Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Začátek školního roku prváka GVP

Pro studenty čtyř tříd našeho gymnázia byly první zářijové dny o dost jiné než pro ostatní studenty. Poprvé usedli do lavic naší školy, plni nejistoty a očekávání věcí nových. Jak jejich první dny u nás na škole probíhaly?

09.09.2014 - Autor: Sophie Dittlová, Simona Hlavatá - Komentáře: 0

Začátek školního roku prváka

Když jsme se 1. září sešli v naší nové třídě, byl to pro nás všechny zvláštní pocit. Pocit z neznámého a budoucího zároveň. První dobrá zpráva byla ta, že všichni trefili do správné třídy, včetně naší paní profesorky třídní, která cestu už znala.

Už sedíme v lavicích a čekáme na naše první zvonění na gymplu. Z hlavy plné myšlenek o tom, co bude, o naší paní profesorce třídní a  první hodině nás vyrušil zvuk školního zvonku. ,,A teď to začne,' pomyslel si každý. Po pár minutách strávených  s paní profesorkou Šulcovou se pomalu ale jistě naše obavy vytrácely neznámo kam. Paní profesorka nám svým pozitivním a milým přístupem, který rozhodně každý ocenil, hrozně moc usnadnila první chvíle v naší nové třídě. První hodina nám utekla rychle, dozvěděli jsme se tolik informací, že jsem zvědavá, jakou část informací  v hlavách udržíme a co doma předáme. Podle sebe soudím, že na klasickou a ohranou otázku všech rodičů ,,jak bylo ve škole?' odpovím ,,dobrý'. Už  se těšíme na další den a to hlavně kvůli našemu seznamovacímu soustředění.

V úterý se nám všem určitě vstávalo lépe. Už jsem věděli, co nás čeká, byli si jistější a test z angličtiny se dobře psal. Vyřídit pár povinností k odjezdu do Počátek a balit na soustředění!

Odpoledne jsme se sešli na hřišti školy, byla trochu zima (dost), ale nám to nevadilo. Vybrali jsme si trička s logem školy a vychutnali si pohoštění, které bylo pro nás připravené. Na školním hřišti k nám a našim rodičům měli krátkou úvodní řeč ředitel školy, zástupci ředitele a profesoři. Poté jsme se připravili na odjezd před budovou školy. Jelikož měl autobus zpoždění, vznikl nám prostor k bližšímu seznámení –  začali jsme se spolu bavit, abychom si zkrátili čekání. 

Na adaptačním kurzu jsme hráli spoustu sportovních a seznamovacích her, při kterých jsme si vzájemně pomáhali a hodně se pobavili. Vyrobili jsme si třídní vlajku a sestavili třídní pravidla. Byli jsme na „šíleně dlouhém“ celodenním pěším výletě v Telči.

Adaptační kurzu byl dobrý, líbilo se nám tam. Odjížděli jsme jako jednotlivci a vrátili jsme se jako třída. Těšíme se na tento školní rok na našem gymnáziu, na nové předměty, profesory, nová přátelství a zážitky.

Přejte nám hodně štěstí.

Autor: Sophie Dittlová, Simona Hlavatá


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
9 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • VoBafo - základní skupiny
  Připomínám termín 1.6. 2019. Jedná se o ukončení hraní zápasů základních skupin turnaje VoBaFo 2019. Výsledky zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Účast na zápasech není omluvenkou z řádné a rozvrhem dané výuky. Kolegové vás mohou, ale nemusí uvolnit. Děkuji a těším se na finalisty. P.E.
 • ATLETICKÝ PŘEBOR ŠKOLY
  Připomínám rychle se blížící termín pro odevzdání přihlášek a startovného: středa 15.5. Za spolupráci děkují tělocvikáři.
 • ORIENTAČNÍ BĚH
  Prosím všechny studenty 5., resp. 3. ročníků, kteří se v září v Borovici nominovali do školního týmu OB (umístili se na prvních třech místech), aby přišli do kabinetu 124 potvrdit nebo vyloučit svůj start na závodech POPRASKU. Prosím, aby přišli i studenti na 4. a 5. místě. Zatím jsou jako náhradníci. Vše se týká samozřejmě i studentek z uvedených ročníků. Děkuji. Z. Nedvědová
 • Tady nám chutná
  Celý kolektiv kuchařek ze školní jídelny GVP děkuje milým studentům za to, že hlasovali v projektu MHMP Tady nám chutná, v němž se soutěžilo o kvalitu školního stravování. ŠJ GVP byla díky vašim hlasům velmi dobře hodnocena. Jsme rády, že vám u nás chutná!!!
 • Zapomenuté učebnice literatury pro 3. ročník
  V kabinetu 118 (němčina) se záhadným způsobem objevily učebnice literatury pro 3. ročník. Dále tu máme penál a desky s poznámkami. Předpokládám, že si dotyčný tyto věci vyzvedne co nejdříve. Marta Urbanová
 • Ztracené pamětní dvacetikoruny
  Jak jsem již na intranetu psala, 4.A si v turnaji tříd finanční gramotnosti vyhrála novou emisi pamětních dvacetikorun. Včera mince až do páté vyučovací hodiny ležely v dárkové krabičce na katedře, potom zmizely. Moc doufám, že jak záhadně zmizely, tak záhadně se opět v učebně 103 objeví. Věřím, že ten, kdo si je zřejmě z pouhopouhé zvědavosti vypůjčil a již si je prohlédl je v pořádku vrátí zpět. Odmítám uvěřit tomu, že je někdo sprostě ukradl!!!!! L. Kozderková