Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Lezci z Pláně deklasovali zbytek Prahy

V rámci celopražského kola POPRASKu v boulderingu, které se uskutečnilo tuto středu v BoulderBaru v Holešovicích, nenechali naši lezci nikoho na pochybách, kdo že je tu králem. Až drtivá dominance se projevila především v kategorii dívek, kde naše čtyřčlenné družstvo získalo nejen zlatou medaili v soutěži družstev, ale zároveň obsadilo i všechna pódiová umístění.

29.05.2015 - Autor: Martin Šmíd - Komentáře: 0

 Pro zlato si suveréně dolezla naše lezecká star Anička Vavříková z 5.A, která všech šest připravených boulderů dolezla až do topu a pět z nich dokonce hned na první pokus! Tomuto výkonu se přiblížily jen dvě další závodnice z celého startovního pole. Tou první byla nakonec stříbrná Káťa Hujová ze 4.E, která rovněž pokořila všechny připravené bouldery, ovšem potřebovala na to více pokusů. Především traverz po zelených oblinách nakreslil na jejím čele nejednu vrásku. Třetí do party byl pak benjamínek našeho týmu - Jindřiška Semerádová ze 3.A, která až do samotného závěru bojovala o stříbro, ale poslední top se jí nevydařil a tak za 5 dolezených boulderů a jednu zónu brala bronz. Aby byla nadvláda našeho týmu absolutní, na čtvrtém místě se umístila stále se lepšící Klára Galuščáková z 1.E.

Ve startovním poli chlapců byla konkurence přeci jen o poznání větší a kluci si nedarovali zadarmo vůbec nic. Hned v samém úvodu se vykrystalizovala pětice mimořádně silných lezců, kteří si to rozdali o zlato. Z toho dva naši. Čtyři lehčí (nikoli však lehké) bouldery pustili celou pětici závodníků a bylo zřejmé, že to bude drama až do konce, a že rozhodovat budou maličkosti. V pátém, střechovitě převislém boulderu po oblinách a lištách trochu smolně neuspěl Čenda Bacík ze 4.E, což ho stálo medaili. Skončil nakonec na báječném čtvrtém místě. Ve hře o zlato už je tedy jen Jurka Kováčik ze 3.F. Střechu prolétne na druhý pokus a má tepová frekvence stoupá. Poslední linie po neberoucích oblinách je ale nehorázně těžká! Jurka nastupuje a zónu dává na první pokus - to vypadá dobře. Jenže na stiskáči nedokáže přebrat a padá. Úplně stejně si vede i konkurence, která vyhučí v tom samém kroku. Jenže Jurka v tom vypadá tak dobře - uvolněné tahy, jisté kroky a pak zase ten zatracený stiskáč. A další a další pády na tom samém místě. Hlaví konkurent už se v boulderu ani nehne a je tedy zřejmé, že pokud se Jurkovi povede dolézt do topu, vyhraje. Půl minuty před vypršením časového limitu nastupuje do závěrečného pokusu, jinak poskládá nohy, klíčový stisk chytá na spoďák a v nádherném kroku tuhle pasáž jako jediný překonává. Další krok, pět vteřin do konce, další, tři vteřiny, Jurka stěnou doslova běží, další krok, vteřina, zoufalý skok do topového chytu doprovodil výkřik konééééc a oba jsme věděli, že už případný přelez nemůže být uznán. To snad néééé!!! Stačilo pár vteřin a bylo z toho přesvědčivé zlato. Takhle nás čekala půlhodinka napětí a nejsmolnější ztráta zlaté medaile o jediný pokus na zónu (nejmenší možný rozdíl, jaký mezi závodníky může být). Přesto je Jurkovo stříbro obrovským úspěchem. Vysokou lezeckou kvalitu však ukázali i zbývající dva borci - šestý Michael Bryan ze 3.E a devátý Marek Baše z 5.A. I díky nim slavilo GVP suverénní zlato v soutěži družstev chlapců a jedním dechem nutno dodat, že hořkost porážky ještě nikdy žádné lezecké družstvo GVP neochutnalo! Asi holt slušný oddíl :-) 

Autor: Martin Šmíd


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
5 + 10 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • POPRASK volejbal
  Prosím hráče a hráčky volejbalu o schůzku v pondělí 23.9. 2019 v 9.40 hod. u kab.č. 123. Hrací den - kluci ut 24.9. 2019 a dívky st 25.9. 2019 od 8.00 na Meteoru. Prosím domluvení nominace hráček s Alenou Novotnou 6.A a Lindou Kulišovou 6.B. Případně se uvidíme až na schůzce. Kluky povedou do boje zkušení hráči ze 4.E Šimon Odvárko a Sebastián Toplak. Děkuji moc P.E.
 • Holandština
  První hodina holandštiny (nizozemštiny) na škole proběhne ve středu 25. září od osmé hodiny v učebně 102. Prosím ještě ty, kdo se chtějí přidat do Klubu nizozemštiny, aby mi napsali na jun@gvp.cz. Budu se těšit, JJ.
 • Florbalový projekt KB FLORBAL CHALLENGE 2019/2020
  Prosím hráče florbalu narozené od 1.1.2002 do 31.12.2004, kteří chtějí reprezentovat školu, aby mne kontaktovali. Sestavuji team na KB FLORBAL CHALLENGE. GVP je zaregistrována. Zdravím, děkuji a těším se na vás. P.E.
 • Keramika
  Studenti se zájmem o keramiku se sejdou na první schůzce 4.10.2019 ve 14:40 hod. před keramickou dílnou v přízemí školy vedle VV. Na všechny zájemce se těší P.E.
 • KMD
  Přihlášky do KMD budu vybírat již jen 9.9., 11.9. a přidávám poslední den 12.9.2019! Přijďte s vyplněnou přihláškou a s penězi do kab.208. Představení na říjen si vyberete osobně u mne v kab.č.208. Přijďte i vy, kteří jste již zaplatili. N.Brousilová
 • Knihovna bude uzavřená!
  Příští týden je knihovna uzavřena. Knihy lze pouze vracet. Otevřeno bude až 13.9. od rána. Knihovník.
 • Missing Power Plug For Laptop
  I lost a laptop power plug yesterday. Last seen at my desk in room 207. Other possible locations are rooms 105, 203, 214. ---------------------------- Včera jsem ztratil napájecí kabel notebooku. Naposledy viděl u mého stolu v učebně 207. Další možná umístění jsou místnosti 105, 203, 214.
 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.