Studijní úkoly v době přerušené výuky

Prosím sledujte tyto stránky alespoň dvakrát týdně, nejlépe ve dnech, kdy bychom měli mít fyziku podle pravidelného rozvrhu. Dodržujte termíny pro odevzdání úkolů. Pokud byste něčemu nerozuměli, měli nějakou otázku, byli nemocní, měli technické problémy s počítačem nebo přístupem na internet apod., tak mi neváhejte poslat email, SMS, nebo telefonujte. Moje tel. číslo je 732 769 296. V případě potřeby lze domluvit i videokonzultci např. prostřednictvím Meet. Věřím, že společně najdeme řešení každého problému. Doufám, že se ve škole sejdeme v druhé polovině května. Do té doby prosím vydržte.

Skok na zadání pro 2.A a 2.B

Pro 1.A, 1.B a 1.C

Úterý 14. 4. 2020Pozor! Měníme styl zadávání úkolů a studijních materiálů. Přihlaste se do kurzu Fyzika 1.ABC v Google Classroom. Pozvánky najdete ve svých školních emailových schránkách. Pokud by vám pozvánka nepřišla, tak mi napište email a já vám pošlu kód kurzu. Vždy se však ke kurzu přihlašujte školní adresou končící na gvp.cz. Nepoužívejte své soukromé adresy.
Náhrada za hodinu v pondělí 6.4. (1.C) a úterý 7.4. (1.A a 1.B) Prostudujte si můj text o rozkladu rovnoběžných sil. Pro zobrazení tohoto textu se budete muset přihlásit (použijte jméno a heslo, jako kdybyste se hlásili ve škole k počítači). Pokud se vyskytne problém s přihlášením nebo porozuměním, tak mi napište email. Nutnost přihlášení jsem zvolil proto, abych mohl kontrolovat, zda tyto úkoly všichni plní. Text si prostudujte nejlépe ještě dnes, ale nejpozději do středy 8.4.
Vyhodnocení úkolu "Jednoduché stroje" Děkuji všem, kteří nakreslili a poslali svůj jednoduchý stroj. Při opravování jsem měl smůlu, že se mi nazačátku dostaly do rukou práce, které obsahovaly hodně chyb. Proto jsem napsal dlouhý hodnotící text, který jsem do své odpovědi vkládal nejdříve úplně všem. Potom jsem však opravoval spoustu prací velice zdařilých, a tak jsem do odpovědí tento text vkládat přestal. Po projití všech odpovědí konstatuji, že jsem s celkovou úrovní spokojen. Dostal jsem 85 vašich řešení. Z nich jsem 38 ohodnotil maximálním bodový ziskem 10/10. U tří dalších jsem dal dokonce 11/10, protože to řešení bylo nejen správné, ale z nějakého důvodu mě vysloveně nadchlo. Hodně špatných řešení bylo málo, ale byla taková. Doufám, že si to tito studenti ještě opraví. Řešení mi zatím nepřišlo od Karíma Chouna, Pham Chí Bao a Vojtěcha Rotta z 1.A. Z 1.B a 1.C odevzdali všichni. Zmíněným studentům jsem poslal zprávu a doufám, že se jejich řešení brzy dočkám.
Náhrada za hodinu ve čtvrtek 2.4. Procvičte si skládání rovnoběžných sil. Teorie z minulé hodiny je zde. Úlohy k procvičení jsou zde..
Náhrada za hodinu v pondělí 30.3. (1.C) a úterý 31.3. (1.A a 1.B) Prostudujte si můj text o skládání rovnoběžných sil. Pokud něčemu neporozumíte, napište mi o tom email.
Náhrada za hodinu ve čtvrtek 26.3. Dokončete úkol zadaný v předchozí hodině.
Náhrada za hodinu v pondělí 23.3. (1.C) a úterý 24.3. (1.A a 1.B) Asi jste si všimli, že mám více obrázků, na kterých je spojení několika jednoduchých strojů. Některé jsem kreslil sám, jiné kreslili moji bývalí studenti. Nakreslete také jeden takový obrázek. Přesné zadání úkolu je ZDE. Odevzdání nejpozději v pátek 27.3.
Vyhodnocení testu Děkuji všem, kteří test vyplnili. Zde si můžete projít správná řešení. Jak jste odpovídali vy, to si můžete ověřit ZOBRAZENÍM SKÓRE zde.
Náhrada za hodinu ve čtvrtek 19.3. Vypňte test na stránce https://forms.gle/WHmeqzqJMCU5FkYEA. K testu se musíte přihlásit svým školním účtem, tedy adresou končící na @gvp.cz. Pokud neznáte heslo k tomuto účtu, tak mi napište a vyřešíme to. Pokud budete mít problém s hledáním odpovědí, zopakujte si, co jsme probírali v předchozích hodinách. Pokud to nepomůže, tak mi napište email. Test vyplňte nejpozději do pátku 20.3. do 14:00 hodin.
Náhrada za hodinu v pondělí 16.3. (1.C) a úterý 17.3. (1.A a 1.B)Zopakujte si jednoduché stroje a jejich kombinace. Pokud nebude něco jasné, napište mi email. Pokud budou s pochopením problémy, tak to znovu vysvětlím.
Náhrada za hodinu ve čtvrtek 12.3.Prosím nastudujte si nakloněnou rovinu podle mého textu: pdf nebo docx a podle učebnice Fyzika 8, strana 32-34, článek Nakloněná rovina a šroub. Pokud nebudete něčemu rozumět nebo objevíte v mém textu nějakou chybu, tak mi napište email.

Pro 2.A a 2.B

Náhrada za hodinu ve středu 8.4. Rozhodl jsem se přenést naši společnou práci do prostředí Google Classroom (Učebna). Mám pro vás 3 úkoly:
  1. Přihlaste se ke kurzu Fyzika 2.A a 2.B, kód kurz je gstoa3t. Využijte link, který jste dostali emailem na svoji školní adresu. Určitě se přihlaste prostřednictvím své školní adresy @gvp.cz, ne soukromé.
  2. Prohlédněte si prostředí kurzu v Google Classroom (Učebna). To nejdůležitější najdete pod záložkou "Práce v kurzu". Přidáte-li "Soukromý Komentář" uvidí ho pouze učitel, tedy já. Když napíšete "Komentář ke kurzu" uvidí ho všichni účastníci kurzu, tedy i vaši spolužáci.
  3. Nejpozději do 9.4. 23:59 vypracujte "Testíček ze základních pojmů vlnění a optiky", který najdete v kurzu. Moc vás prosím, neopisujte. Přijměte to jako test, zda jste schopni najít správné odpovědi na základě mých materiálů, které jsem do kurzu vložil. Mělo by to jít.
Další úkoly budou zadány až po Velikonocích. Užijte si jara a krásného počasí.
Náhrada za hodinu v pátek 3.4. (2.B) a v pondělí 6.4. (2.A) Prostudujte si tento text. Ve středu 8.4. si z toho napíšete testíček :-)
Náhrada za hodinu ve středu 1.4. Nezapomeňte dokončit a odevzdat úkol zadaný 25.3., termín je do 2.4. S tím, co odevzdáte, budeme ještě pracovat. Současně se se však připravíme na další téma. Tím bude optika = nauka o světle. Světlo se za určitých okolností chová jako vlnění. Proto si nejdříve zopakujeme nějaké pojmy z oblasti vkmitání a vlnění. Ukol pro vás: pečlivě si prostudujte tento text o kmitání a vlnění.
Náhrada za hodinu v pátek 27.3. (2.B) a v pondělí 30.3. (2.A) Dokončete úkol zadaný v předchozí hodině.
Náhrada za hodinu ve středu 25.3. Mám pro vás jeden úkol: podrobnosti ZDE. Aktualní seznam volných témat je zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WlQ2BOMlm1zaz_lnkRc7d3yxgt7xvDYv1eFvTx3xto8/edit?usp=sharing
Vyhodnocení druhého testu Body jsou zapsány v Bakalářích. Prosím všichni si přečtěte mé poznámky k testu.
Náhrada za hodinu v pátek 20.3. (2.B) a v pondělí 23.3. (2.A) Prohlédněte dvě videa O jaderné elektrárně a ČEZ - Temelín. Potom vyplňte test https://forms.gle/XUw8XD9XGoGzvhiy8. Test vyplňte do pondělí 23.3. do 16:00 hodin. Kdyby bylo potřeba něco více vysvětlit, tak napište.
Náhrada za hodinu ve středu 18.3. Děkuji všem, kteří vyplnili test. Z 2.B to byli úplně všichni, z 2.A už mám také všechny odpovědi. Vyhodnocení testu připravuji a brzy zveřejním.
V textu o atomové fyzice přibyly dvě nové stránky, celkem jich je již 5, prostudujte si je: DOCX, PDF.
Dále si prohlédněte dvě videa z NEZkreslené vědy II a to 6. Co je atom? a 3. Radioaktivita.
Vyhodnocení testu Body jsou zapsány v Bakalářích. Zde jsou mé poznámky k testu. Celý test je nyní nastaven tak, že můžete upravit své odpovědi. Můžete se tedy podívat, jak jste odpovídali a opravit všechny odpovědi tak, aby byly správně - udělejte to prosím.
Náhrada za hodinu v pátek 13.3. (2.B) a pondělí 16.3. (2.A)Přečtěte si o časovém průběhu radioaktivní přeměny na 3. stránce mého dokumentu varianta docx, varianta pdf a potom vyplňte test https://forms.gle/NXSx4pYmUo9wyqfL7. Test vyplňte do pondělí 16.3. do 14:00 hodin. Pokud nebudete něčemu rozumět nebo objevíte v mém textu nějakou chybu, tak mi napište email.
Náhrada za hodinu ve středu 11.3.Prostudujte si text o atomové fyzice. Varianta docx pro Word, varianta pdf.

Pro 1.ABC

Pro 2.AB


Autor stránek Mgr. Martin Horyna, učitel Gymnázia v Praze 4, Na Vítězné pláni 1160