Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Soutěž o nejlepší povídku

26.01.2015 - Autor: Vítězslav Derka - Komentáře: 0

Před několika dny byla vyhlášena literární soutěž o nejlepší povídku tohoto roku, která je určena studentům – středoškolákům mezi 15. a 21. rokem. Dvacítka finalistů získá skvělé ceny (kurzy tvůrčího psaní, tablety a čtečky, knihy, spisovatelské potřeby), deset nejlepších hodnocení poroty složené z učitelů tvůrčího psaní. Škola vítězného studenta 100 knih pro svoji knihovnu.

Letošní ročník na téma „Svět uvnitř mé hlavy“ zve na dobrodružnou cestu do vlastního nitra. Vybízí k literární tvorbě všechny ty, kteří mají rádi příběhy a rádi se vydávají do světa fantazie. Možná se nám společně podaří objevit nadané vypravěče, anebo je v řadách Vašich studentů už znáte.

Soutěžní příspěvky v rozsahu: 1 – 3 normostran (min. 1800 znaků a max. 5400 znaků včetně mezer) mohou studenti středních škol posílat elektronicky do 12. února 2015 na adresu info@pwf.cz.

Partnery soutěže jsou:
Literární akademie, Státní fond kultury, Goethe institut, Gymnázium Kadaň, Railreklam, Dopravní podnik Praha, Městská knihovna v Praze a Papelote. Knižní ceny poskytla nakladatelství: Argo, Atlantis, Dauphin, Fra, Host, Kniha Zlín, Mladá fronta, Paseka, Práh a Torst.

Bližší informace o pravidlech, cenách a projektu obecně naleznete na www.pwf.cz.

Autor: Vítězslav Derka


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
4 + 6 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

  • KMD
    Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
  • GVP na MČR SVL
    Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
  • VoBaFo rozlosování
    Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.