Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Akce a dění

 • Sportovní hry - florbal
  Zdravím všechny vrcholové i rekreační hráče a přátele děrovaného míčku. Pokouším se vyjít vstříc požadavku studentů. Máme možnost otevřít SH - florbal. Termín se našel v pátečních odpoledních hodinách 14.30 - 16.15 hod.. Tedy zájemci o SH - kontaktujte mne - nyní nejlépe emailem a SH se pokusíme otevřít. Hlásit se mohou úplně všichni zájemci - děvčata i hoši. Zdraví a za projevený zájem děkuje Petr Erlebach
 • Volejbal POPRASK rozlosování
  Zdravím všechny hráčky a hráče volejbalu. Letos se POPRASK hraje v kategorii VI B a tak mohou hrát hráčky a hráči ročníku nar. 2000 - 2003. Kluci budou hrát ve st 27.9. 2017 na Meteoru. Prosím je o schůzku v úterý 26.9. 2017 u kab. č. 123. Žádám zejména první ročníky o podporu. Kluků budu mít málo a tak, kdo umíte i docela malinko volejbal, neváhejte a podpořte náš tým. Děvčata hrají již v pondělí 25.9. 2017. Prosím o schůzku v pátek před vyučováním. Tedy 22.9. 7.45 hod. u kab č. 123. Nebudu ve škole. Jsem na cyklojízdě. Děkuji moc za pomoc a ochotu reprezentovat GVP. Petr Erlebach
 • POPRASK volejbal nominace hoši
  Nominováni jsou: Šimon Vodvárko, Matyáš Halasz oba 2.E, Filip Dovalil 3.A. O účast prosím šikovné kluky ze třídy 4.A - vítěze turnaje VoBaFo. Naše schůzka bude v úterý 26.9. 2017 v 10.45 hod. u kab. č. 123. Prosba k prvním ročníkům čtyřletého studia platí... Děkuji P.E.
 • CERN schůzka v pondělí
  Všichni přineste na schůzku o velké přestávce v pondělí 18.9. cestovní doklad a kopii pojištění (včetně odpovědnosti za škody) ke kontrole. Někteří ještě nemají doplaceno!!! H.Vondráčková
 • Vobafo 2017/18 startuje
  Zdravím příznivce tradičního míčového trojboje. Pro první ročníky na vysvětlenou: hledáme nejlepší třídu na škole v součtu míčových her - volejbal, basketbal a fotbal. Stránky soutěže:VoBaFo stránky. Letos měníme přihlašování a tak se pouze seznamte s novinkami a pravidly: VoBaFo - pravidla. V případě nejasností mne kontaktujte. Moc se těším na vaše výkony a přeji hodně zdaru v novém školním roce 2017/18. Petr Erlebach
 • ACS zve na fotbal
  Jestliže máte zájem zajít na fotbal, tak mne kontaktujte nejpozději v po před víkendem, kdy se hraje. Stačí emailem. Symbolická cena vstupenky je opět 20 Kč. Lístky budou k vyzvednutí na vrátnici GVP a po mém návratu z kurzů u mne. Podzimní zápasy, na které Vám můžeme poskytnout zvýhodněné vstupenky, jsou:
  · 10.9. od 18 hodin ACS vs. MFK Karviná
  · 23.9. ACS vs. FK Teplice
  · 28.10. ACS vs. FC Baník Ostrava
  · 18.11. ACS vs. FC Vysočina Jihlava
  POZOR! Kromě utkání s Karvinou nejsou ještě přesná data a časy výkopu určeny! Sledujte prosím stránky ACS, kde budou přesné termíny potvrzeny ZDE. P.E.
 • POPRASK volejbal
  Zdravím příznivce volejbalu SŠ (vyšší ročníky víceletého a celé čtyř leté studium). Prosím o spolupráci. Domluvte se a připravte volejbalové výběry do akce. Hrát se začne v polovině září. Jsem na kurze v Borovici a tak vás budu kontaktovat po rozlosování turnaje na stránkách GVP. Poprosil jsem o nasazení výběru kluků i děvčat po 25.9. 2018. Počítejte s touto akcí. Děkuji moc a přeji dobrý start do nového školního roku. P.E.

Chci přidat Aktualitu »


Články

Zajímavé kurzy a soutěže

 Na začátku školního roku se můžete přihlásit na zajímavé kurzy a soutěže. Jedná se o Talnet, Astronomický kurz a Logickou olympiádu. Další informace a odkazy jsou dále v článku.

18.09.2017 - Autor: Martin Horyna

24 hodin s FF UK 2017 (odborné stáže)

Filozofická fakulta UK nabízí středoškolským studentům možnost absolvovat odbornou stáž. Již šestý ročník stáží s názvem 24 hodin s FF UK se uskuteční v období od 16. 10. 2017 do 5. 1. 2018. Katedry a ústavy, které jsou zapojené do akce, vybírají zájemce na základně motivačních dopisů. Studenti stráví na fakultě v průběhu zimního semestru celkem 24 hodin nabitých individuálním odborným programem. Přihlášky se přijímají do 15. září 2017. Další informace naleznete na: http://www.ff.cuni.cz/

11.09.2017 - Autor: Naděžda Brousilová

Školní knihovna

Začal školní rok a opět můžete navštěvovat školní knihovnu. Podrobnější informace jsou dále v článku.

05.09.2017 - Autor: Vítězslav Derka

Dopis ředitele školy rodičům

Text dopisu ředitele školy PhDr. Jaroslava Mervínského adresovaného rodičům studentů.

04.09.2017 - Autor: Martin Horyna

Setkání na zahradě GVP

Dovolujeme si pozvat studenty prvních ročníků a jejich rodiče na odpolední setkání v úterý 5. 9. 2017. Pozvánka ZDE.

03.09.2017 - Autor: Pavla Imramovská

Řečtina

Milí studenti,
od příštího týdne začíná výuka řečtiny. Noví zájemci se mohou hlásit u paní prof. Čolasové (kabinet 020), nebo napsat email na colasova@gvp.cz.

Připomínám, že nás přijedou navštívit Řekové z Kréty. Náš reciproční projekt pokračuje i tento rok, můžete se tedy opět těšit na návštěvu Řecka!

Těším se na vás.

03.09.2017 - Autor: Andronika Čolasová

Zdravotní tělesná výchova

Po několikaleté přestávce bude na naší škole ve školním roce 2017/18 opět vyučován předmět Zdravotní tělesná výchova. Do rozvrhu bude tento předmět zařazen každou středu odpoledne (cca 15:00-16:30). Tento předmět bude povinný pro všechny studenty a studentky naší školy, kteří budou uvolněni z běžných hodin tělesné výchovy na základě svého změněného zdravotního stavu potvrzeného lékařem. Charakteristika a cíle předmětu jsou uvedeny ve zbytku článku. Zdravotní tělesnou výchovu bude vyučovat Mgr. Zuzana Maroušková.

29.08.2017 - Autor: Martin Horyna

Adélka Čermáková je první v republice

Ve dnech 15. - 18. 6. 2017 proběhla na Moravě v Boskovicích celostátní přehlídka prací Středoškolské odborné činnosti. Naši školu zastupovaly dvě soutěžící, z prvního místa v krajském kole postupující Katka Limburská a z druhého místa po tzv. licitaci jdoucí Adélka Čermáková, obě ze třídy 5.B.

Děvčata mě vtipně informovala o průběhu soutěže. Připadaly si jak české jehly v kupce moravského sena. Konkurence byla vysoká. Ale přesto se jim podařilo dosáhnout výborného výsledku. Adélka Čermáková v kategorii Teorie kultury, umění a umělecké tvorby svoji práci Složité cesty české kinematografie v proměnách 20. století naprosto bez chyb obhájila před odbornou komisí a celostátní soutěž vyhrála. Katka v kategorii Fyzika skončila na pěkném devátém místě.

Doufám, že udržíme tradici a najdou se mezi studenty naší školy další zájemci o podobnou vědeckou práci.

29.06.2017 - Autor: RNDr. Helena Vondráčková

Ohromný úspěch studentů GVP v celorepublikovém finále Baťovy manažerské olympiády

Již druhým rokem se studenti ekonomického semináře účastnili Baťovy manažerské olympiády, kterou pořádá Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Letos do soutěže vstoupilo 23 studentů našeho gymnázia, kteří v dubnu absolvovali test z všeobecného ekonomického přehledu, marketingu, managementu, matematiky a logiky a anglického jazyka. Na základě výsledků předkola z 1897 studentů z 98 středních škol v ČR do první stovky nejúspěšnějších řešitelů postoupilo šest studenů GVP, ale pouze tři odjeli 16.6. do Zlína na celorepublikové finále.

Mám velkou radost, že všichni studenti obstáli v ohromné konkurenci na výbornou!
David Švábek obsadil celkové 46. místo, Jan Hofštetr se umístil na úžasném 11. místě a pozor, Richard Riegl podal fantastický výkon a umístil se na 1. místě!

Milí moji ekonomové, přijměte ještě jednou ohromnou gratulaci. Jste báječní a všichni jsme rádi, že jste tím nejlepším způsobem reprezentovali GVP.

28.06.2017 - Autor: Lucie Kozderková

100 let od narození Josefa Kainara

Ve čtvrtek 29.června 2017 se od 10 hodin uskuteční ve studovně Gymnázia Na Vítězné pláni setkání studentů, pedagogů a rodičů, při kterém připomeneme ve vyprávění, písních i ve verších Josefa Kainara.

Pozvání přijal hudebník Michal Prokop a herci Divadla v Dlouhé. Přijďte si poslechnout zajímavá vyprávění a zhudebněné verše básníka, který vás provázel od dětských básniček, a ani o tom nevíte.

Plakát akce

26.06.2017 - Autor: Pavla Imramovská

Výsledky testování žáků 2. ročníků šestiletého studia

Česká školní inspekce provádí každoročně testování výsledků vzdělávání. Z naší školy se tohoto testování letos zúčastnili žáci z 2.A, 2.B a 2.C. Byli testováni z matematiky, anglického jazyka a hudební a výtvarné výchovy. Naši žáci dosáhli výrazně nadprůměrných výsledků. Je to jistě dobře, ale vzhledem k tomu, že průměr je tvořen nejen žáky gymnázií, ale i běžných základních škol, šlo samozřejmě o očekávaný výsledek. To však nic nemění na tom, že téměř všichni žáci přistoupili k testování velmi odpovědně a mnohé individuální výsledky byly vynikající. Studentům za tento přístup děkuji a k výborným výsledkům jim blahopřeji. Konkrétní výsledky školy, tříd, nejlepších studentů a porovnání s celkovými výsledky najdete v tomto souboru. Česká školní inspekce bohužel neuvolnila celé testy, zveřejnila jen ukázky otázek z matematiky, angličtiny, hudební a výtvarné výchovy, všech předmětů (i těch, které nebyly testovány na naší škole). V příštím školním roce čeká podobné testování studenty 2. ročníků čtyřletého studia (třídy třídních učitelů Marie Laušmanové a Hany Římalové) v oblasti mediální gramotnosti.

26.06.2017 - Autor: Martin Horyna

Volitelné předměty, rozdělení do skupin

Informace o rozdělení studentů do skupin volitelných předmětů ve školním roce 2017/18.

21.06.2017 - Autor: Martin Horyna

Vyhledávání v článcích »
Chci publikovat článek »