Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


K čemu je dobrá ta Ekoškola?

Je mi jasné, že si touto otázkou rozjařeně nabíhám na vidle, neboť mnohým se pravděpodobně dere na jazyk odpověď nepublikovatelná na školním intranetu. Moc rádi bychom vás ale v příštích týdnech a měsících přesvědčili o tom, že namístě jsou alternativní odpovědi.

14.10.2013 - Autor: Zuzana Lenochová - Komentáře: 0

Na první pohled by se mohlo zdát, že Ekoškola, respektive Ekotým, je jen banda cvoků, kteří ostatní nutí do třídění odpadu, polepují školu podivnými letáčky s vysušeným gekonem a čas od času se zmateně svolávají školním rozhlasem. Pravda je ovšem taková, že Ekotým je banda cvoků, kteří mají pocit, že s tímhle světem není něco v pořádku, a ve svém volném čase věnují energii snaze o to, aby to s tímhle světem nedopadlo špatně. Zatímco na konci minulého školního roku jsme museli zatnout zuby a dát do pořádku všechny formality nutné k tomu, abychom v dvouletém limitu obhájili náš "prestižní mezinárodní titul", letos máme poněkud jiné plány. Kromě toho, že si chceme nadále všímat toho, co by se dalo ve škole vylepšit, abychom se v ní cítili lépe (po úspěšném tažení za automatem na vodu jsou to např. smělé plány na lavičky na školním pozemku), rádi bychom si především všímali toho, co by se dalo vylepšit na Zemi, abychom se cítili lépe na ní, a to nejen my, příslušníci privilegované části lidstva, a pokud možno nejen v horizontu nejbližších několika desítek let. A vás potkalo to štěstí, že se s vámi o své postřehy míníme téměř nenásilně podělit.

Při jednom zvláště plodném brainstormingu jsme nasršeli několik témat, která nám pro přežití lidstva na téhle modrozenelé planetě přijdou zásadní. První padla volba na POTRAVINY a záležitosti s nimi spojené. Připravte se tedy na to, že na vás z různých kanálů bude útočit zoufalý hlad, hanebné plýtvání potravinami, nadějný Fair trade, bezohledné olejné palmy, zcestovalé globální produkty nebo bifteky nasáklé desítkami litrů vody a kilogramy oxidu uhličitého. Těšte se na to, že se dozvíte, kde se v Praze můžete kvalitně najíst úplně zadarmo, a že budete své dobře živené svědomí moci uchlácholit trochou dobročinnosti. A začneme už brzy - středa 16. října je totiž kromě dne "Cvičné evakuace školy" i Světovým dnem potravin. Správně naladit na avízované řádění Ekoškoly se můžete např. na projekcích dokumentárních filmů festivalu Alimenterre, který se koná od 14. do 18. října (více viz www.festivalalimenterre.cz).

Autor: Zuzana Lenochová


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
4 + 2 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Biologická olympiáda kategorie A,B
  V pátek 14.2. se koná školní kolo Bio pro čtyřleté ročníky a 3. až 6. ročník šestiletého studia. Začátek v 10 hod v 205, konec cca v 13 hod. Zapište se na biologickou nástěnku nebo se přímo nahlašte v kabinetu biologie. Těším se M. Laušmanová
 • GVP na MČR SVL
  Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
 • Školní kolo Biologické olympiády kategorie C
  Zítra- v pátek 7.2. se koná školní kolo bio pro 1.a 2. ročník šestiletého studia. Začátek v 10 hod v učebně 205. Dotazy v kab bi M.Laušmanová
 • VoBaFo rozlosování
  Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.
 • Knihovna je do konce týdne zavřená
  Tento týden je knihovna z důvodu nemoci knihovníka uzavřená. Lze pouze knihy vracet. Díky za pochopení.
 • Studentská volejbalová liga třetí turnaj
  Prosím reprezentanty GVP ve volejbalu o schůzku v pátek 7. 2. 2020 v 9.40 hod. v kab. č. 123. Hrajeme v pondělí 10. 2. 2020 na Chodově. Rozpis utkání bychom měli dostat během následujícího týdne. Děkuji pěkně P.E.
 • VoBaFo losování skupin
  Dne 31. 1. 2020 bylo ukončeno přihlašování do turnaje VoBaFo. Losování turnaje proběhne ve čt 6. 2. 2020 v 9.40 hod. v malé tělocvičně. Třída 4.E bude obhajovat prvenství a představí se nám až po jistě úspěšné maturitě v červnovém finále. Do čela skupin jsou nasazeny podle předchozích výsledků třídy: 3.E, 6.A, 5.C a 4.A. Letos se poprvé v celé historii můžete těšit na nové medaile pro vítěze. Hodně štěstí při losování přeje P.E.
 • ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA - ŠKOLNÍ KOLO
  Školní kolo zeměpisné olympiády proběhne ve čtvrtek 30.1.2020 4. a 5. vyučovací hodinu v učebnách č. 104 a 105. Seznamy přihlášených budou na dveřích učeben. Všichni účastníci si přinesou: školní atlas světa, atlas ČR, psací potřeby a kategorie C (1.a 2.roč./šestileté st.) také pravítko. Ivana Suchánková
 • HC Sparta Praha pro SŠ
  Nabízím vstupenky na poslední letošní utkání HC Sparta v základní skupině ligové soutěže. Termín je úterý 18.2. v 18:30 hod. a Sparta hraje v O2 aréně proti Mladé Boleslavi. Objednávky vstupenek u mne v kab.č.123 do 7.2. 2020. Cena á 20 Kč. Sportu zdar a hokeji zvláště! P.E.
 • KMD
  Vážení divadelníci, nabídka KMD na březen je již zveřejněna. Objednávání vstupenek začíná 23. 1. ve 20:00 hodin a končí 30.1. 2020 ve 20:00 hodin. N.Brousilová
 • Souhrnné zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek za 1. pololetí školního roku 2019/2020 je v následujícím odkazu
 • Dny otevřených dveří
  Dny otevřených dveří Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se uskuteční 24. a 25. ledna 2020. Podrobný program najdete na stránkách fakulty. Fakulta je na druhé straně Nuselského údolí a studovat tam můžete biologii, ekologii, geografii, geologii nebo chemii. Otevírají i učitelské obory v kombinaci s matematikou, fyzikou, dějepisem a TV. Ivana Suchánková