Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Jiná WIFI

Jak jsme již dlouho slibovali, začali jsme vylepšovat školní bezdrátovou síť. Podrobnosti jsou dále v článku.

17.03.2015 - Autor: Martin Horyna - Komentáře: 0

 Ve druhém patře jsou tři nové přístupové body (access point - AP). Jsou to ty nízké válce připevněné na strop v ose chodby. Typem jde o výrobky ZyXEL NWA5123-NI. Pracují současně v pásmu 2,4 GHz i 5 GHz. Jsou nastaveny tak, že všechny tři se hlásí pomocí dvou SSID identifikátorů. Jeden identifikátor je společný: GVPwifi. Druhý identifikátor je u každého AP trošku jiný. Nejvíc na východ (směrem do Nuslí) je GVPwifi21, uprostřed chodby GVPwifi22 a v západní části (směrem k Vyšehradu) je GVPwifi23. Pokud se připojíte ke GVPwifi (bez číselného rozlišení), měli by si vás jednotlivá AP při procházení chodbou předávat. Dnes odpoledne jsem to testoval v prázdné budově a bylo to bez problémů. Pokud chcete mít více pod kontrolou, ke kterému AP jste připojeni, použijte sít s příslušným číselným označením GVPwifi21, GVPwifi22, nebo GVPwifi23. Heslo je ke všem sítím stejné a je stejné jako dříve.

 Tyto nové přístupové body budeme nyní pár dní testovat. Pokud se neobjeví vážné problémy, tak za cca 2-3 týdny obdobným způsobem vybavíme 1. a 3. patro. Do přízemí pak přesuneme stará AP. Pokud budete mít nějaké zkušenosti nebo komentáře k provozu nových zařízení, sdělte mi je prosím pod článkem nebo osobně.

 Rekonstrukce Wifi sítě je financována sdružením rodičů z vašich příspěvků. Montáž pak pečlivě provedl pan školník Milan Slanina. Za spolupráci všem děkuji.

Autor: Martin Horyna


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
3 + 8 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

  • KMD
    Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
  • GVP na MČR SVL
    Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
  • VoBaFo rozlosování
    Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.