Intranet GVP - Lokální síť Gymnázia Na Vítězné pláni


K letošní evaluaci

02.05.2016 - Autor: Martin Horyna - Komentáře: 0

Dovolte mi, abych se za vedení školy vrátil k letošní evaluaci, konkrétně té části, ve které studenti hodnotí školu jako celek, tedy ne jednotlivé vyučující.

Výsledky jsou shromážděny v tomto souboru. Na listu s názvem Účast podle tříd je vidět, že školní část evaluace vyplnilo 370 studentů z 650. Velká byla účast studentů z nižších tříd, kteří evaluaci vyplňovali v rámci hodiny informatiky. Účast studentů vyšších ročníků je výrazně nižší. Příští rok znovu zvážíme, zda bychom neměli přimět i tyto studenty k větší účasti tím, že jim vyhradíme čas v době běžné výuky.

Odpovědi na jednotlivé otázky se téměř neliší od odpovědí z roku 2015. Trochu se zvýšil souhlas s tvrzením „Topení funguje bez problémů“, naopak se trochu snížil souhlas s tvrzením „Pravidelně (alespoň jednou za týden) nakupuji ve stravovacím automatu“. V ostatních bodech jsou odpovědi stabilní a takové, že nevyžadují nějaký zásadní zásah ze strany vedení školy.

Součástí evaluace je také celková známka, kterou studenti své škole udělí. Letos jsme dosáhli průměrné známky 1,70, což je znovu lepší výsledek než v předchozích letech, viz graf níže.

Reakce na některé konkrétní připomínky

Na chodbách školy nejsou koše na smíšený odpad
Je to tak a je to chyba. Tedy přesněji bylo to tak. V reakci na tuto připomínku jsme z některých málo používaných košů na sklo udělali koše na smíšený odpad. Na každé chodbě jsou v tuto chvíli dva koše na smíšený odpad. Koše na sklo zůstaly jen ve 3. patře u chemie a v 2. patře u kabinetu 207. V jiných částech budovy již koše na sklo nejsou a nebudou, stejně zde byly využívány zcela minimálně.

Chybějící toaletní papír na záchodech
Toto byla nejčastější připomínka letošní evaluace. Jako reakci jsme změnili organizaci doplňování toaletního papíru. Věřím, že jste si sami všimli, že situace se zlepšila. Zástupci ředitele dostali navíc za úkol tento problém dále sledovat.

Zavřené pánské WC v přízemí
WC je zavřené z technických důvodů. Je potřeba zde provést větší opravu, která proběhne v rámci rekonstrukce školní jídelny. Do té doby, tj. do konce školního roku, bohužel zůstane toto WC zavřené.

K jídlu číslo 3 (salát) by mělo být vždy k dispozici i jiné než jen bílé pečivo
Tento problém byl projednán s vedoucí školní jídelny paní Novákovou. S připomínkou souhlasí, ale uvádí, že v tuto chvíli to nejde z finančních důvodů zabezpečit. Od příštího školního roku bychom rádi, aby tomu tak bylo. Uvidíme, zda to půjde provést v rámci reorganizace nákladů jídelny nebo bude nutné (nejen v souvislosti s tímto námětem) zvýšit cenu oběda.

Velikost jídelny, výzdoba jídelny
Jak je všeobecně známo, připravuje se rekonstrukce jídelny a zvýšení její kapacity. Po rekonstrukci bude také změněna výzdoba na stěnách. Proces výběru dodavatele stavby je komplikovaný a dlouhý. V tuto chvíli doufáme, že 1. července stavba začne.

Studentský klub (bufet)
Několikrát se objevila připomínka, že by se evaluace měla více zabývat provozem bufetu. Konkrétních připomínek se však objevilo málo. Opakovaně jen to, že cena některých věcí je v bufetu vyšší než v automatech na chodbách. V tom ale nevidíme problém.

Ve třídách chybí hodiny
Vedení školy nemá nic proti tomu, pokud si studenti do své kmenové třídy umístí na čelní stěnu hodiny a budou se o ně starat (tj. vyměňovat baterie a seřizovat čas). Centrálně to však organizovat nebudeme.

Ve škole by měl být automat na mléčné výrobky
To je trochu složitější. Díky kratší době trvanlivosti těchto výrobků, je nabídka provozování takových automatů omezená. Snad by se to však zařídit dalo, pokud by byl velký zájem. Anketu na webu však vyplnilo jen 45 respondentů. 24 z nich uvedlo, že by automat využívali pravidelně (alespoň jedenkrát týdně). 18 napsalo, že by ho využívali občas a 3 lidé se k dotazníku připojili proto, aby zaškrtli, že by automat nevyužívali vůbec. Obávám se, že s tímto zájmem žádného provozovatele automatu na mléčné výrobky k instalaci u nás nepřimějeme.

Fasáda školní budovy a vstup do budovy (vrátnice)
Souhlasíme s názorem studentů, že fasáda budovy a vstup do ní není v dobrém stavu, a máme v plánu tuto skutečnost v budoucnu změnit. Limitujícím faktorem jsou zde peníze. V tuto chvíli bohužel nejde ani odhadnout, kdy k opravě dojde.

Ostatní připomínky
Není zde možné reagovat na všechny připomínky, kterých bylo dohromady 145, ale mohu zodpovědně prohlásit, že jsme si je všechny pozorně přečetli a v případě potřeby jsme je předali kompetentní osobě. Proto věřím, že i některé výše nezmíněné náměty, přispějí k lepšímu chodu školy do budoucna.

Za aktivní přístup k evaluaci všem respondentům děkujeme.

Autor: Martin Horyna


Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře.

Přidat komentář

Pokud máte uživatelský účet ve školní síti GVP, můžete přidat komentář okamžitě pomocí tohoto účtu.
Uživatelské jméno: Heslo:


Pokud uživatelský účet ve školní síti nemáte, vyplňte prosím následující údaje. Váš komentář bude přidán po schválení administrátorem webu.
Jméno: Příjmení:
Email:
Email slouží administrátorům pro případnou komunikaci, na www stránkách nebude uveden.
Váš vztah ke GVP: (absolvent, rodič, náhodný návštěvník webu a pod.)
8 + 8 =   Napište výsledek (ochrana proti spamu).Na začátek stránky

Vyhledávání

Poslední články

Všechny články »

Akce a dění

 • Superfinále VoBaFo 2019 pro 3.E
  Po výsledcích Vo 1:2, Ba 30:20 a Fo 7:4 vítězí celkově 2:1 třída 3.E. Gratuluji a děkuji všem za účast. Hezké prázdniny přeje P.E.
 • VoBaFo 2019 pro 3.E
  Dvacátý ročník turnaje VoBaFo ovládla 3.E, druhé místo patří 2.E, třetí jsou obhájci prvenství z posledních tří ročníků 5.A. Výsledkový servis je: zde. Děkuji účastníkům soutěže a všem co mi pomáhali. Velký dík patří též zvukařům a Hance Znamenáčkové za skvěle řízenou volejbalovou část. Těším se na další ročník. Sportu zdar! P.E.
 • VoBaFo superfinále
  Všechny příznivce míčově-herního trojboje zvu na superfinále VoBaFo 2019. Výběr učitelů bude hrát s vítězem turnaje třídou 3.E. Hrací den je úterý 25.6. 2019 od 8.00 hod. na sportovištích GVP. P.E.
 • Nález peněz
  Poctivá nálezkyně odevzdala finanční hotovost do kanceláře školy v přízemí.
 • Beach volejbalistky slaví titul
  Gratuluji Aleně Novotné 5.A a Lindě Kulišové 5.B k zisku titulu mistrně ČR v beach volejbalu. Holky jste skvělé! Děkuji vám za skvělou reprezentaci školy. P.E.
 • komisionální zkoušky
  Rozpis komisionálních zkoušek 2019 je v následujícím odkazu. Rozpis bude průběžně aktualizován o další komisionální zkoušky.
 • British Day 15.6.2019
  Pokud ještě nemáte plány na tuto sobotu, můžete se vydat do Dolních Břežan! Velvyslanectví Spojeného království zde pořádá akci s názvem Zažijte Velkou Británii a Jízdu Slunovratu, na kterou vás srdečně zve. Zábavný program včetně hudby, divadla, sportu, kulinářské show, pikniku, to vše od 10 - 20 hod. Inna Kortli
 • Finále VoBaFo
  Vedení soutěže se dohodlo na změně obsazení finále soutěže. 3.A odjíždí do Švýcarska a tak nastoupí druhý v pořadí tj. třída 2.E. P.E.
 • Klauzurní práce z fyziky
  Klauzurní práce z fyziky pro 3.E, 3.F, 5.A, 5.B se píše v úterý 11.6. 2019 od 8:00 v učebnách 302 - 314 dle rozpisu na dveřích učebny. Ke klauzurní práci si donesou žáci kalkulačky a psací potřeby. Tabulky pro každého žáka budou distribuovány centrálně, tj. v každé třídě jich bude dostatečné množství. Klauzurní práce je povinná, dostavte se včas. Držím všem palce. F.S.
 • Písemná práce z matematiky pro 2.A, 2.B
  Písemná práce z matematiky pro 2. A, 2. B se píše v pondělí 10.6.2019 od 8:20 ve třídách 303 a 314 (2.A), 304 a 306 (2.B) dle rozpisu na dveřích uvedených učeben. Žáci si přinesou psací a rýsovací potřeby. Kalkulačky nejsou povoleny. Práce je plánována na 70 minut čistého času. F.S.
 • Beach volejbalistky vítězí
  Naše děvčata Linda Kulišová 5.B a Alena Novotná 5.A zvítězila 30.5. 2019 v beach volejbalovém turnaji POPRASK. Držte palce, 18.6. 2019 jedeme na mistrovství České republiky do Chodova u Karlových Varů. Děvčata nejsou bez šancí ani na tomto turnaji. Hodně zdaru přeje P.E.
 • Názor studentů GVP na EU
  Rád bych poprosil studenty GVP (2. ročník šestiletého a výš), jestli by mi nevyplnili dotazník na téma "Názor studentů GVP na EU". Dotazník zabere cca 3-5 min a budu moct rád pokud dostanu co nejvíce respondentů. Díky moc všem za vyplnění :) Dotazník Sebastian Toplak