Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Besuch aus Dipps / Návštěva z Dippsu

20.06.2016 - Autor: Adéla Plachá - Komentáře: 0

3.6.-5.6. hat die Klasse 1.A Besuch aus Dippoldiswalde bekommen. Unsere Freunde sind am Mittag angekommen. Wir hatten Mittagessen in der Schulkantine. Dann haben wir unseren Freunden die Schule gezeigt. Wir haben Ballspiele gespielt und Torte gegessen. Es war schön, dann sind wir zum Vyšehrad gegangen. Am Abend sind wir mit unseren Freunden nach Hause gefahren. 

Am nächsten Tag sind wir zum Petřín und zur Prager Burg gegangen. Wir sind mit der Seilbahn gefahren. Am Nachmittag sind wir Boot gefahren - das hat Spaß gemacht! Von der Insel Žofín sind wir dann bis zum „Staromák“ (Altstädter Ring) gegangen. Unser Besuch wollte die Rathausuhr „orloj“ sehen. Um 18 Uhr haben wir Abendessen im Restaurant gegessen.

Am letzten Tag haben wir das Gemeindehaus (Obecní dům) besucht. Die Besichtigung im Obecní dům war interessant. Dann sind wir ins Einkaufszentrum Palladium zum Mittagessen gegangen. Ihr Zug ist um 13:30 Uhr abgefahren. Dieses Wochenende hat uns gefallen. Das war ein großes  Erlebnis.

Od 3.-do 5.6. přijela za žáky 1.A návštěva z německého Dippoldiswalde (se kterými jsme se seznámili v březnu u nich). Naši kamarádi přijeli v poledne. Dali jsme si ve školní jídelně oběd. Pak jsme jim ukázali školu. Hráli jsme míčové hry a jedli dort. Pak jsme si udělali proházku na Vyšehrad. Večer jsme s našimi kamarády jeli domů (byli ubytováni v rodïnách).

Druhý den jsme jeli na Petřín a prošli se na Pražský hrad. Jeli jsme lanovkou. Odpoledne jsme jezdili na lodičkách - to byla zábava! Z ostrova Žofína jsme pak šli na Staromák, naši hosté chtěli vidět orloj. V 18 hodin jsme večeřeli v jedné restauraci/jídelně.

Poslední den jsme navštívili Obecní dům, kde jsme měli prohlídku s průvodcem, bylo to zajímavé. Pak jsme šli do OC Palladium na oběd. Vlak našim kamarádům odjížděl v 13:30. Tento víkend se nám moc líbil. Byl to velký zážitek.

P.S. Zde pár fotek...
http://4xmm.rajce.idnes.cz/Besuch_aus_Dipps_in_Prag_3.-5.6.2016

 

Autor: Adéla Plachá


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
3 + 9 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková
 • Ztráta flešky
  Minulý čtvrtek jsem zřejmě nechal v počítači zasunutou flešku s pro mne důležitými daty. Malá, černá. Nenašel někdo? Díky za pomoc.
 • KMD
  Vážení divadelníci, je zveřejněna poslední nabídka divadelních představení v tomto školním roce. Vstupenky si můžete objednávat od 3.3. - 10. 3. 2020. N. Brousilová, kab.č. 208
 • ChO kategorie C
  Školní kolo chemické olympiády,kategorie C proběhne ve čtvrtek 5.3. v laboratoři od 10 hodin. Jestli potřebujete nějaké další informace, přijďte se zeptat. H.Vondráčková
 • KMD
  Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
 • GVP na MČR SVL
  Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
 • VoBaFo rozlosování
  Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.