Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Email - chystáme větší změnu

Naše škola začne v nejbližší době využívat služby Google Apps. Přesuneme tam i veškerou školní poštu. Každý student a učitel bude mít na Googlu svůj účet spravovaný školou. Všichni tak budou moci využívat služeb, které Google svým klientům nabízí. Jde například o emailový účet Gmail, diskový prostor Google Disk a mnohé další. Tyto služby už mnoho studentů a učitelů využívá na základě svých individuálních registrací. To, že Google učet bude mít každý, však umožní učitelům lépe organizovat výuku například prostřednictvím sdílením souborů na Google Disku nebo využitím docela mocného nástroje Google Classroom. Prosím přečtěte si podrobnosti dále v článku.

20.03.2016 - Autor: Martin Horyna - Komentáře: 0

Současný stav je takový, že uživatelské účty jsou na Googlu již založeny. Na adrese www.gvp.cz/gmail/ můžete po přihlášení svým školním jménem a heslem zjistit výchozí heslo svého nového účtu u Google a následně se na email.gvp.cz poprvé přihlásit, nastavit si své definitivní heslo a seznámit se s webovým rozhraním služeb Google Apps. Svůj nový účet můžete již nyní používat k odesílání pošty. Příchozí pošta však zatím stále směřuje do školy, protože poštovní záznam v doméně gvp.cz zatím nebyl změněn. Předpokládám, že čas do konce měsíce března by měl stačit uživatelům, aby se s Google Apps seznámili.

Tedy ještě jednou na příkladu. Uživatel, který dosud měl ve škole poštovní schránku s adresou petr@gvp.cz, má již v tuto chvíli založen účet na Google se jménem a poštovní adresou petr@gvp.cz. Z obou schránek (školní i Google) lze odesílat emaily. Emaily prozatím chodí do školní schránky. Pokud si chce uživatel Petr v tuto chvíli něco poslat do Gmail schránky, pak musí použít dočasnou adresu petr@gvp.cz.test-google-a.com. Od pondělí 4. 4. 2016 začnou emaily přicházet do schránky na Gmailu. Školní emailové schránky zůstanou potom ještě přístupné několik měsíců, abyste se dostali ke své staré poště. Žádné nové emaily do nich však již přicházet nebudou. Tyto školní schránky budou časem zcela zrušeny.

Upozornění pro studenty maturitního ročníku. Vzhledem k pokročilému datu v kalendáři a tomu, že drtivá většina z vás jistě úspěšně odmaturuje a školu opustí, jsem vaše účty na Google již nezakládal. To však znamená, že vaše současné školní emailové adresy přestanou být 4. 4. 2016 funkční a to bez náhrady. Pokud někdo z vás tuto adresu používá a chce používat i nadále, pak mě prosím kontaktujte, účet na Google pro vaši adresu snadno vytvořím.

Autor: Martin Horyna


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
3 + 10 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Nález
  Poctivý nálezce odevzdal v kanceláři školy (přízemí) finanční hotovost.
 • SVL - video
  Video z úspěšného vystoupení naší volejbalové reprezentace: zde P.E.
 • SVL Chodov podruhé
  Nabízím fotogalerii z prvního turnaje Středoškolské volejbalové ligy:zde. Kompletní výsledkový servis naleznete: zdeP.E.
 • POPRASK florbal
  Letošní turnaj POPRASK florbal se začíná hrát 4. 11. 2019. Rozlosování budeme znát po 25.10. 2019. Sledujte, prosím, intranet. Děkuji P.E.
 • Mock testy FCE/CAE
  Pro studenty, kteří se zúčastnili cvičných testů z angličtiny 4.10.: podrobné hodnocení ústní části máte u mne (kabinet 124), přijďte si je vyzvednout. Výsledky ostatních částí dostanete mailem. Připomínám, že přihlašování k reálným zkouškám není NIJAK organizováno školou. HZ
 • Dny geografie na PřF UK
  Jste srdečně zváni na tradiční listopadové Dny geografie na Albertově, které letos proběhnou ve dnech 11.-15.11.2019 v budově děkanátu Přírodovědecké fakulty UK. Více informací a program přednášek a aktivit naleznete na adrese: https://bit.ly/2IAwwG4
 • Volejbalový reparát na výbornou
  Náš volejbalový výběr vykročil pravou nohou ve Středoškolské volejbalové lize. V ranní rozcvičce jsme porazili přesvědčivě G Kralupy. S nejlepším výběrem naší skupiny - Libercem jsme hráli vyrovnaně a výsledek 0:2 je až příliš krutý. Další soupeři již počítali jen ztráty. GVP - Hořovice 2:0 a sebevědomý PORG porážíme též 2:0. Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci školy. Držte se P.E.
 • prodloužení ISIC karty
  Již je možné prodloužit platnost stávajících ISIC karet do 31. 12. 2020. Prosím pokladníky tříd, přijďte si do kanceláře č. 115 pro seznamy ISIC karet žáků, kteří si mohou platnost prodloužit známkou za 180 Kč. Plháková
 • Středoškolská volejbalová liga
  Příznivci šestkového smíšeného volejbalu se radují. SVL je tu. Náš výběr vedený Sebastiánem Toplakem a doplněný mistrní ČR v beachvolejbalu Lindou Kulišovou se pokusí o volejbalový reparát. První ze tří turnajů hrajeme v pondělí 7.10. 2019 na Chodově. Tak držte palečky. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Mock testy FCE/CAE
  Sraz studentů, kteří se přihlásili k mock testům, je v pátek 4.10. v 9:45 v učebně 307. Platba 500,- v hotovosti na místě. Přijďte včas, je nutné dodržet plánovaný harmonogram zkoušky. HZ
 • KMD
  Vážení členové KMD, nabídka představení na listopad je již zveřejněna. Objednávání vstupenek - již přes intranet - začíná 4.10. a končí 10.10. 2019. N.Brousilová
 • KMD
  Vstupenky na říjen jsou pro vás připraveny od pondělí 30.9. 2019. Přijďte si je vyzvednout. První představení se koná již 3.10.2019!