Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Cvičná evakuace školy

V tomto článku se dozvíte, kdy a jak proběhne cvičná evakuace školy.

13.10.2013 - Autor: Tamara Čučková - Komentáře: 0

Zákon nám ukládá pravidelně nacvičovat evakuaci školy s cílem snížit rizika spojená s možným požárem. Stejně jako v minulých letech proběhne cvičná evakuace dvakrát. Nejdříve se zaměříme opravdu na nácvik správného chování, a tak budeme všichni dopředu vědět, kdy k evakuaci dojde. Stane se tak ve středu 16.10. v druhé části 3. vyučovací hodiny. Pokud však bude vysloveně nepříznivé počasí, tak nácvik ještě odložíme, abychom se netrápili deštěm a zimou. Na jaře si pak evakuaci zopakujeme, ale to již její termín dopředu oznamovat nebudeme, protože půjde především o test, jak činnosti spojené s opuštěním budovy zvládáme.  

Evakuace bude vyhlášena školním rozhlasem. Budovu bychom měli opustit co nejdříve, maximálně do pěti minut. Cvičný poplach nám ukládá zákon, akce je tedy povinná pro všechny přítomné. Shromaždiště cvičného poplachu je na horním školním hřišti. Během evakuace postupujte takto:

1. Po vyhlášení poplachu zavřete okna a pod vedením vyučujícího opusťte třídu. Osobní věci si vezměte s sebou, dveře zůstanou zavřené, nikoli zamčené.

2. Nejbližším schodištěm jděte co nejrychleji k příslušným požárním dveřím, a to následujícím způsobem:

 • suterén - šatny studentů - bílé požární dveře, hlavní východ
 • suterén - jídelna - modré požární dveře - postranní východ za jídelnou
 • suterén - kuchyň - dveře za kuchyní
 • přízemí a 1. patro - kolem vrátnice, hlavní východ
 • 2. a 3. patro - dle konkrétní polohy učebny (jděte k bližšímu schodišti) - východní schodiště = červené požární dveře (zadní východ směr pingpongové stoly), západní schodiště = žluté požární dveře (zadní východ směr školní hřiště)

3. Shromážděte se na horním hřišti, a to takto:

 • 1. ročníky - západní polovina fotbalového hřiště (blíž k metru)
 • 2. ročníky - východní polovina fotbalového hřiště (blíž ke škole)
 • 3. ročníky - západní polovina basketbalového hřiště (blíž k metru)
 • 4. ročníky - východní polovina basketbalového hřiště (blíž ke škole, pod prostředním košem)
 • 5. ročníky - cvičné basketbalové hřiště (nejblíže ke škole)
 • 6. ročníky - rozběhová dráha na skok daleký
 • netřídní + nevyučující danou hodinu + ostatní personál školy - u skladu lodí.

Vyučující nahlásí počet přítomných studentů koordinátorovi akce (stojí u schodiště u hřiště), učitelé, kteří danou dobu neučí, a ostatní personál se též nahlásí. Třídní učitelé si stoupnou ke svým třídám.

Autor: Tamara Čučková


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
2 + 10 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.
 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.