Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Evaluace 2015 - výsledky

Za vedení školy se v tomto článku vracím k výsledkům letošní evaluace.

13.04.2015 - Autor: Martin Horyna - Komentáře: 1

Všeobecný dotazník vyplnilo 465 ze 613 studentů školy (76%). Do hodnocení učitelů se zapojilo 535 studentů (87%). Každý student ohodnotil v průměru 8,68 učitele, takže tabulka v databázi, která tato hodnocení zachycuje má 4645 řádků. 2114 hodnocení mělo textovou část.

Na hodnocení učitelů již jistě mnozí učitelé ve třídách reagovali. Pan ředitel spolu se svými zástupci se také pozorně seznámili s výsledky všeobecného dotazníku a v následujícím textu reagují na většinu připomínek.

S výsledky se může podrobně seznámit také každý z vás. Najdete je v tomto souboru. Celková známka, kterou škola letos od svých studentů obdržela, je 1,73. V předchozích letech to bylo 2,16 (2012); 1,91 (2013) a 1,83 (2014).

Následuje komentář vedení školy k připomínkám z letošní evaluace

Rozšíření školní jídelny

Rozšíření školní jídelny se již delší dobu připravuje a je velmi pravděpodobné, že ještě v tomto kalendářním roce začne stavba. Dokončeno by mělo být v prvním pololetí roku 2016. V místech, kde v tuto chvíli končí příjezdová cesta ke škole v blízkosti pingpongových stolů, bude postavena přístavba a kapacita školní jídelny se ze současných 80 míst u stolu zvýší na 140. V souvislosti s touto stavbou bude také jinak upraveno okolí. Pingpongové stoly se přestěhují a kolem nich bude lepší povrch.

Provoz školní jídelny

Připomínky studentů byly projednány s vedoucí školní jídelny paní Novákovou. Objednávat a odhlašovat jídla bude možné i ze dne na den. V jídelně budou ve větší míře než dosud k dispozici ochucovadla: sůl, koření, kečup, ocet atd. Další výraznější změny v provozu školní jídelny budou provedeny po rozšíření školní jídelny, tedy v roce 2016.

Na druhou stranu počítejme všichni s tím, že není v moci školní jídelny vydávat obědy, které nejsou objednány alespoň den předem. Pokud vám někdy ve školní jídelně takto vyhoví, pak jde o výjimečný případ, který nelze očekávat a vyžadovat kdykoli.

Stojany u okénka na vracení nádobí tu stojí jen pro případ, kdy najednou vrací nádobí větší počet strávníků. Pokud jsou u okénka na vracení jen 1-2 lidé, pak prosím vyčkejte a nádobí odevzdejte u okénka. Nadbytečným odkládáním tácu s nádobím do stojanu, zbytečně komplikujete práci zaměstnankyním kuchyně, které mají použité nádobí na starosti.

Provoz studentského klubu (bufetu)

Připomínky z evaluace byly projednány s vedoucí bufetu paní Danou Jelínkovou. Paní Jelínková není zaměstnancem školy, ale má bufet v pronájmu. Bylo s ní domluveno, že studenti mohou v prostorách školního klubu konzumovat i jídlo, které si sami přinesou. Za ohřívání jídla v mikrovlnce se bude i nadále platit, paní Jelínková na tom trvá.

Provoz školní knihovny

Připomínky byly projednány s panem profesorem Derkou. Jak již bylo oznámeno, byla základní výpůjční doba školní knihovny prodloužena na 4 týdny. V případě některých knih, o které je velký zájem, však budou studenti požádáni, aby knihy přečetli a vrátili dříve.

Vnitřní prostory školy

Na pánské záchody budou v nejbližších týdnech instalována zrcadla. Na chodby školy se vrátí sedačky, které byly v posledních dnech ve sborovně a v některých učebnách. Chtěli bychom dosáhnout toho, aby míst na pohodlný odpočinek bylo ve škole více.

Na druhou stranu se domníváme, že do učeben sedačky a křesílka nepatří. Pokud si je tam některá třída nastěhovala či nastěhuje, necháme je odstranit.

Výzdoba třídy je otázkou dohody mezi studenty, třídním učitelem a vedením školy. Klidně můžete přicházet se svými návrhy a to i na jiný způsob vymalování učebny. Jsou však některá pravidla, která nebudeme měnit. Mezi ně patří to, že čelní stěna učebny je vždy bílá. Pokud studenti třídy chtějí, mohou si na čelní stěnu své učebny na vlastní náklady umístit hodiny. Umístění hodin do všech tříd škola organizovat nebude.

Toaletní papíry a pořádek na záchodech

Toaletní papír, který občas chybí na dámských záchodech je již několik let zmiňován v každé evaluaci. Na vedení jsme se dohodli, že letos uděláme zásadní organizační změnu ve způsobu jeho doplňování a věříme, že problém odstraníme. Vyskytlo se však i několik připomínek k pořádku na záchodech obecně a to včetně konstatování, že za nepořádek může z velké části nevhodné chování studentů. Je tomu bohužel tak. Občas se setkáváme s tím, že někdo na dámských záchodech vymotá celou roli toaletního papíru. Na pánských záchodech dochází někdy k naprosto záměrnému znečisťování. Zdá se, že na naší škole bohužel studuje několik studentů, kteří svoji nespokojenost se školou nebo jiné osobní problémy řeší vytvářením nepořádku na záchodech. Doufáme, že se tito studenti časem vzpamatují. Do té doby prosíme všechny ostatní o spolupráci. Pokud budete svědky takového jednání, zkuste svůj nesouhlas vyjádřit přímo těmto problémovým studentům a ve vážnějších případech informujte někoho z vyučujících. Organizovat pravidelné dohledy pedagogů na záchodech bychom opravdu nechtěli. Bylo by to nejen náročné, ale především naprosto nedůstojné.

Školní WiFi síť

Jak již bylo několikrát zmíněno, probíhá rekonstrukce školní Wifi sítě. Hotové je 2. patro. Ostatní patra budou dokončena v průběhu dubna.

Ostatní

Některé věci, zmíněné v evaluaci také vnímáme jako problém, ale jejich řešení není v tuto chvíli na pořadu dne, protože nemáme dostatek sil a především peněz. Jedná se například o stav fasády, vrátnici a vstupní vestibul a výtah. O řešení těchto problémů budeme usilovat v budoucích letech.

Na druhou stranu neplánujeme, že na naší škole budeme zřizovat bazén, saunu ani minigolf.

 

Autor: Martin Horyna


Komentáře

114.04.2015 - 08:32 - Autor: Derka Vítězslav

Stav vnitřní výzdoby netrápí jen studenty a třídní učitele, ale i učitele, kteří ve třídách učí.
Pro zájemce o úpravu vnitřní výzdoby tříd nabízím konzultace, např. v oblasti psychologického působení barev, barevné harmonie, kompozice apod.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 6 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • HC Sparta - Plzeň
  Lístky na zápas 18.12. v 18.30 v O2 aréně objednávejte v kab.č.123. Hezký advent přeje P.E.
 • HC Sparta válí a zve nás
  Přináším tip na výlet do Drážďan, kde se pod širým nebem v sobotu 4. 1. 2020 utká HC Sparta s Litvínovem. Více info:zde P.E.
 • Fotky z atletického dne
  Album všech fotek z atletického dne najdete zde, či na facebookové stránce školy. Fotky se z alba dají stáhnout. @mipruch a @es.ter.ka
 • KMD-ZRUŠENÉ PŘEDSTAVENÍ
  VÁŽENÍ DIVADELNÍCI, DNES 2.12. SE RUŠÍ PŘEDSTAVENÍ V DIVADLE YPSILON. VSTUPENKY SI USCHOVEJTE. MOŽNÁ BUDE NÁHRADNÍ PŘEDSTAVENÍ V LEDNU.
 • Volejbalovému výběru se daří
  2.12. 2019 hrál náš reprezentační volejbalový výběr druhé kolo Středoškolské volejbalové ligy. A opět jsme byli úspěšní. Nejprve porážíme Školueupraha a Canadian school 2:0. Poté jsme hráli dvě těžká utkání. S G Svitavy remizujeme a získáváme alespoň bod za jeden set. V utkání s G Nad Alejí jsme po prvním vyhraném setu předvedli v setu druhém malý volejbalový zázrak. Prohrávali jsme 8:1, 18:7, 23:20. Výsledek byl 23:25 pro GVP. Finále v Jindřichově Hradci se bude hrát 4.5. 20120 a je opět blíž. Držte pěsti. Díky všem P.E.
 • Knihovna je do konce týdne zavřená
  Vzhledem k nemoci je knihovna do konce týdne zavřená!. Knihy lze pouze vracet. Díky za pochopení. Knihovník
 • KMD
  Vážení divadelníci, nabídka na leden je zveřejněna. Objednávat vstupenky můžete od 3.12. od 20:00 hodin do 8.12. do 20:00 hodin. Další vstupenky si budete vybírat až na březen. Měsíc únor je krátký, také máme prázdniny, tudíž ho nyní vynecháme. N. Brousilová, kab. č. 208
 • BESÍDKA PRO DĚTI ZAMĚSTNANCŮ ŠKOLY
  Sejdeme se ve středu v 17 HODIN v jídelně. Nejprve bude divadlo, pak čertovsky skvělé vystoupení a pak přijde Mikuláš. Následovat bude vyrábění dárků a dobrot. Těšíme se na Vás P+H
 • Proč studujeme genomy
  V pondělí 2.12. je otevřený seminář Buňka s přednáškou Mgr.Aleše Horáka Ph.D. Začátek v 14:35 v učebně biologie 211. Zvu tímto všechny nadšence. Marie L.
 • Středoškolská volejbalová liga
  Prosím reprezentanty GVP o sraz v pondělí 2.12. 2019 již v 7.30 hod. v hale na Chodově. První utkání G. Vítězná pláň – Školaeupraha se hraje již v 8.00 hod. Děkuji pěkně P.E.
 • Mikulášská vystoupení
  Mikulášská vystoupení se uskuteční 4.12. v GVP a 7.12. v Muzeu hl. m. Prahy. Bližší informace: ve středu 4.12. zkouška + líčení v 16:00 hod., sraz u kabinetu Luciferové č. 217; vystoupení po 17:00 hodině v jídelně GVP, předpokládaný konec v 17:30 hod. Sobota 7.12.: generální zkouška proběhne dne 6.12.v GVP - bude upřesněn čas a místo; sraz před samotným vystoupením v sobotu 7.12.: 12:30 hod. před Muzeem hl. m. Prahy (Florenc), vystoupení: 13: 00 - 13:30 hod. a 16:00 až 13:30 hod. Koledy na 4.12.: Veselé vánoční hody, Zelená se louka, Chtíc, aby spal, Dej Bůh štěstí, Pásli ovce Valaši, Veselé vánoční hody, dolní mlynář nemá vody, Nesem vám noviny, Jak jsi krásné, Štědrej večer nastal, Den přeslavný, Vánoce , vánoce přicházejí, Štěstí zdraví, Tichá noc, Narodil se Kristus Pán.
 • Nabíječka
  Kdo jste zapomněl dnes nabíječku ve 104, je v kabinetě 106. P. Kinclová