Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


gEKOn

Kde se vzal? A co tu chce? Čtěte dál...

24.05.2013 - Autor: Míma Hlaváček - Komentáře: 1

Slunce prosvěcovalo skrze strom na trsy svěží zelené jarní trávy. Jeho paprsky dovádivě šťouchaly do stébel a rozhoupávaly je. Náhle se tráva zavlnila ve zcela jiném rytmu. (Paprsky to trochu zmátlo, nevěděly, co si s tím počít.) Z trávy vykoukla trojúhelníková hlava a jedna čtyřprstá tlapka. Gekon! Opět se zanořil mezi stébla a pouze lehký šelest prozrazoval, kterým směrem se ubírá. Po chvíli se vynořil u zdi žluté budovy, po které začal šplhat vzhůru. Zmizel v prvním okně, na které narazil. A tam jsem ho objevil já.
Gekon se totiž jednoho dne objevil na mém sešitě. Sešit byl zelený, z recyklovaného papíru, s nápisy „EKO“ po celém obvodu. A právě na jednom z těchto eků se gEKOn objevil. Nejprve byl maličkatý, měl pouze jméno a žádný účel, ale později, když jsem ho seznámil s kamarády, začal se osmělovat a dokonce na sebe brát rozličné úkoly. Věděl totiž, že jemu podobných není již na světě mnoho, a chtěl těm dosud přeživším pomoci přežít i nadále. Dokázal se v případě potřeby uskrovnit, vystačit s menším množstvím vody i stravy, když věděl, že je to třeba. Uvědomoval si, že na rozdíl od jiných on patří k druhu tvorů, který své vymírání již jednou přežil a nechtěl by si ho zopakovat. A protože mu bylo také jasné, že vypadá roztomile a má pěknou barvu, nechal se nakonec přemluvit, aby vystoupil na veřejnost.
Ekoškola zkrátka získala nového oddaného maskota, pomocníka v těžkých chvílích a oddaného přítele. Buď dlouho živ, gEKOne!
 

Autor: Míma Hlaváček


Komentáře

127.05.2013 - 18:39 - Autor: Žanna Tysjaková

… aneb Jawohl, mein gEKOn!

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
5 + 3 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.
 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.