Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


K čemu je dobrá ta Ekoškola?

Je mi jasné, že si touto otázkou rozjařeně nabíhám na vidle, neboť mnohým se pravděpodobně dere na jazyk odpověď nepublikovatelná na školním intranetu. Moc rádi bychom vás ale v příštích týdnech a měsících přesvědčili o tom, že namístě jsou alternativní odpovědi.

14.10.2013 - Autor: Zuzana Lenochová - Komentáře: 0

Na první pohled by se mohlo zdát, že Ekoškola, respektive Ekotým, je jen banda cvoků, kteří ostatní nutí do třídění odpadu, polepují školu podivnými letáčky s vysušeným gekonem a čas od času se zmateně svolávají školním rozhlasem. Pravda je ovšem taková, že Ekotým je banda cvoků, kteří mají pocit, že s tímhle světem není něco v pořádku, a ve svém volném čase věnují energii snaze o to, aby to s tímhle světem nedopadlo špatně. Zatímco na konci minulého školního roku jsme museli zatnout zuby a dát do pořádku všechny formality nutné k tomu, abychom v dvouletém limitu obhájili náš "prestižní mezinárodní titul", letos máme poněkud jiné plány. Kromě toho, že si chceme nadále všímat toho, co by se dalo ve škole vylepšit, abychom se v ní cítili lépe (po úspěšném tažení za automatem na vodu jsou to např. smělé plány na lavičky na školním pozemku), rádi bychom si především všímali toho, co by se dalo vylepšit na Zemi, abychom se cítili lépe na ní, a to nejen my, příslušníci privilegované části lidstva, a pokud možno nejen v horizontu nejbližších několika desítek let. A vás potkalo to štěstí, že se s vámi o své postřehy míníme téměř nenásilně podělit.

Při jednom zvláště plodném brainstormingu jsme nasršeli několik témat, která nám pro přežití lidstva na téhle modrozenelé planetě přijdou zásadní. První padla volba na POTRAVINY a záležitosti s nimi spojené. Připravte se tedy na to, že na vás z různých kanálů bude útočit zoufalý hlad, hanebné plýtvání potravinami, nadějný Fair trade, bezohledné olejné palmy, zcestovalé globální produkty nebo bifteky nasáklé desítkami litrů vody a kilogramy oxidu uhličitého. Těšte se na to, že se dozvíte, kde se v Praze můžete kvalitně najíst úplně zadarmo, a že budete své dobře živené svědomí moci uchlácholit trochou dobročinnosti. A začneme už brzy - středa 16. října je totiž kromě dne "Cvičné evakuace školy" i Světovým dnem potravin. Správně naladit na avízované řádění Ekoškoly se můžete např. na projekcích dokumentárních filmů festivalu Alimenterre, který se koná od 14. do 18. října (více viz www.festivalalimenterre.cz).

Autor: Zuzana Lenochová


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 4 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak