Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


Akce a dění

 • Biologická olympiáda kategorie A,B
  V pátek 14.2. se koná školní kolo Bio pro čtyřleté ročníky a 3. až 6. ročník šestiletého studia. Začátek v 10 hod v 205, konec cca v 13 hod. Zapište se na biologickou nástěnku nebo se přímo nahlašte v kabinetu biologie. Těším se M. Laušmanová
 • GVP na MČR SVL
  Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
 • Školní kolo Biologické olympiády kategorie C
  Zítra- v pátek 7.2. se koná školní kolo bio pro 1.a 2. ročník šestiletého studia. Začátek v 10 hod v učebně 205. Dotazy v kab bi M.Laušmanová
 • VoBaFo rozlosování
  Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.
 • Knihovna je do konce týdne zavřená
  Tento týden je knihovna z důvodu nemoci knihovníka uzavřená. Lze pouze knihy vracet. Díky za pochopení.
 • Studentská volejbalová liga třetí turnaj
  Prosím reprezentanty GVP ve volejbalu o schůzku v pátek 7. 2. 2020 v 9.40 hod. v kab. č. 123. Hrajeme v pondělí 10. 2. 2020 na Chodově. Rozpis utkání bychom měli dostat během následujícího týdne. Děkuji pěkně P.E.
 • VoBaFo losování skupin
  Dne 31. 1. 2020 bylo ukončeno přihlašování do turnaje VoBaFo. Losování turnaje proběhne ve čt 6. 2. 2020 v 9.40 hod. v malé tělocvičně. Třída 4.E bude obhajovat prvenství a představí se nám až po jistě úspěšné maturitě v červnovém finále. Do čela skupin jsou nasazeny podle předchozích výsledků třídy: 3.E, 6.A, 5.C a 4.A. Letos se poprvé v celé historii můžete těšit na nové medaile pro vítěze. Hodně štěstí při losování přeje P.E.
 • ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA - ŠKOLNÍ KOLO
  Školní kolo zeměpisné olympiády proběhne ve čtvrtek 30.1.2020 4. a 5. vyučovací hodinu v učebnách č. 104 a 105. Seznamy přihlášených budou na dveřích učeben. Všichni účastníci si přinesou: školní atlas světa, atlas ČR, psací potřeby a kategorie C (1.a 2.roč./šestileté st.) také pravítko. Ivana Suchánková
 • HC Sparta Praha pro SŠ
  Nabízím vstupenky na poslední letošní utkání HC Sparta v základní skupině ligové soutěže. Termín je úterý 18.2. v 18:30 hod. a Sparta hraje v O2 aréně proti Mladé Boleslavi. Objednávky vstupenek u mne v kab.č.123 do 7.2. 2020. Cena á 20 Kč. Sportu zdar a hokeji zvláště! P.E.
 • KMD
  Vážení divadelníci, nabídka KMD na březen je již zveřejněna. Objednávání vstupenek začíná 23. 1. ve 20:00 hodin a končí 30.1. 2020 ve 20:00 hodin. N.Brousilová
 • Souhrnné zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek za 1. pololetí školního roku 2019/2020 je v následujícím odkazu
 • Dny otevřených dveří
  Dny otevřených dveří Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se uskuteční 24. a 25. ledna 2020. Podrobný program najdete na stránkách fakulty. Fakulta je na druhé straně Nuselského údolí a studovat tam můžete biologii, ekologii, geografii, geologii nebo chemii. Otevírají i učitelské obory v kombinaci s matematikou, fyzikou, dějepisem a TV. Ivana Suchánková

Chci přidat Aktualitu »


Články

ROK s chemií na GVP

Tento školní rok se dá na naší škole označit jako ROK CHEMIKŮ. Naši studenti, geniální encyklopedista Marek Pavlica, Pavel Říkovský, Alinka Mojšová, Michal Miška Straka dosáhli největšího chemického úspěchu v dějinách naší školy. Přesvědčivě rozdrtili týmy obávaných konkurentů z Gymnázií Jana Keplera a Brna Bystrce v mezinárodní soutěži CHEMIKÁNÍ v Pardubicích - http://chemiklani.cz/chemiklani-oslavilo-pulkulate-jubileum/.  Všichni mají zajištěné přijetí na Vysokou školu Chemicko-technologickou samotným děkanem. V kategorii A Chemické olympiády obsadili velmi zajímavá místa. Během března a dubna vás jistě budu informovat o dalších úspěších v kategoriích B a C.

Připojuji dopis od Pavla - potřebují posily:

14.02.2020 - Autor: RNDr. Helena Vondráčková

K zítřejším dílničkám, nejen o modrotisku

Čtěte PROSÍM POZORNĚ pokyny k zítřejším dílničkám - na některé odcházíte jinam (sraz před školou), některé začínají dříve, na jiné je potřeba přinést si určité věci. Bylo by škoda nechat si ujít zajímavý zážitek vlastní nepozorností. K dílničce věnované modrotisku přibyl tento pokyn: Přineste si na flashce fotografii, kterou chcete vyvolat. Měla by být v dostatečném rozlišení pro tisk na A4.

12.02.2020 - Autor: Helena Šilhánková

Národní kolo chemické olympiády

Marek Pavlica (7.), Michal Straka (15.) a Pavel Říkovský (28.) se účastnili národního kola CHEMICKÉ OLYMPIÁDY  v kategorii nejvyšší, kategorii pro maturanty, kategorii pro mistry chemiky, kategorii A, které se konalo v Liberci za účasti 47 lidí z celé České Republiky. Marek s Pavlem soutěžili v kategorii o 2 stupně vyšší, než jim náleží !!!  Děkujeme, že jste naši školu reprezentovali v takto těžké soutěži.

12.02.2020 - Autor: RNDr. Helena Vondráčková

Otevřený seminář politologie - Impeachment Donalda Trumpa

V pátek 14. 2. vystoupí v rámci semináře politologie PhDr. et Mgr. Kryštof Kozák, Ph.D., vedoucí Katedry severoamerických studií FSV UK. Přednášet a diskutovat bude o impeachmentu Donalda Trumpa (s tím, že diskuse se může dotýkat i dalších témat, např. výběru prezidentského kandidáta Demokratické strany). Akce proběhne od 8.00 do 9.40 v místnosti č. 202. Pokud by měli o účast zájem i studenti, kteří standardně seminář nenavštěvují, nechť se (a) osobně omluví u pedagogů, jejichž výuka u nich ve třídě probíhá v uvedeném čase, (b) přihlásí prostřednictvím emailu na matej.kral@gvp.cz. S ohledem na omezenou kapacitu prostoru umožním účast prvním 15 přihlášeným zájemcům.

11.02.2020 - Autor: Matěj Král

Konference Na Pláni současnosti 2020

Milí studenti a studentky,

rádi bychom Vás pozvali na již tradiční konferenci Na Pláni současnosti. Konference bude rozdělena do několika bloků. První blok přednášek proběhne od 8:30, druhý pak od 10:30. Dopolední přednáškový cyklus bude odpoledne od 13:00 vystřídán dílničkami, kde se studenti budou moci aktivně zapojit a vyzkoušet si prakticky některé vědecké obory, ale také si zasportovat, naučit se lépe pracovat se svým hlasem, poznávat různé chutě kávy, zahrát si deskové hry a vyzkoušet si famfrpál (Ano! Opravdu famfrpál!). Drobnou výjimkou mezi dílničkami pak bude přednáška profesorky Šárky Pospíšilové o genomech. (Stejně jako loni budou i letos součástí dílniček filmové projekce s následnými diskusemi s odborníky na dané téma.)

Program konference i s anotacemi jednotlivých přednášek a dílniček je k nahlédnutí zde: www.gvp.cz/konf/

Na stejné stránce se bude možné k jednotlivým přednáškám a dílničkám od pondělí 10. února 20:00 přihlašovat. S včasným přihlášením určitě NEOTÁLEJTE. Přednášky a dílničky mají omezenou kapacitu a velmi rychle se zaplňují. Několik posledních chybějících informací doplníme v následujících dnech.

Moc se na vás těšíme a věříme, že si přednáškový den užijete!
Organizátoři konference a celý pedagogický sbor

06.02.2020 - Autor: Petra Kinclová

Obvodní kolo fyzikální olympiády kategorie E a F

Celkem osm studentů z 1. a 2. ročníku šestiletého studia postoupilo do obvodního kola Fyzikální olympiády pro Prahu 4, které se konalo 24.1. Výborně si tam vedli především studenti z 2.A a 2.B, kteří získali 2., 3., 5. a 8. místo. Studenti z 1. ročníku šestiletého studia mají ve srovnání se studenty osmiletého studia situaci komplikovanou tím, že v 1. pololetí v hodinách fyziky především opakujeme látku z 6. a 7. ročníku a k tématům běžně probíraným v 8. ročníku se dostáváme až později. I tak se všichni tři naši zástupci stali úspěšnými řešiteli obvodního kola. Všem účastníkům blahopřeji a děkuji za reprezentaci školy. Kompletní výsledky jsou zde.

04.02.2020 - Autor: Martin Horyna

Výsledky školního kola Pythagoriády

Školního kola Pythagoriády se zúčastnilo 88 žáků prvních ročníků šestiletého studia. 61 z nich získalo minimálně 10 bodů, a stalo se tak úspěšnými řešiteli. Sedm soutěžících mělo dokonce plný počet bodů, tj. 15. Úplnou výsledkovou listinu najdete na S:\matematika. Věřím, že účastníkům udělaly skvělé výsledky radost a že je povzbudí k účasti na dalších matematických soutěžích.

04.02.2020 - Autor: Ivana Suchánková

Hledáme nové učitele

Rádi bychom našli nové kolegyně nebo kolegy k posílení našeho učitelského sboru. Potřebujeme především učitele fyziky, informatiky, matematiky a také českého jazyka a hudební výchovy. Možnost plného i částečného úvazku. Nástup od 1. 9. 2020, nebo podle dohody.

Nabízíme práci ve stabilním kolektivu vzájemně se podporujících kolegů při výuce studentů, z nichž většině na jejich vzdělání záleží. Odměňování podle platných tabulek pro učitele, osobní ohodnocení a odměny podle pracovního výkonu. Možnost účasti na zahraničních exkurzích.

V případě zájmu o tyto pracovní pozice nebo pro získání dalších informací se obracejte na ředitele školy PhDr. Jaroslava Mervínského, email: reditel@gvp.cz.

03.02.2020 - Autor: Martin Horyna

Výsledky školního kola německé olympiády

V lednu proběhlo na našem gymnáziu školní kolo německé olympiády. Soutěžilo se ve dvou kategoriích.

02.02.2020 - Autor: Irena Koller

Exkurze na FEL ČVUT

Byli jsme pozváni na akci Tři motivační přednášky pro středoškoláky, kterou pořádá Fakulta elektrotechnická ČVUT v rámci programu svého Dne otevřených dveří v pátek 7. 2. 2020. Přednáška je určena pro středoškoláky, kteří zvažují možnost svého budoucího studia na této či jiné technicky zaměřené škole. Účastníci budou uvolněni ze své běžné výuky na GVP. Odchod od školy bude 7.2. v 9:30. Zájemci o účast se musí nahlásit nejpozději ve čtvrtek 30.9. u pana prof. Martina Vinklera (osobně nebo emailem na adresu vinkler@gvp.cz), který je na tyto přednášky doprovodí. Po skončení přednášek se můžete samostatně zúčastnit dalších akcí pořádaných v rámci Dne otevřených dveří FEL ČVUT.

28.01.2020 - Autor: Martin Horyna

Vzpomínka na předvánoční Regensburg

Dne 12.12. vyrazila třída 4. A na předvánoční výlet do malebného Regensburgu. Jak výlet proběhl zjistíte dále v článku.

28.01.2020 - Autor: Marta Urbanová

Sáhněte si na částice

Evropské výzkumné centrum CERN ve spolupráci s českými školami, např. MFF UK a FJFI ČVUT, organizuje pro středoškolské studenty se zájmem o fyziku akci International Masterclasses - hands on particle physics. Jedná se o jednodenní akci. Studentům je v dopolední části představena částicová fyzika formou několika přednášek a v odpolední části analyzují data z jednoho předem zvoleného experimentu provedeného na urychlovači v CERNu. Vyhodnocená data na konci dne spojí, zobrazí si výsledky a ty pak diskutují se studenty z jiných zemí (kteří ten den dělali totéž) na závěrečné videokonferenci moderované CERNem. V ČR se letos bude tato akce konat devětkrát, a to v šesti různých městech. Zájemci se mohou samostatně přihlásit na jakoukoliv z těchto akcí. Další informace a možnost přihlášení naleznete zde.

28.01.2020 - Autor: Martin Horyna

Sbírka pro Austrálii

Děkujeme všem studentům, kteří prostřednictvím účasti na Fashion weeku i na páteční přednášce přispěli finanční částkou na záchranu zvířat v Austrálii.  I nadále je možné takto činit. Kasička Nadačního fondu GVP je umístěna od pondělí 27. 1. každý všední den od 8:00 - 12:00 na recepci školy. Za každý váš příspěvek děkujeme. Velice děkujeme organizátorům akce - třídě 1.F.

24.01.2020 - Autor: Pavla Imramovská

POJĎME POMOCI AUSTRÁLII

V pátek 24.1. 2020 se sejdeme všichni kromě maturantů v 11:50 ve velké tělocvičně. Vezměte s sebou deky nebo polštáře na sezení. O velké přestávce se budou na chodbách školy prodávat různé dobroty. Výtěžek přidáme k částce, která se již vybrala a bude poslána na konto pražské ZOO. 

Hlavním bodem programu bude přednáška Doc. Mgr. Jiřího Reifa, Ph.D., který přijde pohovořit o klimatických změnách. Dále naváže přednáška Mgr. Martina Šmída o dopadech požárů na faunu Austrálie.

Pan docent je známým ornitologem a naším předním odborníkem na tuto problematiku. Velmi si vážíme, že si na nás udělal čas. Zde si můžete přečíst něco o jeho ocenění.

Kačka a Lenka

23.01.2020 - Autor: Kačka Bulířová, Lenka Bílá

Otevřený seminář politologie - Írán (a USA)

V pátek 24. 01. vystoupí v rámci semináře politologie PhDr. Zuzana Kříhová, PhD., íránistka z Katedry Blízkého východu FF UK, a Mgr. Jan Lochovský, který na FF UK studuje doktorský program Dějiny a kultury zemí Asie a Afriky a zaměřuje se na aktuální problémy Blízkého východu. Přednášet a diskutovat budou o Íránu a jeho vztahu s USA. Akce proběhne od 8.00 do 9.40 v jídelně školy. Zúčastní se studenti semináře politologie a studenti 1.E a 1.F, kteří si téma zvolili jako rozšíření obsahu svých kurzů. Pokud by měli o účast zájem i studenti, kteří standardně seminář nenavštěvují a nechodí do 1.E ani 1.F, nechť se (a) osobně omluví u pedagogů, jejichž výuka u nich ve třídě probíhá v uvedeném čase, (b) přihlásí prostřednictvím emailu na matej.kral@gvp.cz. S ohledem na omezenou kapacitu prostoru umožním účast prvním 20 přihlášeným zájemcům.

22.01.2020 - Autor: Matěj Král

Vyhledávání v článcích »
Chci publikovat článek »