Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Lezci z Pláně deklasovali zbytek Prahy

V rámci celopražského kola POPRASKu v boulderingu, které se uskutečnilo tuto středu v BoulderBaru v Holešovicích, nenechali naši lezci nikoho na pochybách, kdo že je tu králem. Až drtivá dominance se projevila především v kategorii dívek, kde naše čtyřčlenné družstvo získalo nejen zlatou medaili v soutěži družstev, ale zároveň obsadilo i všechna pódiová umístění.

29.05.2015 - Autor: Martin Šmíd - Komentáře: 0

 Pro zlato si suveréně dolezla naše lezecká star Anička Vavříková z 5.A, která všech šest připravených boulderů dolezla až do topu a pět z nich dokonce hned na první pokus! Tomuto výkonu se přiblížily jen dvě další závodnice z celého startovního pole. Tou první byla nakonec stříbrná Káťa Hujová ze 4.E, která rovněž pokořila všechny připravené bouldery, ovšem potřebovala na to více pokusů. Především traverz po zelených oblinách nakreslil na jejím čele nejednu vrásku. Třetí do party byl pak benjamínek našeho týmu - Jindřiška Semerádová ze 3.A, která až do samotného závěru bojovala o stříbro, ale poslední top se jí nevydařil a tak za 5 dolezených boulderů a jednu zónu brala bronz. Aby byla nadvláda našeho týmu absolutní, na čtvrtém místě se umístila stále se lepšící Klára Galuščáková z 1.E.

Ve startovním poli chlapců byla konkurence přeci jen o poznání větší a kluci si nedarovali zadarmo vůbec nic. Hned v samém úvodu se vykrystalizovala pětice mimořádně silných lezců, kteří si to rozdali o zlato. Z toho dva naši. Čtyři lehčí (nikoli však lehké) bouldery pustili celou pětici závodníků a bylo zřejmé, že to bude drama až do konce, a že rozhodovat budou maličkosti. V pátém, střechovitě převislém boulderu po oblinách a lištách trochu smolně neuspěl Čenda Bacík ze 4.E, což ho stálo medaili. Skončil nakonec na báječném čtvrtém místě. Ve hře o zlato už je tedy jen Jurka Kováčik ze 3.F. Střechu prolétne na druhý pokus a má tepová frekvence stoupá. Poslední linie po neberoucích oblinách je ale nehorázně těžká! Jurka nastupuje a zónu dává na první pokus - to vypadá dobře. Jenže na stiskáči nedokáže přebrat a padá. Úplně stejně si vede i konkurence, která vyhučí v tom samém kroku. Jenže Jurka v tom vypadá tak dobře - uvolněné tahy, jisté kroky a pak zase ten zatracený stiskáč. A další a další pády na tom samém místě. Hlaví konkurent už se v boulderu ani nehne a je tedy zřejmé, že pokud se Jurkovi povede dolézt do topu, vyhraje. Půl minuty před vypršením časového limitu nastupuje do závěrečného pokusu, jinak poskládá nohy, klíčový stisk chytá na spoďák a v nádherném kroku tuhle pasáž jako jediný překonává. Další krok, pět vteřin do konce, další, tři vteřiny, Jurka stěnou doslova běží, další krok, vteřina, zoufalý skok do topového chytu doprovodil výkřik konééééc a oba jsme věděli, že už případný přelez nemůže být uznán. To snad néééé!!! Stačilo pár vteřin a bylo z toho přesvědčivé zlato. Takhle nás čekala půlhodinka napětí a nejsmolnější ztráta zlaté medaile o jediný pokus na zónu (nejmenší možný rozdíl, jaký mezi závodníky může být). Přesto je Jurkovo stříbro obrovským úspěchem. Vysokou lezeckou kvalitu však ukázali i zbývající dva borci - šestý Michael Bryan ze 3.E a devátý Marek Baše z 5.A. I díky nim slavilo GVP suverénní zlato v soutěži družstev chlapců a jedním dechem nutno dodat, že hořkost porážky ještě nikdy žádné lezecké družstvo GVP neochutnalo! Asi holt slušný oddíl :-) 

Autor: Martin Šmíd


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
10 + 6 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Knihovna jde do finále!!!
  Knihovna bude otevřena od 22.-25.6. od 7.30 do 14.00. Pokud nebude knihovník přítomen, nechte knihy u třídního nebo na vrátnici. Děkuji
 • KMD - vrácení peněz
  Milí divadelníci, v kanceláři školy si každý předplatitel KMD vyzvedne peníze za neuskutečněná představení, odvolaná kvůli koronavirové krizi. U paní hospodářky Šimkové se zastavte kdykoli do konce školního roku, denně od 8 do 13 hodin. Děkuji Pavla Imramovská
 • Doplatek zájezdu na Korsiku
  Jak jsme již avizovali, zájezd na Korsiku byl přeložen na termín 5.-13.9. Pokud bude situace stále příznivá, je pravděpodobné, že se v daném termínu uskuteční. Prosíme tedy o doplatek na nadační účet do konce června. Pod svým VS, který vám byl již přidělen, posílejte doplatek 9 600 Kč. Pokud máte dotazy, kontaktujte mě nebo prof. Bártovou.
 • VoBaFo 2020
  Letošní turnaj VoBaFo je zrušen. Vaše přihlášky zůstávají v platnosti. Skupiny též platí. Doplníme je o další zájemce. Zejména z řad prvních ročníků. Bohužel přijdeme o "Souboj Titánů" turnaje 6.A a 4.E, do kterého v minulém ročníku promluvila 3.E. Těším se na vás a maturantům hodně zdaru u maturity i u přijímací zkoušky na VŠ přeje P.E.
 • KMD
  Vážení divadelníci, jak jsem Vás již informovala, letošní sezona skončila, a proto Vám budu vracet peníze za představení, která jste nezhlédli. Maturantům budu vracet peníze během maturitního týdne (11.6.-17.6.) , ostatním studentům pravděpodobně na začátku nového školního roku. Novou sezonu začneme také až v září. Těšme se na nová divadelní představení. N. Brousilová
 • Morava pro 5.ABC
  Naše výprava "Za Lovci mamutů" byla v termínu 27.5. - 31.5. 2020 zrušena. Když bude zájem, můžeme jet na podzim. Více po návratu do školy. V případě zrušení akce budou peníze vráceny. Případně pište, volejte:-) Držte se P.E.
 • 11.5. knihovna otevřena
  Dne 11.5. bude knihovna otevřena ráno mezi 9.00 a 11.00. Pokud máte zájem o výpůjčky, napište mi předem, knihy vám připravím. Knihovník.
 • Online exkurze na Jaderce
  Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) nabízí možnost online navštívit termojaderný fúzní reaktor - tokamak Golem, který provozuje. Průvodcem bude Vojtěch Svoboda z katedry fyziky FJFI, který je hlavním vedoucím tohoto zařízení. Online návštěva s přednáškou se uskuteční už tento čtvrtek 23. dubna 2020 od 10.00 hodin na Facebooku Jaderky. FJFI chystá také další videopřenosy - z těch nejbližších to bude představení štěpného jaderného reaktoru VR-1 Vrabec a laboratoří katedry jaderné chemie.
 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková