Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Exkurze Švýcarsko - 19. 6. - 22. 6. 2019

25.09.2019 - Autor: Marta Urbanová - Komentáře: 0

Exkurze: Bodamské jezero - Švýcarsko, 19.6. - 22.6. 2019, studenti 3.A + 5.A

První zastávkou našeho výletu bylo německé město Friedrichshafen u Bodamského jezera. V tomto malebném, univerzitním městě jsme měli možnost navštívit Zeppelin Museum, kde jsme si prohlédli unikátní sbírku vzducholodí. Po návštěvě muzea jsme došli na rozhlednu, ze které byl krásný výhled na celé město.

Měli jsme také možnost navštívit malý ostrov Mainau, který se nachází nedaleko města Kostnice. Prošli jsme si krásnou udržovanou zahradu plnou pestrobarevných květů a monumentů z květin, navštívili expozici motýlů nejrůznějších barev a velikostí a nakrmili kůzlátka v tamní kozí farmě. Díky hezkému počasí jsme se také odvážně vykoupali v Bodamském jezeře s průzračnou ledovou vodou.

Kostnici jsme navštívili Husův dům, tzv. Hus-Haus. Zde jsme si vyslechli vyprávění v němčině o pobytu Jana Husa v tomto městě a také o historii tohoto domu. Měli jsme zde i možnost shlédnout interaktivní výstavu věnovanou této velké osobnosti. Po procházce Kostnicí nám naše průvodkyně ukázala i tzv. Husův kámen, místo, kde byl Jan Hus upálen. Byli jsme překvapeni tím, že se v současné době nachází na okraji města, v těsné blízkosti sídliště.

Druhý den jsme navštívili Rýnské vodopády, které jsou největší v Evropě (co se týče vodnatosti). Pro většinu z nás to byl asi největší zážitek z celého pobytu, jelikož tak obrovské množství vody valící se ze 150metrové skály nevídáme každý den.

21. června jsme navštívili největší město Švýcarska - Zürich. Jakmile jsme vystoupili z autobusu, upoutala náš pohled řeka Limmat se spoustou loděk. Na druhém břehu řeky se tyčila radnice, vybudovaná na pilotech, které byly zaraženy do říčního dna.

Nejprve jsme si museli vyměnit eura za franky. Navštívili jsme s profesory kostely v centru města, jako např. Grossmünster a Fraumünster. Poté jsme dostali rozchod a každý si šel po svých dát si oběd a nakoupit domů nějaké suvenýry - převážně čokolády. V centru právě probíhal gastronomický festival a my mohli ochutnat i vegan maso, které bylo vytvořeno na vysoké škole a poprvé předvedeno na veřejnosti. Chutnalo to opravdu jako pravé maso. Těsně před odjezdem se ještě pár odvážlivců vykoupalo v Curyšském jezeře.

Zvláštním zážitkem byla návštěva hlavního města Lichtenštejnska Vaduzu. Město vlastně tvoří jedna velká ulice, kde je možné spatřit obchody známých značek a banky. Městečku vévodí hrad na skále, který obývá lichtenštejnská knížecí rodina. Na návštěvu nás ovšem nepozvali, hrad je veřejnosti nepřístupný. Ve Vaduzu jsme natočili i skvělé video ve stylu živých obrazů.

V pátek navečer jsme ještě zavítali do městečka Lindau, které mělo i díky právě probíhajícím oslavám nezaměnitelnou atmosféru. Poté jsme se vydali na noční cestu zpátky do ČR.

Autor: Marta Urbanová


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
6 + 5 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • AKADEMIE 2020
  Schůzka s vybranými zástupci za každou třídu se koná VE STŘEDU 16.10. o velké přestávce v MALÉ TĚLOCVIČNĚ. Děkuji. Z. Ordoš N.
 • Ztracené bezdrátové sluchátko
  Dobrý den, v úterý 15.10 jsem někde ve škole ztratila bílé bezdrátové sluchátko značky Intezze (Z na svršku sluchátka), kdyby ho někdo našel nebo viděl napište mi prosím na prochaz.marketa@seznam.cz Děkuji. Markéta Procházková 4.E
 • Ztracená mikina!!
  Dobrý den/noc, V pátek dne 11.10 jsem si zapomněl ve škole šedou mikinu značky puma. Pokud jí někdo viděl nebo jí má u sebe prosím napište mi na mail na adrese: dominik.pazderka@gmail.com Děkuji!
 • Nález
  Poctivý nálezce odevzdal v kanceláři školy (přízemí) finanční hotovost.
 • SVL - video
  Video z úspěšného vystoupení naší volejbalové reprezentace: zde P.E.
 • SVL Chodov podruhé
  Nabízím fotogalerii z prvního turnaje Středoškolské volejbalové ligy:zde. Kompletní výsledkový servis naleznete: zdeP.E.
 • POPRASK florbal
  Letošní turnaj POPRASK florbal se začíná hrát 4. 11. 2019. Rozlosování budeme znát po 25.10. 2019. Sledujte, prosím, intranet. Děkuji P.E.
 • Mock testy FCE/CAE
  Pro studenty, kteří se zúčastnili cvičných testů z angličtiny 4.10.: podrobné hodnocení ústní části máte u mne (kabinet 124), přijďte si je vyzvednout. Výsledky ostatních částí dostanete mailem. Připomínám, že přihlašování k reálným zkouškám není NIJAK organizováno školou. HZ
 • Dny geografie na PřF UK
  Jste srdečně zváni na tradiční listopadové Dny geografie na Albertově, které letos proběhnou ve dnech 11.-15.11.2019 v budově děkanátu Přírodovědecké fakulty UK. Více informací a program přednášek a aktivit naleznete na adrese: https://bit.ly/2IAwwG4
 • Volejbalový reparát na výbornou
  Náš volejbalový výběr vykročil pravou nohou ve Středoškolské volejbalové lize. V ranní rozcvičce jsme porazili přesvědčivě G Kralupy. S nejlepším výběrem naší skupiny - Libercem jsme hráli vyrovnaně a výsledek 0:2 je až příliš krutý. Další soupeři již počítali jen ztráty. GVP - Hořovice 2:0 a sebevědomý PORG porážíme též 2:0. Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci školy. Držte se P.E.
 • prodloužení ISIC karty
  Již je možné prodloužit platnost stávajících ISIC karet do 31. 12. 2020. Prosím pokladníky tříd, přijďte si do kanceláře č. 115 pro seznamy ISIC karet žáků, kteří si mohou platnost prodloužit známkou za 180 Kč. Plháková
 • Středoškolská volejbalová liga
  Příznivci šestkového smíšeného volejbalu se radují. SVL je tu. Náš výběr vedený Sebastiánem Toplakem a doplněný mistrní ČR v beachvolejbalu Lindou Kulišovou se pokusí o volejbalový reparát. První ze tří turnajů hrajeme v pondělí 7.10. 2019 na Chodově. Tak držte palečky. Hodně zdaru přeje P.E.