Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Evaluace 2015 - výsledky

Za vedení školy se v tomto článku vracím k výsledkům letošní evaluace.

13.04.2015 - Autor: Martin Horyna - Komentáře: 1

Všeobecný dotazník vyplnilo 465 ze 613 studentů školy (76%). Do hodnocení učitelů se zapojilo 535 studentů (87%). Každý student ohodnotil v průměru 8,68 učitele, takže tabulka v databázi, která tato hodnocení zachycuje má 4645 řádků. 2114 hodnocení mělo textovou část.

Na hodnocení učitelů již jistě mnozí učitelé ve třídách reagovali. Pan ředitel spolu se svými zástupci se také pozorně seznámili s výsledky všeobecného dotazníku a v následujícím textu reagují na většinu připomínek.

S výsledky se může podrobně seznámit také každý z vás. Najdete je v tomto souboru. Celková známka, kterou škola letos od svých studentů obdržela, je 1,73. V předchozích letech to bylo 2,16 (2012); 1,91 (2013) a 1,83 (2014).

Následuje komentář vedení školy k připomínkám z letošní evaluace

Rozšíření školní jídelny

Rozšíření školní jídelny se již delší dobu připravuje a je velmi pravděpodobné, že ještě v tomto kalendářním roce začne stavba. Dokončeno by mělo být v prvním pololetí roku 2016. V místech, kde v tuto chvíli končí příjezdová cesta ke škole v blízkosti pingpongových stolů, bude postavena přístavba a kapacita školní jídelny se ze současných 80 míst u stolu zvýší na 140. V souvislosti s touto stavbou bude také jinak upraveno okolí. Pingpongové stoly se přestěhují a kolem nich bude lepší povrch.

Provoz školní jídelny

Připomínky studentů byly projednány s vedoucí školní jídelny paní Novákovou. Objednávat a odhlašovat jídla bude možné i ze dne na den. V jídelně budou ve větší míře než dosud k dispozici ochucovadla: sůl, koření, kečup, ocet atd. Další výraznější změny v provozu školní jídelny budou provedeny po rozšíření školní jídelny, tedy v roce 2016.

Na druhou stranu počítejme všichni s tím, že není v moci školní jídelny vydávat obědy, které nejsou objednány alespoň den předem. Pokud vám někdy ve školní jídelně takto vyhoví, pak jde o výjimečný případ, který nelze očekávat a vyžadovat kdykoli.

Stojany u okénka na vracení nádobí tu stojí jen pro případ, kdy najednou vrací nádobí větší počet strávníků. Pokud jsou u okénka na vracení jen 1-2 lidé, pak prosím vyčkejte a nádobí odevzdejte u okénka. Nadbytečným odkládáním tácu s nádobím do stojanu, zbytečně komplikujete práci zaměstnankyním kuchyně, které mají použité nádobí na starosti.

Provoz studentského klubu (bufetu)

Připomínky z evaluace byly projednány s vedoucí bufetu paní Danou Jelínkovou. Paní Jelínková není zaměstnancem školy, ale má bufet v pronájmu. Bylo s ní domluveno, že studenti mohou v prostorách školního klubu konzumovat i jídlo, které si sami přinesou. Za ohřívání jídla v mikrovlnce se bude i nadále platit, paní Jelínková na tom trvá.

Provoz školní knihovny

Připomínky byly projednány s panem profesorem Derkou. Jak již bylo oznámeno, byla základní výpůjční doba školní knihovny prodloužena na 4 týdny. V případě některých knih, o které je velký zájem, však budou studenti požádáni, aby knihy přečetli a vrátili dříve.

Vnitřní prostory školy

Na pánské záchody budou v nejbližších týdnech instalována zrcadla. Na chodby školy se vrátí sedačky, které byly v posledních dnech ve sborovně a v některých učebnách. Chtěli bychom dosáhnout toho, aby míst na pohodlný odpočinek bylo ve škole více.

Na druhou stranu se domníváme, že do učeben sedačky a křesílka nepatří. Pokud si je tam některá třída nastěhovala či nastěhuje, necháme je odstranit.

Výzdoba třídy je otázkou dohody mezi studenty, třídním učitelem a vedením školy. Klidně můžete přicházet se svými návrhy a to i na jiný způsob vymalování učebny. Jsou však některá pravidla, která nebudeme měnit. Mezi ně patří to, že čelní stěna učebny je vždy bílá. Pokud studenti třídy chtějí, mohou si na čelní stěnu své učebny na vlastní náklady umístit hodiny. Umístění hodin do všech tříd škola organizovat nebude.

Toaletní papíry a pořádek na záchodech

Toaletní papír, který občas chybí na dámských záchodech je již několik let zmiňován v každé evaluaci. Na vedení jsme se dohodli, že letos uděláme zásadní organizační změnu ve způsobu jeho doplňování a věříme, že problém odstraníme. Vyskytlo se však i několik připomínek k pořádku na záchodech obecně a to včetně konstatování, že za nepořádek může z velké části nevhodné chování studentů. Je tomu bohužel tak. Občas se setkáváme s tím, že někdo na dámských záchodech vymotá celou roli toaletního papíru. Na pánských záchodech dochází někdy k naprosto záměrnému znečisťování. Zdá se, že na naší škole bohužel studuje několik studentů, kteří svoji nespokojenost se školou nebo jiné osobní problémy řeší vytvářením nepořádku na záchodech. Doufáme, že se tito studenti časem vzpamatují. Do té doby prosíme všechny ostatní o spolupráci. Pokud budete svědky takového jednání, zkuste svůj nesouhlas vyjádřit přímo těmto problémovým studentům a ve vážnějších případech informujte někoho z vyučujících. Organizovat pravidelné dohledy pedagogů na záchodech bychom opravdu nechtěli. Bylo by to nejen náročné, ale především naprosto nedůstojné.

Školní WiFi síť

Jak již bylo několikrát zmíněno, probíhá rekonstrukce školní Wifi sítě. Hotové je 2. patro. Ostatní patra budou dokončena v průběhu dubna.

Ostatní

Některé věci, zmíněné v evaluaci také vnímáme jako problém, ale jejich řešení není v tuto chvíli na pořadu dne, protože nemáme dostatek sil a především peněz. Jedná se například o stav fasády, vrátnici a vstupní vestibul a výtah. O řešení těchto problémů budeme usilovat v budoucích letech.

Na druhou stranu neplánujeme, že na naší škole budeme zřizovat bazén, saunu ani minigolf.

 

Autor: Martin Horyna


Komentáře

114.04.2015 - 08:32 - Autor: Derka Vítězslav

Stav vnitřní výzdoby netrápí jen studenty a třídní učitele, ale i učitele, kteří ve třídách učí.
Pro zájemce o úpravu vnitřní výzdoby tříd nabízím konzultace, např. v oblasti psychologického působení barev, barevné harmonie, kompozice apod.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
5 + 1 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • ztráty a nálezy
  Do "recyklační skříně" byly dány nalezené věci, které si již delší dobu nikdo nevyzvedl v kanceláři školy. Jeden zlatý předmět je tam ještě k vyzvednutí. Plháková
 • VoBafo - základní skupiny
  Připomínám termín 1.6. 2019. Jedná se o ukončení hraní zápasů základních skupin turnaje VoBaFo 2019. Výsledky zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Účast na zápasech není omluvenkou z řádné a rozvrhem dané výuky. Kolegové vás mohou, ale nemusí uvolnit. Děkuji a těším se na finalisty. P.E.
 • ATLETICKÝ PŘEBOR ŠKOLY
  Připomínám rychle se blížící termín pro odevzdání přihlášek a startovného: středa 15.5. Za spolupráci děkují tělocvikáři.
 • ORIENTAČNÍ BĚH
  Prosím všechny studenty 5., resp. 3. ročníků, kteří se v září v Borovici nominovali do školního týmu OB (umístili se na prvních třech místech), aby přišli do kabinetu 124 potvrdit nebo vyloučit svůj start na závodech POPRASKU. Prosím, aby přišli i studenti na 4. a 5. místě. Zatím jsou jako náhradníci. Vše se týká samozřejmě i studentek z uvedených ročníků. Děkuji. Z. Nedvědová
 • Tady nám chutná
  Celý kolektiv kuchařek ze školní jídelny GVP děkuje milým studentům za to, že hlasovali v projektu MHMP Tady nám chutná, v němž se soutěžilo o kvalitu školního stravování. ŠJ GVP byla díky vašim hlasům velmi dobře hodnocena. Jsme rády, že vám u nás chutná!!!
 • Zapomenuté učebnice literatury pro 3. ročník
  V kabinetu 118 (němčina) se záhadným způsobem objevily učebnice literatury pro 3. ročník. Dále tu máme penál a desky s poznámkami. Předpokládám, že si dotyčný tyto věci vyzvedne co nejdříve. Marta Urbanová
 • Ztracené pamětní dvacetikoruny
  Jak jsem již na intranetu psala, 4.A si v turnaji tříd finanční gramotnosti vyhrála novou emisi pamětních dvacetikorun. Včera mince až do páté vyučovací hodiny ležely v dárkové krabičce na katedře, potom zmizely. Moc doufám, že jak záhadně zmizely, tak záhadně se opět v učebně 103 objeví. Věřím, že ten, kdo si je zřejmě z pouhopouhé zvědavosti vypůjčil a již si je prohlédl je v pořádku vrátí zpět. Odmítám uvěřit tomu, že je někdo sprostě ukradl!!!!! L. Kozderková