Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Začátek školního roku prváka GVP

Pro studenty čtyř tříd našeho gymnázia byly první zářijové dny o dost jiné než pro ostatní studenty. Poprvé usedli do lavic naší školy, plni nejistoty a očekávání věcí nových. Jak jejich první dny u nás na škole probíhaly?

09.09.2014 - Autor: Sophie Dittlová, Simona Hlavatá - Komentáře: 0

Začátek školního roku prváka

Když jsme se 1. září sešli v naší nové třídě, byl to pro nás všechny zvláštní pocit. Pocit z neznámého a budoucího zároveň. První dobrá zpráva byla ta, že všichni trefili do správné třídy, včetně naší paní profesorky třídní, která cestu už znala.

Už sedíme v lavicích a čekáme na naše první zvonění na gymplu. Z hlavy plné myšlenek o tom, co bude, o naší paní profesorce třídní a  první hodině nás vyrušil zvuk školního zvonku. ,,A teď to začne,' pomyslel si každý. Po pár minutách strávených  s paní profesorkou Šulcovou se pomalu ale jistě naše obavy vytrácely neznámo kam. Paní profesorka nám svým pozitivním a milým přístupem, který rozhodně každý ocenil, hrozně moc usnadnila první chvíle v naší nové třídě. První hodina nám utekla rychle, dozvěděli jsme se tolik informací, že jsem zvědavá, jakou část informací  v hlavách udržíme a co doma předáme. Podle sebe soudím, že na klasickou a ohranou otázku všech rodičů ,,jak bylo ve škole?' odpovím ,,dobrý'. Už  se těšíme na další den a to hlavně kvůli našemu seznamovacímu soustředění.

V úterý se nám všem určitě vstávalo lépe. Už jsem věděli, co nás čeká, byli si jistější a test z angličtiny se dobře psal. Vyřídit pár povinností k odjezdu do Počátek a balit na soustředění!

Odpoledne jsme se sešli na hřišti školy, byla trochu zima (dost), ale nám to nevadilo. Vybrali jsme si trička s logem školy a vychutnali si pohoštění, které bylo pro nás připravené. Na školním hřišti k nám a našim rodičům měli krátkou úvodní řeč ředitel školy, zástupci ředitele a profesoři. Poté jsme se připravili na odjezd před budovou školy. Jelikož měl autobus zpoždění, vznikl nám prostor k bližšímu seznámení –  začali jsme se spolu bavit, abychom si zkrátili čekání. 

Na adaptačním kurzu jsme hráli spoustu sportovních a seznamovacích her, při kterých jsme si vzájemně pomáhali a hodně se pobavili. Vyrobili jsme si třídní vlajku a sestavili třídní pravidla. Byli jsme na „šíleně dlouhém“ celodenním pěším výletě v Telči.

Adaptační kurzu byl dobrý, líbilo se nám tam. Odjížděli jsme jako jednotlivci a vrátili jsme se jako třída. Těšíme se na tento školní rok na našem gymnáziu, na nové předměty, profesory, nová přátelství a zážitky.

Přejte nám hodně štěstí.

Autor: Sophie Dittlová, Simona Hlavatá


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
1 + 8 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Knihovna jde do finále!!!
  Knihovna bude otevřena od 22.-25.6. od 7.30 do 14.00. Pokud nebude knihovník přítomen, nechte knihy u třídního nebo na vrátnici. Děkuji
 • KMD - vrácení peněz
  Milí divadelníci, v kanceláři školy si každý předplatitel KMD vyzvedne peníze za neuskutečněná představení, odvolaná kvůli koronavirové krizi. U paní hospodářky Šimkové se zastavte kdykoli do konce školního roku, denně od 8 do 13 hodin. Děkuji Pavla Imramovská
 • Doplatek zájezdu na Korsiku
  Jak jsme již avizovali, zájezd na Korsiku byl přeložen na termín 5.-13.9. Pokud bude situace stále příznivá, je pravděpodobné, že se v daném termínu uskuteční. Prosíme tedy o doplatek na nadační účet do konce června. Pod svým VS, který vám byl již přidělen, posílejte doplatek 9 600 Kč. Pokud máte dotazy, kontaktujte mě nebo prof. Bártovou.
 • VoBaFo 2020
  Letošní turnaj VoBaFo je zrušen. Vaše přihlášky zůstávají v platnosti. Skupiny též platí. Doplníme je o další zájemce. Zejména z řad prvních ročníků. Bohužel přijdeme o "Souboj Titánů" turnaje 6.A a 4.E, do kterého v minulém ročníku promluvila 3.E. Těším se na vás a maturantům hodně zdaru u maturity i u přijímací zkoušky na VŠ přeje P.E.
 • KMD
  Vážení divadelníci, jak jsem Vás již informovala, letošní sezona skončila, a proto Vám budu vracet peníze za představení, která jste nezhlédli. Maturantům budu vracet peníze během maturitního týdne (11.6.-17.6.) , ostatním studentům pravděpodobně na začátku nového školního roku. Novou sezonu začneme také až v září. Těšme se na nová divadelní představení. N. Brousilová
 • Morava pro 5.ABC
  Naše výprava "Za Lovci mamutů" byla v termínu 27.5. - 31.5. 2020 zrušena. Když bude zájem, můžeme jet na podzim. Více po návratu do školy. V případě zrušení akce budou peníze vráceny. Případně pište, volejte:-) Držte se P.E.
 • 11.5. knihovna otevřena
  Dne 11.5. bude knihovna otevřena ráno mezi 9.00 a 11.00. Pokud máte zájem o výpůjčky, napište mi předem, knihy vám připravím. Knihovník.
 • Online exkurze na Jaderce
  Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) nabízí možnost online navštívit termojaderný fúzní reaktor - tokamak Golem, který provozuje. Průvodcem bude Vojtěch Svoboda z katedry fyziky FJFI, který je hlavním vedoucím tohoto zařízení. Online návštěva s přednáškou se uskuteční už tento čtvrtek 23. dubna 2020 od 10.00 hodin na Facebooku Jaderky. FJFI chystá také další videopřenosy - z těch nejbližších to bude představení štěpného jaderného reaktoru VR-1 Vrabec a laboratoří katedry jaderné chemie.
 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková