Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Exkurze Švýcarsko - 19. 6. - 22. 6. 2019

25.09.2019 - Autor: Marta Urbanová - Komentáře: 0

Exkurze: Bodamské jezero - Švýcarsko, 19.6. - 22.6. 2019, studenti 3.A + 5.A

První zastávkou našeho výletu bylo německé město Friedrichshafen u Bodamského jezera. V tomto malebném, univerzitním městě jsme měli možnost navštívit Zeppelin Museum, kde jsme si prohlédli unikátní sbírku vzducholodí. Po návštěvě muzea jsme došli na rozhlednu, ze které byl krásný výhled na celé město.

Měli jsme také možnost navštívit malý ostrov Mainau, který se nachází nedaleko města Kostnice. Prošli jsme si krásnou udržovanou zahradu plnou pestrobarevných květů a monumentů z květin, navštívili expozici motýlů nejrůznějších barev a velikostí a nakrmili kůzlátka v tamní kozí farmě. Díky hezkému počasí jsme se také odvážně vykoupali v Bodamském jezeře s průzračnou ledovou vodou.

Kostnici jsme navštívili Husův dům, tzv. Hus-Haus. Zde jsme si vyslechli vyprávění v němčině o pobytu Jana Husa v tomto městě a také o historii tohoto domu. Měli jsme zde i možnost shlédnout interaktivní výstavu věnovanou této velké osobnosti. Po procházce Kostnicí nám naše průvodkyně ukázala i tzv. Husův kámen, místo, kde byl Jan Hus upálen. Byli jsme překvapeni tím, že se v současné době nachází na okraji města, v těsné blízkosti sídliště.

Druhý den jsme navštívili Rýnské vodopády, které jsou největší v Evropě (co se týče vodnatosti). Pro většinu z nás to byl asi největší zážitek z celého pobytu, jelikož tak obrovské množství vody valící se ze 150metrové skály nevídáme každý den.

21. června jsme navštívili největší město Švýcarska - Zürich. Jakmile jsme vystoupili z autobusu, upoutala náš pohled řeka Limmat se spoustou loděk. Na druhém břehu řeky se tyčila radnice, vybudovaná na pilotech, které byly zaraženy do říčního dna.

Nejprve jsme si museli vyměnit eura za franky. Navštívili jsme s profesory kostely v centru města, jako např. Grossmünster a Fraumünster. Poté jsme dostali rozchod a každý si šel po svých dát si oběd a nakoupit domů nějaké suvenýry - převážně čokolády. V centru právě probíhal gastronomický festival a my mohli ochutnat i vegan maso, které bylo vytvořeno na vysoké škole a poprvé předvedeno na veřejnosti. Chutnalo to opravdu jako pravé maso. Těsně před odjezdem se ještě pár odvážlivců vykoupalo v Curyšském jezeře.

Zvláštním zážitkem byla návštěva hlavního města Lichtenštejnska Vaduzu. Město vlastně tvoří jedna velká ulice, kde je možné spatřit obchody známých značek a banky. Městečku vévodí hrad na skále, který obývá lichtenštejnská knížecí rodina. Na návštěvu nás ovšem nepozvali, hrad je veřejnosti nepřístupný. Ve Vaduzu jsme natočili i skvělé video ve stylu živých obrazů.

V pátek navečer jsme ještě zavítali do městečka Lindau, které mělo i díky právě probíhajícím oslavám nezaměnitelnou atmosféru. Poté jsme se vydali na noční cestu zpátky do ČR.

Autor: Marta Urbanová


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
5 + 5 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková
 • Ztráta flešky
  Minulý čtvrtek jsem zřejmě nechal v počítači zasunutou flešku s pro mne důležitými daty. Malá, černá. Nenašel někdo? Díky za pomoc.
 • KMD
  Vážení divadelníci, je zveřejněna poslední nabídka divadelních představení v tomto školním roce. Vstupenky si můžete objednávat od 3.3. - 10. 3. 2020. N. Brousilová, kab.č. 208
 • ChO kategorie C
  Školní kolo chemické olympiády,kategorie C proběhne ve čtvrtek 5.3. v laboratoři od 10 hodin. Jestli potřebujete nějaké další informace, přijďte se zeptat. H.Vondráčková
 • KMD
  Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
 • GVP na MČR SVL
  Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
 • VoBaFo rozlosování
  Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.