Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Besuch aus Dipps / Návštěva z Dippsu

20.06.2016 - Autor: Adéla Plachá - Komentáře: 0

3.6.-5.6. hat die Klasse 1.A Besuch aus Dippoldiswalde bekommen. Unsere Freunde sind am Mittag angekommen. Wir hatten Mittagessen in der Schulkantine. Dann haben wir unseren Freunden die Schule gezeigt. Wir haben Ballspiele gespielt und Torte gegessen. Es war schön, dann sind wir zum Vyšehrad gegangen. Am Abend sind wir mit unseren Freunden nach Hause gefahren. 

Am nächsten Tag sind wir zum Petřín und zur Prager Burg gegangen. Wir sind mit der Seilbahn gefahren. Am Nachmittag sind wir Boot gefahren - das hat Spaß gemacht! Von der Insel Žofín sind wir dann bis zum „Staromák“ (Altstädter Ring) gegangen. Unser Besuch wollte die Rathausuhr „orloj“ sehen. Um 18 Uhr haben wir Abendessen im Restaurant gegessen.

Am letzten Tag haben wir das Gemeindehaus (Obecní dům) besucht. Die Besichtigung im Obecní dům war interessant. Dann sind wir ins Einkaufszentrum Palladium zum Mittagessen gegangen. Ihr Zug ist um 13:30 Uhr abgefahren. Dieses Wochenende hat uns gefallen. Das war ein großes  Erlebnis.

Od 3.-do 5.6. přijela za žáky 1.A návštěva z německého Dippoldiswalde (se kterými jsme se seznámili v březnu u nich). Naši kamarádi přijeli v poledne. Dali jsme si ve školní jídelně oběd. Pak jsme jim ukázali školu. Hráli jsme míčové hry a jedli dort. Pak jsme si udělali proházku na Vyšehrad. Večer jsme s našimi kamarády jeli domů (byli ubytováni v rodïnách).

Druhý den jsme jeli na Petřín a prošli se na Pražský hrad. Jeli jsme lanovkou. Odpoledne jsme jezdili na lodičkách - to byla zábava! Z ostrova Žofína jsme pak šli na Staromák, naši hosté chtěli vidět orloj. V 18 hodin jsme večeřeli v jedné restauraci/jídelně.

Poslední den jsme navštívili Obecní dům, kde jsme měli prohlídku s průvodcem, bylo to zajímavé. Pak jsme šli do OC Palladium na oběd. Vlak našim kamarádům odjížděl v 13:30. Tento víkend se nám moc líbil. Byl to velký zážitek.

P.S. Zde pár fotek...
http://4xmm.rajce.idnes.cz/Besuch_aus_Dipps_in_Prag_3.-5.6.2016

 

Autor: Adéla Plachá


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Biologická olympiáda kategorie A,B
  V pátek 14.2. se koná školní kolo Bio pro čtyřleté ročníky a 3. až 6. ročník šestiletého studia. Začátek v 10 hod v 205, konec cca v 13 hod. Zapište se na biologickou nástěnku nebo se přímo nahlašte v kabinetu biologie. Těším se M. Laušmanová
 • GVP na MČR SVL
  Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
 • Školní kolo Biologické olympiády kategorie C
  Zítra- v pátek 7.2. se koná školní kolo bio pro 1.a 2. ročník šestiletého studia. Začátek v 10 hod v učebně 205. Dotazy v kab bi M.Laušmanová
 • VoBaFo rozlosování
  Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.
 • Knihovna je do konce týdne zavřená
  Tento týden je knihovna z důvodu nemoci knihovníka uzavřená. Lze pouze knihy vracet. Díky za pochopení.
 • Studentská volejbalová liga třetí turnaj
  Prosím reprezentanty GVP ve volejbalu o schůzku v pátek 7. 2. 2020 v 9.40 hod. v kab. č. 123. Hrajeme v pondělí 10. 2. 2020 na Chodově. Rozpis utkání bychom měli dostat během následujícího týdne. Děkuji pěkně P.E.
 • VoBaFo losování skupin
  Dne 31. 1. 2020 bylo ukončeno přihlašování do turnaje VoBaFo. Losování turnaje proběhne ve čt 6. 2. 2020 v 9.40 hod. v malé tělocvičně. Třída 4.E bude obhajovat prvenství a představí se nám až po jistě úspěšné maturitě v červnovém finále. Do čela skupin jsou nasazeny podle předchozích výsledků třídy: 3.E, 6.A, 5.C a 4.A. Letos se poprvé v celé historii můžete těšit na nové medaile pro vítěze. Hodně štěstí při losování přeje P.E.
 • ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA - ŠKOLNÍ KOLO
  Školní kolo zeměpisné olympiády proběhne ve čtvrtek 30.1.2020 4. a 5. vyučovací hodinu v učebnách č. 104 a 105. Seznamy přihlášených budou na dveřích učeben. Všichni účastníci si přinesou: školní atlas světa, atlas ČR, psací potřeby a kategorie C (1.a 2.roč./šestileté st.) také pravítko. Ivana Suchánková
 • HC Sparta Praha pro SŠ
  Nabízím vstupenky na poslední letošní utkání HC Sparta v základní skupině ligové soutěže. Termín je úterý 18.2. v 18:30 hod. a Sparta hraje v O2 aréně proti Mladé Boleslavi. Objednávky vstupenek u mne v kab.č.123 do 7.2. 2020. Cena á 20 Kč. Sportu zdar a hokeji zvláště! P.E.
 • KMD
  Vážení divadelníci, nabídka KMD na březen je již zveřejněna. Objednávání vstupenek začíná 23. 1. ve 20:00 hodin a končí 30.1. 2020 ve 20:00 hodin. N.Brousilová
 • Souhrnné zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek za 1. pololetí školního roku 2019/2020 je v následujícím odkazu
 • Dny otevřených dveří
  Dny otevřených dveří Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se uskuteční 24. a 25. ledna 2020. Podrobný program najdete na stránkách fakulty. Fakulta je na druhé straně Nuselského údolí a studovat tam můžete biologii, ekologii, geografii, geologii nebo chemii. Otevírají i učitelské obory v kombinaci s matematikou, fyzikou, dějepisem a TV. Ivana Suchánková