Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Jiná WIFI

Jak jsme již dlouho slibovali, začali jsme vylepšovat školní bezdrátovou síť. Podrobnosti jsou dále v článku.

17.03.2015 - Autor: Martin Horyna - Komentáře: 0

 Ve druhém patře jsou tři nové přístupové body (access point - AP). Jsou to ty nízké válce připevněné na strop v ose chodby. Typem jde o výrobky ZyXEL NWA5123-NI. Pracují současně v pásmu 2,4 GHz i 5 GHz. Jsou nastaveny tak, že všechny tři se hlásí pomocí dvou SSID identifikátorů. Jeden identifikátor je společný: GVPwifi. Druhý identifikátor je u každého AP trošku jiný. Nejvíc na východ (směrem do Nuslí) je GVPwifi21, uprostřed chodby GVPwifi22 a v západní části (směrem k Vyšehradu) je GVPwifi23. Pokud se připojíte ke GVPwifi (bez číselného rozlišení), měli by si vás jednotlivá AP při procházení chodbou předávat. Dnes odpoledne jsem to testoval v prázdné budově a bylo to bez problémů. Pokud chcete mít více pod kontrolou, ke kterému AP jste připojeni, použijte sít s příslušným číselným označením GVPwifi21, GVPwifi22, nebo GVPwifi23. Heslo je ke všem sítím stejné a je stejné jako dříve.

 Tyto nové přístupové body budeme nyní pár dní testovat. Pokud se neobjeví vážné problémy, tak za cca 2-3 týdny obdobným způsobem vybavíme 1. a 3. patro. Do přízemí pak přesuneme stará AP. Pokud budete mít nějaké zkušenosti nebo komentáře k provozu nových zařízení, sdělte mi je prosím pod článkem nebo osobně.

 Rekonstrukce Wifi sítě je financována sdružením rodičů z vašich příspěvků. Montáž pak pečlivě provedl pan školník Milan Slanina. Za spolupráci všem děkuji.

Autor: Martin Horyna


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
5 + 4 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • KMD
  Vážení divadelníci, kdo nemá objednán lístek na říjen, učiňte tak nejpozději do 24.9. přes intranet. Systém již funguje! Pokud si představení nezvolíte, bude vám přidáno to, které zbyde. N.Brousilová
 • POPRASK volejbal
  Prosím hráče a hráčky volejbalu o schůzku v pondělí 23.9. 2019 v 9.40 hod. u kab.č. 123. Hrací den - kluci ut 24.9. 2019 a dívky st 25.9. 2019 od 8.00 na Meteoru. Prosím domluvení nominace hráček s Alenou Novotnou 6.A a Lindou Kulišovou 6.B. Případně se uvidíme až na schůzce. Kluky povedou do boje zkušení hráči ze 4.E Šimon Odvárko a Sebastián Toplak. Děkuji moc P.E.
 • Holandština
  První hodina holandštiny (nizozemštiny) na škole proběhne ve středu 25. září od osmé hodiny v učebně 102. Prosím ještě ty, kdo se chtějí přidat do Klubu nizozemštiny, aby mi napsali na jun@gvp.cz. Budu se těšit, JJ.
 • Florbalový projekt KB FLORBAL CHALLENGE 2019/2020
  Prosím hráče florbalu narozené od 1.1.2002 do 31.12.2004, kteří chtějí reprezentovat školu, aby mne kontaktovali. Sestavuji team na KB FLORBAL CHALLENGE. GVP je zaregistrována. Zdravím, děkuji a těším se na vás. P.E.
 • Keramika
  Studenti se zájmem o keramiku se sejdou na první schůzce 4.10.2019 ve 14:40 hod. před keramickou dílnou v přízemí školy vedle VV. Na všechny zájemce se těší P.E.
 • KMD
  Přihlášky do KMD budu vybírat již jen 9.9., 11.9. a přidávám poslední den 12.9.2019! Přijďte s vyplněnou přihláškou a s penězi do kab.208. Představení na říjen si vyberete osobně u mne v kab.č.208. Přijďte i vy, kteří jste již zaplatili. N.Brousilová
 • Knihovna bude uzavřená!
  Příští týden je knihovna uzavřena. Knihy lze pouze vracet. Otevřeno bude až 13.9. od rána. Knihovník.
 • Missing Power Plug For Laptop
  I lost a laptop power plug yesterday. Last seen at my desk in room 207. Other possible locations are rooms 105, 203, 214. ---------------------------- Včera jsem ztratil napájecí kabel notebooku. Naposledy viděl u mého stolu v učebně 207. Další možná umístění jsou místnosti 105, 203, 214.
 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.