Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


DŮLEŽITÉ: Pokyny k dílnám

Prosím všechny studenty, aby věnovali velkou pozornost tomuto článku. Najdete v něm podrobnosti k některým úterním dílnám, pravidla či pokyny týkající se oděvu či vybavení.
Mají-li být dílny opravdu zajímavé a přínosné, je opravdu třeba instrukcemi se řídit (v některých případech by dokonce dílna nemohla proběhnout, pokud by snad účastníci pokyny nedodrželi.)

02.02.2014 - Autor: Helena Šilhánková - Komentáře: 0

Budete-li mít k nějaké dílně dotaz, přijďte se zeptat do kabinetu č. 113. Zároveň prosím sledujte školní web - pokud bychom vám ještě potřebovali předat další informaci k některé z dílen, zveřejníme ji v sekci „Aktuality“. Doporučuji také znovu se podívat na anotaci k vybrané dílně - http://www.gvp.cz/~kadlecoval/dilnicky.html.

Žonglování: Odchod účastníků do tělocvičny společnosti Nový cirkus poblíž nám. Bratří Synků je ve 12.40! Sraz ve vestibulu školy (nad schody do šaten), doprovod prof. Šiková. S sebou je třeba vzít si sportovní oblečení a obuv, instruktorka doporučuje dlouhý rukáv (mikinu) a dlouhé kalhoty, v tělocvičně bývá chladněji.

Praktické aspekty fyziologie zátěže („Jak nás vidí obezitolog“): V rámci dílny budete mít mimo jiné možnost absolvovat měření na přístroji InBody (více o něm např. zde: http://www.vstj.cz/pom/letak_inbody.pdf). Jelikož jde o přístroj velmi citlivý, má-li být měření přesné, je nezbytné dodržet následující pokyny: 1) 24 hod. před měření nepít alkoholické nápoje a nápoje s obsahem kofeinu. 2) 24 hod. před měřením nevykládat výraznou fyzickou námahu. 3) 3 hod. před měřením již nejíst a nepít vůbec. 4) Ženy by neměly měření absolvovat v době menstruace a těhotenství.  Pokud tato pravidla porušíte, bude měření zatížené výraznou chybou. S případnými dotazy se obracejte na prof. Šmída.

Krav MaGA: Pravidla jsou stejná jako na hodiny TV – sportovní oblečení a obuv a nutnost odložit šperky a jiné ozdoby! K převlékání je možno využít šatny v 1. patře, avšak POZOR: Šatny budou uzamčeny až ve 13.00! Pokud budete ze šatny odcházet dříve, nenechávejte zde své věci bez dozoru, uložte si je do skříněk (není možné brát je do třídy, kde bude probíhat trénink, bude zde málo místa)!!! Na dílnu si ale vezměte pití!

Fotografický workshop – portrét: S sebou samozřejmě fotoaparát a pokud vlastníte externí blesk, pak také ten.

Stereofotografie: Kromě vlastního digitálního foťáku bude výhodou (nikoliv podmínkou) stativ a vlastní notebook s nainstalovaným freeware StereoPhoto Maker, který je ke stažení zde: http://stereo.jpn.org/eng/stphmkr/ . Počítejte s částkou 20,- Kč na speciální brýle.

Keramika: Počítejte prosím s částkou 20,- Kč na keramickou hlínu. Vezměte si na převlečení něco, co si můžete umazat (starší tričko, plášť…).

Rukodělná dílna: Jak bylo uvedeno v anotaci, od účastníků budeme vybírat příspěvek na materiál, maximálně ve výši 60,- Kč. Zároveň si vezměte materiály, které byste chtěli použít na tvorbu placky (obrázky z časopisů, kousky látek…). Hodit se budou také pastelky a vlastní nůžky.

Cesta k rodinným kořenům (genealogie): Dílna proběhne v počítačové učebně, pokud nechcete pracovat u počítače ve dvojici, vezměte si vlastní notebook.

Dílny Tajemství molekulární kuchyně a Fluorescenční mikroskop proběhnou v laboratořích, nezapomeňte tedy na přezutí!

Přes všechny vykřičníky, které jsem v textu použila, vám hlavně přeji, abyste si dílny užili! (to byl poslední :-)

Autor: Helena Šilhánková


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
5 + 5 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Talnet
  Ráda bych Vás informovala o možnosti přihlásit se do T-kurzů Talnetu. Do jarních bloků přibyla jedna novinka (Chemie v prostoru). Anotace všech kurzů jsou k prohlédnutí na http://www.talnet.cz/t-kurzy. Termín: do 5.1. 2020. Ivana Suchánková
 • KB Florbal Challenge
  Prosím reprezentanty GVP o nominační schůzku v úterý 17.12. 2019 v 11.35 v kab.č.123. Turnaj chlapců se uskuteční ve středu 18. prosince v hale ZŠ Campanus - Jírovcovo náměstí 1782/1, Praha 4. Předpokládaný čas začátku turnaje je v 8.00 hod.. Děkuji pěkně P.E.
 • Náhradní a opravné testy u Matěje Krále
  Náhradní a opravné testy ze základů společenských věd, semináře společenských věd a politologie si lze napsat vždy o velké přestávce v pátek 13. 12. v místnosti č. 005, v úterý 17. 12. v místnosti č. 005 nebo ve středu 18. 12. v místnosti č. 204.
 • KMD - zrušené představení
  Vážení divadelníci, dne 2.12. bylo z důvodu nemoci zrušeno představení Varieté Freda A. ve studiu Ypsilon. Náhradní termín tohoto představení bude 8.1.2020. Vstupenky zůstávají v platnosti na tento termín. N. Brousilová, kab. č. 208
 • HC Sparta - Plzeň
  Lístky na zápas 18.12. v 18.30 v O2 aréně objednávejte v kab.č.123. Hezký advent přeje P.E.
 • HC Sparta válí a zve nás
  Přináším tip na výlet do Drážďan, kde se pod širým nebem v sobotu 4. 1. 2020 utká HC Sparta s Litvínovem. Více info:zde P.E.
 • Fotky z atletického dne
  Album všech fotek z atletického dne najdete zde, či na facebookové stránce školy. Fotky se z alba dají stáhnout. @mipruch a @es.ter.ka
 • KMD-ZRUŠENÉ PŘEDSTAVENÍ
  VÁŽENÍ DIVADELNÍCI, DNES 2.12. SE RUŠÍ PŘEDSTAVENÍ V DIVADLE YPSILON. VSTUPENKY SI USCHOVEJTE. MOŽNÁ BUDE NÁHRADNÍ PŘEDSTAVENÍ V LEDNU.
 • Volejbalovému výběru se daří
  2.12. 2019 hrál náš reprezentační volejbalový výběr druhé kolo Středoškolské volejbalové ligy. A opět jsme byli úspěšní. Nejprve porážíme Školueupraha a Canadian school 2:0. Poté jsme hráli dvě těžká utkání. S G Svitavy remizujeme a získáváme alespoň bod za jeden set. V utkání s G Nad Alejí jsme po prvním vyhraném setu předvedli v setu druhém malý volejbalový zázrak. Prohrávali jsme 8:1, 18:7, 23:20. Výsledek byl 23:25 pro GVP. Finále v Jindřichově Hradci se bude hrát 4.5. 20120 a je opět blíž. Držte pěsti. Díky všem P.E.
 • Knihovna je do konce týdne zavřená
  Vzhledem k nemoci je knihovna do konce týdne zavřená!. Knihy lze pouze vracet. Díky za pochopení. Knihovník
 • KMD
  Vážení divadelníci, nabídka na leden je zveřejněna. Objednávat vstupenky můžete od 3.12. od 20:00 hodin do 8.12. do 20:00 hodin. Další vstupenky si budete vybírat až na březen. Měsíc únor je krátký, také máme prázdniny, tudíž ho nyní vynecháme. N. Brousilová, kab. č. 208
 • BESÍDKA PRO DĚTI ZAMĚSTNANCŮ ŠKOLY
  Sejdeme se ve středu v 17 HODIN v jídelně. Nejprve bude divadlo, pak čertovsky skvělé vystoupení a pak přijde Mikuláš. Následovat bude vyrábění dárků a dobrot. Těšíme se na Vás P+H