Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Cvičná evakuace školy

V tomto článku se dozvíte, kdy a jak proběhne cvičná evakuace školy.

13.10.2013 - Autor: Tamara Čučková - Komentáře: 0

Zákon nám ukládá pravidelně nacvičovat evakuaci školy s cílem snížit rizika spojená s možným požárem. Stejně jako v minulých letech proběhne cvičná evakuace dvakrát. Nejdříve se zaměříme opravdu na nácvik správného chování, a tak budeme všichni dopředu vědět, kdy k evakuaci dojde. Stane se tak ve středu 16.10. v druhé části 3. vyučovací hodiny. Pokud však bude vysloveně nepříznivé počasí, tak nácvik ještě odložíme, abychom se netrápili deštěm a zimou. Na jaře si pak evakuaci zopakujeme, ale to již její termín dopředu oznamovat nebudeme, protože půjde především o test, jak činnosti spojené s opuštěním budovy zvládáme.  

Evakuace bude vyhlášena školním rozhlasem. Budovu bychom měli opustit co nejdříve, maximálně do pěti minut. Cvičný poplach nám ukládá zákon, akce je tedy povinná pro všechny přítomné. Shromaždiště cvičného poplachu je na horním školním hřišti. Během evakuace postupujte takto:

1. Po vyhlášení poplachu zavřete okna a pod vedením vyučujícího opusťte třídu. Osobní věci si vezměte s sebou, dveře zůstanou zavřené, nikoli zamčené.

2. Nejbližším schodištěm jděte co nejrychleji k příslušným požárním dveřím, a to následujícím způsobem:

 • suterén - šatny studentů - bílé požární dveře, hlavní východ
 • suterén - jídelna - modré požární dveře - postranní východ za jídelnou
 • suterén - kuchyň - dveře za kuchyní
 • přízemí a 1. patro - kolem vrátnice, hlavní východ
 • 2. a 3. patro - dle konkrétní polohy učebny (jděte k bližšímu schodišti) - východní schodiště = červené požární dveře (zadní východ směr pingpongové stoly), západní schodiště = žluté požární dveře (zadní východ směr školní hřiště)

3. Shromážděte se na horním hřišti, a to takto:

 • 1. ročníky - západní polovina fotbalového hřiště (blíž k metru)
 • 2. ročníky - východní polovina fotbalového hřiště (blíž ke škole)
 • 3. ročníky - západní polovina basketbalového hřiště (blíž k metru)
 • 4. ročníky - východní polovina basketbalového hřiště (blíž ke škole, pod prostředním košem)
 • 5. ročníky - cvičné basketbalové hřiště (nejblíže ke škole)
 • 6. ročníky - rozběhová dráha na skok daleký
 • netřídní + nevyučující danou hodinu + ostatní personál školy - u skladu lodí.

Vyučující nahlásí počet přítomných studentů koordinátorovi akce (stojí u schodiště u hřiště), učitelé, kteří danou dobu neučí, a ostatní personál se též nahlásí. Třídní učitelé si stoupnou ke svým třídám.

Autor: Tamara Čučková


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
9 + 6 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak
 • ISIC karty
  Je opět možné objednávat nové ISIC karty a duplikáty. Plháková
 • VoBaFo finále
  Do finále turnaje postupují: obhájci prvenství 5.A a dále vítězové základních skupin: 3.E, 3.A, 5.B, 4.C. Velké finále začne 8.00 hod. 19.6. volejbalem a pokračuje ve čt 20.6. Ba a v pátek po fotbale budeme znát vítěze. Změna programu - vzhledem k počasí -vyhrazena. Děkuji všem za účast a těším se na finále 2019. Sportu zdar a VoBaFu zvláště P.E.
 • Konec školního roku ve ŠJ
  Vedoucí školní jídelny upozorňuje všechny strávníky, že odhlašování obědů je možné nejpozději v pondělí 17. 6. P. Im.
 • Ztracená polstrovaná židle
  V průběhu maturit nám někdo ze třídy 105 odnesl polstrovanou červenou židli. Ve třetím patře jsme ji nenalezli, tak je možné, že ji někdo má i v kabinetě. Prosím, vraťte ji, je v inventáři třídy. Díky
 • KUFR
  Nutně potřebujeme malý kufr, pokud možno na kolečkách, pošleme v něm vybrané psací potřeby na Kubu. Můžete nějaký starší doma postrádat? Ozvěte se v kab.208. (P.S. domácnost si fakt nezařizujeme :-) )