Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Poznatky z mezinárodního fóra Evropského parlamentu mládeže

V září jsem se zúčastnil mezinárodního fóra Evropského parlamentu mládeže ve Štýrském Hradci, Rakousku. Doposud jsem reprezentoval školu minulý školní rok na regionálních a národních zasedáních, z kterých jsem se dostal do právě absolvovaného mezinárodního fóra. Tohoto týdenního zasedání se zúčastnilo přes 100 delegátů z 27 zemí (i mimo EU). Naše 4 členná delegace z Česka tam patřila k těm nejmenším.
Každý delegát si vybral komisi, ve které po dobu několika dní pracoval na určitém tématu/problému.

07.11.2019 - Autor: Jakub Kotík 6.A - Komentáře: 0

Příklady témat:

 • Jak může EU rozšířit dosah stávajícího programu ERASMUS+?
 •  Jak může EU pomoci v přístupu občanů k místním zpravodajským zdrojům, místním zpravodajským sítím dosáhnout jejich cíleného publika, a tím podpořit mediální nezávislost?
 • Vzhledem k tomu, že Evropská unie zvažuje možnou integraci risk managementu ve společné zemědělské politice (SZP), jakým způsobem by do toho mělo být nejlépe zahrnuto pojištění zemědělství? (reakce na zhoršení podmínek pro zemědělství jako důsledek změny klimatu)
 • Jakou strategii by EU měla zvolit, aby podpořila členské státy v boji proti korupci, ochraně práva a zachování politické kultury?

Problematika, kterou jsem si já vybral, zněla takto:

 • Do jaké míry by měly v obchodních dohodách hrát roli hodnoty, zásady a politické porozumění? Jak může EU vyvážit své hodnoty a zásady s hospodářskými zájmy v obchodních dohodách?

Na konci dlouhého týdne se všichni sešli na dvoudenní závěrečnou konferenci, kde každá komise prezentovala své téma a o každém tématu se diskutovalo. Hlavní náplň tohoto zasedání sice byla práce v komisích na vybraných problémech, a však největší přínos byla práce v mezinárodním prostředí s lidmi z různých kultur.
Všechna absolvovaná zasedání, ať už regionální, národní nebo mezinárodní, mi přinesla mnoho cenných zkušeností. Kdyby někdo měl zájem se něčeho takového účastnit nebo měl jakoukoliv otázku, tak neváhejte se na mě obrátit. Popřípadě kdyby někoho zajímal úplný seznam témat a resoluce, které každá komise vypracovala, tak rozklikněte
tento link.

Autor: Jakub Kotík 6.A


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
10 + 3 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková
 • Ztráta flešky
  Minulý čtvrtek jsem zřejmě nechal v počítači zasunutou flešku s pro mne důležitými daty. Malá, černá. Nenašel někdo? Díky za pomoc.
 • KMD
  Vážení divadelníci, je zveřejněna poslední nabídka divadelních představení v tomto školním roce. Vstupenky si můžete objednávat od 3.3. - 10. 3. 2020. N. Brousilová, kab.č. 208
 • ChO kategorie C
  Školní kolo chemické olympiády,kategorie C proběhne ve čtvrtek 5.3. v laboratoři od 10 hodin. Jestli potřebujete nějaké další informace, přijďte se zeptat. H.Vondráčková
 • KMD
  Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
 • GVP na MČR SVL
  Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
 • VoBaFo rozlosování
  Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.