Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Lezci z Pláně deklasovali zbytek Prahy

V rámci celopražského kola POPRASKu v boulderingu, které se uskutečnilo tuto středu v BoulderBaru v Holešovicích, nenechali naši lezci nikoho na pochybách, kdo že je tu králem. Až drtivá dominance se projevila především v kategorii dívek, kde naše čtyřčlenné družstvo získalo nejen zlatou medaili v soutěži družstev, ale zároveň obsadilo i všechna pódiová umístění.

29.05.2015 - Autor: Martin Šmíd - Komentáře: 0

 Pro zlato si suveréně dolezla naše lezecká star Anička Vavříková z 5.A, která všech šest připravených boulderů dolezla až do topu a pět z nich dokonce hned na první pokus! Tomuto výkonu se přiblížily jen dvě další závodnice z celého startovního pole. Tou první byla nakonec stříbrná Káťa Hujová ze 4.E, která rovněž pokořila všechny připravené bouldery, ovšem potřebovala na to více pokusů. Především traverz po zelených oblinách nakreslil na jejím čele nejednu vrásku. Třetí do party byl pak benjamínek našeho týmu - Jindřiška Semerádová ze 3.A, která až do samotného závěru bojovala o stříbro, ale poslední top se jí nevydařil a tak za 5 dolezených boulderů a jednu zónu brala bronz. Aby byla nadvláda našeho týmu absolutní, na čtvrtém místě se umístila stále se lepšící Klára Galuščáková z 1.E.

Ve startovním poli chlapců byla konkurence přeci jen o poznání větší a kluci si nedarovali zadarmo vůbec nic. Hned v samém úvodu se vykrystalizovala pětice mimořádně silných lezců, kteří si to rozdali o zlato. Z toho dva naši. Čtyři lehčí (nikoli však lehké) bouldery pustili celou pětici závodníků a bylo zřejmé, že to bude drama až do konce, a že rozhodovat budou maličkosti. V pátém, střechovitě převislém boulderu po oblinách a lištách trochu smolně neuspěl Čenda Bacík ze 4.E, což ho stálo medaili. Skončil nakonec na báječném čtvrtém místě. Ve hře o zlato už je tedy jen Jurka Kováčik ze 3.F. Střechu prolétne na druhý pokus a má tepová frekvence stoupá. Poslední linie po neberoucích oblinách je ale nehorázně těžká! Jurka nastupuje a zónu dává na první pokus - to vypadá dobře. Jenže na stiskáči nedokáže přebrat a padá. Úplně stejně si vede i konkurence, která vyhučí v tom samém kroku. Jenže Jurka v tom vypadá tak dobře - uvolněné tahy, jisté kroky a pak zase ten zatracený stiskáč. A další a další pády na tom samém místě. Hlaví konkurent už se v boulderu ani nehne a je tedy zřejmé, že pokud se Jurkovi povede dolézt do topu, vyhraje. Půl minuty před vypršením časového limitu nastupuje do závěrečného pokusu, jinak poskládá nohy, klíčový stisk chytá na spoďák a v nádherném kroku tuhle pasáž jako jediný překonává. Další krok, pět vteřin do konce, další, tři vteřiny, Jurka stěnou doslova běží, další krok, vteřina, zoufalý skok do topového chytu doprovodil výkřik konééééc a oba jsme věděli, že už případný přelez nemůže být uznán. To snad néééé!!! Stačilo pár vteřin a bylo z toho přesvědčivé zlato. Takhle nás čekala půlhodinka napětí a nejsmolnější ztráta zlaté medaile o jediný pokus na zónu (nejmenší možný rozdíl, jaký mezi závodníky může být). Přesto je Jurkovo stříbro obrovským úspěchem. Vysokou lezeckou kvalitu však ukázali i zbývající dva borci - šestý Michael Bryan ze 3.E a devátý Marek Baše z 5.A. I díky nim slavilo GVP suverénní zlato v soutěži družstev chlapců a jedním dechem nutno dodat, že hořkost porážky ještě nikdy žádné lezecké družstvo GVP neochutnalo! Asi holt slušný oddíl :-) 

Autor: Martin Šmíd


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 6 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak