Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


K letošní evaluaci

02.05.2016 - Autor: Martin Horyna - Komentáře: 0

Dovolte mi, abych se za vedení školy vrátil k letošní evaluaci, konkrétně té části, ve které studenti hodnotí školu jako celek, tedy ne jednotlivé vyučující.

Výsledky jsou shromážděny v tomto souboru. Na listu s názvem Účast podle tříd je vidět, že školní část evaluace vyplnilo 370 studentů z 650. Velká byla účast studentů z nižších tříd, kteří evaluaci vyplňovali v rámci hodiny informatiky. Účast studentů vyšších ročníků je výrazně nižší. Příští rok znovu zvážíme, zda bychom neměli přimět i tyto studenty k větší účasti tím, že jim vyhradíme čas v době běžné výuky.

Odpovědi na jednotlivé otázky se téměř neliší od odpovědí z roku 2015. Trochu se zvýšil souhlas s tvrzením „Topení funguje bez problémů“, naopak se trochu snížil souhlas s tvrzením „Pravidelně (alespoň jednou za týden) nakupuji ve stravovacím automatu“. V ostatních bodech jsou odpovědi stabilní a takové, že nevyžadují nějaký zásadní zásah ze strany vedení školy.

Součástí evaluace je také celková známka, kterou studenti své škole udělí. Letos jsme dosáhli průměrné známky 1,70, což je znovu lepší výsledek než v předchozích letech, viz graf níže.

Reakce na některé konkrétní připomínky

Na chodbách školy nejsou koše na smíšený odpad
Je to tak a je to chyba. Tedy přesněji bylo to tak. V reakci na tuto připomínku jsme z některých málo používaných košů na sklo udělali koše na smíšený odpad. Na každé chodbě jsou v tuto chvíli dva koše na smíšený odpad. Koše na sklo zůstaly jen ve 3. patře u chemie a v 2. patře u kabinetu 207. V jiných částech budovy již koše na sklo nejsou a nebudou, stejně zde byly využívány zcela minimálně.

Chybějící toaletní papír na záchodech
Toto byla nejčastější připomínka letošní evaluace. Jako reakci jsme změnili organizaci doplňování toaletního papíru. Věřím, že jste si sami všimli, že situace se zlepšila. Zástupci ředitele dostali navíc za úkol tento problém dále sledovat.

Zavřené pánské WC v přízemí
WC je zavřené z technických důvodů. Je potřeba zde provést větší opravu, která proběhne v rámci rekonstrukce školní jídelny. Do té doby, tj. do konce školního roku, bohužel zůstane toto WC zavřené.

K jídlu číslo 3 (salát) by mělo být vždy k dispozici i jiné než jen bílé pečivo
Tento problém byl projednán s vedoucí školní jídelny paní Novákovou. S připomínkou souhlasí, ale uvádí, že v tuto chvíli to nejde z finančních důvodů zabezpečit. Od příštího školního roku bychom rádi, aby tomu tak bylo. Uvidíme, zda to půjde provést v rámci reorganizace nákladů jídelny nebo bude nutné (nejen v souvislosti s tímto námětem) zvýšit cenu oběda.

Velikost jídelny, výzdoba jídelny
Jak je všeobecně známo, připravuje se rekonstrukce jídelny a zvýšení její kapacity. Po rekonstrukci bude také změněna výzdoba na stěnách. Proces výběru dodavatele stavby je komplikovaný a dlouhý. V tuto chvíli doufáme, že 1. července stavba začne.

Studentský klub (bufet)
Několikrát se objevila připomínka, že by se evaluace měla více zabývat provozem bufetu. Konkrétních připomínek se však objevilo málo. Opakovaně jen to, že cena některých věcí je v bufetu vyšší než v automatech na chodbách. V tom ale nevidíme problém.

Ve třídách chybí hodiny
Vedení školy nemá nic proti tomu, pokud si studenti do své kmenové třídy umístí na čelní stěnu hodiny a budou se o ně starat (tj. vyměňovat baterie a seřizovat čas). Centrálně to však organizovat nebudeme.

Ve škole by měl být automat na mléčné výrobky
To je trochu složitější. Díky kratší době trvanlivosti těchto výrobků, je nabídka provozování takových automatů omezená. Snad by se to však zařídit dalo, pokud by byl velký zájem. Anketu na webu však vyplnilo jen 45 respondentů. 24 z nich uvedlo, že by automat využívali pravidelně (alespoň jedenkrát týdně). 18 napsalo, že by ho využívali občas a 3 lidé se k dotazníku připojili proto, aby zaškrtli, že by automat nevyužívali vůbec. Obávám se, že s tímto zájmem žádného provozovatele automatu na mléčné výrobky k instalaci u nás nepřimějeme.

Fasáda školní budovy a vstup do budovy (vrátnice)
Souhlasíme s názorem studentů, že fasáda budovy a vstup do ní není v dobrém stavu, a máme v plánu tuto skutečnost v budoucnu změnit. Limitujícím faktorem jsou zde peníze. V tuto chvíli bohužel nejde ani odhadnout, kdy k opravě dojde.

Ostatní připomínky
Není zde možné reagovat na všechny připomínky, kterých bylo dohromady 145, ale mohu zodpovědně prohlásit, že jsme si je všechny pozorně přečetli a v případě potřeby jsme je předali kompetentní osobě. Proto věřím, že i některé výše nezmíněné náměty, přispějí k lepšímu chodu školy do budoucna.

Za aktivní přístup k evaluaci všem respondentům děkujeme.

Autor: Martin Horyna


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
10 + 9 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Zájezd na Korsiku se odkládá
  Zájezd na Korsiku, který se měl uskutečnit v červnu, se samozřejmě odkládá. Pokud by to situace umožnila, posunul by se na září. Pokud ne, byl by zrušen a zálohy vráceny.
 • SOČ 2020
  Studenti, kteří by se chtěli letos účastnit soutěže SOČ - nechť komunikují s paní Sobkovou: sobkova@ddmpraha.cz. Předpokládejte, že jste ze školního kola postoupili v dané kategorii z 1. místa. Pokud budete potřebovat moji pomoc, kontaktujte mě nejlépe telefonicky, všichni máte moje číslo. Helena Vondráčková
 • LYŽAŘSKÝ KURZ ZRUŠEN
  V souladu s nařízením Vlády ČR je lyžařský kurz tříd 2.E a 2.F v termínu 28.3. - 4.4. zrušen. Bude-li to možné, bude se kurz konat v náhradním termínu v příštím školním roce. Z.Ordoš Nedvědová
 • Pro maturanty - certifikáty
  Vzhledem k tomu, že škola bude od středy 11. 3. 2020 úplně uzavřena, přineste žádosti o nahrazení maturitní zkoušky certifikátem až po skončení tohoto karanténního opatření. Plháková
 • Ztráta flešky
  Minulý čtvrtek jsem zřejmě nechal v počítači zasunutou flešku s pro mne důležitými daty. Malá, černá. Nenašel někdo? Díky za pomoc.
 • KMD
  Vážení divadelníci, je zveřejněna poslední nabídka divadelních představení v tomto školním roce. Vstupenky si můžete objednávat od 3.3. - 10. 3. 2020. N. Brousilová, kab.č. 208
 • ChO kategorie C
  Školní kolo chemické olympiády,kategorie C proběhne ve čtvrtek 5.3. v laboratoři od 10 hodin. Jestli potřebujete nějaké další informace, přijďte se zeptat. H.Vondráčková
 • KMD
  Od 24.2. si můžete vyzvednout vstupenky na březen. N. Brousilová, kab.č. 208
 • GVP na MČR SVL
  Velikou radost nám 10. 2. 2020 udělal volejbalový výběr. Základní skupinky Středoškolské volejbalové ligy končí až 10. 4. 2020 posledním turnajem na Chodově. Náš výběr má jistotu minimálně druhého místa z 12-ti škol a to znamená jediné. Jsme na MČR. Radost z postupu trošku kalí termínová kolize se státní písemnou MZK. Finálový turnaj bude hostit 5. 5. 2020 Jindřichův Hradec. Držte palce! Kluci a holky děkuji za výbornou reprezentaci GVP. A asi můžeme slíbit, že ještě nekončíme... P.E.
 • VoBaFo rozlosování
  Dne 6. 2. 2020 byl turnaj rozlosován. Informace a průběžné výsledky naleznete: zde Již nyní můžete domlouvat zápasy a hrát. Výsledky, prosím, zapisujte do tabulky u kab. č. 123. Termín ukončení základních skupin je 29.5. 2020. Hodně zdaru v turnaji přeje P.E.