Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni (Vítězná pláň)


Skrytý nadpis

Články z intranetu...

Vyhledávání

POJEĎTE V TOM S NÁMI!

Jak se cestuje lidem na vozíku městskou hromadnou dopravou? Které stanice metra jsou přístupné? Je z vozíku vidět na jízdní řád? Jsou řidiči bezbariérových autobusů a tramvají ochotní vyndávat plošinou potřebnou pro vjezd do dopravního prostředku? Zažijte odpověď na tyto otázky na vlastní kůži!

Gymnázium Na Vítězné pláni se zařadilo do projektu „Jedeme v tom s vámi!“ organizovaného občanským sdružením Asistence (www.asistence.org/jedeme.php). Jeho cíl je upozornit na problematickou situaci MHD v Praze pro osoby se ztíženou pohyblivostí, ať už se jedná o lidi na vozíku, starší lidi či rodiče s kočárky a následně ji zlepšit. Jde o to, že každý profesor či student má příležitost vyzkoušet si, jaké to doopravdy je – jet na vozíčku. Do projektu se zařadily i mnohé známé tváře – Jaroslav Dušek, Petr Čtvrtníček, Veronika Hrdinová, Marek Daniel a další.

Po domluvě se jednoho dne ráno (případně kdykoliv během dne) u vás u dveří objeví školený asistent (na našem gymnáziu jich je mnoho) s vozíkem a odveze vás až do školy. Společně si projedete cestu, kterou absolvujete každé ráno a uvidíte, jestli je to stejné jako jít po svých. Budete-li mít zájem svou cestu popsat a okomentovat, bude Váš text umístěn na stránkách Asistence, o.s.

Přihlásit se do projektu, a tím pomoci odstranit bariéry, můžete osobně u Báry Černíkové (6.A) anebo na emailu: cerni.bar@centrum.cz.

06.03.2008 - Autor: Barbora Černíková