Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Evaluace 2015 - výsledky

Za vedení školy se v tomto článku vracím k výsledkům letošní evaluace.

13.04.2015 - Autor: Martin Horyna - Komentáře: 1

Všeobecný dotazník vyplnilo 465 ze 613 studentů školy (76%). Do hodnocení učitelů se zapojilo 535 studentů (87%). Každý student ohodnotil v průměru 8,68 učitele, takže tabulka v databázi, která tato hodnocení zachycuje má 4645 řádků. 2114 hodnocení mělo textovou část.

Na hodnocení učitelů již jistě mnozí učitelé ve třídách reagovali. Pan ředitel spolu se svými zástupci se také pozorně seznámili s výsledky všeobecného dotazníku a v následujícím textu reagují na většinu připomínek.

S výsledky se může podrobně seznámit také každý z vás. Najdete je v tomto souboru. Celková známka, kterou škola letos od svých studentů obdržela, je 1,73. V předchozích letech to bylo 2,16 (2012); 1,91 (2013) a 1,83 (2014).

Následuje komentář vedení školy k připomínkám z letošní evaluace

Rozšíření školní jídelny

Rozšíření školní jídelny se již delší dobu připravuje a je velmi pravděpodobné, že ještě v tomto kalendářním roce začne stavba. Dokončeno by mělo být v prvním pololetí roku 2016. V místech, kde v tuto chvíli končí příjezdová cesta ke škole v blízkosti pingpongových stolů, bude postavena přístavba a kapacita školní jídelny se ze současných 80 míst u stolu zvýší na 140. V souvislosti s touto stavbou bude také jinak upraveno okolí. Pingpongové stoly se přestěhují a kolem nich bude lepší povrch.

Provoz školní jídelny

Připomínky studentů byly projednány s vedoucí školní jídelny paní Novákovou. Objednávat a odhlašovat jídla bude možné i ze dne na den. V jídelně budou ve větší míře než dosud k dispozici ochucovadla: sůl, koření, kečup, ocet atd. Další výraznější změny v provozu školní jídelny budou provedeny po rozšíření školní jídelny, tedy v roce 2016.

Na druhou stranu počítejme všichni s tím, že není v moci školní jídelny vydávat obědy, které nejsou objednány alespoň den předem. Pokud vám někdy ve školní jídelně takto vyhoví, pak jde o výjimečný případ, který nelze očekávat a vyžadovat kdykoli.

Stojany u okénka na vracení nádobí tu stojí jen pro případ, kdy najednou vrací nádobí větší počet strávníků. Pokud jsou u okénka na vracení jen 1-2 lidé, pak prosím vyčkejte a nádobí odevzdejte u okénka. Nadbytečným odkládáním tácu s nádobím do stojanu, zbytečně komplikujete práci zaměstnankyním kuchyně, které mají použité nádobí na starosti.

Provoz studentského klubu (bufetu)

Připomínky z evaluace byly projednány s vedoucí bufetu paní Danou Jelínkovou. Paní Jelínková není zaměstnancem školy, ale má bufet v pronájmu. Bylo s ní domluveno, že studenti mohou v prostorách školního klubu konzumovat i jídlo, které si sami přinesou. Za ohřívání jídla v mikrovlnce se bude i nadále platit, paní Jelínková na tom trvá.

Provoz školní knihovny

Připomínky byly projednány s panem profesorem Derkou. Jak již bylo oznámeno, byla základní výpůjční doba školní knihovny prodloužena na 4 týdny. V případě některých knih, o které je velký zájem, však budou studenti požádáni, aby knihy přečetli a vrátili dříve.

Vnitřní prostory školy

Na pánské záchody budou v nejbližších týdnech instalována zrcadla. Na chodby školy se vrátí sedačky, které byly v posledních dnech ve sborovně a v některých učebnách. Chtěli bychom dosáhnout toho, aby míst na pohodlný odpočinek bylo ve škole více.

Na druhou stranu se domníváme, že do učeben sedačky a křesílka nepatří. Pokud si je tam některá třída nastěhovala či nastěhuje, necháme je odstranit.

Výzdoba třídy je otázkou dohody mezi studenty, třídním učitelem a vedením školy. Klidně můžete přicházet se svými návrhy a to i na jiný způsob vymalování učebny. Jsou však některá pravidla, která nebudeme měnit. Mezi ně patří to, že čelní stěna učebny je vždy bílá. Pokud studenti třídy chtějí, mohou si na čelní stěnu své učebny na vlastní náklady umístit hodiny. Umístění hodin do všech tříd škola organizovat nebude.

Toaletní papíry a pořádek na záchodech

Toaletní papír, který občas chybí na dámských záchodech je již několik let zmiňován v každé evaluaci. Na vedení jsme se dohodli, že letos uděláme zásadní organizační změnu ve způsobu jeho doplňování a věříme, že problém odstraníme. Vyskytlo se však i několik připomínek k pořádku na záchodech obecně a to včetně konstatování, že za nepořádek může z velké části nevhodné chování studentů. Je tomu bohužel tak. Občas se setkáváme s tím, že někdo na dámských záchodech vymotá celou roli toaletního papíru. Na pánských záchodech dochází někdy k naprosto záměrnému znečisťování. Zdá se, že na naší škole bohužel studuje několik studentů, kteří svoji nespokojenost se školou nebo jiné osobní problémy řeší vytvářením nepořádku na záchodech. Doufáme, že se tito studenti časem vzpamatují. Do té doby prosíme všechny ostatní o spolupráci. Pokud budete svědky takového jednání, zkuste svůj nesouhlas vyjádřit přímo těmto problémovým studentům a ve vážnějších případech informujte někoho z vyučujících. Organizovat pravidelné dohledy pedagogů na záchodech bychom opravdu nechtěli. Bylo by to nejen náročné, ale především naprosto nedůstojné.

Školní WiFi síť

Jak již bylo několikrát zmíněno, probíhá rekonstrukce školní Wifi sítě. Hotové je 2. patro. Ostatní patra budou dokončena v průběhu dubna.

Ostatní

Některé věci, zmíněné v evaluaci také vnímáme jako problém, ale jejich řešení není v tuto chvíli na pořadu dne, protože nemáme dostatek sil a především peněz. Jedná se například o stav fasády, vrátnici a vstupní vestibul a výtah. O řešení těchto problémů budeme usilovat v budoucích letech.

Na druhou stranu neplánujeme, že na naší škole budeme zřizovat bazén, saunu ani minigolf.

 

Autor: Martin Horyna


Komentáře

114.04.2015 - 08:32 - Autor: Derka Vítězslav

Stav vnitřní výzdoby netrápí jen studenty a třídní učitele, ale i učitele, kteří ve třídách učí.
Pro zájemce o úpravu vnitřní výzdoby tříd nabízím konzultace, např. v oblasti psychologického působení barev, barevné harmonie, kompozice apod.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 2 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak