Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


DŮLEŽITÉ: Pokyny k dílnám

Prosím všechny studenty, aby věnovali velkou pozornost tomuto článku. Najdete v něm podrobnosti k některým úterním dílnám, pravidla či pokyny týkající se oděvu či vybavení.
Mají-li být dílny opravdu zajímavé a přínosné, je opravdu třeba instrukcemi se řídit (v některých případech by dokonce dílna nemohla proběhnout, pokud by snad účastníci pokyny nedodrželi.)

02.02.2014 - Autor: Helena Šilhánková - Komentáře: 0

Budete-li mít k nějaké dílně dotaz, přijďte se zeptat do kabinetu č. 113. Zároveň prosím sledujte školní web - pokud bychom vám ještě potřebovali předat další informaci k některé z dílen, zveřejníme ji v sekci „Aktuality“. Doporučuji také znovu se podívat na anotaci k vybrané dílně - http://www.gvp.cz/~kadlecoval/dilnicky.html.

Žonglování: Odchod účastníků do tělocvičny společnosti Nový cirkus poblíž nám. Bratří Synků je ve 12.40! Sraz ve vestibulu školy (nad schody do šaten), doprovod prof. Šiková. S sebou je třeba vzít si sportovní oblečení a obuv, instruktorka doporučuje dlouhý rukáv (mikinu) a dlouhé kalhoty, v tělocvičně bývá chladněji.

Praktické aspekty fyziologie zátěže („Jak nás vidí obezitolog“): V rámci dílny budete mít mimo jiné možnost absolvovat měření na přístroji InBody (více o něm např. zde: http://www.vstj.cz/pom/letak_inbody.pdf). Jelikož jde o přístroj velmi citlivý, má-li být měření přesné, je nezbytné dodržet následující pokyny: 1) 24 hod. před měření nepít alkoholické nápoje a nápoje s obsahem kofeinu. 2) 24 hod. před měřením nevykládat výraznou fyzickou námahu. 3) 3 hod. před měřením již nejíst a nepít vůbec. 4) Ženy by neměly měření absolvovat v době menstruace a těhotenství.  Pokud tato pravidla porušíte, bude měření zatížené výraznou chybou. S případnými dotazy se obracejte na prof. Šmída.

Krav MaGA: Pravidla jsou stejná jako na hodiny TV – sportovní oblečení a obuv a nutnost odložit šperky a jiné ozdoby! K převlékání je možno využít šatny v 1. patře, avšak POZOR: Šatny budou uzamčeny až ve 13.00! Pokud budete ze šatny odcházet dříve, nenechávejte zde své věci bez dozoru, uložte si je do skříněk (není možné brát je do třídy, kde bude probíhat trénink, bude zde málo místa)!!! Na dílnu si ale vezměte pití!

Fotografický workshop – portrét: S sebou samozřejmě fotoaparát a pokud vlastníte externí blesk, pak také ten.

Stereofotografie: Kromě vlastního digitálního foťáku bude výhodou (nikoliv podmínkou) stativ a vlastní notebook s nainstalovaným freeware StereoPhoto Maker, který je ke stažení zde: http://stereo.jpn.org/eng/stphmkr/ . Počítejte s částkou 20,- Kč na speciální brýle.

Keramika: Počítejte prosím s částkou 20,- Kč na keramickou hlínu. Vezměte si na převlečení něco, co si můžete umazat (starší tričko, plášť…).

Rukodělná dílna: Jak bylo uvedeno v anotaci, od účastníků budeme vybírat příspěvek na materiál, maximálně ve výši 60,- Kč. Zároveň si vezměte materiály, které byste chtěli použít na tvorbu placky (obrázky z časopisů, kousky látek…). Hodit se budou také pastelky a vlastní nůžky.

Cesta k rodinným kořenům (genealogie): Dílna proběhne v počítačové učebně, pokud nechcete pracovat u počítače ve dvojici, vezměte si vlastní notebook.

Dílny Tajemství molekulární kuchyně a Fluorescenční mikroskop proběhnou v laboratořích, nezapomeňte tedy na přezutí!

Přes všechny vykřičníky, které jsem v textu použila, vám hlavně přeji, abyste si dílny užili! (to byl poslední :-)

Autor: Helena Šilhánková


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
8 + 9 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Knihovna jde do finále!!!
  Knihovna bude otevřena od 22.-25.6. od 7.30 do 14.00. Pokud nebude knihovník přítomen, nechte knihy u třídního nebo na vrátnici. Děkuji
 • KMD - vrácení peněz
  Milí divadelníci, v kanceláři školy si každý předplatitel KMD vyzvedne peníze za neuskutečněná představení, odvolaná kvůli koronavirové krizi. U paní hospodářky Šimkové se zastavte kdykoli do konce školního roku, denně od 8 do 13 hodin. Děkuji Pavla Imramovská
 • Doplatek zájezdu na Korsiku
  Jak jsme již avizovali, zájezd na Korsiku byl přeložen na termín 5.-13.9. Pokud bude situace stále příznivá, je pravděpodobné, že se v daném termínu uskuteční. Prosíme tedy o doplatek na nadační účet do konce června. Pod svým VS, který vám byl již přidělen, posílejte doplatek 9 600 Kč. Pokud máte dotazy, kontaktujte mě nebo prof. Bártovou.
 • VoBaFo 2020
  Letošní turnaj VoBaFo je zrušen. Vaše přihlášky zůstávají v platnosti. Skupiny též platí. Doplníme je o další zájemce. Zejména z řad prvních ročníků. Bohužel přijdeme o "Souboj Titánů" turnaje 6.A a 4.E, do kterého v minulém ročníku promluvila 3.E. Těším se na vás a maturantům hodně zdaru u maturity i u přijímací zkoušky na VŠ přeje P.E.
 • KMD
  Vážení divadelníci, jak jsem Vás již informovala, letošní sezona skončila, a proto Vám budu vracet peníze za představení, která jste nezhlédli. Maturantům budu vracet peníze během maturitního týdne (11.6.-17.6.) , ostatním studentům pravděpodobně na začátku nového školního roku. Novou sezonu začneme také až v září. Těšme se na nová divadelní představení. N. Brousilová
 • Morava pro 5.ABC
  Naše výprava "Za Lovci mamutů" byla v termínu 27.5. - 31.5. 2020 zrušena. Když bude zájem, můžeme jet na podzim. Více po návratu do školy. V případě zrušení akce budou peníze vráceny. Případně pište, volejte:-) Držte se P.E.
 • 11.5. knihovna otevřena
  Dne 11.5. bude knihovna otevřena ráno mezi 9.00 a 11.00. Pokud máte zájem o výpůjčky, napište mi předem, knihy vám připravím. Knihovník.
 • Online exkurze na Jaderce
  Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) nabízí možnost online navštívit termojaderný fúzní reaktor - tokamak Golem, který provozuje. Průvodcem bude Vojtěch Svoboda z katedry fyziky FJFI, který je hlavním vedoucím tohoto zařízení. Online návštěva s přednáškou se uskuteční už tento čtvrtek 23. dubna 2020 od 10.00 hodin na Facebooku Jaderky. FJFI chystá také další videopřenosy - z těch nejbližších to bude představení štěpného jaderného reaktoru VR-1 Vrabec a laboratoří katedry jaderné chemie.
 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková