Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Email - chystáme větší změnu

Naše škola začne v nejbližší době využívat služby Google Apps. Přesuneme tam i veškerou školní poštu. Každý student a učitel bude mít na Googlu svůj účet spravovaný školou. Všichni tak budou moci využívat služeb, které Google svým klientům nabízí. Jde například o emailový účet Gmail, diskový prostor Google Disk a mnohé další. Tyto služby už mnoho studentů a učitelů využívá na základě svých individuálních registrací. To, že Google učet bude mít každý, však umožní učitelům lépe organizovat výuku například prostřednictvím sdílením souborů na Google Disku nebo využitím docela mocného nástroje Google Classroom. Prosím přečtěte si podrobnosti dále v článku.

20.03.2016 - Autor: Martin Horyna - Komentáře: 0

Současný stav je takový, že uživatelské účty jsou na Googlu již založeny. Na adrese www.gvp.cz/gmail/ můžete po přihlášení svým školním jménem a heslem zjistit výchozí heslo svého nového účtu u Google a následně se na email.gvp.cz poprvé přihlásit, nastavit si své definitivní heslo a seznámit se s webovým rozhraním služeb Google Apps. Svůj nový účet můžete již nyní používat k odesílání pošty. Příchozí pošta však zatím stále směřuje do školy, protože poštovní záznam v doméně gvp.cz zatím nebyl změněn. Předpokládám, že čas do konce měsíce března by měl stačit uživatelům, aby se s Google Apps seznámili.

Tedy ještě jednou na příkladu. Uživatel, který dosud měl ve škole poštovní schránku s adresou petr@gvp.cz, má již v tuto chvíli založen účet na Google se jménem a poštovní adresou petr@gvp.cz. Z obou schránek (školní i Google) lze odesílat emaily. Emaily prozatím chodí do školní schránky. Pokud si chce uživatel Petr v tuto chvíli něco poslat do Gmail schránky, pak musí použít dočasnou adresu petr@gvp.cz.test-google-a.com. Od pondělí 4. 4. 2016 začnou emaily přicházet do schránky na Gmailu. Školní emailové schránky zůstanou potom ještě přístupné několik měsíců, abyste se dostali ke své staré poště. Žádné nové emaily do nich však již přicházet nebudou. Tyto školní schránky budou časem zcela zrušeny.

Upozornění pro studenty maturitního ročníku. Vzhledem k pokročilému datu v kalendáři a tomu, že drtivá většina z vás jistě úspěšně odmaturuje a školu opustí, jsem vaše účty na Google již nezakládal. To však znamená, že vaše současné školní emailové adresy přestanou být 4. 4. 2016 funkční a to bez náhrady. Pokud někdo z vás tuto adresu používá a chce používat i nadále, pak mě prosím kontaktujte, účet na Google pro vaši adresu snadno vytvořím.

Autor: Martin Horyna


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 2 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková
 • Ztráta flešky
  Minulý čtvrtek jsem zřejmě nechal v počítači zasunutou flešku s pro mne důležitými daty. Malá, černá. Nenašel někdo? Díky za pomoc.
 • KMD
  Vážení divadelníci, je zveřejněna poslední nabídka divadelních představení v tomto školním roce. Vstupenky si můžete objednávat od 3.3. - 10. 3. 2020. N. Brousilová, kab.č. 208
 • ChO kategorie C
  Školní kolo chemické olympiády,kategorie C proběhne ve čtvrtek 5.3. v laboratoři od 10 hodin. Jestli potřebujete nějaké další informace, přijďte se zeptat. H.Vondráčková
 • KMD
  Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
 • GVP na MČR SVL
  Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
 • VoBaFo rozlosování
  Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.