Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


DŮLEŽITÉ: Pokyny k dílnám

Prosím všechny studenty, aby věnovali velkou pozornost tomuto článku. Najdete v něm podrobnosti k některým úterním dílnám, pravidla či pokyny týkající se oděvu či vybavení.
Mají-li být dílny opravdu zajímavé a přínosné, je opravdu třeba instrukcemi se řídit (v některých případech by dokonce dílna nemohla proběhnout, pokud by snad účastníci pokyny nedodrželi.)

02.02.2014 - Autor: Helena Šilhánková - Komentáře: 0

Budete-li mít k nějaké dílně dotaz, přijďte se zeptat do kabinetu č. 113. Zároveň prosím sledujte školní web - pokud bychom vám ještě potřebovali předat další informaci k některé z dílen, zveřejníme ji v sekci „Aktuality“. Doporučuji také znovu se podívat na anotaci k vybrané dílně - http://www.gvp.cz/~kadlecoval/dilnicky.html.

Žonglování: Odchod účastníků do tělocvičny společnosti Nový cirkus poblíž nám. Bratří Synků je ve 12.40! Sraz ve vestibulu školy (nad schody do šaten), doprovod prof. Šiková. S sebou je třeba vzít si sportovní oblečení a obuv, instruktorka doporučuje dlouhý rukáv (mikinu) a dlouhé kalhoty, v tělocvičně bývá chladněji.

Praktické aspekty fyziologie zátěže („Jak nás vidí obezitolog“): V rámci dílny budete mít mimo jiné možnost absolvovat měření na přístroji InBody (více o něm např. zde: http://www.vstj.cz/pom/letak_inbody.pdf). Jelikož jde o přístroj velmi citlivý, má-li být měření přesné, je nezbytné dodržet následující pokyny: 1) 24 hod. před měření nepít alkoholické nápoje a nápoje s obsahem kofeinu. 2) 24 hod. před měřením nevykládat výraznou fyzickou námahu. 3) 3 hod. před měřením již nejíst a nepít vůbec. 4) Ženy by neměly měření absolvovat v době menstruace a těhotenství.  Pokud tato pravidla porušíte, bude měření zatížené výraznou chybou. S případnými dotazy se obracejte na prof. Šmída.

Krav MaGA: Pravidla jsou stejná jako na hodiny TV – sportovní oblečení a obuv a nutnost odložit šperky a jiné ozdoby! K převlékání je možno využít šatny v 1. patře, avšak POZOR: Šatny budou uzamčeny až ve 13.00! Pokud budete ze šatny odcházet dříve, nenechávejte zde své věci bez dozoru, uložte si je do skříněk (není možné brát je do třídy, kde bude probíhat trénink, bude zde málo místa)!!! Na dílnu si ale vezměte pití!

Fotografický workshop – portrét: S sebou samozřejmě fotoaparát a pokud vlastníte externí blesk, pak také ten.

Stereofotografie: Kromě vlastního digitálního foťáku bude výhodou (nikoliv podmínkou) stativ a vlastní notebook s nainstalovaným freeware StereoPhoto Maker, který je ke stažení zde: http://stereo.jpn.org/eng/stphmkr/ . Počítejte s částkou 20,- Kč na speciální brýle.

Keramika: Počítejte prosím s částkou 20,- Kč na keramickou hlínu. Vezměte si na převlečení něco, co si můžete umazat (starší tričko, plášť…).

Rukodělná dílna: Jak bylo uvedeno v anotaci, od účastníků budeme vybírat příspěvek na materiál, maximálně ve výši 60,- Kč. Zároveň si vezměte materiály, které byste chtěli použít na tvorbu placky (obrázky z časopisů, kousky látek…). Hodit se budou také pastelky a vlastní nůžky.

Cesta k rodinným kořenům (genealogie): Dílna proběhne v počítačové učebně, pokud nechcete pracovat u počítače ve dvojici, vezměte si vlastní notebook.

Dílny Tajemství molekulární kuchyně a Fluorescenční mikroskop proběhnou v laboratořích, nezapomeňte tedy na přezutí!

Přes všechny vykřičníky, které jsem v textu použila, vám hlavně přeji, abyste si dílny užili! (to byl poslední :-)

Autor: Helena Šilhánková


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
2 + 2 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • POPRASK volejbal
  Prosím hráče a hráčky volejbalu o schůzku v pondělí 23.9. 2019 v 9.40 hod. u kab.č. 123. Hrací den - kluci ut 24.9. 2019 a dívky st 25.9. 2019 od 8.00 na Meteoru. Prosím domluvení nominace hráček s Alenou Novotnou 6.A a Lindou Kulišovou 6.B. Případně se uvidíme až na schůzce. Kluky povedou do boje zkušení hráči ze 4.E Šimon Odvárko a Sebastián Toplak. Děkuji moc P.E.
 • Holandština
  První hodina holandštiny (nizozemštiny) na škole proběhne ve středu 25. září od osmé hodiny v učebně 102. Prosím ještě ty, kdo se chtějí přidat do Klubu nizozemštiny, aby mi napsali na jun@gvp.cz. Budu se těšit, JJ.
 • Florbalový projekt KB FLORBAL CHALLENGE 2019/2020
  Prosím hráče florbalu narozené od 1.1.2002 do 31.12.2004, kteří chtějí reprezentovat školu, aby mne kontaktovali. Sestavuji team na KB FLORBAL CHALLENGE. GVP je zaregistrována. Zdravím, děkuji a těším se na vás. P.E.
 • Keramika
  Studenti se zájmem o keramiku se sejdou na první schůzce 4.10.2019 ve 14:40 hod. před keramickou dílnou v přízemí školy vedle VV. Na všechny zájemce se těší P.E.
 • KMD
  Přihlášky do KMD budu vybírat již jen 9.9., 11.9. a přidávám poslední den 12.9.2019! Přijďte s vyplněnou přihláškou a s penězi do kab.208. Představení na říjen si vyberete osobně u mne v kab.č.208. Přijďte i vy, kteří jste již zaplatili. N.Brousilová
 • Knihovna bude uzavřená!
  Příští týden je knihovna uzavřena. Knihy lze pouze vracet. Otevřeno bude až 13.9. od rána. Knihovník.
 • Missing Power Plug For Laptop
  I lost a laptop power plug yesterday. Last seen at my desk in room 207. Other possible locations are rooms 105, 203, 214. ---------------------------- Včera jsem ztratil napájecí kabel notebooku. Naposledy viděl u mého stolu v učebně 207. Další možná umístění jsou místnosti 105, 203, 214.
 • Maturitní zkoušky
  Rozvrh podzimních maturitních zkoušek 3.9. a 4.9.2019
 • Komisionální zkoušky srpen 2019
  Rozpis komisionálních zkoušek v srpnu 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis může být ještě v průběhu srpna aktualizován.