Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Akce a dění

 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková
 • Ztráta flešky
  Minulý čtvrtek jsem zřejmě nechal v počítači zasunutou flešku s pro mne důležitými daty. Malá, černá. Nenašel někdo? Díky za pomoc.
 • KMD
  Vážení divadelníci, je zveřejněna poslední nabídka divadelních představení v tomto školním roce. Vstupenky si můžete objednávat od 3.3. - 10. 3. 2020. N. Brousilová, kab.č. 208
 • ChO kategorie C
  Školní kolo chemické olympiády,kategorie C proběhne ve čtvrtek 5.3. v laboratoři od 10 hodin. Jestli potřebujete nějaké další informace, přijďte se zeptat. H.Vondráčková
 • KMD
  Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
 • GVP na MČR SVL
  Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
 • VoBaFo rozlosování
  Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.

Chci přidat Aktualitu »


Články

Volitelné předměty ve šk. roce 2020/21

Vážení studenti,

dnes zahajujeme proces volby volitelných předmětů pro příští školní rok. Studenti, kteří budou příští rok v předmaturitním ročníku, si zvolí 2 volitelné předměty na stránce gvp.cz/vpp. Ti, kteří budou v maturitním ročníku, si zvolí 5 nových volitelných předmětů na gvp.cz/vp a ve dvou předmětech, které mají letos, budou pokračovat.

Podrobnější informace o volitelných předmětech najdete na adrese https://www.gvp.cz/studium/volitelne_predmety/. U každého nabízeného předmětu je uvedeno jméno učitele, garanta předmětu, který je připraven emailem zodpovědět vaše případné otázky o daném předmětu. O tom, kdo bude předmět učit, se teprve rozhodne. Není to tedy tak, že garant bude předmět vždy i vyučovat. U většiny předmětů však tomu tak bude.

Svoji volbu prosím proveďte do 19. 4. Na to, kdy svoji volbu do tohoto termínu provedete, nezáleží. Ten, kdo volbu provede dříve, nezískává žádnou výhodu před tím, kdo volbu provede později. Žádné kapacity předmětů nejsou v tuto chvíli stanoveny. Naopak, zjišťujeme, jaký zájem o jednotlivé volitelné předměty máte, a zda bude potřeba u některých předmětů otevřít více skupin.

Od 20. 4. budeme postupně vyřazovat z nabídky předměty s minimálním zájmem studentů a současně vyzveme studenty, jejichž předmět nebude otevřen, aby provedli novou volbu. Volitelný předmět bude otevřen tehdy, pokud do něj bude zapsáno alespoň 12 studentů. Nakonec bude provedeno rozdělení volitelných předmětů do termínů. Pokud se stane, že volba některého studenta bude z termínových důvodů neproveditelná, bude muset svoji volbu upravit.

01.04.2020 - Autor: Martin Horyna

Knihovna ve středu 1. 4.

Knihovna bude pro maturanty (kteří potřebují urgentně číst k maturitě) ve středu 1. 4. otevřená od 10.00 - 12.00 hodin. Roušky povinnost a do knihovny pouze po jednom. Knihovník

30.03.2020 - Autor: Vítězslav Derka- Komentáře: 1

Hrajeme i v karanténě

Milí divadelníci, pokud je vám smutno po divadle, můžete zhlédnout některá představení v Divadle na Vinohradech! Přeposílám informace: Od pondělí 23. března zahajujeme projekt "HRAJEME I V KARANTÉNĚ". Po dobu STAVU NOUZE jsme se rozhodli zprostředkovat Vám NOUZOVÝ PROGRAM INSCENACÍ DIVADLA NA VINOHRADECH. KAŽDÝ DEN (KROMĚ NEDĚLE) NOVÁ STREAMOVANÁ ?KARANTÉNNÍ PREMIÉRA? Od pondělí 23. března vždy ve "streamované premiéře" ve 20.00 hodin (a následující den ve 14.00 hodin ve "streamované repríze") můžete prostřednictvím odkazu, který najedete na našich webových a facebookových stránkách ve svých domácnostech navštívit prostřednictvím záznamu některou z našich inscenací. POZOR - VYSÍLÁME V REÁLNÉM ČASE. https://www.divadlonavinohradech.com/hrajeme-i-v-karantene

26.03.2020 - Autor: N. Brousilová- Komentáře: 1

PERU - ZEMĚ ZÁZRAKU

Peru se mezi cestovatelskými laiky váže spousta přízvisek. Lidé si však zemi prastaré Incké říše nejčastěji spojují s přezdívkou "Země zázraků". Avšak proč ne? Nám, tedy některým studentům ze třídy 5.C, se naskytla možnost tuto zemi zázraků okusit na vlastní kůži. A vskutku, je tomu opravdu tak, nejeden zázrak naši cestu zkřížil.

18.03.2020 - Autor: Viktor Pecha

Talnet

Rádi bychom Vás v souvislosti s opatřením vlády o uzavření škol informovali o otevření mimořádného bloku vybraných T-kurzů, které budou tradičně probíhat online. Jedná se o tyto kurzy: Antropologie, Astro I - III, Úvod do filosofie, Chemie v prostoru, Materiály a krystaly I., Proč nám chutná?, Šest kapitol se šesti nohama, Virtuální a rozšířená realita, Zajímavosti z chemické laboratoře. Nově otevíráme T-kurz "Koronavirus, mýty a fakta", jehož cílem je umožnit studentům zaujmout co nejobjektivnější pohled na současnou situaci, podložený maximem relevantních informací. Prozatím otevíráme pouze první bloky uvedených kurzů, spuštění plánujeme na 18. 3. Bližší informace na http://www.talnet.cz/t-kurzy. V případě dotazů se můžete obrátit na Štěpána Peterku (722 967 630; stepan.peterka@npicr.cz). Za tým Talnetu Ing. Mgr. Vojtěch Tutr

17.03.2020 - Autor: Ivana Suchánková

Postupová kola soutěží

Jak se dalo očekávat, postupová kola soutěží, která se měla konat v březnu se ruší. Takže musím zklamat natěšené postupující v Pythagoriádě, zeměpisné, geologické a matematické olympiádě pro Z8. Jestli dojde k přesunu na později, nebo k úplnému zrušení není zatím jasné.

17.03.2020 - Autor: Ivana Suchánová

KMD

Vážení členové KMD, v souvislosti s vládním nařízením platí zákaz konání divadelních představení. Nouzový stav byl vyhlášen na 30 dní. Uchovejte nevyužité vstupenky a určitě je nevyměňujte v divadlech!!! Tím, že jsou zakoupené v hromadných objednávkách, musí náhrady projít administrativou KMD. Je velmi pravděpodobné, že nebude možné zajistit všechna představení. V takovém případě budu vracet poměrnou část členského příspěvku. Vydržte, budu vás informovat. Maturanty, prosím, zda by mi napsal zástupce třídy, s kterým budu vyřizovat vstupenky a případně vracet peníze. Děkuji N.Brousilova (brousilova@gvp.cz)

15.03.2020 - Autor: N.Brousilová

Israel and Jordan 2020

The trip to Israel and Jordan was simply unforgettable and I will tell you all about it. But first, it is absolutely necessary to thank everyone who made it possible for us to get home safely.
Jose Babiera, who worked incredibly hard on getting us to pass the border and get home and who under such stress remained looking calm (he definitely was not).
Gedi Hampe, who brought the Ministry of health, tourism and foreign affairs and the office of the Prime minister together, which led to our passage through Israel.
Gadi Dahan, our Israeli tour guide. Not only a wonderful guide, but he also helped us get through Israel on our way back home.
David Herzky, the Honorary Consul of the Czech Republic, who worked with the Czech Embassy to get us through the border.
Assaf Dovrat, the manager of the Czech-Israel Chamber of commerce, who got the Czech Embassy involved in our case.
And finally, Marketa from the Czech Embassy, who got us permission from Israel for us to cross the Jordanian border.
There is also a huge thank you to all our accompanying teachers who came with us on our trip: Mr. Fajfr, Mrs. Hašková and Mr. Mervínský.

14.03.2020 - Autor: Alice Suchánková

Škola je od středy 11.3. uzavřena

Budova školy je podle rozhodnutí vlády ČR od středy 11.3. uzavřena. Vyučování odpadá, obědy ve školní jídelně jsou hromadně odhlášeny. Toto opatření potrvá do odvolání. Vyzýváme studenty, aby průběžně sledovali běžné elektronické komunikační kanály (web, email, Bakaláři), učitelé se s nimi spojí a zadají studijní úkoly. Ve dnech 11.-13.3. bude uzavřena i budova školy. Od pondělí 16.3. bude provozní doba školy (recepce a kancelář) zajištěna od 8 do 12 hodin. Pokud potřebujete podat žádost o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem nebo získat nějaké potvrzení, můžete to v této době vyřídit.

11.03.2020 - Autor: Martin Horyna

KMD - zrušená představení

Vážení členové KMD, do odvolání se dle nařízení vlády zakazují od 10. března od 18.00 divadelní a další akce nad 100 lidí. Sledujte stránky divadel, pokud bude Vaše představení zrušeno,uschovejte nevyužité vstupenky. Zatím není jasné, zda divadla zvládnou představení nahradit v jiném termínu nebo bude možnost jiné kompenzace. Současný výpadek výrazně zasáhne do provozu a může se stát, že divadla nedají náhradu. V takovém případě se bude vracet poměrná část členského příspěvku. Prosím o trpělivost.

11.03.2020 - Autor: Naďa Brousilová

Noc s povídkou zrušena

Noc s povídkou 2020 se z důvodu uzavření školy nebude konat v plánovaném termínu 20. 3. 2020. Pokud okolnosti dovolí uspořádáme ji později. Všem příznivcům dobrého čtení a milého literární večera děkuji za pochopení. Pavla Imramovská

11.03.2020 - Autor: Pavla Imramovská

Studentská odborná konference - odložení termínu

Z důvodu uzavření školy a zrušení výuky se odkládá termín obhajob Studentské odborné konference stanovený na čtvrtek 12. března. Nový termín bude oznámen dodatečně. Děkuji za pochopení.

10.03.2020 - Autor: Petr Svoboda

KMD - zrušené představení

Vážení divadelníci, vzhledem k rozhodnutí vlády o zrušení kulturních akcí nad 100 lidí, je zrušeno dnešní představení ve Švandově divadle. Sledujte, prosím, stránky divadel, kam máte vstupenky, zda se bude divadelní představení hrát. Vstupenky si uschovejte.

10.03.2020 - Autor: N.Brousilová

Několik poznámek k organizaci letošního ročníku Studentské odborné konference (2020)

Ve čtvrtek 12. března se již sedmnáctým rokem na naší škole uskuteční Studentská odborná konference, v níž budou studenti dvou pražských gymnázií (Gymnázium Na Vítězné pláni a Gymnázium Elišky Krásnohorské-Ohradní) obhajovat výsledky své celoroční badatelské činnosti.

09.03.2020 - Autor: Petr Svoboda

Anna Řežábková postoupila do celorepublikového finále Ekonomické olympiády

Ráda bych pogratulovala Aničce Řežábkové z 4.E k ohromnému úspěchu v Ekonomické olympiádě. Z 15 000 zúčastněných  středoškolských studentů z celé ČR se probojovala do padesátky nejlepších a 16. června se zúčastní v ČNB celorepublikového finále.

08.03.2020 - Autor: Lucie Kozderková

Vyhledávání v článcích »
Chci publikovat článek »