Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


K čemu je dobrá ta Ekoškola?

Je mi jasné, že si touto otázkou rozjařeně nabíhám na vidle, neboť mnohým se pravděpodobně dere na jazyk odpověď nepublikovatelná na školním intranetu. Moc rádi bychom vás ale v příštích týdnech a měsících přesvědčili o tom, že namístě jsou alternativní odpovědi.

14.10.2013 - Autor: Zuzana Lenochová - Komentáře: 0

Na první pohled by se mohlo zdát, že Ekoškola, respektive Ekotým, je jen banda cvoků, kteří ostatní nutí do třídění odpadu, polepují školu podivnými letáčky s vysušeným gekonem a čas od času se zmateně svolávají školním rozhlasem. Pravda je ovšem taková, že Ekotým je banda cvoků, kteří mají pocit, že s tímhle světem není něco v pořádku, a ve svém volném čase věnují energii snaze o to, aby to s tímhle světem nedopadlo špatně. Zatímco na konci minulého školního roku jsme museli zatnout zuby a dát do pořádku všechny formality nutné k tomu, abychom v dvouletém limitu obhájili náš "prestižní mezinárodní titul", letos máme poněkud jiné plány. Kromě toho, že si chceme nadále všímat toho, co by se dalo ve škole vylepšit, abychom se v ní cítili lépe (po úspěšném tažení za automatem na vodu jsou to např. smělé plány na lavičky na školním pozemku), rádi bychom si především všímali toho, co by se dalo vylepšit na Zemi, abychom se cítili lépe na ní, a to nejen my, příslušníci privilegované části lidstva, a pokud možno nejen v horizontu nejbližších několika desítek let. A vás potkalo to štěstí, že se s vámi o své postřehy míníme téměř nenásilně podělit.

Při jednom zvláště plodném brainstormingu jsme nasršeli několik témat, která nám pro přežití lidstva na téhle modrozenelé planetě přijdou zásadní. První padla volba na POTRAVINY a záležitosti s nimi spojené. Připravte se tedy na to, že na vás z různých kanálů bude útočit zoufalý hlad, hanebné plýtvání potravinami, nadějný Fair trade, bezohledné olejné palmy, zcestovalé globální produkty nebo bifteky nasáklé desítkami litrů vody a kilogramy oxidu uhličitého. Těšte se na to, že se dozvíte, kde se v Praze můžete kvalitně najíst úplně zadarmo, a že budete své dobře živené svědomí moci uchlácholit trochou dobročinnosti. A začneme už brzy - středa 16. října je totiž kromě dne "Cvičné evakuace školy" i Světovým dnem potravin. Správně naladit na avízované řádění Ekoškoly se můžete např. na projekcích dokumentárních filmů festivalu Alimenterre, který se koná od 14. do 18. října (více viz www.festivalalimenterre.cz).

Autor: Zuzana Lenochová


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
6 + 6 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • POPRASK volejbal
  Prosím hráče a hráčky volejbalu o schůzku v pondělí 23.9. 2019 v 9.40 hod. u kab.č. 123. Hrací den - kluci ut 24.9. 2019 a dívky st 25.9. 2019 od 8.00 na Meteoru. Prosím domluvení nominace hráček s Alenou Novotnou 6.A a Lindou Kulišovou 6.B. Případně se uvidíme až na schůzce. Kluky povedou do boje zkušení hráči ze 4.E Šimon Odvárko a Sebastián Toplak. Děkuji moc P.E.
 • Holandština
  První hodina holandštiny (nizozemštiny) na škole proběhne ve středu 25. září od osmé hodiny v učebně 102. Prosím ještě ty, kdo se chtějí přidat do Klubu nizozemštiny, aby mi napsali na jun@gvp.cz. Budu se těšit, JJ.
 • Florbalový projekt KB FLORBAL CHALLENGE 2019/2020
  Prosím hráče florbalu narozené od 1.1.2002 do 31.12.2004, kteří chtějí reprezentovat školu, aby mne kontaktovali. Sestavuji team na KB FLORBAL CHALLENGE. GVP je zaregistrována. Zdravím, děkuji a těším se na vás. P.E.
 • Keramika
  Studenti se zájmem o keramiku se sejdou na první schůzce 4.10.2019 ve 14:40 hod. před keramickou dílnou v přízemí školy vedle VV. Na všechny zájemce se těší P.E.
 • KMD
  Přihlášky do KMD budu vybírat již jen 9.9., 11.9. a přidávám poslední den 12.9.2019! Přijďte s vyplněnou přihláškou a s penězi do kab.208. Představení na říjen si vyberete osobně u mne v kab.č.208. Přijďte i vy, kteří jste již zaplatili. N.Brousilová
 • Knihovna bude uzavřená!
  Příští týden je knihovna uzavřena. Knihy lze pouze vracet. Otevřeno bude až 13.9. od rána. Knihovník.
 • Missing Power Plug For Laptop
  I lost a laptop power plug yesterday. Last seen at my desk in room 207. Other possible locations are rooms 105, 203, 214. ---------------------------- Včera jsem ztratil napájecí kabel notebooku. Naposledy viděl u mého stolu v učebně 207. Další možná umístění jsou místnosti 105, 203, 214.
 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.