Studenská práce v rámci zeměpisného projektu 2003
A  
obr
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
 

 

Dobrý den,

jsme rádi, že jste otevřeli právě náš multimediální projekt. Při jeho vytváření jsme se snažili dbát na správnost a podloženost údajů a zejména na co nejpohodlnější používání. Snažili jsme se vytvořit jakousi verzi elektronické učebnice, v níž budete moci najít vždy velmi rychle právě to, co hledáte.

Náš projekt pojednává o problému modulace povrchu naší planety za přispívání vnitřních sil Země a je rozdělen do několika základních kategorií.

První kategorií je vulkanizmus. Tato kategorie se Vám snaží přiblížit zejména aktivitu sopek, její důsledky a také Vám nabídne obecný přehled o nejznámějších sopkách naší planety.

Kategorie druhá je zaměřena na zemětřesení a vše s ním spojené. To znamená například popis údajů, kterými zemětřesení charakterizujeme, vypsané nejvýznamnější a nejničivější zemětřesení v moderní historii naší planety a v neposlední řadě Vás tato kategorie poučí, jak se máte v případě zemětřesení chovat.

Kategorie tektonické procesy zase pojednává o principech deskové tektoniky a posouvání desek.

Metamorfismus je kategorií poslední, avšak neméně poučnou. Shrnuje totiž ve srozumitelné podobě vše, co je třeba znát o přeměnách hornin.

Pro svou náročnost na přípravu je tento projekt je v současné době pouze beta verze a proto můžete očekávat, že v nejbližší době proběhne ještě konečné doladění, které projekt obohatí o velmi užitečný rejstřík pojmů a doplní chybějící informace v oblasti tektonických procesů. Také bude samozřejmě docházet k postupnému zvyšování počtu obrázků a přidány budou také videa, dostupná z externího disku.

Doufáme, že se Vám náš projekt bude líbit a že Vám bude praktickým pomocníkem ve Vaší cestě za vzděláním.

 

Děkujeme

 

Autoři projektu: Jan Kučera, Michal Čarný, Petr Urbančík

Vyrobil Jan Kučera, Petr Urbančík, Michal Čarný © 2003