Studijní úkoly v době přerušené výuky

Pro 1.A, 1.B a 1.C

Náhrada za hodinu ve čtvrtek 12.3.Prosím nastudujte si nakloněnou rovinu podle mého textu: pdf nebo docx a podle učebnice Fyzika 8, strana 32-34, článek Nakloněná rovina a šroub. Pokud nebudete něčemu rozumět nebo objevíte v mém textu nějakou chybu, tak mi napište email.
Náhrada za hodinu v pondělí 16.3. (1.C) a úterý 17.3. (1.A a 1.B)Zopakujte si jednoduché stroje a jejich kombinace. Pokud nebude něco jasné, napište mi email. Pokud budou s pochopením problémy, tak to znovu vysvětlím.
Náhrada za hodinu ve čtvrtek 19.3. Vypňte test na stránce https://forms.gle/WHmeqzqJMCU5FkYEA. K testu se musíte přihlásit svým školním účtem, tedy adresou končící na @gvp.cz. Pokud neznáte heslo k tomuto účtu, tak mi napište a vyřešíme to. Pokud budete mít problém s hledáním odpovědí, zopakujte si, co jsme probírali v předchozích hodinách. Pokud to nepomůže, tak mi napište email. Test vyplňte nejpozději do pátku 20.3. do 14:00 hodin.
Vyhodnocení testu Děkuji všem, kteří test vyplnili. Zde si můžete projít správná řešení. Jak jste odpovídali vy, to si můžete ověřit ZOBRAZENÍM SKÓRE zde.
Náhrada za hodinu v pondělí 23.3. (1.C) a úterý 24.3. (1.A a 1.B) Asi jste si všimli, že mám více obrázků, na kterých je spojení několika jednoduchých strojů. Některé jsem kreslil sám, jiné kreslili moji bývalí studenti. Nakreslete také jeden takový obrázek. Přesné zadání úkolu je ZDE. Odevzdání nejpozději v pátek 27.3.
Náhrada za hodinu ve čtvrtek 26.3. Dokončete úkol zadaný v předchozí hodině.
Vyhodnocení úkolu Děkuji všem, kteří nakreslili a poslali svůj jednoduchý stroj. Postupně došlé emaily procházím a vyhodnocuji. Bude mně to však chvilku trvat. Věřím, že to do týdne zvládnu.
Náhrada za hodinu v pondělí 30.3. (1.C) a úterý 31.3. (1.A a 1.B) Prostudujte si můj text o skládání rovnoběžných sil. Pokud něčemu neporozumíte, napište mi o tom email.

Pro 2.A a 2.B

Náhrada za hodinu ve středu 11.3.Prostudujte si text o atomové fyzice. Varianta docx pro Word, varianta pdf.
Náhrada za hodinu v pátek 13.3. (2.B) a pondělí 16.3. (2.A)Přečtěte si o časovém průběhu radioaktivní přeměny na 3. stránce mého dokumentu varianta docx, varianta pdf a potom vyplňte test https://forms.gle/NXSx4pYmUo9wyqfL7. Test vyplňte do pondělí 16.3. do 14:00 hodin. Pokud nebudete něčemu rozumět nebo objevíte v mém textu nějakou chybu, tak mi napište email.
Náhrada za hodinu ve středu 18.3. Děkuji všem, kteří vyplnili test. Z 2.B to byli úplně všichni, z 2.A už mám také všechny odpovědi. Vyhodnocení testu připravuji a brzy zveřejním.
V textu o atomové fyzice přibyly dvě nové stránky, celkem jich je již 5, prostudujte si je: DOCX, PDF.
Dále si prohlédněte dvě videa z NEZkreslené vědy II a to 6. Co je atom? a 3. Radioaktivita.
Vyhodnocení testu Body jsou zapsány v Bakalářích. Zde jsou mé poznámky k testu. Celý test je nyní nastaven tak, že můžete upravit své odpovědi. Můžete se tedy podívat, jak jste odpovídali a opravit všechny odpovědi tak, aby byly správně - udělejte to prosím.
Náhrada za hodinu v pátek 20.3. (2.B) a v pondělí 23.3. (2.A) Prohlédněte dvě videa O jaderné elektrárně a ČEZ - Temelín. Potom vyplňte test https://forms.gle/XUw8XD9XGoGzvhiy8. Test vyplňte do pondělí 23.3. do 16:00 hodin. Kdyby bylo potřeba něco více vysvětlit, tak napište.
Vyhodnocení druhého testu Body jsou zapsány v Bakalářích. Prosím všichni si přečtěte mé poznámky k testu.
Náhrada za hodinu ve středu 25.3. Mám pro vás jeden úkol: podrobnosti ZDE. Aktualní seznam volných témat je zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WlQ2BOMlm1zaz_lnkRc7d3yxgt7xvDYv1eFvTx3xto8/edit?usp=sharing
Náhrada za hodinu v pátek 27.3. (2.B) a v pondělí 30.3. (2.A) Dokončete úkol zadaný v předchozí hodině.

Pro 1.ABC

Pro 2.AB


Autor stránek Mgr. Martin Horyna, učitel Gymnázia v Praze 4, Na Vítězné pláni 1160