Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Začátek školního roku prváka GVP

Pro studenty čtyř tříd našeho gymnázia byly první zářijové dny o dost jiné než pro ostatní studenty. Poprvé usedli do lavic naší školy, plni nejistoty a očekávání věcí nových. Jak jejich první dny u nás na škole probíhaly?

09.09.2014 - Autor: Sophie Dittlová, Simona Hlavatá - Komentáře: 0

Začátek školního roku prváka

Když jsme se 1. září sešli v naší nové třídě, byl to pro nás všechny zvláštní pocit. Pocit z neznámého a budoucího zároveň. První dobrá zpráva byla ta, že všichni trefili do správné třídy, včetně naší paní profesorky třídní, která cestu už znala.

Už sedíme v lavicích a čekáme na naše první zvonění na gymplu. Z hlavy plné myšlenek o tom, co bude, o naší paní profesorce třídní a  první hodině nás vyrušil zvuk školního zvonku. ,,A teď to začne,' pomyslel si každý. Po pár minutách strávených  s paní profesorkou Šulcovou se pomalu ale jistě naše obavy vytrácely neznámo kam. Paní profesorka nám svým pozitivním a milým přístupem, který rozhodně každý ocenil, hrozně moc usnadnila první chvíle v naší nové třídě. První hodina nám utekla rychle, dozvěděli jsme se tolik informací, že jsem zvědavá, jakou část informací  v hlavách udržíme a co doma předáme. Podle sebe soudím, že na klasickou a ohranou otázku všech rodičů ,,jak bylo ve škole?' odpovím ,,dobrý'. Už  se těšíme na další den a to hlavně kvůli našemu seznamovacímu soustředění.

V úterý se nám všem určitě vstávalo lépe. Už jsem věděli, co nás čeká, byli si jistější a test z angličtiny se dobře psal. Vyřídit pár povinností k odjezdu do Počátek a balit na soustředění!

Odpoledne jsme se sešli na hřišti školy, byla trochu zima (dost), ale nám to nevadilo. Vybrali jsme si trička s logem školy a vychutnali si pohoštění, které bylo pro nás připravené. Na školním hřišti k nám a našim rodičům měli krátkou úvodní řeč ředitel školy, zástupci ředitele a profesoři. Poté jsme se připravili na odjezd před budovou školy. Jelikož měl autobus zpoždění, vznikl nám prostor k bližšímu seznámení –  začali jsme se spolu bavit, abychom si zkrátili čekání. 

Na adaptačním kurzu jsme hráli spoustu sportovních a seznamovacích her, při kterých jsme si vzájemně pomáhali a hodně se pobavili. Vyrobili jsme si třídní vlajku a sestavili třídní pravidla. Byli jsme na „šíleně dlouhém“ celodenním pěším výletě v Telči.

Adaptační kurzu byl dobrý, líbilo se nám tam. Odjížděli jsme jako jednotlivci a vrátili jsme se jako třída. Těšíme se na tento školní rok na našem gymnáziu, na nové předměty, profesory, nová přátelství a zážitky.

Přejte nám hodně štěstí.

Autor: Sophie Dittlová, Simona Hlavatá


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
9 + 6 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak