Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Soutěž o nejlepší povídku

26.01.2015 - Autor: Vítězslav Derka - Komentáře: 0

Před několika dny byla vyhlášena literární soutěž o nejlepší povídku tohoto roku, která je určena studentům – středoškolákům mezi 15. a 21. rokem. Dvacítka finalistů získá skvělé ceny (kurzy tvůrčího psaní, tablety a čtečky, knihy, spisovatelské potřeby), deset nejlepších hodnocení poroty složené z učitelů tvůrčího psaní. Škola vítězného studenta 100 knih pro svoji knihovnu.

Letošní ročník na téma „Svět uvnitř mé hlavy“ zve na dobrodružnou cestu do vlastního nitra. Vybízí k literární tvorbě všechny ty, kteří mají rádi příběhy a rádi se vydávají do světa fantazie. Možná se nám společně podaří objevit nadané vypravěče, anebo je v řadách Vašich studentů už znáte.

Soutěžní příspěvky v rozsahu: 1 – 3 normostran (min. 1800 znaků a max. 5400 znaků včetně mezer) mohou studenti středních škol posílat elektronicky do 12. února 2015 na adresu info@pwf.cz.

Partnery soutěže jsou:
Literární akademie, Státní fond kultury, Goethe institut, Gymnázium Kadaň, Railreklam, Dopravní podnik Praha, Městská knihovna v Praze a Papelote. Knižní ceny poskytla nakladatelství: Argo, Atlantis, Dauphin, Fra, Host, Kniha Zlín, Mladá fronta, Paseka, Práh a Torst.

Bližší informace o pravidlech, cenách a projektu obecně naleznete na www.pwf.cz.

Autor: Vítězslav Derka


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
5 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • ztráty a nálezy
  Do "recyklační skříně" byly dány nalezené věci, které si již delší dobu nikdo nevyzvedl v kanceláři školy. Jeden zlatý předmět je tam ještě k vyzvednutí. Plháková
 • VoBafo - základní skupiny
  Připomínám termín 1.6. 2019. Jedná se o ukončení hraní zápasů základních skupin turnaje VoBaFo 2019. Výsledky zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Účast na zápasech není omluvenkou z řádné a rozvrhem dané výuky. Kolegové vás mohou, ale nemusí uvolnit. Děkuji a těším se na finalisty. P.E.
 • ATLETICKÝ PŘEBOR ŠKOLY
  Připomínám rychle se blížící termín pro odevzdání přihlášek a startovného: středa 15.5. Za spolupráci děkují tělocvikáři.
 • ORIENTAČNÍ BĚH
  Prosím všechny studenty 5., resp. 3. ročníků, kteří se v září v Borovici nominovali do školního týmu OB (umístili se na prvních třech místech), aby přišli do kabinetu 124 potvrdit nebo vyloučit svůj start na závodech POPRASKU. Prosím, aby přišli i studenti na 4. a 5. místě. Zatím jsou jako náhradníci. Vše se týká samozřejmě i studentek z uvedených ročníků. Děkuji. Z. Nedvědová
 • Tady nám chutná
  Celý kolektiv kuchařek ze školní jídelny GVP děkuje milým studentům za to, že hlasovali v projektu MHMP Tady nám chutná, v němž se soutěžilo o kvalitu školního stravování. ŠJ GVP byla díky vašim hlasům velmi dobře hodnocena. Jsme rády, že vám u nás chutná!!!
 • Zapomenuté učebnice literatury pro 3. ročník
  V kabinetu 118 (němčina) se záhadným způsobem objevily učebnice literatury pro 3. ročník. Dále tu máme penál a desky s poznámkami. Předpokládám, že si dotyčný tyto věci vyzvedne co nejdříve. Marta Urbanová
 • Ztracené pamětní dvacetikoruny
  Jak jsem již na intranetu psala, 4.A si v turnaji tříd finanční gramotnosti vyhrála novou emisi pamětních dvacetikorun. Včera mince až do páté vyučovací hodiny ležely v dárkové krabičce na katedře, potom zmizely. Moc doufám, že jak záhadně zmizely, tak záhadně se opět v učebně 103 objeví. Věřím, že ten, kdo si je zřejmě z pouhopouhé zvědavosti vypůjčil a již si je prohlédl je v pořádku vrátí zpět. Odmítám uvěřit tomu, že je někdo sprostě ukradl!!!!! L. Kozderková