Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


DŮLEŽITÉ: Pokyny k dílnám

Prosím všechny studenty, aby věnovali velkou pozornost tomuto článku. Najdete v něm podrobnosti k některým úterním dílnám, pravidla či pokyny týkající se oděvu či vybavení.
Mají-li být dílny opravdu zajímavé a přínosné, je opravdu třeba instrukcemi se řídit (v některých případech by dokonce dílna nemohla proběhnout, pokud by snad účastníci pokyny nedodrželi.)

02.02.2014 - Autor: Helena Šilhánková - Komentáře: 0

Budete-li mít k nějaké dílně dotaz, přijďte se zeptat do kabinetu č. 113. Zároveň prosím sledujte školní web - pokud bychom vám ještě potřebovali předat další informaci k některé z dílen, zveřejníme ji v sekci „Aktuality“. Doporučuji také znovu se podívat na anotaci k vybrané dílně - http://www.gvp.cz/~kadlecoval/dilnicky.html.

Žonglování: Odchod účastníků do tělocvičny společnosti Nový cirkus poblíž nám. Bratří Synků je ve 12.40! Sraz ve vestibulu školy (nad schody do šaten), doprovod prof. Šiková. S sebou je třeba vzít si sportovní oblečení a obuv, instruktorka doporučuje dlouhý rukáv (mikinu) a dlouhé kalhoty, v tělocvičně bývá chladněji.

Praktické aspekty fyziologie zátěže („Jak nás vidí obezitolog“): V rámci dílny budete mít mimo jiné možnost absolvovat měření na přístroji InBody (více o něm např. zde: http://www.vstj.cz/pom/letak_inbody.pdf). Jelikož jde o přístroj velmi citlivý, má-li být měření přesné, je nezbytné dodržet následující pokyny: 1) 24 hod. před měření nepít alkoholické nápoje a nápoje s obsahem kofeinu. 2) 24 hod. před měřením nevykládat výraznou fyzickou námahu. 3) 3 hod. před měřením již nejíst a nepít vůbec. 4) Ženy by neměly měření absolvovat v době menstruace a těhotenství.  Pokud tato pravidla porušíte, bude měření zatížené výraznou chybou. S případnými dotazy se obracejte na prof. Šmída.

Krav MaGA: Pravidla jsou stejná jako na hodiny TV – sportovní oblečení a obuv a nutnost odložit šperky a jiné ozdoby! K převlékání je možno využít šatny v 1. patře, avšak POZOR: Šatny budou uzamčeny až ve 13.00! Pokud budete ze šatny odcházet dříve, nenechávejte zde své věci bez dozoru, uložte si je do skříněk (není možné brát je do třídy, kde bude probíhat trénink, bude zde málo místa)!!! Na dílnu si ale vezměte pití!

Fotografický workshop – portrét: S sebou samozřejmě fotoaparát a pokud vlastníte externí blesk, pak také ten.

Stereofotografie: Kromě vlastního digitálního foťáku bude výhodou (nikoliv podmínkou) stativ a vlastní notebook s nainstalovaným freeware StereoPhoto Maker, který je ke stažení zde: http://stereo.jpn.org/eng/stphmkr/ . Počítejte s částkou 20,- Kč na speciální brýle.

Keramika: Počítejte prosím s částkou 20,- Kč na keramickou hlínu. Vezměte si na převlečení něco, co si můžete umazat (starší tričko, plášť…).

Rukodělná dílna: Jak bylo uvedeno v anotaci, od účastníků budeme vybírat příspěvek na materiál, maximálně ve výši 60,- Kč. Zároveň si vezměte materiály, které byste chtěli použít na tvorbu placky (obrázky z časopisů, kousky látek…). Hodit se budou také pastelky a vlastní nůžky.

Cesta k rodinným kořenům (genealogie): Dílna proběhne v počítačové učebně, pokud nechcete pracovat u počítače ve dvojici, vezměte si vlastní notebook.

Dílny Tajemství molekulární kuchyně a Fluorescenční mikroskop proběhnou v laboratořích, nezapomeňte tedy na přezutí!

Přes všechny vykřičníky, které jsem v textu použila, vám hlavně přeji, abyste si dílny užili! (to byl poslední :-)

Autor: Helena Šilhánková


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
4 + 5 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak