Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Besuch aus Dipps / Návštěva z Dippsu

20.06.2016 - Autor: Adéla Plachá - Komentáře: 0

3.6.-5.6. hat die Klasse 1.A Besuch aus Dippoldiswalde bekommen. Unsere Freunde sind am Mittag angekommen. Wir hatten Mittagessen in der Schulkantine. Dann haben wir unseren Freunden die Schule gezeigt. Wir haben Ballspiele gespielt und Torte gegessen. Es war schön, dann sind wir zum Vyšehrad gegangen. Am Abend sind wir mit unseren Freunden nach Hause gefahren. 

Am nächsten Tag sind wir zum Petřín und zur Prager Burg gegangen. Wir sind mit der Seilbahn gefahren. Am Nachmittag sind wir Boot gefahren - das hat Spaß gemacht! Von der Insel Žofín sind wir dann bis zum „Staromák“ (Altstädter Ring) gegangen. Unser Besuch wollte die Rathausuhr „orloj“ sehen. Um 18 Uhr haben wir Abendessen im Restaurant gegessen.

Am letzten Tag haben wir das Gemeindehaus (Obecní dům) besucht. Die Besichtigung im Obecní dům war interessant. Dann sind wir ins Einkaufszentrum Palladium zum Mittagessen gegangen. Ihr Zug ist um 13:30 Uhr abgefahren. Dieses Wochenende hat uns gefallen. Das war ein großes  Erlebnis.

Od 3.-do 5.6. přijela za žáky 1.A návštěva z německého Dippoldiswalde (se kterými jsme se seznámili v březnu u nich). Naši kamarádi přijeli v poledne. Dali jsme si ve školní jídelně oběd. Pak jsme jim ukázali školu. Hráli jsme míčové hry a jedli dort. Pak jsme si udělali proházku na Vyšehrad. Večer jsme s našimi kamarády jeli domů (byli ubytováni v rodïnách).

Druhý den jsme jeli na Petřín a prošli se na Pražský hrad. Jeli jsme lanovkou. Odpoledne jsme jezdili na lodičkách - to byla zábava! Z ostrova Žofína jsme pak šli na Staromák, naši hosté chtěli vidět orloj. V 18 hodin jsme večeřeli v jedné restauraci/jídelně.

Poslední den jsme navštívili Obecní dům, kde jsme měli prohlídku s průvodcem, bylo to zajímavé. Pak jsme šli do OC Palladium na oběd. Vlak našim kamarádům odjížděl v 13:30. Tento víkend se nám moc líbil. Byl to velký zážitek.

P.S. Zde pár fotek...
http://4xmm.rajce.idnes.cz/Besuch_aus_Dipps_in_Prag_3.-5.6.2016

 

Autor: Adéla Plachá


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 2 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak