Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Atletky GVP páté v republice !

Reprezentantky naší školy v lehké atletice vybojovaly po vítězství v pražské soutěži skvělé páté místo v republikovém finále  Poháru Českého rozhlasu. Členkami družstva byly Adéla Jehličková, Bára Jehličková, Anna Šimková, Anna Štěpánková, Adéla Čermáková, Bára Matějčková, Klára Matějčková /všechny 2.B/, Tereza Kuželová, Tereza Blažková /obě 2.A/ a Erika Musílková /1.B/.

04.06.2014 - Autor: Hana Znamenáčková - Komentáře: 0

Pohár Českého rozhlasu má více než 50tiletou tradici. Jedná se o víceboj družstev, kdy každý člen se může zúčastnit pouze  dvou disciplín a štafety a dosažené výsledky se přepočítávají na body. Naše kategorie soutěžila v běhu na 60m, 800m, skoku vysokém a dalekém, ve vrhu koulí a štafetě 4 x 60 m.

Vítězné tažení našich děvčat začalo jasným vítězstvím v obvodním kole Prahy 4. Všechno ale úplně jednoduché nebylo - celý den jsme bojovaly nejen se soupeřkami, ale i s teplotou kolem 10 stupňů a v průběhu vytrvalostního běhu se dokonce přehnalo krupobití.

Finále Prahy na stadionu na Strahově již nebylo tak jednoznačné. Po dvou třetinách víceboje jsme byly  na třetím místě, ale naše nejsilnější disciplíny / dálka a 800 m / proběhly až na konci a díky tomu jsme se probojovaly na konečné první místo. Již toto celkové vítězství, kdy děvčata porazila desítky ostatních pražských škol, je skvělým a v naší škole ojedinělým sportovním úspěchem. A družstvo pokračovalo dál - do republikového finále v Plzni.

Do finále jsme podle dosažených bodů postupovaly jako osmé a toto místo jsme zpočátku soutěže také zaujaly. V průběhu víceboje jsme ale stále postupovaly výš a před závěrečnou štafetou vybojovaly páté místo, ovšem o pouhé dva body před šestým družstvem v pořadí. Naše štafeta ve složení Jehličková Adéla, Jehličková Bára, Šimková a Kuželová  se ale úspěšně postavila této výzvě a bodový náskok ještě zvýšila. Výsledkem je tedy vynikající páté místo !!!

Hlavní tíha závodů ležela na třech atletkách - Aničce Šimkové, Adéle Jehličkové a Báře Jehličkové, které se zasloužily o největší bodové zisky. Adéla v dálce a běhu na 800 m, Bára ve výšce a dálce a Anička ve vrhu koulí a běhu na 800 m. Bára navíc vytvořila osobní rekord ve skoku vysokém a Anička osobní rekordy v kouli i osmistovce. Anička se v těchto disciplínách dokonce umístila na třetím, resp. čtvrtém místě mezi atletkami z celé republiky. Tereza Kuželová a Tereza Blažková přidávaly další důležité body převážně v běžeckých disciplínách. Ostatní členky družstva - Anička Štěpánková, Adéla Čermáková, Bára a Klára Matějčkovy a Erika Musílková - i když se závodně věnují jiným sportům, podaly obdivuhodné výkony a prokázaly nebývalou všestrannost. Za zmínku stojí i náročný taktický úkol Adély Jehličkové, která podrobným studiem atletických tabulek a výkonů našich reprezentantek dokázala optimálně vyladit účast našich děvčat v jednotlivých disciplínách.

Závěrem nezbývá než našim reprezentantkám pogratulovat k vynikajícímu úspěchu a poděkovat jim za šíření dobrého jména naší školy po celé republice. Děvčata jsou teprve ve druhém ročníku, takže se ještě určitě dočkáme dalších atletických úspěchů.

Autor: Hana Znamenáčková


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
3 + 5 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.
 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.