Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Jiná WIFI

Jak jsme již dlouho slibovali, začali jsme vylepšovat školní bezdrátovou síť. Podrobnosti jsou dále v článku.

17.03.2015 - Autor: Martin Horyna - Komentáře: 0

 Ve druhém patře jsou tři nové přístupové body (access point - AP). Jsou to ty nízké válce připevněné na strop v ose chodby. Typem jde o výrobky ZyXEL NWA5123-NI. Pracují současně v pásmu 2,4 GHz i 5 GHz. Jsou nastaveny tak, že všechny tři se hlásí pomocí dvou SSID identifikátorů. Jeden identifikátor je společný: GVPwifi. Druhý identifikátor je u každého AP trošku jiný. Nejvíc na východ (směrem do Nuslí) je GVPwifi21, uprostřed chodby GVPwifi22 a v západní části (směrem k Vyšehradu) je GVPwifi23. Pokud se připojíte ke GVPwifi (bez číselného rozlišení), měli by si vás jednotlivá AP při procházení chodbou předávat. Dnes odpoledne jsem to testoval v prázdné budově a bylo to bez problémů. Pokud chcete mít více pod kontrolou, ke kterému AP jste připojeni, použijte sít s příslušným číselným označením GVPwifi21, GVPwifi22, nebo GVPwifi23. Heslo je ke všem sítím stejné a je stejné jako dříve.

 Tyto nové přístupové body budeme nyní pár dní testovat. Pokud se neobjeví vážné problémy, tak za cca 2-3 týdny obdobným způsobem vybavíme 1. a 3. patro. Do přízemí pak přesuneme stará AP. Pokud budete mít nějaké zkušenosti nebo komentáře k provozu nových zařízení, sdělte mi je prosím pod článkem nebo osobně.

 Rekonstrukce Wifi sítě je financována sdružením rodičů z vašich příspěvků. Montáž pak pečlivě provedl pan školník Milan Slanina. Za spolupráci všem děkuji.

Autor: Martin Horyna


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
1 + 2 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • VoBafo - základní skupiny
  Připomínám termín 1.6. 2019. Jedná se o ukončení hraní zápasů základních skupin turnaje VoBaFo 2019. Výsledky zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Účast na zápasech není omluvenkou z řádné a rozvrhem dané výuky. Kolegové vás mohou, ale nemusí uvolnit. Děkuji a těším se na finalisty. P.E.
 • ATLETICKÝ PŘEBOR ŠKOLY
  Připomínám rychle se blížící termín pro odevzdání přihlášek a startovného: středa 15.5. Za spolupráci děkují tělocvikáři.
 • ORIENTAČNÍ BĚH
  Prosím všechny studenty 5., resp. 3. ročníků, kteří se v září v Borovici nominovali do školního týmu OB (umístili se na prvních třech místech), aby přišli do kabinetu 124 potvrdit nebo vyloučit svůj start na závodech POPRASKU. Prosím, aby přišli i studenti na 4. a 5. místě. Zatím jsou jako náhradníci. Vše se týká samozřejmě i studentek z uvedených ročníků. Děkuji. Z. Nedvědová
 • Tady nám chutná
  Celý kolektiv kuchařek ze školní jídelny GVP děkuje milým studentům za to, že hlasovali v projektu MHMP Tady nám chutná, v němž se soutěžilo o kvalitu školního stravování. ŠJ GVP byla díky vašim hlasům velmi dobře hodnocena. Jsme rády, že vám u nás chutná!!!
 • Zapomenuté učebnice literatury pro 3. ročník
  V kabinetu 118 (němčina) se záhadným způsobem objevily učebnice literatury pro 3. ročník. Dále tu máme penál a desky s poznámkami. Předpokládám, že si dotyčný tyto věci vyzvedne co nejdříve. Marta Urbanová
 • Ztracené pamětní dvacetikoruny
  Jak jsem již na intranetu psala, 4.A si v turnaji tříd finanční gramotnosti vyhrála novou emisi pamětních dvacetikorun. Včera mince až do páté vyučovací hodiny ležely v dárkové krabičce na katedře, potom zmizely. Moc doufám, že jak záhadně zmizely, tak záhadně se opět v učebně 103 objeví. Věřím, že ten, kdo si je zřejmě z pouhopouhé zvědavosti vypůjčil a již si je prohlédl je v pořádku vrátí zpět. Odmítám uvěřit tomu, že je někdo sprostě ukradl!!!!! L. Kozderková