Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Email - chystáme větší změnu

Naše škola začne v nejbližší době využívat služby Google Apps. Přesuneme tam i veškerou školní poštu. Každý student a učitel bude mít na Googlu svůj účet spravovaný školou. Všichni tak budou moci využívat služeb, které Google svým klientům nabízí. Jde například o emailový účet Gmail, diskový prostor Google Disk a mnohé další. Tyto služby už mnoho studentů a učitelů využívá na základě svých individuálních registrací. To, že Google učet bude mít každý, však umožní učitelům lépe organizovat výuku například prostřednictvím sdílením souborů na Google Disku nebo využitím docela mocného nástroje Google Classroom. Prosím přečtěte si podrobnosti dále v článku.

20.03.2016 - Autor: Martin Horyna - Komentáře: 0

Současný stav je takový, že uživatelské účty jsou na Googlu již založeny. Na adrese www.gvp.cz/gmail/ můžete po přihlášení svým školním jménem a heslem zjistit výchozí heslo svého nového účtu u Google a následně se na email.gvp.cz poprvé přihlásit, nastavit si své definitivní heslo a seznámit se s webovým rozhraním služeb Google Apps. Svůj nový účet můžete již nyní používat k odesílání pošty. Příchozí pošta však zatím stále směřuje do školy, protože poštovní záznam v doméně gvp.cz zatím nebyl změněn. Předpokládám, že čas do konce měsíce března by měl stačit uživatelům, aby se s Google Apps seznámili.

Tedy ještě jednou na příkladu. Uživatel, který dosud měl ve škole poštovní schránku s adresou petr@gvp.cz, má již v tuto chvíli založen účet na Google se jménem a poštovní adresou petr@gvp.cz. Z obou schránek (školní i Google) lze odesílat emaily. Emaily prozatím chodí do školní schránky. Pokud si chce uživatel Petr v tuto chvíli něco poslat do Gmail schránky, pak musí použít dočasnou adresu petr@gvp.cz.test-google-a.com. Od pondělí 4. 4. 2016 začnou emaily přicházet do schránky na Gmailu. Školní emailové schránky zůstanou potom ještě přístupné několik měsíců, abyste se dostali ke své staré poště. Žádné nové emaily do nich však již přicházet nebudou. Tyto školní schránky budou časem zcela zrušeny.

Upozornění pro studenty maturitního ročníku. Vzhledem k pokročilému datu v kalendáři a tomu, že drtivá většina z vás jistě úspěšně odmaturuje a školu opustí, jsem vaše účty na Google již nezakládal. To však znamená, že vaše současné školní emailové adresy přestanou být 4. 4. 2016 funkční a to bez náhrady. Pokud někdo z vás tuto adresu používá a chce používat i nadále, pak mě prosím kontaktujte, účet na Google pro vaši adresu snadno vytvořím.

Autor: Martin Horyna


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
2 + 5 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.
 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.