Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Úterní čajíček

V úterý 21. ledna se na našem gymnáziu konal prodej výrobků s ochrannou známkou Fair Trade. Účelem této akce však nebylo pouze nabídnout mrazem zkřehlým studentům teplý čaj a kávu, jak by se mohlo možná zdát, ale především ukázat, že každý má tu možnost, prostřednictvím něčeho tak běžného jako je nákup potravin a nápojů, pomoci nejchudším obyvatelům naší planety.

23.01.2014 - Autor: Ekoškola - Komentáře: 0

Co tedy vlastně znamená fair trade? Tento výraz se užívá pro označení férového (spravedlivého) obchodu, který je výhodný jak pro výrobce, tak pro spotřebitele. V rámci projektu FairTrade je některým výrobkům udělována ochranná známka, která zaručuje jejich kvalitu. Obchodníci, kterým byl tento certifikát udělen, vyplácí svým zaměstnancům – zemědělcům a řemeslníkům z Asie, Afriky a Latinské Ameriky - mzdy v takové výši, aby vystačily na pokrytí výrobních nákladů a umožnily jim a jejich rodinám žít důstojný život. Dále jsou povinni zajistit bezpečné pracovní podmínky a pravidelně přispívat na rozvoj tamních komunit. Na dodržování ekologicky udržitelných výrobních postupů dohlíží mezinárodní organizace Fairtrade International a tím pomáhá zachovávat funkční ekosystémy pro další generace.
Zájem o FairTrade produkty rok od roku roste. V roce 2002 dosáhl obrat tohoto zboží na celém světě 300 milionů euro, v roce 2009 dokonce 3,4 miliardy euro. V České republice tyto výrobky nabízí i některé obchodní řetězce, například Globus, Interspar, Kaufland nebo Marks & Spencer.
Nákupem čaje, kávy, ale třeba i banánů nebo oblečení tedy můžete bojovat proti chudobě a dětské práci. Více informací najdete na: www.fairtrade.cz

Autor: Ekoškola


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 6 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Nález
  Poctivý nálezce odevzdal v kanceláři školy (přízemí) finanční hotovost.
 • SVL - video
  Video z úspěšného vystoupení naší volejbalové reprezentace: zde P.E.
 • SVL Chodov podruhé
  Nabízím fotogalerii z prvního turnaje Středoškolské volejbalové ligy:zde. Kompletní výsledkový servis naleznete: zdeP.E.
 • POPRASK florbal
  Letošní turnaj POPRASK florbal se začíná hrát 4. 11. 2019. Rozlosování budeme znát po 25.10. 2019. Sledujte, prosím, intranet. Děkuji P.E.
 • Mock testy FCE/CAE
  Pro studenty, kteří se zúčastnili cvičných testů z angličtiny 4.10.: podrobné hodnocení ústní části máte u mne (kabinet 124), přijďte si je vyzvednout. Výsledky ostatních částí dostanete mailem. Připomínám, že přihlašování k reálným zkouškám není NIJAK organizováno školou. HZ
 • Dny geografie na PřF UK
  Jste srdečně zváni na tradiční listopadové Dny geografie na Albertově, které letos proběhnou ve dnech 11.-15.11.2019 v budově děkanátu Přírodovědecké fakulty UK. Více informací a program přednášek a aktivit naleznete na adrese: https://bit.ly/2IAwwG4
 • Volejbalový reparát na výbornou
  Náš volejbalový výběr vykročil pravou nohou ve Středoškolské volejbalové lize. V ranní rozcvičce jsme porazili přesvědčivě G Kralupy. S nejlepším výběrem naší skupiny - Libercem jsme hráli vyrovnaně a výsledek 0:2 je až příliš krutý. Další soupeři již počítali jen ztráty. GVP - Hořovice 2:0 a sebevědomý PORG porážíme též 2:0. Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci školy. Držte se P.E.
 • prodloužení ISIC karty
  Již je možné prodloužit platnost stávajících ISIC karet do 31. 12. 2020. Prosím pokladníky tříd, přijďte si do kanceláře č. 115 pro seznamy ISIC karet žáků, kteří si mohou platnost prodloužit známkou za 180 Kč. Plháková
 • Středoškolská volejbalová liga
  Příznivci šestkového smíšeného volejbalu se radují. SVL je tu. Náš výběr vedený Sebastiánem Toplakem a doplněný mistrní ČR v beachvolejbalu Lindou Kulišovou se pokusí o volejbalový reparát. První ze tří turnajů hrajeme v pondělí 7.10. 2019 na Chodově. Tak držte palečky. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Mock testy FCE/CAE
  Sraz studentů, kteří se přihlásili k mock testům, je v pátek 4.10. v 9:45 v učebně 307. Platba 500,- v hotovosti na místě. Přijďte včas, je nutné dodržet plánovaný harmonogram zkoušky. HZ
 • KMD
  Vážení členové KMD, nabídka představení na listopad je již zveřejněna. Objednávání vstupenek - již přes intranet - začíná 4.10. a končí 10.10. 2019. N.Brousilová
 • KMD
  Vstupenky na říjen jsou pro vás připraveny od pondělí 30.9. 2019. Přijďte si je vyzvednout. První představení se koná již 3.10.2019!