Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Začátek školního roku prváka GVP

Pro studenty čtyř tříd našeho gymnázia byly první zářijové dny o dost jiné než pro ostatní studenty. Poprvé usedli do lavic naší školy, plni nejistoty a očekávání věcí nových. Jak jejich první dny u nás na škole probíhaly?

09.09.2014 - Autor: Sophie Dittlová, Simona Hlavatá - Komentáře: 0

Začátek školního roku prváka

Když jsme se 1. září sešli v naší nové třídě, byl to pro nás všechny zvláštní pocit. Pocit z neznámého a budoucího zároveň. První dobrá zpráva byla ta, že všichni trefili do správné třídy, včetně naší paní profesorky třídní, která cestu už znala.

Už sedíme v lavicích a čekáme na naše první zvonění na gymplu. Z hlavy plné myšlenek o tom, co bude, o naší paní profesorce třídní a  první hodině nás vyrušil zvuk školního zvonku. ,,A teď to začne,' pomyslel si každý. Po pár minutách strávených  s paní profesorkou Šulcovou se pomalu ale jistě naše obavy vytrácely neznámo kam. Paní profesorka nám svým pozitivním a milým přístupem, který rozhodně každý ocenil, hrozně moc usnadnila první chvíle v naší nové třídě. První hodina nám utekla rychle, dozvěděli jsme se tolik informací, že jsem zvědavá, jakou část informací  v hlavách udržíme a co doma předáme. Podle sebe soudím, že na klasickou a ohranou otázku všech rodičů ,,jak bylo ve škole?' odpovím ,,dobrý'. Už  se těšíme na další den a to hlavně kvůli našemu seznamovacímu soustředění.

V úterý se nám všem určitě vstávalo lépe. Už jsem věděli, co nás čeká, byli si jistější a test z angličtiny se dobře psal. Vyřídit pár povinností k odjezdu do Počátek a balit na soustředění!

Odpoledne jsme se sešli na hřišti školy, byla trochu zima (dost), ale nám to nevadilo. Vybrali jsme si trička s logem školy a vychutnali si pohoštění, které bylo pro nás připravené. Na školním hřišti k nám a našim rodičům měli krátkou úvodní řeč ředitel školy, zástupci ředitele a profesoři. Poté jsme se připravili na odjezd před budovou školy. Jelikož měl autobus zpoždění, vznikl nám prostor k bližšímu seznámení –  začali jsme se spolu bavit, abychom si zkrátili čekání. 

Na adaptačním kurzu jsme hráli spoustu sportovních a seznamovacích her, při kterých jsme si vzájemně pomáhali a hodně se pobavili. Vyrobili jsme si třídní vlajku a sestavili třídní pravidla. Byli jsme na „šíleně dlouhém“ celodenním pěším výletě v Telči.

Adaptační kurzu byl dobrý, líbilo se nám tam. Odjížděli jsme jako jednotlivci a vrátili jsme se jako třída. Těšíme se na tento školní rok na našem gymnáziu, na nové předměty, profesory, nová přátelství a zážitky.

Přejte nám hodně štěstí.

Autor: Sophie Dittlová, Simona Hlavatá


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
2 + 5 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Anglické divadlo čtvrtek 12.12.2019
  Studenti 2.B, I.E a I.F, kteří jdou na představení Christmas Carol, se sejdou v 8.40 hod. před Redutou, Národní třída 20. I.K.
 • Lístky na Spartu
  Bohužel se mi nepodařilo dát dohromady minimální počet zájemců a tak vás prosím. Zastavte se pro peníze. Lístky nebudou. Děkuji P.E.
 • Brýle
  V pátek 6.12. jsem pravděpodobně ve škole vytrousila či někde zapomněla brýle, černé, značky Rodenstock. Pokud je někdo našel, prosím o vrácení na vrátnici. Děkuji. Anita Reissigová (2.A)
 • Talnet
  Ráda bych Vás informovala o možnosti přihlásit se do T-kurzů Talnetu. Do jarních bloků přibyla jedna novinka (Chemie v prostoru). Anotace všech kurzů jsou k prohlédnutí na http://www.talnet.cz/t-kurzy. Termín: do 5.1. 2020. Ivana Suchánková
 • KB Florbal Challenge
  Prosím reprezentanty GVP o nominační schůzku v úterý 17.12. 2019 v 11.35 v kab.č.123. Turnaj chlapců se uskuteční ve středu 18. prosince v hale ZŠ Campanus - Jírovcovo náměstí 1782/1, Praha 4. Předpokládaný čas začátku turnaje je v 8.00 hod.. Děkuji pěkně P.E.
 • Náhradní a opravné testy u Matěje Krále
  Náhradní a opravné testy ze základů společenských věd, semináře společenských věd a politologie si lze napsat vždy o velké přestávce v pátek 13. 12. v místnosti č. 005, v úterý 17. 12. v místnosti č. 005 nebo ve středu 18. 12. v místnosti č. 204.
 • KMD - zrušené představení
  Vážení divadelníci, dne 2.12. bylo z důvodu nemoci zrušeno představení Varieté Freda A. ve studiu Ypsilon. Náhradní termín tohoto představení bude 8.1.2020. Vstupenky zůstávají v platnosti na tento termín. N. Brousilová, kab. č. 208
 • HC Sparta - Plzeň
  Lístky na zápas 18.12. v 18.30 v O2 aréně objednávejte v kab.č.123. Hezký advent přeje P.E.
 • HC Sparta válí a zve nás
  Přináším tip na výlet do Drážďan, kde se pod širým nebem v sobotu 4. 1. 2020 utká HC Sparta s Litvínovem. Více info:zde P.E.
 • Fotky z atletického dne
  Album všech fotek z atletického dne najdete zde, či na facebookové stránce školy. Fotky se z alba dají stáhnout. @mipruch a @es.ter.ka
 • KMD-ZRUŠENÉ PŘEDSTAVENÍ
  VÁŽENÍ DIVADELNÍCI, DNES 2.12. SE RUŠÍ PŘEDSTAVENÍ V DIVADLE YPSILON. VSTUPENKY SI USCHOVEJTE. MOŽNÁ BUDE NÁHRADNÍ PŘEDSTAVENÍ V LEDNU.
 • Volejbalovému výběru se daří
  2.12. 2019 hrál náš reprezentační volejbalový výběr druhé kolo Středoškolské volejbalové ligy. A opět jsme byli úspěšní. Nejprve porážíme Školueupraha a Canadian school 2:0. Poté jsme hráli dvě těžká utkání. S G Svitavy remizujeme a získáváme alespoň bod za jeden set. V utkání s G Nad Alejí jsme po prvním vyhraném setu předvedli v setu druhém malý volejbalový zázrak. Prohrávali jsme 8:1, 18:7, 23:20. Výsledek byl 23:25 pro GVP. Finále v Jindřichově Hradci se bude hrát 4.5. 20120 a je opět blíž. Držte pěsti. Díky všem P.E.