Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Začátek školního roku prváka GVP

Pro studenty čtyř tříd našeho gymnázia byly první zářijové dny o dost jiné než pro ostatní studenty. Poprvé usedli do lavic naší školy, plni nejistoty a očekávání věcí nových. Jak jejich první dny u nás na škole probíhaly?

09.09.2014 - Autor: Sophie Dittlová, Simona Hlavatá - Komentáře: 0

Začátek školního roku prváka

Když jsme se 1. září sešli v naší nové třídě, byl to pro nás všechny zvláštní pocit. Pocit z neznámého a budoucího zároveň. První dobrá zpráva byla ta, že všichni trefili do správné třídy, včetně naší paní profesorky třídní, která cestu už znala.

Už sedíme v lavicích a čekáme na naše první zvonění na gymplu. Z hlavy plné myšlenek o tom, co bude, o naší paní profesorce třídní a  první hodině nás vyrušil zvuk školního zvonku. ,,A teď to začne,' pomyslel si každý. Po pár minutách strávených  s paní profesorkou Šulcovou se pomalu ale jistě naše obavy vytrácely neznámo kam. Paní profesorka nám svým pozitivním a milým přístupem, který rozhodně každý ocenil, hrozně moc usnadnila první chvíle v naší nové třídě. První hodina nám utekla rychle, dozvěděli jsme se tolik informací, že jsem zvědavá, jakou část informací  v hlavách udržíme a co doma předáme. Podle sebe soudím, že na klasickou a ohranou otázku všech rodičů ,,jak bylo ve škole?' odpovím ,,dobrý'. Už  se těšíme na další den a to hlavně kvůli našemu seznamovacímu soustředění.

V úterý se nám všem určitě vstávalo lépe. Už jsem věděli, co nás čeká, byli si jistější a test z angličtiny se dobře psal. Vyřídit pár povinností k odjezdu do Počátek a balit na soustředění!

Odpoledne jsme se sešli na hřišti školy, byla trochu zima (dost), ale nám to nevadilo. Vybrali jsme si trička s logem školy a vychutnali si pohoštění, které bylo pro nás připravené. Na školním hřišti k nám a našim rodičům měli krátkou úvodní řeč ředitel školy, zástupci ředitele a profesoři. Poté jsme se připravili na odjezd před budovou školy. Jelikož měl autobus zpoždění, vznikl nám prostor k bližšímu seznámení –  začali jsme se spolu bavit, abychom si zkrátili čekání. 

Na adaptačním kurzu jsme hráli spoustu sportovních a seznamovacích her, při kterých jsme si vzájemně pomáhali a hodně se pobavili. Vyrobili jsme si třídní vlajku a sestavili třídní pravidla. Byli jsme na „šíleně dlouhém“ celodenním pěším výletě v Telči.

Adaptační kurzu byl dobrý, líbilo se nám tam. Odjížděli jsme jako jednotlivci a vrátili jsme se jako třída. Těšíme se na tento školní rok na našem gymnáziu, na nové předměty, profesory, nová přátelství a zážitky.

Přejte nám hodně štěstí.

Autor: Sophie Dittlová, Simona Hlavatá


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 10 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • KMD
  Vážení divadelníci, kdo nemá objednán lístek na říjen, učiňte tak nejpozději do 24.9. přes intranet. Systém již funguje! Pokud si představení nezvolíte, bude vám přidáno to, které zbyde. N.Brousilová
 • POPRASK volejbal
  Prosím hráče a hráčky volejbalu o schůzku v pondělí 23.9. 2019 v 9.40 hod. u kab.č. 123. Hrací den - kluci ut 24.9. 2019 a dívky st 25.9. 2019 od 8.00 na Meteoru. Prosím domluvení nominace hráček s Alenou Novotnou 6.A a Lindou Kulišovou 6.B. Případně se uvidíme až na schůzce. Kluky povedou do boje zkušení hráči ze 4.E Šimon Odvárko a Sebastián Toplak. Děkuji moc P.E.
 • Holandština
  První hodina holandštiny (nizozemštiny) na škole proběhne ve středu 25. září od osmé hodiny v učebně 102. Prosím ještě ty, kdo se chtějí přidat do Klubu nizozemštiny, aby mi napsali na jun@gvp.cz. Budu se těšit, JJ.
 • Florbalový projekt KB FLORBAL CHALLENGE 2019/2020
  Prosím hráče florbalu narozené od 1.1.2002 do 31.12.2004, kteří chtějí reprezentovat školu, aby mne kontaktovali. Sestavuji team na KB FLORBAL CHALLENGE. GVP je zaregistrována. Zdravím, děkuji a těším se na vás. P.E.
 • Keramika
  Studenti se zájmem o keramiku se sejdou na první schůzce 4.10.2019 ve 14:40 hod. před keramickou dílnou v přízemí školy vedle VV. Na všechny zájemce se těší P.E.
 • KMD
  Přihlášky do KMD budu vybírat již jen 9.9., 11.9. a přidávám poslední den 12.9.2019! Přijďte s vyplněnou přihláškou a s penězi do kab.208. Představení na říjen si vyberete osobně u mne v kab.č.208. Přijďte i vy, kteří jste již zaplatili. N.Brousilová
 • Knihovna bude uzavřená!
  Příští týden je knihovna uzavřena. Knihy lze pouze vracet. Otevřeno bude až 13.9. od rána. Knihovník.
 • Missing Power Plug For Laptop
  I lost a laptop power plug yesterday. Last seen at my desk in room 207. Other possible locations are rooms 105, 203, 214. ---------------------------- Včera jsem ztratil napájecí kabel notebooku. Naposledy viděl u mého stolu v učebně 207. Další možná umístění jsou místnosti 105, 203, 214.
 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.