Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Besuch aus Dipps / Návštěva z Dippsu

20.06.2016 - Autor: Adéla Plachá - Komentáře: 0

3.6.-5.6. hat die Klasse 1.A Besuch aus Dippoldiswalde bekommen. Unsere Freunde sind am Mittag angekommen. Wir hatten Mittagessen in der Schulkantine. Dann haben wir unseren Freunden die Schule gezeigt. Wir haben Ballspiele gespielt und Torte gegessen. Es war schön, dann sind wir zum Vyšehrad gegangen. Am Abend sind wir mit unseren Freunden nach Hause gefahren. 

Am nächsten Tag sind wir zum Petřín und zur Prager Burg gegangen. Wir sind mit der Seilbahn gefahren. Am Nachmittag sind wir Boot gefahren - das hat Spaß gemacht! Von der Insel Žofín sind wir dann bis zum „Staromák“ (Altstädter Ring) gegangen. Unser Besuch wollte die Rathausuhr „orloj“ sehen. Um 18 Uhr haben wir Abendessen im Restaurant gegessen.

Am letzten Tag haben wir das Gemeindehaus (Obecní dům) besucht. Die Besichtigung im Obecní dům war interessant. Dann sind wir ins Einkaufszentrum Palladium zum Mittagessen gegangen. Ihr Zug ist um 13:30 Uhr abgefahren. Dieses Wochenende hat uns gefallen. Das war ein großes  Erlebnis.

Od 3.-do 5.6. přijela za žáky 1.A návštěva z německého Dippoldiswalde (se kterými jsme se seznámili v březnu u nich). Naši kamarádi přijeli v poledne. Dali jsme si ve školní jídelně oběd. Pak jsme jim ukázali školu. Hráli jsme míčové hry a jedli dort. Pak jsme si udělali proházku na Vyšehrad. Večer jsme s našimi kamarády jeli domů (byli ubytováni v rodïnách).

Druhý den jsme jeli na Petřín a prošli se na Pražský hrad. Jeli jsme lanovkou. Odpoledne jsme jezdili na lodičkách - to byla zábava! Z ostrova Žofína jsme pak šli na Staromák, naši hosté chtěli vidět orloj. V 18 hodin jsme večeřeli v jedné restauraci/jídelně.

Poslední den jsme navštívili Obecní dům, kde jsme měli prohlídku s průvodcem, bylo to zajímavé. Pak jsme šli do OC Palladium na oběd. Vlak našim kamarádům odjížděl v 13:30. Tento víkend se nám moc líbil. Byl to velký zážitek.

P.S. Zde pár fotek...
http://4xmm.rajce.idnes.cz/Besuch_aus_Dipps_in_Prag_3.-5.6.2016

 

Autor: Adéla Plachá


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
4 + 7 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • POPRASK volejbal
  Prosím hráče a hráčky volejbalu o schůzku v pondělí 23.9. 2019 v 9.40 hod. u kab.č. 123. Hrací den - kluci ut 24.9. 2019 a dívky st 25.9. 2019 od 8.00 na Meteoru. Prosím domluvení nominace hráček s Alenou Novotnou 6.A a Lindou Kulišovou 6.B. Případně se uvidíme až na schůzce. Kluky povedou do boje zkušení hráči ze 4.E Šimon Odvárko a Sebastián Toplak. Děkuji moc P.E.
 • Holandština
  První hodina holandštiny (nizozemštiny) na škole proběhne ve středu 25. září od osmé hodiny v učebně 102. Prosím ještě ty, kdo se chtějí přidat do Klubu nizozemštiny, aby mi napsali na jun@gvp.cz. Budu se těšit, JJ.
 • Florbalový projekt KB FLORBAL CHALLENGE 2019/2020
  Prosím hráče florbalu narozené od 1.1.2002 do 31.12.2004, kteří chtějí reprezentovat školu, aby mne kontaktovali. Sestavuji team na KB FLORBAL CHALLENGE. GVP je zaregistrována. Zdravím, děkuji a těším se na vás. P.E.
 • Keramika
  Studenti se zájmem o keramiku se sejdou na první schůzce 4.10.2019 ve 14:40 hod. před keramickou dílnou v přízemí školy vedle VV. Na všechny zájemce se těší P.E.
 • KMD
  Přihlášky do KMD budu vybírat již jen 9.9., 11.9. a přidávám poslední den 12.9.2019! Přijďte s vyplněnou přihláškou a s penězi do kab.208. Představení na říjen si vyberete osobně u mne v kab.č.208. Přijďte i vy, kteří jste již zaplatili. N.Brousilová
 • Knihovna bude uzavřená!
  Příští týden je knihovna uzavřena. Knihy lze pouze vracet. Otevřeno bude až 13.9. od rána. Knihovník.
 • Missing Power Plug For Laptop
  I lost a laptop power plug yesterday. Last seen at my desk in room 207. Other possible locations are rooms 105, 203, 214. ---------------------------- Včera jsem ztratil napájecí kabel notebooku. Naposledy viděl u mého stolu v učebně 207. Další možná umístění jsou místnosti 105, 203, 214.
 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.