Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


gEKOn

Kde se vzal? A co tu chce? Čtěte dál...

24.05.2013 - Autor: Míma Hlaváček - Komentáře: 1

Slunce prosvěcovalo skrze strom na trsy svěží zelené jarní trávy. Jeho paprsky dovádivě šťouchaly do stébel a rozhoupávaly je. Náhle se tráva zavlnila ve zcela jiném rytmu. (Paprsky to trochu zmátlo, nevěděly, co si s tím počít.) Z trávy vykoukla trojúhelníková hlava a jedna čtyřprstá tlapka. Gekon! Opět se zanořil mezi stébla a pouze lehký šelest prozrazoval, kterým směrem se ubírá. Po chvíli se vynořil u zdi žluté budovy, po které začal šplhat vzhůru. Zmizel v prvním okně, na které narazil. A tam jsem ho objevil já.
Gekon se totiž jednoho dne objevil na mém sešitě. Sešit byl zelený, z recyklovaného papíru, s nápisy „EKO“ po celém obvodu. A právě na jednom z těchto eků se gEKOn objevil. Nejprve byl maličkatý, měl pouze jméno a žádný účel, ale později, když jsem ho seznámil s kamarády, začal se osmělovat a dokonce na sebe brát rozličné úkoly. Věděl totiž, že jemu podobných není již na světě mnoho, a chtěl těm dosud přeživším pomoci přežít i nadále. Dokázal se v případě potřeby uskrovnit, vystačit s menším množstvím vody i stravy, když věděl, že je to třeba. Uvědomoval si, že na rozdíl od jiných on patří k druhu tvorů, který své vymírání již jednou přežil a nechtěl by si ho zopakovat. A protože mu bylo také jasné, že vypadá roztomile a má pěknou barvu, nechal se nakonec přemluvit, aby vystoupil na veřejnost.
Ekoškola zkrátka získala nového oddaného maskota, pomocníka v těžkých chvílích a oddaného přítele. Buď dlouho živ, gEKOne!
 

Autor: Míma Hlaváček


Komentáře

127.05.2013 - 18:39 - Autor: Žanna Tysjaková

… aneb Jawohl, mein gEKOn!

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
1 + 4 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • ztráty a nálezy
  Do "recyklační skříně" byly dány nalezené věci, které si již delší dobu nikdo nevyzvedl v kanceláři školy. Jeden zlatý předmět je tam ještě k vyzvednutí. Plháková
 • VoBafo - základní skupiny
  Připomínám termín 1.6. 2019. Jedná se o ukončení hraní zápasů základních skupin turnaje VoBaFo 2019. Výsledky zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Účast na zápasech není omluvenkou z řádné a rozvrhem dané výuky. Kolegové vás mohou, ale nemusí uvolnit. Děkuji a těším se na finalisty. P.E.
 • ATLETICKÝ PŘEBOR ŠKOLY
  Připomínám rychle se blížící termín pro odevzdání přihlášek a startovného: středa 15.5. Za spolupráci děkují tělocvikáři.
 • ORIENTAČNÍ BĚH
  Prosím všechny studenty 5., resp. 3. ročníků, kteří se v září v Borovici nominovali do školního týmu OB (umístili se na prvních třech místech), aby přišli do kabinetu 124 potvrdit nebo vyloučit svůj start na závodech POPRASKU. Prosím, aby přišli i studenti na 4. a 5. místě. Zatím jsou jako náhradníci. Vše se týká samozřejmě i studentek z uvedených ročníků. Děkuji. Z. Nedvědová
 • Tady nám chutná
  Celý kolektiv kuchařek ze školní jídelny GVP děkuje milým studentům za to, že hlasovali v projektu MHMP Tady nám chutná, v němž se soutěžilo o kvalitu školního stravování. ŠJ GVP byla díky vašim hlasům velmi dobře hodnocena. Jsme rády, že vám u nás chutná!!!
 • Zapomenuté učebnice literatury pro 3. ročník
  V kabinetu 118 (němčina) se záhadným způsobem objevily učebnice literatury pro 3. ročník. Dále tu máme penál a desky s poznámkami. Předpokládám, že si dotyčný tyto věci vyzvedne co nejdříve. Marta Urbanová
 • Ztracené pamětní dvacetikoruny
  Jak jsem již na intranetu psala, 4.A si v turnaji tříd finanční gramotnosti vyhrála novou emisi pamětních dvacetikorun. Včera mince až do páté vyučovací hodiny ležely v dárkové krabičce na katedře, potom zmizely. Moc doufám, že jak záhadně zmizely, tak záhadně se opět v učebně 103 objeví. Věřím, že ten, kdo si je zřejmě z pouhopouhé zvědavosti vypůjčil a již si je prohlédl je v pořádku vrátí zpět. Odmítám uvěřit tomu, že je někdo sprostě ukradl!!!!! L. Kozderková