Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Exkurze Švýcarsko - 19. 6. - 22. 6. 2019

25.09.2019 - Autor: Marta Urbanová - Komentáře: 0

Exkurze: Bodamské jezero - Švýcarsko, 19.6. - 22.6. 2019, studenti 3.A + 5.A

První zastávkou našeho výletu bylo německé město Friedrichshafen u Bodamského jezera. V tomto malebném, univerzitním městě jsme měli možnost navštívit Zeppelin Museum, kde jsme si prohlédli unikátní sbírku vzducholodí. Po návštěvě muzea jsme došli na rozhlednu, ze které byl krásný výhled na celé město.

Měli jsme také možnost navštívit malý ostrov Mainau, který se nachází nedaleko města Kostnice. Prošli jsme si krásnou udržovanou zahradu plnou pestrobarevných květů a monumentů z květin, navštívili expozici motýlů nejrůznějších barev a velikostí a nakrmili kůzlátka v tamní kozí farmě. Díky hezkému počasí jsme se také odvážně vykoupali v Bodamském jezeře s průzračnou ledovou vodou.

Kostnici jsme navštívili Husův dům, tzv. Hus-Haus. Zde jsme si vyslechli vyprávění v němčině o pobytu Jana Husa v tomto městě a také o historii tohoto domu. Měli jsme zde i možnost shlédnout interaktivní výstavu věnovanou této velké osobnosti. Po procházce Kostnicí nám naše průvodkyně ukázala i tzv. Husův kámen, místo, kde byl Jan Hus upálen. Byli jsme překvapeni tím, že se v současné době nachází na okraji města, v těsné blízkosti sídliště.

Druhý den jsme navštívili Rýnské vodopády, které jsou největší v Evropě (co se týče vodnatosti). Pro většinu z nás to byl asi největší zážitek z celého pobytu, jelikož tak obrovské množství vody valící se ze 150metrové skály nevídáme každý den.

21. června jsme navštívili největší město Švýcarska - Zürich. Jakmile jsme vystoupili z autobusu, upoutala náš pohled řeka Limmat se spoustou loděk. Na druhém břehu řeky se tyčila radnice, vybudovaná na pilotech, které byly zaraženy do říčního dna.

Nejprve jsme si museli vyměnit eura za franky. Navštívili jsme s profesory kostely v centru města, jako např. Grossmünster a Fraumünster. Poté jsme dostali rozchod a každý si šel po svých dát si oběd a nakoupit domů nějaké suvenýry - převážně čokolády. V centru právě probíhal gastronomický festival a my mohli ochutnat i vegan maso, které bylo vytvořeno na vysoké škole a poprvé předvedeno na veřejnosti. Chutnalo to opravdu jako pravé maso. Těsně před odjezdem se ještě pár odvážlivců vykoupalo v Curyšském jezeře.

Zvláštním zážitkem byla návštěva hlavního města Lichtenštejnska Vaduzu. Město vlastně tvoří jedna velká ulice, kde je možné spatřit obchody známých značek a banky. Městečku vévodí hrad na skále, který obývá lichtenštejnská knížecí rodina. Na návštěvu nás ovšem nepozvali, hrad je veřejnosti nepřístupný. Ve Vaduzu jsme natočili i skvělé video ve stylu živých obrazů.

V pátek navečer jsme ještě zavítali do městečka Lindau, které mělo i díky právě probíhajícím oslavám nezaměnitelnou atmosféru. Poté jsme se vydali na noční cestu zpátky do ČR.

Autor: Marta Urbanová


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
7 + 9 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Školní jídelna - před Vánoci
  Vedoucí školní jídelny vzkazuje: 1. odhlásit obědy lze pouze do pondělí 16. 12., pak už objednaný oběd neodhlásíte 2. výdej obědů poslední předvánoční den bude 11:40 - 13:00
 • Anglické divadlo čtvrtek 12.12.2019
  Studenti 2.B, I.E a I.F, kteří jdou na představení Christmas Carol, se sejdou v 8.40 hod. před Redutou, Národní třída 20. I.K.
 • Lístky na Spartu
  Bohužel se mi nepodařilo dát dohromady minimální počet zájemců a tak vás prosím. Zastavte se pro peníze. Lístky nebudou. Děkuji P.E.
 • Brýle
  V pátek 6.12. jsem pravděpodobně ve škole vytrousila či někde zapomněla brýle, černé, značky Rodenstock. Pokud je někdo našel, prosím o vrácení na vrátnici. Děkuji. Anita Reissigová (2.A)
 • Talnet
  Ráda bych Vás informovala o možnosti přihlásit se do T-kurzů Talnetu. Do jarních bloků přibyla jedna novinka (Chemie v prostoru). Anotace všech kurzů jsou k prohlédnutí na http://www.talnet.cz/t-kurzy. Termín: do 5.1. 2020. Ivana Suchánková
 • KB Florbal Challenge
  Prosím reprezentanty GVP o nominační schůzku v úterý 17.12. 2019 v 11.35 v kab.č.123. Turnaj chlapců se uskuteční ve středu 18. prosince v hale ZŠ Campanus - Jírovcovo náměstí 1782/1, Praha 4. Předpokládaný čas začátku turnaje je v 8.00 hod.. Děkuji pěkně P.E.
 • Náhradní a opravné testy u Matěje Krále
  Náhradní a opravné testy ze základů společenských věd, semináře společenských věd a politologie si lze napsat vždy o velké přestávce v pátek 13. 12. v místnosti č. 005, v úterý 17. 12. v místnosti č. 005 nebo ve středu 18. 12. v místnosti č. 204.
 • KMD - zrušené představení
  Vážení divadelníci, dne 2.12. bylo z důvodu nemoci zrušeno představení Varieté Freda A. ve studiu Ypsilon. Náhradní termín tohoto představení bude 8.1.2020. Vstupenky zůstávají v platnosti na tento termín. N. Brousilová, kab. č. 208
 • HC Sparta - Plzeň
  Lístky na zápas 18.12. v 18.30 v O2 aréně objednávejte v kab.č.123. Hezký advent přeje P.E.
 • HC Sparta válí a zve nás
  Přináším tip na výlet do Drážďan, kde se pod širým nebem v sobotu 4. 1. 2020 utká HC Sparta s Litvínovem. Více info:zde P.E.
 • Fotky z atletického dne
  Album všech fotek z atletického dne najdete zde, či na facebookové stránce školy. Fotky se z alba dají stáhnout. @mipruch a @es.ter.ka
 • KMD-ZRUŠENÉ PŘEDSTAVENÍ
  VÁŽENÍ DIVADELNÍCI, DNES 2.12. SE RUŠÍ PŘEDSTAVENÍ V DIVADLE YPSILON. VSTUPENKY SI USCHOVEJTE. MOŽNÁ BUDE NÁHRADNÍ PŘEDSTAVENÍ V LEDNU.