Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Atletky GVP páté v republice !

Reprezentantky naší školy v lehké atletice vybojovaly po vítězství v pražské soutěži skvělé páté místo v republikovém finále  Poháru Českého rozhlasu. Členkami družstva byly Adéla Jehličková, Bára Jehličková, Anna Šimková, Anna Štěpánková, Adéla Čermáková, Bára Matějčková, Klára Matějčková /všechny 2.B/, Tereza Kuželová, Tereza Blažková /obě 2.A/ a Erika Musílková /1.B/.

04.06.2014 - Autor: Hana Znamenáčková - Komentáře: 0

Pohár Českého rozhlasu má více než 50tiletou tradici. Jedná se o víceboj družstev, kdy každý člen se může zúčastnit pouze  dvou disciplín a štafety a dosažené výsledky se přepočítávají na body. Naše kategorie soutěžila v běhu na 60m, 800m, skoku vysokém a dalekém, ve vrhu koulí a štafetě 4 x 60 m.

Vítězné tažení našich děvčat začalo jasným vítězstvím v obvodním kole Prahy 4. Všechno ale úplně jednoduché nebylo - celý den jsme bojovaly nejen se soupeřkami, ale i s teplotou kolem 10 stupňů a v průběhu vytrvalostního běhu se dokonce přehnalo krupobití.

Finále Prahy na stadionu na Strahově již nebylo tak jednoznačné. Po dvou třetinách víceboje jsme byly  na třetím místě, ale naše nejsilnější disciplíny / dálka a 800 m / proběhly až na konci a díky tomu jsme se probojovaly na konečné první místo. Již toto celkové vítězství, kdy děvčata porazila desítky ostatních pražských škol, je skvělým a v naší škole ojedinělým sportovním úspěchem. A družstvo pokračovalo dál - do republikového finále v Plzni.

Do finále jsme podle dosažených bodů postupovaly jako osmé a toto místo jsme zpočátku soutěže také zaujaly. V průběhu víceboje jsme ale stále postupovaly výš a před závěrečnou štafetou vybojovaly páté místo, ovšem o pouhé dva body před šestým družstvem v pořadí. Naše štafeta ve složení Jehličková Adéla, Jehličková Bára, Šimková a Kuželová  se ale úspěšně postavila této výzvě a bodový náskok ještě zvýšila. Výsledkem je tedy vynikající páté místo !!!

Hlavní tíha závodů ležela na třech atletkách - Aničce Šimkové, Adéle Jehličkové a Báře Jehličkové, které se zasloužily o největší bodové zisky. Adéla v dálce a běhu na 800 m, Bára ve výšce a dálce a Anička ve vrhu koulí a běhu na 800 m. Bára navíc vytvořila osobní rekord ve skoku vysokém a Anička osobní rekordy v kouli i osmistovce. Anička se v těchto disciplínách dokonce umístila na třetím, resp. čtvrtém místě mezi atletkami z celé republiky. Tereza Kuželová a Tereza Blažková přidávaly další důležité body převážně v běžeckých disciplínách. Ostatní členky družstva - Anička Štěpánková, Adéla Čermáková, Bára a Klára Matějčkovy a Erika Musílková - i když se závodně věnují jiným sportům, podaly obdivuhodné výkony a prokázaly nebývalou všestrannost. Za zmínku stojí i náročný taktický úkol Adély Jehličkové, která podrobným studiem atletických tabulek a výkonů našich reprezentantek dokázala optimálně vyladit účast našich děvčat v jednotlivých disciplínách.

Závěrem nezbývá než našim reprezentantkám pogratulovat k vynikajícímu úspěchu a poděkovat jim za šíření dobrého jména naší školy po celé republice. Děvčata jsou teprve ve druhém ročníku, takže se ještě určitě dočkáme dalších atletických úspěchů.

Autor: Hana Znamenáčková


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 5 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Školní jídelna - před Vánoci
  Vedoucí školní jídelny vzkazuje: 1. odhlásit obědy lze pouze do pondělí 16. 12., pak už objednaný oběd neodhlásíte 2. výdej obědů poslední předvánoční den bude 11:40 - 13:00
 • Anglické divadlo čtvrtek 12.12.2019
  Studenti 2.B, I.E a I.F, kteří jdou na představení Christmas Carol, se sejdou v 8.40 hod. před Redutou, Národní třída 20. I.K.
 • Lístky na Spartu
  Bohužel se mi nepodařilo dát dohromady minimální počet zájemců a tak vás prosím. Zastavte se pro peníze. Lístky nebudou. Děkuji P.E.
 • Brýle
  V pátek 6.12. jsem pravděpodobně ve škole vytrousila či někde zapomněla brýle, černé, značky Rodenstock. Pokud je někdo našel, prosím o vrácení na vrátnici. Děkuji. Anita Reissigová (2.A)
 • Talnet
  Ráda bych Vás informovala o možnosti přihlásit se do T-kurzů Talnetu. Do jarních bloků přibyla jedna novinka (Chemie v prostoru). Anotace všech kurzů jsou k prohlédnutí na http://www.talnet.cz/t-kurzy. Termín: do 5.1. 2020. Ivana Suchánková
 • KB Florbal Challenge
  Prosím reprezentanty GVP o nominační schůzku v úterý 17.12. 2019 v 11.35 v kab.č.123. Turnaj chlapců se uskuteční ve středu 18. prosince v hale ZŠ Campanus - Jírovcovo náměstí 1782/1, Praha 4. Předpokládaný čas začátku turnaje je v 8.00 hod.. Děkuji pěkně P.E.
 • Náhradní a opravné testy u Matěje Krále
  Náhradní a opravné testy ze základů společenských věd, semináře společenských věd a politologie si lze napsat vždy o velké přestávce v pátek 13. 12. v místnosti č. 005, v úterý 17. 12. v místnosti č. 005 nebo ve středu 18. 12. v místnosti č. 204.
 • KMD - zrušené představení
  Vážení divadelníci, dne 2.12. bylo z důvodu nemoci zrušeno představení Varieté Freda A. ve studiu Ypsilon. Náhradní termín tohoto představení bude 8.1.2020. Vstupenky zůstávají v platnosti na tento termín. N. Brousilová, kab. č. 208
 • HC Sparta - Plzeň
  Lístky na zápas 18.12. v 18.30 v O2 aréně objednávejte v kab.č.123. Hezký advent přeje P.E.
 • HC Sparta válí a zve nás
  Přináším tip na výlet do Drážďan, kde se pod širým nebem v sobotu 4. 1. 2020 utká HC Sparta s Litvínovem. Více info:zde P.E.
 • Fotky z atletického dne
  Album všech fotek z atletického dne najdete zde, či na facebookové stránce školy. Fotky se z alba dají stáhnout. @mipruch a @es.ter.ka
 • KMD-ZRUŠENÉ PŘEDSTAVENÍ
  VÁŽENÍ DIVADELNÍCI, DNES 2.12. SE RUŠÍ PŘEDSTAVENÍ V DIVADLE YPSILON. VSTUPENKY SI USCHOVEJTE. MOŽNÁ BUDE NÁHRADNÍ PŘEDSTAVENÍ V LEDNU.