Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Cvičná evakuace školy

V tomto článku se dozvíte, kdy a jak proběhne cvičná evakuace školy.

13.10.2013 - Autor: Tamara Čučková - Komentáře: 0

Zákon nám ukládá pravidelně nacvičovat evakuaci školy s cílem snížit rizika spojená s možným požárem. Stejně jako v minulých letech proběhne cvičná evakuace dvakrát. Nejdříve se zaměříme opravdu na nácvik správného chování, a tak budeme všichni dopředu vědět, kdy k evakuaci dojde. Stane se tak ve středu 16.10. v druhé části 3. vyučovací hodiny. Pokud však bude vysloveně nepříznivé počasí, tak nácvik ještě odložíme, abychom se netrápili deštěm a zimou. Na jaře si pak evakuaci zopakujeme, ale to již její termín dopředu oznamovat nebudeme, protože půjde především o test, jak činnosti spojené s opuštěním budovy zvládáme.  

Evakuace bude vyhlášena školním rozhlasem. Budovu bychom měli opustit co nejdříve, maximálně do pěti minut. Cvičný poplach nám ukládá zákon, akce je tedy povinná pro všechny přítomné. Shromaždiště cvičného poplachu je na horním školním hřišti. Během evakuace postupujte takto:

1. Po vyhlášení poplachu zavřete okna a pod vedením vyučujícího opusťte třídu. Osobní věci si vezměte s sebou, dveře zůstanou zavřené, nikoli zamčené.

2. Nejbližším schodištěm jděte co nejrychleji k příslušným požárním dveřím, a to následujícím způsobem:

 • suterén - šatny studentů - bílé požární dveře, hlavní východ
 • suterén - jídelna - modré požární dveře - postranní východ za jídelnou
 • suterén - kuchyň - dveře za kuchyní
 • přízemí a 1. patro - kolem vrátnice, hlavní východ
 • 2. a 3. patro - dle konkrétní polohy učebny (jděte k bližšímu schodišti) - východní schodiště = červené požární dveře (zadní východ směr pingpongové stoly), západní schodiště = žluté požární dveře (zadní východ směr školní hřiště)

3. Shromážděte se na horním hřišti, a to takto:

 • 1. ročníky - západní polovina fotbalového hřiště (blíž k metru)
 • 2. ročníky - východní polovina fotbalového hřiště (blíž ke škole)
 • 3. ročníky - západní polovina basketbalového hřiště (blíž k metru)
 • 4. ročníky - východní polovina basketbalového hřiště (blíž ke škole, pod prostředním košem)
 • 5. ročníky - cvičné basketbalové hřiště (nejblíže ke škole)
 • 6. ročníky - rozběhová dráha na skok daleký
 • netřídní + nevyučující danou hodinu + ostatní personál školy - u skladu lodí.

Vyučující nahlásí počet přítomných studentů koordinátorovi akce (stojí u schodiště u hřiště), učitelé, kteří danou dobu neučí, a ostatní personál se též nahlásí. Třídní učitelé si stoupnou ke svým třídám.

Autor: Tamara Čučková


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
8 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Doplatek zájezdu na Korsiku
  Jak jsme již avizovali, zájezd na Korsiku byl přeložen na termín 5.-13.9. Pokud bude situace stále příznivá, je pravděpodobné, že se v daném termínu uskuteční. Prosíme tedy o doplatek na nadační účet do konce června. Pod svým VS, který vám byl již přidělen, posílejte doplatek 9 600 Kč. Pokud máte dotazy, kontaktujte mě nebo prof. Bártovou.
 • VoBaFo 2020
  Letošní turnaj VoBaFo je zrušen. Vaše přihlášky zůstávají v platnosti. Skupiny též platí. Doplníme je o další zájemce. Zejména z řad prvních ročníků. Bohužel přijdeme o "Souboj Titánů" turnaje 6.A a 4.E, do kterého v minulém ročníku promluvila 3.E. Těším se na vás a maturantům hodně zdaru u maturity i u přijímací zkoušky na VŠ přeje P.E.
 • KMD
  Vážení divadelníci, jak jsem Vás již informovala, letošní sezona skončila, a proto Vám budu vracet peníze za představení, která jste nezhlédli. Maturantům budu vracet peníze během maturitního týdne (11.6.-17.6.) , ostatním studentům pravděpodobně na začátku nového školního roku. Novou sezonu začneme také až v září. Těšme se na nová divadelní představení. N. Brousilová
 • Morava pro 5.ABC
  Naše výprava "Za Lovci mamutů" byla v termínu 27.5. - 31.5. 2020 zrušena. Když bude zájem, můžeme jet na podzim. Více po návratu do školy. V případě zrušení akce budou peníze vráceny. Případně pište, volejte:-) Držte se P.E.
 • 11.5. knihovna otevřena
  Dne 11.5. bude knihovna otevřena ráno mezi 9.00 a 11.00. Pokud máte zájem o výpůjčky, napište mi předem, knihy vám připravím. Knihovník.
 • Online exkurze na Jaderce
  Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) nabízí možnost online navštívit termojaderný fúzní reaktor - tokamak Golem, který provozuje. Průvodcem bude Vojtěch Svoboda z katedry fyziky FJFI, který je hlavním vedoucím tohoto zařízení. Online návštěva s přednáškou se uskuteční už tento čtvrtek 23. dubna 2020 od 10.00 hodin na Facebooku Jaderky. FJFI chystá také další videopřenosy - z těch nejbližších to bude představení štěpného jaderného reaktoru VR-1 Vrabec a laboratoří katedry jaderné chemie.
 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková
 • Ztráta flešky
  Minulý čtvrtek jsem zřejmě nechal v počítači zasunutou flešku s pro mne důležitými daty. Malá, černá. Nenašel někdo? Díky za pomoc.
 • KMD
  Vážení divadelníci, je zveřejněna poslední nabídka divadelních představení v tomto školním roce. Vstupenky si můžete objednávat od 3.3. - 10. 3. 2020. N. Brousilová, kab.č. 208