Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Evaluace 2015 - výsledky

Za vedení školy se v tomto článku vracím k výsledkům letošní evaluace.

13.04.2015 - Autor: Martin Horyna - Komentáře: 1

Všeobecný dotazník vyplnilo 465 ze 613 studentů školy (76%). Do hodnocení učitelů se zapojilo 535 studentů (87%). Každý student ohodnotil v průměru 8,68 učitele, takže tabulka v databázi, která tato hodnocení zachycuje má 4645 řádků. 2114 hodnocení mělo textovou část.

Na hodnocení učitelů již jistě mnozí učitelé ve třídách reagovali. Pan ředitel spolu se svými zástupci se také pozorně seznámili s výsledky všeobecného dotazníku a v následujícím textu reagují na většinu připomínek.

S výsledky se může podrobně seznámit také každý z vás. Najdete je v tomto souboru. Celková známka, kterou škola letos od svých studentů obdržela, je 1,73. V předchozích letech to bylo 2,16 (2012); 1,91 (2013) a 1,83 (2014).

Následuje komentář vedení školy k připomínkám z letošní evaluace

Rozšíření školní jídelny

Rozšíření školní jídelny se již delší dobu připravuje a je velmi pravděpodobné, že ještě v tomto kalendářním roce začne stavba. Dokončeno by mělo být v prvním pololetí roku 2016. V místech, kde v tuto chvíli končí příjezdová cesta ke škole v blízkosti pingpongových stolů, bude postavena přístavba a kapacita školní jídelny se ze současných 80 míst u stolu zvýší na 140. V souvislosti s touto stavbou bude také jinak upraveno okolí. Pingpongové stoly se přestěhují a kolem nich bude lepší povrch.

Provoz školní jídelny

Připomínky studentů byly projednány s vedoucí školní jídelny paní Novákovou. Objednávat a odhlašovat jídla bude možné i ze dne na den. V jídelně budou ve větší míře než dosud k dispozici ochucovadla: sůl, koření, kečup, ocet atd. Další výraznější změny v provozu školní jídelny budou provedeny po rozšíření školní jídelny, tedy v roce 2016.

Na druhou stranu počítejme všichni s tím, že není v moci školní jídelny vydávat obědy, které nejsou objednány alespoň den předem. Pokud vám někdy ve školní jídelně takto vyhoví, pak jde o výjimečný případ, který nelze očekávat a vyžadovat kdykoli.

Stojany u okénka na vracení nádobí tu stojí jen pro případ, kdy najednou vrací nádobí větší počet strávníků. Pokud jsou u okénka na vracení jen 1-2 lidé, pak prosím vyčkejte a nádobí odevzdejte u okénka. Nadbytečným odkládáním tácu s nádobím do stojanu, zbytečně komplikujete práci zaměstnankyním kuchyně, které mají použité nádobí na starosti.

Provoz studentského klubu (bufetu)

Připomínky z evaluace byly projednány s vedoucí bufetu paní Danou Jelínkovou. Paní Jelínková není zaměstnancem školy, ale má bufet v pronájmu. Bylo s ní domluveno, že studenti mohou v prostorách školního klubu konzumovat i jídlo, které si sami přinesou. Za ohřívání jídla v mikrovlnce se bude i nadále platit, paní Jelínková na tom trvá.

Provoz školní knihovny

Připomínky byly projednány s panem profesorem Derkou. Jak již bylo oznámeno, byla základní výpůjční doba školní knihovny prodloužena na 4 týdny. V případě některých knih, o které je velký zájem, však budou studenti požádáni, aby knihy přečetli a vrátili dříve.

Vnitřní prostory školy

Na pánské záchody budou v nejbližších týdnech instalována zrcadla. Na chodby školy se vrátí sedačky, které byly v posledních dnech ve sborovně a v některých učebnách. Chtěli bychom dosáhnout toho, aby míst na pohodlný odpočinek bylo ve škole více.

Na druhou stranu se domníváme, že do učeben sedačky a křesílka nepatří. Pokud si je tam některá třída nastěhovala či nastěhuje, necháme je odstranit.

Výzdoba třídy je otázkou dohody mezi studenty, třídním učitelem a vedením školy. Klidně můžete přicházet se svými návrhy a to i na jiný způsob vymalování učebny. Jsou však některá pravidla, která nebudeme měnit. Mezi ně patří to, že čelní stěna učebny je vždy bílá. Pokud studenti třídy chtějí, mohou si na čelní stěnu své učebny na vlastní náklady umístit hodiny. Umístění hodin do všech tříd škola organizovat nebude.

Toaletní papíry a pořádek na záchodech

Toaletní papír, který občas chybí na dámských záchodech je již několik let zmiňován v každé evaluaci. Na vedení jsme se dohodli, že letos uděláme zásadní organizační změnu ve způsobu jeho doplňování a věříme, že problém odstraníme. Vyskytlo se však i několik připomínek k pořádku na záchodech obecně a to včetně konstatování, že za nepořádek může z velké části nevhodné chování studentů. Je tomu bohužel tak. Občas se setkáváme s tím, že někdo na dámských záchodech vymotá celou roli toaletního papíru. Na pánských záchodech dochází někdy k naprosto záměrnému znečisťování. Zdá se, že na naší škole bohužel studuje několik studentů, kteří svoji nespokojenost se školou nebo jiné osobní problémy řeší vytvářením nepořádku na záchodech. Doufáme, že se tito studenti časem vzpamatují. Do té doby prosíme všechny ostatní o spolupráci. Pokud budete svědky takového jednání, zkuste svůj nesouhlas vyjádřit přímo těmto problémovým studentům a ve vážnějších případech informujte někoho z vyučujících. Organizovat pravidelné dohledy pedagogů na záchodech bychom opravdu nechtěli. Bylo by to nejen náročné, ale především naprosto nedůstojné.

Školní WiFi síť

Jak již bylo několikrát zmíněno, probíhá rekonstrukce školní Wifi sítě. Hotové je 2. patro. Ostatní patra budou dokončena v průběhu dubna.

Ostatní

Některé věci, zmíněné v evaluaci také vnímáme jako problém, ale jejich řešení není v tuto chvíli na pořadu dne, protože nemáme dostatek sil a především peněz. Jedná se například o stav fasády, vrátnici a vstupní vestibul a výtah. O řešení těchto problémů budeme usilovat v budoucích letech.

Na druhou stranu neplánujeme, že na naší škole budeme zřizovat bazén, saunu ani minigolf.

 

Autor: Martin Horyna


Komentáře

114.04.2015 - 08:32 - Autor: Derka Vítězslav

Stav vnitřní výzdoby netrápí jen studenty a třídní učitele, ale i učitele, kteří ve třídách učí.
Pro zájemce o úpravu vnitřní výzdoby tříd nabízím konzultace, např. v oblasti psychologického působení barev, barevné harmonie, kompozice apod.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
2 + 4 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Knihovna jde do finále!!!
  Knihovna bude otevřena od 22.-25.6. od 7.30 do 14.00. Pokud nebude knihovník přítomen, nechte knihy u třídního nebo na vrátnici. Děkuji
 • KMD - vrácení peněz
  Milí divadelníci, v kanceláři školy si každý předplatitel KMD vyzvedne peníze za neuskutečněná představení, odvolaná kvůli koronavirové krizi. U paní hospodářky Šimkové se zastavte kdykoli do konce školního roku, denně od 8 do 13 hodin. Děkuji Pavla Imramovská
 • Doplatek zájezdu na Korsiku
  Jak jsme již avizovali, zájezd na Korsiku byl přeložen na termín 5.-13.9. Pokud bude situace stále příznivá, je pravděpodobné, že se v daném termínu uskuteční. Prosíme tedy o doplatek na nadační účet do konce června. Pod svým VS, který vám byl již přidělen, posílejte doplatek 9 600 Kč. Pokud máte dotazy, kontaktujte mě nebo prof. Bártovou.
 • VoBaFo 2020
  Letošní turnaj VoBaFo je zrušen. Vaše přihlášky zůstávají v platnosti. Skupiny též platí. Doplníme je o další zájemce. Zejména z řad prvních ročníků. Bohužel přijdeme o "Souboj Titánů" turnaje 6.A a 4.E, do kterého v minulém ročníku promluvila 3.E. Těším se na vás a maturantům hodně zdaru u maturity i u přijímací zkoušky na VŠ přeje P.E.
 • KMD
  Vážení divadelníci, jak jsem Vás již informovala, letošní sezona skončila, a proto Vám budu vracet peníze za představení, která jste nezhlédli. Maturantům budu vracet peníze během maturitního týdne (11.6.-17.6.) , ostatním studentům pravděpodobně na začátku nového školního roku. Novou sezonu začneme také až v září. Těšme se na nová divadelní představení. N. Brousilová
 • Morava pro 5.ABC
  Naše výprava "Za Lovci mamutů" byla v termínu 27.5. - 31.5. 2020 zrušena. Když bude zájem, můžeme jet na podzim. Více po návratu do školy. V případě zrušení akce budou peníze vráceny. Případně pište, volejte:-) Držte se P.E.
 • 11.5. knihovna otevřena
  Dne 11.5. bude knihovna otevřena ráno mezi 9.00 a 11.00. Pokud máte zájem o výpůjčky, napište mi předem, knihy vám připravím. Knihovník.
 • Online exkurze na Jaderce
  Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) nabízí možnost online navštívit termojaderný fúzní reaktor - tokamak Golem, který provozuje. Průvodcem bude Vojtěch Svoboda z katedry fyziky FJFI, který je hlavním vedoucím tohoto zařízení. Online návštěva s přednáškou se uskuteční už tento čtvrtek 23. dubna 2020 od 10.00 hodin na Facebooku Jaderky. FJFI chystá také další videopřenosy - z těch nejbližších to bude představení štěpného jaderného reaktoru VR-1 Vrabec a laboratoří katedry jaderné chemie.
 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková