Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Poznatky z mezinárodního fóra Evropského parlamentu mládeže

V září jsem se zúčastnil mezinárodního fóra Evropského parlamentu mládeže ve Štýrském Hradci, Rakousku. Doposud jsem reprezentoval školu minulý školní rok na regionálních a národních zasedáních, z kterých jsem se dostal do právě absolvovaného mezinárodního fóra. Tohoto týdenního zasedání se zúčastnilo přes 100 delegátů z 27 zemí (i mimo EU). Naše 4 členná delegace z Česka tam patřila k těm nejmenším.
Každý delegát si vybral komisi, ve které po dobu několika dní pracoval na určitém tématu/problému.

07.11.2019 - Autor: Jakub Kotík 6.A - Komentáře: 0

Příklady témat:

 • Jak může EU rozšířit dosah stávajícího programu ERASMUS+?
 •  Jak může EU pomoci v přístupu občanů k místním zpravodajským zdrojům, místním zpravodajským sítím dosáhnout jejich cíleného publika, a tím podpořit mediální nezávislost?
 • Vzhledem k tomu, že Evropská unie zvažuje možnou integraci risk managementu ve společné zemědělské politice (SZP), jakým způsobem by do toho mělo být nejlépe zahrnuto pojištění zemědělství? (reakce na zhoršení podmínek pro zemědělství jako důsledek změny klimatu)
 • Jakou strategii by EU měla zvolit, aby podpořila členské státy v boji proti korupci, ochraně práva a zachování politické kultury?

Problematika, kterou jsem si já vybral, zněla takto:

 • Do jaké míry by měly v obchodních dohodách hrát roli hodnoty, zásady a politické porozumění? Jak může EU vyvážit své hodnoty a zásady s hospodářskými zájmy v obchodních dohodách?

Na konci dlouhého týdne se všichni sešli na dvoudenní závěrečnou konferenci, kde každá komise prezentovala své téma a o každém tématu se diskutovalo. Hlavní náplň tohoto zasedání sice byla práce v komisích na vybraných problémech, a však největší přínos byla práce v mezinárodním prostředí s lidmi z různých kultur.
Všechna absolvovaná zasedání, ať už regionální, národní nebo mezinárodní, mi přinesla mnoho cenných zkušeností. Kdyby někdo měl zájem se něčeho takového účastnit nebo měl jakoukoliv otázku, tak neváhejte se na mě obrátit. Popřípadě kdyby někoho zajímal úplný seznam témat a resoluce, které každá komise vypracovala, tak rozklikněte
tento link.

Autor: Jakub Kotík 6.A


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
4 + 8 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE
  OCJ se uskuteční v pondělí dne 25.11. od 10 hod. do 11.45 hod. Číslo učebny bude včas oznámeno. Přihlášky je nutno odevzdat nejdéle do pátku 22.11. (kab. č. 124, či 113). Děkuji, JV
 • Sociologie současnosti
  Nezapomeňte! Obě skupiny se sejdou v pondělí/v úterý v 15:00 před domem Revoluční 30.
 • POPRASK florbal
  Nominační sraz florbalové reprezentace je 18.11. 2019 v 9.40 hod. u kab. č. 123. Hrajeme 19.11. 2019 v 7.45 hod na Kotlářce. Děkuji P.E.
 • Termín dějepisné olympiády
  Dějepisná olympiáda pro obě kategorie se bude konat ve čtvrtek 21. 11. v 10 hodin, tedy 3.vyučovací hodinu. Studenti prvního a druhého ročníku šestiletého studia budou v místnosti 104, starší studenti v místnosti 105.
 • Španělská olympiáda
  Studenti, kteří se přihlásili na olympiádu ze španělštiny se dostaví zítra 14.11. před 1. vyučovací hodinou do učebny 304. N.R.
 • Náhradní a opravné testy u Matěje Krále
  Náhradní a opravné testy v rámci základů společenských věd, semináře společenských věd a semináře politologie lze psát toto úterý nebo tento čtvrtek o velké přestávce, a to v úterý v místnosti č. 005 a ve čtvrtek v místnosti č. 301. Pokud se vás dopisování týká, přijďte, prosím, do uvedené místnosti hned na začátku velké přestávky. Matěj Král
 • Hledají se klíče
  Ahoj, ztratila jsem dneska 11. Listopadu okolo 12:00 klíčenku s kartou ISIC. Šňůra je tmavě modrá a je na ní i klíčenka Oxford. Pokud ji někdo našel, prosím ozvěte se mi na 730 648 288.
 • KMD - zrušené představení
  Vážení divadelníci, oznamuji vám, že divadlo Rokoko zrušilo představení: 4.12. Idiot - z důvodu onemocnění jednoho z herců. V nabídce je nové představení: 3.12. Iluzionista (Wariot Ideal a Petr Forman) v divadle Alfred ve dvoře. Naďa Brousilová
 • Recitační soutěž 2019
  Recitační soutěž se koná na naší škole dne 13.11. 3.-5. vyučovací hodinu v učebně číslo 105. Přijďte včas. Těšíme se opět na skvělé výkony! N.Brousilová
 • KB Florbal Challenge předběžný termín
  Turnaj by se měl hrát 18.12. 2019. S termínem předběžně počítejte. Změna je možná. Děkuji P.E.
 • Dny geografie
  Ráda bych vás jménem Geografické sekce PřF UK pozvala na Dny geografie, které se letos uskuteční v týdnu od 11. do 15. listopadu 2019 v budově děkanátu Přírodovědecké fakulty UK (Albertov 6, Praha 2). Připraven je bohatý program- můžete navštívit Mapovou sbírku, vyslechnout zajímavé přednášky či se zúčastnit některého z workshopů. Více na https://www.geografienasbavi.cz/program-pro-skoly/dny-geografie-2019 Ivana Suchánková
 • Ztracená sluchátka
  V úterý jsem někde ve škole nechala sluchátka apple EarPods komplet v krabičce. Kdyby je náhodou někdo našel, ozvěte se mi prosím na číslo 605 581 136. Díky.