Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


FILMOVÁ NOC 2014

Opět se můžete těšit na další ročník filmového festivalu na našem gymnáziu, který se bude konat v pátek 12. prosince od 16.00 hodin do půlnoci. Projekce proběhne jako posledně v učebnách č. 005, 104 a 105. Nabízíme Vám ke zhlédnutí filmy ze tří sekcí – historické filmy (pojaté trochu netradičněji a zabývající se tématikou roku 1968), dokumenty ze současného světa a studentské filmy. Po konci promítání jednotlivých filmů budeme moci diskutovat se zajímavými hosty (ať už jde o tvůrce či osobnosti, které o námětech filmů hodně vědí nebo jsou s konkréními snímky spojeny). Promítací časy filmů jsou 16.00, 18.00, 20.00 a 22.00 hodin.

Lístky na festival stojí jako minulý rok 30 Kč a zahrnují vstupenku na promítání všech filmů a možnost jít se občerstvit do studovny (učebna č. 112), kde na Vás budou čekat rozmanité dobroty.

Připomínáme, že projekční místnosti jsou kapacitně omezené, proto je výhodnější si koupit permanentky, které zajišťují přednostní rezervaci filmů, a to ve dnech 1.-5. prosince o velkých přestávkách. Oficiální prodej lístků bude 8.-12. prosince taktéž o velkých přestávkách, který je zároveň spjatý s rezervacemi. Zároveň bychom poprosili, abyste předem uvážili, který film byste opravdu rádi viděli, aby nenastaly zmatky a nepřepisovali jste se z jednoho filmu na druhý.

28.11.2014 - Autor: Organizátoři filmového festivalu - Komentáře: 6

Informace k filmům

HISTORICKÁ SEKCE

Od 16.00 Srpen jako kladivo

Strhující dokument zachycující archivní záběry z roku 1968 a jedinečná svědectví několika z tehdy žijících protagonistů pražského jara.
Režie: Milan Maryška
Trvání: 76 min.
Host: Petr Svoboda

Od 18.00 Rebelové

Barvitý filmový muzikál líčící příběh zamilované maturantky a vojenského zběha v prostředí 60. let Československé republiky.
Režie: Filip Renč
Trvání: 109 min.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=a1M6FvvyyeY

Od 20.00 Invaze 1968. Ruský pohled

Dokument o invazi vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR roku 1968 z perspektivy tehdejších sovětských velitelů, důstojníků, novinářů ale i ruských disidentů. Snímek je doplněn o archivní záběry.
Režie: Josef Pazderka
Trvání: 57 min.

Od 22.00 Pelíšky

Kultovní tragikomický český film vystihující ponurou atmosféru konce 60. let v Československu očima tří generací mužů a žen.
Režie: Jan Hřebejk
Trvání: 116 min.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=CwQOncE8O6k


SEKCE DOKUMENTY ZE SOUČASNÉHO SVĚTA

Od 16.00 A Blooming Business

Krásné řezané různobarevné květiny vidíme dennodenně ve spoustě květinářstvích a pohled na ně nám přináší radost. Co už ale radostné není, jsou podmínky, v jakých se pěstují a co předchází jejich dovozu k nám.
Režie: Ton van Zantvoort
Trvání: 56 min.
Host: Markéta Vinkelhoferová (působí v neziskovém sektoru v oblasti rozvojové spolupráce, publikuje v řadě médií)

Od 18.00 Manželka za 50 ovcí

Snímek popisuje otřesné poměry v Afghánistánu, kde mnozí muži vyznávají radikální islám a s ženami jednají hůř než se psy.
Režie: Nima Sarvestani
Trvání: 52 min.
Host bude upřesněn

Od 20.00 Dělníci bulváru

Dokument vstupuje pod povrch světa bulvárních médií v Česku a ukazuje promyšlenou nemorálnost jejich protagonistů.
Režie: Vít Klusák
Trvání: 56 min.
Host: Vít Klusák

Od 22.00 Mých posledních 150 000 cigaret

Film odhaluje pozadí tabákového byznysu, který stát nejen toleruje, ale i podporuje. Z něho profitují nejen průmyslníci, ale také státní pokladna. Přitom tato povolená droga má na svědomí špatný zdravotní stav statisíců lidí.
Režie: Ivo Bystřičan
Trvání: 52 min.
Host bude upřesněn

SEKCE STUDENTSKÝCH FILMŮ

Od 16.00 Automatic for the people

,,Je to taková love story o chlápkovi, co pracuje jako obsluha automatu na colu a vzniká tam taková milá mytologie, že vše je řízeno lidmi, i hlášení v metru."
Režie: Jan Vejnar, Petr Smyczek
Host bude upřesněn

Od 18.00 viz komentář [1]

Od 20.00 Průvodce hřbitovem bláznů

Dnes o více než 4 000 hrobech svědčí jen bezejmenné pahorky hlíny skryté pod všudepřítomným břečťanem. Čas si bere zpět, co mu patří. Ale možná Jirkovo bláznovství trochu zpomalí neúprosný zánik hřbitova bláznů. Moc bychom si to přáli.
Věnováno všem pošetilcům a bláznům, kteří jdou proti proudu a věří svému přesvědčení.
Režie: Michal Černich
Host: Jiří Vítek

Od 22.00 Hex-games

Režie: Lukáš Hrdý, Jan Chramosta

Vaši organizátoři

Dominik Chaloupka, Anna Pavlíková, Daniel Richter – historická sekce, Vendula Blatnická, Veronika Jetmarová, Josefína Marková, Karolína Zbytková – dokumenty ze současného světa, Anna Kapustová, Klára Vaňkátová – studentské filmy, Adéla Jehličková, Barbora Jehličková, Anna Šimková, Anna Štěpánková, Adéla Růžičková – občerstvení

Autor: Organizátoři filmového festivalu


Komentáře

129.11.2014 - 22:55 - Autor: Organizátoři filmového festivalu (student)

Aktualizace:

Od 18:00 Ctrl emotion

Závěrečná studentská práce Vojtěcha Kotka.
Film o tom, jak v těle člověka bojují kladné stránky se zápornými. O touze. A o krátké chvíli, která navždy změní život dvou lidí.
Režie: Vojtěch Kotek

202.12.2014 - 12:48 - Autor: Král Matěj

Na diskusi po filmu Mých posledních 150 000 cigaret přijde jako host MUDr. Kamila Zvolská, Ph.D., lékařka, která působí v Centru pro závislé na tabáku III. interní kliniky 1.LF UK a VFN v Praze.

302.12.2014 - 13:14 - Autor: Král Matěj

Prosím zájemce o akci z řad jedinců, které aktuálně nestudují na GVP, aby mi poslali zprávu potvrzující jejich zájem o účast na adresu matejkral@email.cz. Budeme s vámi posléze počítat, a to i při přípravě občerstvení. A poprosíme vás zároveň, abyste zaplatili vstupné 30 Kč při příchodu na festival (v místnosti zázemí). Z vybraných peněz bude hrazeno jídlo a pití. Předem díky za spolupráci!

402.12.2014 - 13:14 - Autor: Král Matěj

Aktuální studenti GVP si mohou vstupné kupovat vždy o velké přestávce v prvním patře u férového automatu.

506.12.2014 - 11:20 - Autor: Organizátoři filmového festivalu (student)

Aktualizace:

V 18.00 hodin bude promítán v sekci studentských filmů snímek To nejlepší pro bratříčka (režie: Jonatan Merta, host: Štěpánka Romová, aktérka filmu). Hostem filmu Automatic for the people bude jeden z režisérů Petr Smyczek.

608.12.2014 - 23:26 - Autor: Organizátoři filmového festivalu ()

Aktualizace:

Změna promítacích časů - třetí filmy ze všech sekcí budou promítány ve 20.15. Host u filmu Dělníci bulváru bude ještě upřesněn.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
9 + 5 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak