štočková, která si plnila studijní povinnosti.

Velikou a podtrženou pětku si však zaslouží pořadatelé za stanovení termínu semifinále.Turnaj totiž pokračuje 22.5. Tedy v termínu ústních maturit. Datum maturit je určen a je dostatečně dopředu znám, proto je neomluvitelné, že byl zvolen tento pro všechny velmi nepřijatelný termín.

Našemu výběru budeme držet pěstičky. I já se musím z tohoto turnaje omluvit. V tomto termínu jsem byl jmenován předsedou maturitní komise na Gymnáziu Pražačka.

09.05.2007 - Autor: Petr Erlebach