Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Atletky GVP páté v republice !

Reprezentantky naší školy v lehké atletice vybojovaly po vítězství v pražské soutěži skvělé páté místo v republikovém finále  Poháru Českého rozhlasu. Členkami družstva byly Adéla Jehličková, Bára Jehličková, Anna Šimková, Anna Štěpánková, Adéla Čermáková, Bára Matějčková, Klára Matějčková /všechny 2.B/, Tereza Kuželová, Tereza Blažková /obě 2.A/ a Erika Musílková /1.B/.

04.06.2014 - Autor: Hana Znamenáčková - Komentáře: 0

Pohár Českého rozhlasu má více než 50tiletou tradici. Jedná se o víceboj družstev, kdy každý člen se může zúčastnit pouze  dvou disciplín a štafety a dosažené výsledky se přepočítávají na body. Naše kategorie soutěžila v běhu na 60m, 800m, skoku vysokém a dalekém, ve vrhu koulí a štafetě 4 x 60 m.

Vítězné tažení našich děvčat začalo jasným vítězstvím v obvodním kole Prahy 4. Všechno ale úplně jednoduché nebylo - celý den jsme bojovaly nejen se soupeřkami, ale i s teplotou kolem 10 stupňů a v průběhu vytrvalostního běhu se dokonce přehnalo krupobití.

Finále Prahy na stadionu na Strahově již nebylo tak jednoznačné. Po dvou třetinách víceboje jsme byly  na třetím místě, ale naše nejsilnější disciplíny / dálka a 800 m / proběhly až na konci a díky tomu jsme se probojovaly na konečné první místo. Již toto celkové vítězství, kdy děvčata porazila desítky ostatních pražských škol, je skvělým a v naší škole ojedinělým sportovním úspěchem. A družstvo pokračovalo dál - do republikového finále v Plzni.

Do finále jsme podle dosažených bodů postupovaly jako osmé a toto místo jsme zpočátku soutěže také zaujaly. V průběhu víceboje jsme ale stále postupovaly výš a před závěrečnou štafetou vybojovaly páté místo, ovšem o pouhé dva body před šestým družstvem v pořadí. Naše štafeta ve složení Jehličková Adéla, Jehličková Bára, Šimková a Kuželová  se ale úspěšně postavila této výzvě a bodový náskok ještě zvýšila. Výsledkem je tedy vynikající páté místo !!!

Hlavní tíha závodů ležela na třech atletkách - Aničce Šimkové, Adéle Jehličkové a Báře Jehličkové, které se zasloužily o největší bodové zisky. Adéla v dálce a běhu na 800 m, Bára ve výšce a dálce a Anička ve vrhu koulí a běhu na 800 m. Bára navíc vytvořila osobní rekord ve skoku vysokém a Anička osobní rekordy v kouli i osmistovce. Anička se v těchto disciplínách dokonce umístila na třetím, resp. čtvrtém místě mezi atletkami z celé republiky. Tereza Kuželová a Tereza Blažková přidávaly další důležité body převážně v běžeckých disciplínách. Ostatní členky družstva - Anička Štěpánková, Adéla Čermáková, Bára a Klára Matějčkovy a Erika Musílková - i když se závodně věnují jiným sportům, podaly obdivuhodné výkony a prokázaly nebývalou všestrannost. Za zmínku stojí i náročný taktický úkol Adély Jehličkové, která podrobným studiem atletických tabulek a výkonů našich reprezentantek dokázala optimálně vyladit účast našich děvčat v jednotlivých disciplínách.

Závěrem nezbývá než našim reprezentantkám pogratulovat k vynikajícímu úspěchu a poděkovat jim za šíření dobrého jména naší školy po celé republice. Děvčata jsou teprve ve druhém ročníku, takže se ještě určitě dočkáme dalších atletických úspěchů.

Autor: Hana Znamenáčková


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
9 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Knihovna jde do finále!!!
  Knihovna bude otevřena od 22.-25.6. od 7.30 do 14.00. Pokud nebude knihovník přítomen, nechte knihy u třídního nebo na vrátnici. Děkuji
 • KMD - vrácení peněz
  Milí divadelníci, v kanceláři školy si každý předplatitel KMD vyzvedne peníze za neuskutečněná představení, odvolaná kvůli koronavirové krizi. U paní hospodářky Šimkové se zastavte kdykoli do konce školního roku, denně od 8 do 13 hodin. Děkuji Pavla Imramovská
 • Doplatek zájezdu na Korsiku
  Jak jsme již avizovali, zájezd na Korsiku byl přeložen na termín 5.-13.9. Pokud bude situace stále příznivá, je pravděpodobné, že se v daném termínu uskuteční. Prosíme tedy o doplatek na nadační účet do konce června. Pod svým VS, který vám byl již přidělen, posílejte doplatek 9 600 Kč. Pokud máte dotazy, kontaktujte mě nebo prof. Bártovou.
 • VoBaFo 2020
  Letošní turnaj VoBaFo je zrušen. Vaše přihlášky zůstávají v platnosti. Skupiny též platí. Doplníme je o další zájemce. Zejména z řad prvních ročníků. Bohužel přijdeme o "Souboj Titánů" turnaje 6.A a 4.E, do kterého v minulém ročníku promluvila 3.E. Těším se na vás a maturantům hodně zdaru u maturity i u přijímací zkoušky na VŠ přeje P.E.
 • KMD
  Vážení divadelníci, jak jsem Vás již informovala, letošní sezona skončila, a proto Vám budu vracet peníze za představení, která jste nezhlédli. Maturantům budu vracet peníze během maturitního týdne (11.6.-17.6.) , ostatním studentům pravděpodobně na začátku nového školního roku. Novou sezonu začneme také až v září. Těšme se na nová divadelní představení. N. Brousilová
 • Morava pro 5.ABC
  Naše výprava "Za Lovci mamutů" byla v termínu 27.5. - 31.5. 2020 zrušena. Když bude zájem, můžeme jet na podzim. Více po návratu do školy. V případě zrušení akce budou peníze vráceny. Případně pište, volejte:-) Držte se P.E.
 • 11.5. knihovna otevřena
  Dne 11.5. bude knihovna otevřena ráno mezi 9.00 a 11.00. Pokud máte zájem o výpůjčky, napište mi předem, knihy vám připravím. Knihovník.
 • Online exkurze na Jaderce
  Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) nabízí možnost online navštívit termojaderný fúzní reaktor - tokamak Golem, který provozuje. Průvodcem bude Vojtěch Svoboda z katedry fyziky FJFI, který je hlavním vedoucím tohoto zařízení. Online návštěva s přednáškou se uskuteční už tento čtvrtek 23. dubna 2020 od 10.00 hodin na Facebooku Jaderky. FJFI chystá také další videopřenosy - z těch nejbližších to bude představení štěpného jaderného reaktoru VR-1 Vrabec a laboratoří katedry jaderné chemie.
 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková